Česká republika

Nabídka

clear
Napsali o nás
star_border

Napsali o nás

Baumit v médiích. Informace o nás a našich materiálech. 

2020-7-22

Fasáda s dekorem dřeva. Buďte kreativní

Při realizaci těchto kreativních struktur je však nutné dodržet předepsaný technologický postup. V případě velmi oblíbené techniky fládrování je pak výsledkem krásný povrch v dekoru dřeva. Je až neuvěřitelné, že finální vizáže dokonalého dřevěného dekoru na fasádě lze dosáhnout jednoduchou aplikací dekorativní omítky Baumit CreativTop. Prostě kreativitě fasád se dnes meze už dávno nekladou!

2020-7-21

Baumit IonitColor v lázních Bechyně

V lázeňských místnostech, kde byla barva aplikována, dosáhla následně kvalita vzduchu výrazně vyšší úrovně srovnatelné s pobytem v přírodě či u moře. Výjimečné schopnosti barvy Baumit IonitColor potvrdila také rozsáhlá měření koncentrace záporných iontů ve vzduchu před a po její aplikaci v místnostech.

2020-7-21

Jaké barvy by slušely fasádě vašeho domu?

Vyzkoušejte aplikaci Baumit Vizualizace, která vám umožní vyzkoušet si různé kombinace barevných odstínů a kreativních textur přímo na fotografii vašeho domu.

2020-7-15

Baumit SuperGrund: Adhezní můstek pro pevné spojení

Použitím produktu Baumit SuperGrund si zajistíte dokonalé spojení mezi podkladem a nově nanášenou vrstvou. Je vhodný zejména pod podlahové potěry, samonivelační a hydroizolační stěrky, ale své uplatnění najde i při lepení dlažby na dlažbu nebo obkladu na obklad.

2020-7-15

Sanace a památková péče

V případě historických objektů, ale i starších a rozsáhlých zemědělských usedlostí historické hodnoty se přistupuje k sanacím odlišným způsobem, a to zejména v oblasti používaných materiálů. Jedná se o tzv. památkovou péči a zde jsou státními úřady a organizacemi vyžadovány většinou původní stavební postupy i materiály. Například u kamenných staveb a všude tam, kde se vyskytuje opuka, není vhodné používat cementové omítky, a proto se Baumit v této oblasti orientuje na čistě vápenné materiály.

2020-7-14

Baumit obsadil 1. místo v Ratingu výrobců a dodavatelů stavebních výrobků, technologií a služeb

Společnost Baumit zvítězila v kategorii dodavatelů stavebních výrobků, technologií a služeb pro období let 2015 - 2019, a to mezi celkovým počtem 131 zúčastněných subjektů.

2020-7-9

Litý polystyren ThermoWhite v podlahách ateliéru překonal očekávání

V souvislosti s tím je potřeba zmínit, že se ThermoWhite nově spojil s producentem technologie litých potěrů Baumit Alpha. Výsledkem této „fúze” je systémové řešení podlahy. Je nasnadě nazvat ho chytrým, poněvadž nabízí snadné a rychlé řešení, sníženou pracnost, minimalizaci spotřeby materiálu a vytváří estetickou, dokonale rovinnou podlahu. Majitel nemovitosti si může být jist, že se bez složité koordinace různých dodavatelů a materiálů dopracuje kvalitního a vizuálně přiměřeného výsledku.

2020-7-8

Obnova, renovace a ochrana fasád domů (pracovní postup)

I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně tak je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů. Pravidelná kontrola fasády může již po dvou letech od realizace odhalit její počáteční poškození

2020-7-7

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Pokud pravidelná kontrola fasády odhalí trhliny, rozhoduje o následujícím postupu obnovy jejich šířka, přičemž limitní hodnotou je 0,5 mm. Proč právě půl milimetru? Odpověď souvisí s povrchovým napětím kapky vody, které jí do této šířky trhliny neumožní proniknout do struktury fasády, což by mělo velmi brzy poměrně fatální následky. Odlišný postup renovace je dán také konstrukcí fasády, tedy jde-li o omítku, nebo zateplovací systém. Pokud jsou trhlinky do šířky 0,5 mm, je nutno použít již speciální penetrační nátěr Baumit FillPrimer obohacený vlákny s následnou aplikací barvy Baumit StarColor.

2020-6-29

Betonové směsi pro konkrétní typy realizace

Práce se speciálními betonovými směsmi je velmi podobná běžnému betonování, je však důležité důsledně dodržovat základní zásady při práci s nimi - například poměry mísení nebo předepsané časové intervaly.

2020-6-26

Betonové směsi na míru

Každý z produktů Baumit v kategorii suchých betonových směsí nabízí unikátní vlastnosti, které lze využít pro určitý druh stavebních činností. Je však důležité důsledně dodržovat základní zásady při práci s nimi.

2020-6-26

Řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Pokud jde o obnovu starší běžné minerální fasády (např. vápenocementové omítky, břízolitu apod.), je prvním krokem nanesení víceúčelové renovační stěrky Baumit MultiWhite vyztužené vlákny se štukovým povrchem. Tato stěrka o zrnitosti 1 mm se nanáší v minimální tloušťce 3 mm. V druhém kroku se použije jako další vrstva základní nátěr Baumit MultiPrimer. A stejně jako v minulých případech celý proces renovace končí u kvalitních fasádních barev.

2020-6-25

Baumit umí betonové směsi na míru

Široké portfolio suchých betonových směsí firmy Baumit nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.

2020-6-23

Baumit má systém pro řešení renovaci a obnovu domů, fasád, balkónů

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů. I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně tak je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů.

2020-6-22

Baumit – betonové směsi na míru

„Základními specifikačními parametry betonových směsí jsou pevnost v tlaku, stupeň vlivu prostředí, obsah chloridů, velikost kameniva a konzistence. Zmíněná pevnost v tlaku se udává v hodnotách válcových a krychelných pevností (v MPa), přičemž obě naměřené hodnoty jsou rozdílné a nelze je zaměňovat,“ vysvětluje Ing. Martin Herclík, produktový manažer společnosti Baumit.

2020-6-19

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Nejčastějším důvodem k obnově fasády je však její napadení různými druhy řas a plísní. Tmavá vlhká místa bez přístupu slunce jsou pro tyto mikroorganismy téměř ideálním prostředím. Velmi účinným řešením je aplikace vodou ředitelného sanačního nátěru Baumit FungoFluid obsahujícího algicidní a fungicidní látky.

2020-6-19

Baumit – betonové směsi na míru

Především kutilové a zahrádkáři ocení vlastnosti suché betonové směsi Baumit FixBeton. Jedná se totiž o rychletuhnoucí beton pro drobné stavební práce, který je vhodný například pro betonování sloupků zahradních plotů, zábradlí či dopravního značení. Při práci s touto suchou betonovou směsí je však potřeba dodržet pracovní postup, zejména z pohledu její časové zpracovatelnosti. Ta trvá přibližně 10 minut a směs začíná tuhnout již po 3 minutách.

2020-6-18

Systémy Baumit pro renovace fasád domů a balkónů

Pravidelná kontrola fasády může již po dvou letech od realizace odhalit její počáteční poškození. Zpravidla se jedná o počínající tvorbu mikroorganismů, jako jsou určité druhy plísní či řas. Právě mikroorganismy jsou nejčastějším důvodem k následné obnově fasády. Ale důvodů může být samozřejmě více, například vznik trhlin o různé šířce, a to hlavně u domů se stářím v rozmezí od sedmi do deseti let. Rozsah a povaha případného narušení fasády je následně určující pro technologický postup obnovy včetně doporučené skladby jednotlivých výrobků.

2020-6-18

Renovace fasády – systémová řešení

Renovace fasády je téma, které časem řeší většina investorů. Ať už se jedná pouze o zašlou či zašpiněnou fasádu, popřípadě fasádu napadenou řasami, odlupující se nátěr, pískující povrchy, nebo fasádu poškozenou trhlinami. Pro všechny tyto případy nabízí společnost Baumit ověřená a systémová řešení, která navrátí původní fasádě Vašeho domu nový lesk. Podívejte se na jednotlivé skladby a postupy.

2020-6-12

Baumit MultiWhite - jedinečná renovační stěrka

Stěrka Baumit MultiWhite, která je vyztužená vlákny, je vhodná rovněž jako finální povrchová úprava se štukovou strukturou na sanační nebo tepelněizolační omítky, ale také přímo na beton bez nutnosti kontaktního můstku.

2020-6-9

Pozvánka na webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Vážení stavebníci, majitelé nemovitostí a odborníci ve stavebnictví, přemýšlíte o zateplení domu a hledáte zateplovací systém, který skvěle izoluje, propouští vlhkost, zamezuje kondenzaci vodní páry v konstrukci, vytváří zdravé vnitřní klima a ještě zkracuje čas při stavbě nutný k vysychání konstrukce?

2020-6-9

Webinář Baumit open – Zateplení, které dýchá

Společnost Baumit zve na webinář věnovaný zateplovacímu systému Baumit open. Jeho vlastnosti a použití představí Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS, a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy.

2020-6-9

Baumit – betonové směsi na míru

V současnosti je beton základním materiálovým segmentem většiny stavebních realizací. Jeho využití lze nalézt v různých typech konstrukcí, musí tedy splňovat mnoho specifických požadavků. Společnost Baumit má široké portfolio výrobků v segmentu suchých betonových směsí a nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.

2020-6-8

Pozvánka na webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Věnujte ve čtvrtek 11. 6. ve 13 hodin pozornost webináři Baumit open, kde Vám Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy vysvětlí, jak celý systém funguje, kdy je systém Baumit open tou nejlepší volbou a proč.

2020-6-3

Webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Vážení zájemci o rekonstrukci a majitelé nemovitostí, přemýšlíte o zateplení domu a hledáte zateplovací systém, který skvěle izoluje, propouští vlhkost, zamezuje kondenzaci vodní páry v konstrukci, vytváří zdravé vnitřní klima a ještě zkracuje čas při stavbě nutný k vysychání konstrukce? Věnujte ve čtvrtek 11. 6. ve 13 hodin pozornost webináři Baumit open, kde Vám Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy vysvětlí, jak celý systém funguje, kdy je systém Baumit open tou nejlepší volbou a proč.

2020-5-28

Pracovní postup: Zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

V letních měsících doporučujeme provádět výztužnou stěrku ve variantě s jednou síťovinou Baumit KeraTex, aby nemohlo dojít k případnému sprahnutí druhé výztužné vrstvy.

2020-5-28

Zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

2020-5-28

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 52.: Vnitřní dlažba

Na distanční stěrku Nivello Quattro od partnera Baumit, která vyrovnala výškové rozdíly na podlahách v budově, byla pokládána keramická dlažba, kterou dodal partner projektu SIKO. Dlažba byla vkládána do tenkovrstvé malty určené pro tepelně namáhané pochozí povrchy Baumit Baumacol, což je kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na provádění v interiéru i exteriéru.

2020-5-28

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků. Právě tyto produkty ve spojení se zateplovacím systémem Baumit Ceramic prošly náročnými certifikačními testy a při dodržení technologického postupu lepení se na celek vztahují odpovídající pětileté záruční podmínky ze strany společnosti Baumit.

2020-5-26

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, lese a u vodopádů?

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl.

2020-5-25

Zateplovací systém s dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především pro zděné domy nebo pro stavby z betonu. Volba izolantu závisí na některých faktorech a požadavcích. Ve prospěch minerální vaty hovoří nejvyšší třída reakce na oheň, ve prospěch tepelně stabilizovaných polystyrenových fasádních desek Baumit StarTherm pak kromě nižší ceny také lepší tepelněizolační vlastnosti.

2020-5-25

Betonové směsi na míru

Mezi nejpoužívanější běžné betony se řadí suché směsi Baumit B 20 a B 30 s jednotnou velikostí zrna 4 mm pro kvalitní betonáž malých i větších celků. Rozdíl mezi oběma materiály je především v již zmíněné krychelné pevnosti v tlaku 20, resp. 30 MPa. Pro vynikající zpracovatelnost jsou oba tyto materiály velmi oblíbené mezi domácími kutily i profesionálními realizačními firmami. Uplatní se například při tvorbě podkladu pod dlažbu, schodů, překladů, opěrných zdí a při dalších betonářských pracích doma i na zahradě.

2020-5-25

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 52.: Vnitřní dlažba

Volba typu a kvality interiérové dlažby je v mnohém rozhodující pro výsledný estetický dojem a užitné vlastnosti interiéru. Na distanční stěrku Nivello Quattro od partnera Baumit, která vyrovnala výškové rozdíly na podlahách v budově, byla pokládána keramická dlažba, kterou dodal partner projektu SIKO. Dlažba byla vkládána do tenkovrstvé malty určené pro tepelně namáhané pochozí povrchy Baumit Baumacol, což je kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na provádění v interiéru i exteriéru.

2020-5-24

Baumit – betonové směsi na míru

V současnosti je beton základním materiálovým segmentem většiny stavebních realizací. Jeho využití lze nalézt v různých typech konstrukcí, musí tedy splňovat mnoho specifických požadavků. Společnost Baumit je lídrem na trhu suchých betonových směsí a její široké portfolio výrobků nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily

2020-5-22

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Zateplovací systém Baumit ceramic s keramickým a dekorativním obkladem získává díky své exkluzivní vizáži na finální stavbě stále větší oblibu u developerů, kteří ho s úspěchem aplikují především na moderních bytových domech.

2020-5-22

Baumit MosaikTop

Baumit MosaikTop od společnosti Baumit je více než dokonalá ochrana soklové části fasády.

2020-5-21

BAUMIT – betonové směsi na míru

Mluvíme-li o firmě Baumit jako o lídru v prodeji suchých betonových směsí, pak musíme zmínit její více než třetinový podíl na českém trhu. Nejedná se však pouze o suché směsi běžného betonu, ale také o řadu betonových potěrů značky Baumit.

2020-5-20

Baumit – betonové směsi na míru

Betonový potěr je určen výhradně pro nenosné, spádové a vyrovnávací vrstvy podlah. Nejdůležitějším parametrem potěru je pevnost v tlaku a také v tahu za ohybu (udávaná v MPa). Naproti tomu standardní beton, který je v nabídce Baumitu rozdělen do několika produktových řad, se využívá v nosných konstrukcích s důrazem na spolehlivý přenos všech druhů zatížení při provozu stavby a rovněž s ohledem na specifické klimatické jevy. Příkladem použití této betonové směsi jsou sloupy, stropy, balkóny, překlady, schodiště, opěrné stěny a další aplikace v interiéru i exteriéru.

2020-5-19

Aplikace sádrové stěrky

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande pro výhradně suché interiéry je výrobkem, který lze využít nejen u nových staveb. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je potřeba výsledné sjednocení povrchů. Použít lze také v případě opravy trhlin a díky svým vlastnostem je doporučen pro úpravu stropních konstrukcí.

2020-5-19

Baumit open: zateplení, které dýchá

Využijte nabídky a zateplete svůj dům prodyšným systémem Baumit open! Kotvy Baumit StarTrack zajistí dokonalé zateplení bez tepelných mostů a ve spojení se samočisticí omítkou Baumit NanoporTop získá fasáda dlouhotrvající krásu.

2020-5-19

Zeptali jsme se. Může zateplení s polystyrenem dýchat?

Se systémem Baumit open je to možné! Všechny vrstvy zateplovacího systému jsou navrženy tak, že zdivo může volně dýchat. Tím vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období. Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů, které umožňují vodní páře volný průchod do exteriéru.

2020-5-18

VIDEO: Typový projekt rodinného domu a jeho individuální úpravy

V úvodním článku a videu k našemu novému projektu s názvem "e4 dům svépomocí" jsme vám prozradili, na co se od nás v následujících dvou letech můžete těšit. No a dneska se do toho bez nějakých dalších dlouhých řečí dáme.

2020-5-18

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 51.: Distanční nivelační stěrka

Finální vyrovnávání výšek různých ploch je velmi důležitou i řemeslně náročnou činností. Vzhledem k různým druhům a tloušťkám podlahové krytiny se v některých místech domu musí zvýšit tloušťka hrubé podlahy. K tomu byla použita samonivelační podlahová stěrka Nivello Quattro od partnera Baumit. Vzhledem k různým druhům a tloušťkám podlahové krytiny se v některých místech domu musí zvýšit tloušťka hrubé podlahy. K tomu byla použita samonivelační podlahová stěrka Nivello Quattro od partnera Baumit. Jde o stěrku na bázi speciálních pojiv, přísad a písku k vyrovnání všech druhů cementových potěrů.

2020-5-15

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost, tudíž poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí.

2020-5-15

Jaký vzduch dýcháte doma? A co ovlivňuje jeho kvalitu?

Při volbě materiálů v interiérech našeho domova bychom měli zvážit použití výrobků z řady Baumit Ionit, které přináší do našeho života to úplně nejdůležitější, tolik potřebný faktor zdravého bydlení. Potřebné množství interiérové barvy Baumit IonitColor, případně v kombinaci se spotřebou minerální stěrky Baumit IonitSpachtel, pro svůj projekt zjistíte snadno v aplikaci Baumit Quido kalkulátor.

2020-5-15

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Absolutní novinkou na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-5-14

S jakým lepidlem na velkoformátové dlažby mají zákazníci nejlepší zkušenost?

BAUMIT BAUMACOL FLEXTOP - Flexibilní lepicí malta třídy C2TE S1 pro lepení keramických obkladů a dlažeb, mozaiky i prvků z přírodního kamene, kameniny, klinkerových pásků v exteriéru i interiéru.

2020-5-14

Tři on-line pomocníci společnosti Baumit

polečnost Baumit připravila tři příjemné on-line pomocníky, s nimiž vše zvládnete z pohodlí domova – kalkulaci, vizualizaci fasády vašeho domu i objednání fyzických vzorků. Prvním pomocníkem je nová generace navigujícího kalkulátoru Quido, který vám pomůže vybrat a objednat ten správný stavební systém. Dalšími pomocníky jsou aplikace Baumit Vizualizace a Baumit Vzorky. Vítejte v on-line světě Baumit.

2020-5-5

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků.

2020-5-4

Tisíc tváří domovní fasády

Každý majitel domu chce, aby jeho dům skvěle vypadal a také v tomto stavu vydržel co nejdéle. Z tohoto hlediska pak bude velmi záležet hlavně na výsledném provedení obvodové fasády.

2020-5-4

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Absolutní novinkou na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-5-4

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

2020-4-30

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost či kancelář

Téměř 90% svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-4-30

Samočisticí fasády

Jednou z možností ochrany proti organickým částicím je speciální fasádní nátěr na principu fotokatalytické reakce, která za pomocí UV záření denního světla škodlivé organismy, například mechy, houby či plísně, účinně rozkládá. Další, ještě účinnější metodou jsou speciální úpravy, které kombinují nanostrukturu povrchu s přítomností fotokatalyzátoru. „Do procesu vývoje vstoupila nanotechnologie, která umožnila vytvořit nebývale hladký povrch, na kterém se mikroorganismy velmi těžce usazují,“ říká Ing. Jaromír Žumár, Ph.D.,ze společnosti Baumit a dodává: „Druhým, ještě účinnějším krokem byla poté vhodná aplikace fotokatalyzátoru do struktury fasádní omítky s cílem efektivního využití samočisticího účinku.“ Výsledkem je nabídka velmi kvalitní fasádní omítky s názvem NanoporTop.

2020-4-30

Nechte si to spočítat!

Baumit Quido kalkulátor je praktickým pomocníkem pro stanovení množství stavebního materiálu a jeho výsledné ceny. Funguje ve třech základních kategoriích produktu, a to Fasáda, Interiér a Exteriér včetně hrubé stavby.

2020-4-27

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků. Právě tyto produkty ve spojení se zateplovacím systémem Baumit Ceramic prošly náročnými certifikačními testy a při dodržení technologického postupu lepení se na celek vztahují odpovídající pětileté záruční podmínky ze strany společnosti Baumit.

2020-4-26

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Běžné zateplovací systémy umožňují různé povrchové úpravy. Co ale dělat v případě, pokud je požadavkem finálního povrchu domu keramický dekorativní obklad? Baumit nabízí brilantní řešení v podobě zateplovacího systému Baumit Ceramic.

2020-4-23

Interiérová barva a stěrka nové generace

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-4-23

Rating nadace ABF 2020 poprvé komplexně v ČR

Na první místo mezi 131 výrobci a dodavateli služeb se pravidelnou péčí o prezentaci kvality svých výrobků probojoval BAUMIT, spol. s r.o.

2020-4-21

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Předepsanou aplikací interiérové minerální barvy Baumit IonitColor ve dvou až třech vrstvách dosáhneme navíc dalšího pozitivního jevu. Ionizované částice vzduchu totiž na sebe vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost a tím poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí. Mezi přednosti této minerální barvy pro interiéry patří i fakt, že je umožněna její jednoduchá aplikace v podstatě na jakýkoliv povrch kromě sádrové omítky.

2020-4-20

2020-4-20

Baumit Quido kalkulátor - pomocník pro každou stavbu

Po jednotlivém zadání všech požadovaných parametrů stavebních materiálů a výběru vhodných produktů vygeneruje Baumit Quido kalkulátor uživateli komplexní cenový propočet se všemi požadovanými parametry včetně možnosti získání slev v široké síti spolupracujících stavebnin. Tento dokument lze poté vytisknout v souboru PDF.

2020-4-20

Pracovní postup: Cestou čistě hladkého povrchu

Architekti, investoři i koncoví zákazníci dnes vnímají profesionálně hladký bílý povrch stěn či stropů jako nadstandardní nebo spíše luxusní prvek moderního bydlení a z tohoto pohledu se jedná již o nový trend. Nelze ani opomenout skutečnost, že sádrovec je především přírodním materiálem a využití jeho vlastností v interiéru je tak obecně v přirozeném souladu se zdravým bydlením. Ale ve prospěch tohoto typu stěrky hovoří i další přednosti.

2020-4-20

Baumit Ionit - čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Na otázku, proč je právě kvalita vzduchu v interiéru pro lidský organismus tolik důležitá, je jednoduchá odpověď: téměř 90 % času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. „V přírodě velmi vnímáme mnohem příjemnější dýchání, které se následně projevuje na naší klidné mysli. Dochází totiž k celkovému okysličení lidského organismu. Málokdo však ví, že onoho efektu zdravého dýchání je dosaženo množstvím záporně nabitých částic vzduchu,“ vysvětluje Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2020-4-17

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Pozitivní zkušenosti záporně nabitých částic vzduchu se potvrzují i při léčbě dětských pacientů s dýchacími potížemi například v císařské jeskyni v moravském krasu. V Česku se řadí k oblastem s vysokým výskytem záporných iontů také beskydy, Třinecko a okolí jablunkova. A právě snaha o maximální zvýšení koncentrace záporně nabitých částic v prostředí interiéru stojí také za novým výrobním programem Baumit Ionit, který aktuálně představuje dva základní produkty – vysoce paropropustnou minerální barvu Baumit IonitColor a také minerální Baumit IonitColor stěrku Baumit IonitSpachtel.

2020-4-17

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

Baumit Quido kalkulátor, který je dostupný na webových stránkách společnosti Baumit nebo přímo na adrese www.baumitkalkulace.cz, je praktickým pomocníkem pro stanovení množství stavebního materiálu a jeho výsledné ceny, a to jak pro koncové zákazníky z řad majitelů rodinných domů a bytů, tak i pro projektanty, rozpočtové nebo realizační firmy.

2020-4-14

Baumit FinoGrande - cestou čistě hladkého povrchu

Profesionálně hladký bílý povrch stěn či stropů je vnímán jako nadstandardní a luxusní prvek moderního bydlení. Tento trend razí i novinka – sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-4-9

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Na úplný začátek je asi dobré připomenout, proč právě kvalita vzduchu v interiéru je pro lidský organismus tolik důležitá. Odpověď je v tomto případě velmi jednoduchá: protože téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-4-9

Baumit Quido kalkulátor

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů vč. zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-4-8

Baumit IonitColor aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru

Při zakoupení více než dvou kbelíků minerální barvy Baumit IonitColor lze využít jejich dopravu po celé České republice zdarma. Tato nabídka je platná pro měsíc duben.

2020-4-7

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

„Naším primárním cílem je nabídnout jednotlivým účastníkům výstavby jednoduchý nástroj pro specifikaci správného materiálového složení řešené konstrukce a získání cenové kalkulace pro jednodušší přehled a rychlé nacenění. Celý systém Baumit Quido kalkulátoru umožnuje i detailnější seznámení se s našimi výrobky, jejich přednostmi a oblastmi použití. I proto může sloužit současně jako nástroj pro výběr správné omítkové skladby nebo řešení podlahové konstrukce. Věříme, že se kalkulátor Baumit Quido stane výkonným a užitečným pomocníkem při návrhu a nacenění stavby či rekonstrukce,“ vysvětlil přednosti kalkulátoru Vladimír Franc, business development manager společnosti Baumit, spol. s r.o.

2020-4-6

Baumit IonitColor v dubnu s dopravou zdarma

Doprava ZDARMA se vztahuje na všechny objednávky učiněné od 1. 4. do 30. 4. s dopravou na jakékoliv místo určení v rámci České republiky.

2020-4-6

Sádrová stěrka je stále oblíbenější

Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů neustále roste. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-4-6

Baumit IonitColor v dubnu s dopravou zdarma

Společnost Baumit zahájila kampaň na podporu prodeje minerální barvy Baumit IonitColor, aktivně zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru

2020-4-2

Baumit Quido kalkulátor

Velkou předností Baumit Quido kalkulátoru je jeho intuitivní a jednoduché ovládání s výsledným přehledným výčtem vybraných systémů, komponent a propojením na širokou síť stavebnin.

2020-4-1

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-4-1

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů vč. zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-3-31

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Pokud na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor začne povrch díky obsaženým minerálům přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole separují a vracejí se v podobě vzdušných iontů zpět do prostoru. Tento proces tvorby vzdušných iontů je neustálý a lze ho jednoduše přirovnat například k funkci magnetu. Výsledkem tohoto fyzikálního jevu je poté výrazné zvýšení koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů s pozitivním vlivem na regeneraci buněk v lidském organismu, stabilizaci srdeční a dýchací činnosti a celkové zklidnění nervového systému člověka.

2020-3-31

Baumit Quido kalkulátor

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů včetně zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-3-30

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost či kancelář

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-3-29

Novinky na trhu fasád, omítek a potěrů pro rok 2020

Fasáda, Sanace, renovace & památková péče, Interiér, Konstrukce a Zákaznický servis – to jsou hlavní části, které Vám přináší Ceník Baumit 2020.

2020-3-26

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Na úplný začátek je asi dobré připomenout, proč právě kvalita vzduchu v interiéru je pro lidský organismus tolik prospěšná? Odpověď je v tomto případě velmi jednoduchá, protože téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-3-22

Baumit IONIT – interiérová barva a stěrka nové generace

V rámci vývoje a inovací společnost Baumit přichází na trh se dvěma zcela unikátními výrobky Baumit IONITColor a Baumit IONITSpachtel, které aktivně zlepšují kvalitu vnitřního vzduchu tvorbou zdraví prospěšných vzdušných iontů.

2020-3-13

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

U novostaveb z cihelných nebo vápenopískových tvárnic, případně z betonu, lze tento systém aplikovat tzv. čistě lepený, tedy bez jakéhokoli dodatečného kotvení hmoždinkami. Díky tomu lze se systémem Baumit open ušetřit nemalé náklady na pronájem lešení a dalšího vybavení potřebného při montáži ETICS (penetrace, vrtáky, hmoždinky).

2020-3-13

Kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Mezi obecné přednosti výrobní řady Alpha můžeme zařadit i absenci finálního broušení, neboť na povrchu nezůstává po vytvrdnutí žádný šlem. Pro svoji skvělou tepelnou vodivost jsou lité potěry Baumit Alpha vhodné u skladeb s podlahovým topením. Určeny jsou pro všechny druhy podlahových krytin.

2020-3-13

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru.

2020-3-10

Lité podlahy

Výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí produktovou řadu Alpha. Je možné objednat dvě verze této řady s označením 2000 nebo 3000. Rozdíl mezi nimi je dán odlišným parametrem pevnosti v tlaku (20 resp. 30 MPa).

2020-3-5

Baumit FinoGrande – cestou čistě hladkého povrchu

Předností této stěrky je navíc možnost aplikace na většinu stavebních materiálů, např. na betonový poklad, sádrokartonové desky nebo vápenocementové či sádrové omítky jako finální povrch. Použít lze také v případě opravy trhlin a díky svým vlastnostem je doporučen pro úpravu stropních konstrukcí.

2020-3-5

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 40.: Omítání stropů

Baumit KlimaFino je přírodně bílá vyhlazovací stěrka na vápenné bázi pro interiéry s vysokou paropropustností. Je strojově i ručně zpracovatelná. Používá se pro vytvoření dokonale hladkých povrchů na vápenných a vápenocementových jádrových omítkách, betonu nebo sádrokartonu.

2020-3-2

Baumit FinoGrande – cestou čistě hladkého povrchu

Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů z mnoha důvodů neustále roste a výrobci stavebních materiálů tak vytváří na trhu se svými výrobky stále intenzivnější konkurenční prostředí. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-3-2

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 40.: Omítání stropů

Stejně jako na zdivo, i na strop se natahuje jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino, která se nanáší ve dvou krocích: ideálně v tloušťce 2–3 mm a následně po vyschnutí se brousí do roviny.

2020-3-1

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande

Stěrka Baumit FinoGrande se nanáší ručním nebo strojním způsobem za pomoci stroje PFT Ritmo Power Coat. Tloušťka vrstvy se pohybuje v rozmezí 2–6 mm a vzhledem k časové zpracovatelnosti 60 minut je potřeba si připravit takové množství, které je možno nanést v jednom kroku. Pokud stěrka po delším čase ztuhne, nelze ji jakkoliv dále využít. Příprava podkladu před nanesením sádrové stěrky není nijak náročná. Podklad je potřeba zbavit prachu a volných částic. Teplota vzduchu i podkladu v místě nanášení by měla být v rozmezí 5–30 °C.

2020-2-27

Baumit FinoGrande - Cestou čistě hladkého povrchu

Právě tento zcela nový produkt, nahrazující na trhu své předchůdce Baumit FinoBello a Baumit FinoFill, pochází z výrobního závodu v Rumunsku, kde se nacházejí pro špičkovou kvalitu této stěrky zřejmě nejvíce vhodné zdrojové suroviny, především sádrovec. Přirozeně právě v této zemi získal zmíněný typ stěrky na bázi sádry u tamních investorů i realizačních firem obrovskou oblibu a na trhu tak silný obchodní potenciál. Připomeňme pouze základní fakt, že sádrová stěrka je vhodnou alternativou ke stěrkám disperzním, vápenným či vápenocementovým.

2020-2-27

Baumit FinoGrande

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande pro výhradně suché interiéry je výrobkem, který lze využít nejen u nových staveb. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je potřeba výsledné sjednocení povrchů.

2020-2-17

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 38.: Vnitřní omítky

Minulý týden probíhala příprava podkladu stěn před omítáním. Na připravený podklad vnitřních stěn byly aplikovány omítky od firmy Baumit, konkrétně typ Baumit KlimaWhite.

2020-2-14

Jak správně vyrobit podlahu na bázi litého sádrovce

Podlahy představují mezi pozemními stavbami velmi rozsáhlou a významnou část. Pro jejich důležitost je potřeba věnovat výběru a skladbě podlahy náležitou pozornost. Moderním interiérovým trendem jsou lité potěry na bázi síranu vápenatého.

2020-2-10

Baumit Akademie PRAXE 2020 zahájena na pražském Jarově

Vzdělávací seminář Baumit Akademie PRAXE 2020 byl včera slavnostně zahájen na Střední odborné škole v Praze na Jarově, a to prvním dnem určeným pro fasádníky.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

2020-2-7

Baumit Alpha – kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Podlahy představují v dnešních pozemních stavbách velmi rozsáhlou a významnou část. I proto je potřeba věnovat jejímu výběru a skladbě náležitou pozornost. Moderním trendem pro interiéry je použití litých potěrů na bázi síranu vápenatého.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE byla zahájena na pražském Jarově

„Již první den Baumit Akademie potvrdil správnost našeho rozhodnutí změnit pro letošní rok formát vzdělávacích seminářů, program rozložit do dvou dnů a zaměřit jejich obsah na konkrétní činnosti spojené s praktickými ukázkami. Řemeslníci tak získávají osobní zkušenost s našimi stavebními materiály a tím se naplňuje i naše snaha o posouvání jejich profesních schopností v každodenní práci na různých typech stavebních realizací. Těší mě také velmi cenná zpětná vazba od účastníků včerejšího programu a stejně tak zájem o praktické ukázky od žáků zdejší střední odborné školy, “ zhodnotil úvod akce Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r. o.

2020-2-7

Baumit Alpha – kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Podlahy představují v dnešních pozemních stavbách velmi rozsáhlou a významnou část. I proto je potřeba věnovat jejímu výběru a skladbě náležitou pozornost. Moderním trendem pro interiéry je použití litých potěrů na bázi síranu vápenatého.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Včera přivítala Baumit Akademie PRAXE první účastníky z řad fasádníků, kteří absolvovali její teoretickou i praktickou část. V teoretické části zaujaly především prezentace odborných školitelů Baumit na téma zateplovacích systémů, širokého výběru omítek či možností tvorby kreativních fasád. V diskusi pak nejčastější dotazy padaly na téma úskalí a správných technologických postupů zpracování vybraných izolantů.

2020-2-6

Litý potěr Baumit Alpha

Samotná realizace litého potěru s výrobkem Baumit Alpha má několik fází a je nutné dodržet výrobcem stanovený technologický postup. Pro přípravnou fázi je potřeba připomenout nutnost sjednocení vlastností základního povrchu, především jeho stupeň savosti. Povrch podkladu musí být rovněž suchý, zbavený nečistot a prachu. V závislosti na zvolené finální nášlapné vrstvě je v některých případech (např. při pokládce lepeného vinylu) požadována ještě nivelizační stěrka, kterou v požadované kvalitě nabízí jedna ze tří variant výrobní řady Baumit Nivello.

2020-2-4

Baumit Alpha – Kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Výrobce stavebních materiálů Baumit patří mezi nejúspěšnější dodavatele tohoto typu litého potěru na českém trhu v případě suché výroby, a to díky své velmi kvalitní produktové řadě Alpha. V nabídce je možné objednat dvě verze této řady s označením 2000 nebo 3000. Rozdíl v obou produktech je dán odlišným parametrem pevnosti v tlaku (20 resp. 30 MPa).

2020-2-3

Baumit Akademie 2020 v novém formátu a s novým zaměřením

Baumit Akademie zavítá v únoru a březnu do sedmi měst ČR. Novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2020-1-27

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 35.: Fasáda

Ke konečné povrchové úpravě fasády byla použita difuzně otevřená omítka Nanopor od firmy Baumit. Před začátkem prací musí být podkladové plochy rovné a čisté. Takto připravený povrch se nejprve napenetruje a poté se nanáší strukturovaná omítka ve dvou vrstvách s časovými odstupy předepsanými výrobcem. Ve dvou vrstvách se omítka nanáší z důvodu jemné zrnitosti omítky 1 mm.

2020-1-21

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 34.: Vylévání podlah

Vylévání podlah anhydridovým samonivelačním roztokem se provádělo na systémové podlahové topení v celém objektu. Směs pro samonivelační podlahu dodala společnost Baumit, která je partnerem projektu. Směs je připravovaná ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení. Sila jsou vybavena mísicím a čerpacím zařízením. Pomocí tohoto zařízení je potěr smíchán s vodou a pomocí hadic dopraven až na místo určení – bez nutnosti použití dalšího strojního zařízení.

2020-1-7

Viladům U Pernikářky 7 – Hlasujte o nejlepší novostavbu a rekonstrukci v soutěžní přehlídce ÚSPORNÝ DŮM 2019

JRD jako první developer v České republice realizoval v jedné z bytových jednotek projektu u Pernikářky 7 zdravou omítku Baumit Klima. Tento extrémně prodyšný stavební materiál s mikroskopickými póry účinně reguluje relativní vlhkost vzduchu, protože je schopen pojmout velké množství vzdušné vlhkosti a v případě potřeby ji rovnoměrně uvolňovat do prostředí. Zároveň neobsahuje alergeny, škodliviny ani těkavé organické látky a působí jako přirozená ochrana proti mikroorganismům a plísním.

2019-12-23

Chladič nejen na šampaňské…

Na víno, ale i na studené ovocné nápoje využijete tento betonový chladič. Stačí vložit lahev a kolem ní vsypat kostky ledu.

2019-12-19

Co ukrývá parádní fasáda?

Třípodlažní rodinný dům je součástí bytového komplexu Origami, který v roce 2016 vyhrál ve své kategorii soutěž Fasáda roku.

2019-12-16

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 29.: Venkovní omítky – jádro

Aplikace venkovní omítky se provádí v několika krocích. Než nastanou nepříznivé klimatické podmínky, na stavbě se realizuje venkovní tepelněizolační jádro. Jedná se o jádrové omítky, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou, nebo pastovitou omítkou. Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byla použita omítka Baumit Thermo plus, která je vylehčena speciálními plnivy, jako polystyren nebo perlit.

2019-12-13

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Balkony, terasy či lodžie představují jakési nadstandardní plochy, které zpříjemňují kvalitu bydlení. Jejich realizace však má mnoho úskalí, a proto je potřeba zvolit správnou skladbu takové konstrukce. Základ kontaktního balkonového systému tvoří min. 2% spádová vrstva pro odvod dešťové či stékající vody od venkovní stěny. Tato vrstva je tvořena např. potěrem Baumit FlexBeton a nesmíme zapomenout také na účinnou hydroizolaci, kterou v systému reprezentuje stěrka Baumit Baumacol Protect.

2019-12-6

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Baumit Akademie PRAXE nabídne účastníkům nového ročníku teoretický i praktický pohled na aktuální produktové řady ve vybraných stavebních činnostech. Oproti minulým ročníkům však dochází pro rok 2020 ke změně formátu vzdělávacího programu, jeho obsah je zaměřen na realizační firmy a řemeslníky pracující ve stavebnictví. Proto se původní formát odborných přednášek rozšíří v roce 2020 o praktické ukázky činností s vybranými stavebními materiály s možností vyzkoušet si kvalitu výrobků Baumit na vlastní kůži.

2019-12-3

Lepení zateplovacího systému ETICS (Pracovní postup)

Vnější tepelněizolační kompozitní systémy Baumit je možné použít na všech obvyklých stavebních minerálních podkladech (příp. dřevěných, dřevocementových atp.). Podklad musí být vždy suchý, dostatečně vyzrálý, pevný a zbavený nečistot. Statické trhliny na fasádě lze bez obav zakrýt jen v tom případě, že již nejsou aktivní.

2019-12-3

Baumit Akademie 2020 v novém formátu a s novým zaměřením

Vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s podtitulem Praxe. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2019-12-3

Kontaktní zateplování

6 způsobů, jak zateplit obvodové stěny domu

2019-11-29

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Unikátní vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s přívlastkem PRAXE. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2019-12-2

Co musí vydržet omítka?

Fasádní omítka musí chránit dům před rozmary počasí a tak zajistit celé budově co největší životnost. Ale nejen to, musí také dobře vypadat a bez jakýchkoli negativních změn vydržet co nejdéle.

2019-11-27

Baumit PorBeton - Lehčená cementová směs

Vhodná k vyrovnání podlah, stropů, pro tepelněizolační anebo požárně odolné vrstvy, pro zásypy kleneb i výplně stavebních dutin, zpevněné plochy i jako ochrana inženýrských sítí. Pevnost v tlaku min. 5 MPa.

2019-11-19

Do každého zdiva patří správná hmoždinka

Součástí všech zateplovacích systémů Baumit jsou nové hmoždinky Baumit N a Baumit S. Zatloukací talířové hmoždinky s ocelovým trnem Baumit N a šroubovací hmoždinky Baumit S jsou určené do všech typů podkladů dle ETAG 004 - A, B, C, D, E. Horní část včetně talířku je vyrobena z velmi kvalitního polyamidu, což zajišťuje vysokou tuhost talířku a odolnost hmoždinky proti kolísání teplot.

2019-11-11

Lepení zateplovacího systému ETICS

Vnější tepelněizolační kompozitní systémy Baumit je možné použít na všech obvyklých stavebních minerálních podkladech (příp. dřevěných, dřevocementových atp.). Podklad musí být vždy suchý, dostatečně vyzrálý, pevný a zbavený nečistot. Statické trhliny na fasádě lze bez obav zakrýt jen v tom případě, že již nejsou aktivní. Zvýšená vlhkost podkladu musí být před provedením tepelněizolačního systému snížena vhodnými sanačními opatřeními tak, aby se příčina výskytu zvýšené vlhkosti odstranila nebo dostatečně omezila. U novostaveb je možné systém lepit přímo na nosné neomítnuté zdivo. V tomto případě je však nutné odstranit ze spár vyteklou maltu.

2019-11-18

Profesionální program pro lepení obkladů a dlažeb

Baumit nabízí systémové řešení v podobě profesionálního programu Baumacol pro vysoce kvalitní lepení obkladových materiálů včetně dlažeb, a to doslova šité na míru dané konstrukci. Nerozhoduje přitom, zda se jedná o realizaci v interiéru či exteriéru.

2019-11-13

Dům budoucnosti je již téměř přítomností

Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba byla dokončena a prostory rodinného domu s celokeramickou obálkou se otevřely dalším zájemcům o stavbu v tomto programu.

2019-11-13

Baumit Klima omítky: 7 výhod a zlatá Známka kvality

Povrchová úprava stěn a zdí má zásadní vliv nejen na vzhled, ale i na výsledné vlastnosti celé stavby. Vyplatí se proto vybírat jen to nejlepší z nabídky na trhu. Zlatou Známku kvality udělila letos Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství systému omítek Baumit Klima. Představujeme sedm důvodů, proč si tyto omítky ocenění zaslouží.

2019-11-11

Profesionální program Baumacol pro lepení obkladů a dlažeb

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví, a to u novostaveb i při rekonstrukcích, je využívání keramických obkladů a dlažeb. Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých obkladových materiálů umožnuje také jejich rozšíření do většího počtu typů konstrukcí. Baumit nabízí v této oblasti systémové řešení v podobě profesionálního programu Baumacol pro vysoce kvalitní lepení těchto obkladových materiálů včetně dlažeb, a to šité na míru dané konstrukci. Nerozhoduje přitom, zda se jedná o realizaci v interiéru či exteriéru.

2019-11-4

VIDEO: Kreativní omítka Baumit CreativTop - chcete odlišit svůj dům?

Kreativní omítky posouvají stavebnictví zase o kousek dál. Ze svého domu vytvoříte individuální stavbu která se bude již z dálky vyjímat, anebo naopak přirozeně splyne s okolím. Vybírat můžete z řady možností a stovek odstínů. Líbí se vám fasády s dřevěnými obklady, kamenem, betonem nebo by jste chtěli spíše imitaci pískovce či strukturu kartáčování? K dispozici je také průhledný nátěr s třpytkami.

2019-11-1

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 – výsledky

Vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2018 se uskutečnilo na slavnostním nominačním odpoledni v prostorách kláštera Emauzy na Praze dne 25. září 2019. Vítězné firmy převzaly svoje ocenění při oslavě Dnů stavitelství a architektury v Betlémské kapli dne 21. října 2019. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO).

2019-10-29

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Předpokladem úspěšného zpracování a nezbytnou podmínkou pro kvalitní provedení obkladů a dlažeb je vždy správné individuální posouzení podkladu z pohledu stavby i přání zadavatele. Systémy Baumit pro lepení a spárování obkladů a dlažeb jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše, což vylučuje vzájemný posun jednotlivých vrstev.

2019-10-29

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví, a to u novostaveb i při rekonstrukcích, je využívání keramických obkladů a dlažeb. Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých obkladových materiálů umožňuje také jejich rozšíření do většího počtu typů konstrukcí.

2019-10-29

Vzorový e4 dům vstupuje do další etapy

Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům úspěšně dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba tohoto rodinného domu s celokeramickou obálkou z materiálů značek Porotherm a Tondach byla dokončena. Odborná veřejnost i zájemci o stavbu e4 domu se mohli prostřednictvím workshopu přímo na stavbě seznámit dne 23. 10. s průběhem výstavby, technologickými postupy, materiály i partnery.

2019-10-25

e4 dům je v hrubé stavbě

Název konceptu je složen z prvních písmen 4 stavebních kamenů – kategorií, ze kterých je poskládán: ekonomické výhodnosti, energetické efektivnosti, ekologie a estetiky. Každá z nich je koncipována tak, aby dokázala splnit nároky současné legislativy i požadavky vznikající v této oblasti od 1. 1. 2020. Koncept je zároveň připraven tak, aby byl schopen uspokojit i požadavky z hlediska delšího časového úseku budoucích generací. V tomto smyslu je hrubá stavba společným základem pro všechny čtyři uvedené pilíře.

2019-10-24

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 zná své vítěze

Vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2018 se uskutečnilo na slavnostním nominačním odpoledni v prostorách Kláštera EMAUZY na Praze 2 dne 25. září 2019. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Hlavním mediálním partnerem soutěže je časopis Stavebnictví. Dalšími mediálními partnery letos byly časopisy Build Info, Materiály pro stavbu, magazín Skypaper a portál iMateriály.

2019-10-23

Žhaví kandidáti na tituly soutěže Stavba roku 2019

Na slavnostním nominačním večeru 9. září 2019 byly ve stylovém prostředí dopravní haly Národního technického muzea představeny stavby a projekty, které se probojovaly do posledního kola soutěží Stavba roku 2019, Zahraniční stavba roku 2019 a Urbanistický projekt roku 2019. Český stavitelský um také oslavily udílené Známky kvality, jejichž cílem je podpořit výrobce stavebních materiálů a podat zákazníkům informaci o kvalitě nabízených produktů. Poněkud netradičním nositelem Známky kvality se v letošním roce stal Elektronický stavební deník, Zlaté známky kvality získali etablovaní výrobci VELUX za řídicí jednotku vnitřního prostředí a BAUMIT za inovativní omítku.

2019-10-23

Výstava finalistů Ceny Václava Chalupeckého

Finalistky a finalisté letošního jubilejního ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru vizuálního umění pro autory do 35 let zde představují nové projekty vzniklé pro tuto příležitost. Slavnostní vyhlášení laureátky či laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 a vítěze Divácké ceny Českých center proběhne 6. prosince 2019 v kině Metropol v Olomouci v rámci Festivalu PAF.

2019-10-22

Zateplení – kde komfort šetří i náklady

Zateplení se začalo objevovat přibližně od 60. let 20. století. Baumit se naplno začal technologii zateplení věnovat začátkem let 70. K výraznému nárůstu aplikace zateplovacích systémů u nás došlo až po sametové revoluci, kdy se zde objevila široká nabídka těchto materiálů. Změna nastala také v tloušťce tepelného izolantu, kdy z počátečních čtyř, později osmi centimetrů se dnes pohybujeme v tloušťce okolo patnácti centimetrů.

2019-10-21

Ročenka TOP 2019

V roce 2018 Baumit uvedl na trh prémiovou omítku Baumit StarTop s multifunkčním Drypor efektem bránícím biologickému znečistění a unikátní recepturou zvyšující efektivitu při zpracování. Omítka Baumit StarTop byla oceněna stříbrnou Známkou kvality 2018 za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas. Jen o rok později Baumit získal zlatou Známku kvality pro omítkový systém Baumit Klima, který díky svému složení a mikroporézní struktuřee účinně zajišťuje sorpční i desorpční vlastnosti a s tím spojenou účinnou regulaci vlhkosti v prostoru. Známku kvality pro výrobek–technologii vyhlašuje Nadace ČR. V roce 2019 Baumit získal i Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví za nejlepšího výrobce stavebnin roku 2018.

2019-10-21

Baumit podporuje umění

Po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého společnost Baumit podpořila její 30. ročník.

2019-10-16

Omítkový systém Baumit Klima získal zlatou Známku kvality 2019

Kvalita a rovnovážná vlhkost vzduchu v interiéru jsou důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Parametry, které ovlivňují kvalitu vzduchu, lze rozdělit do fyzikální, biologické a chemické kategorie.

2019-10-8

Samonivelační stěrky – současný trend v podlahách

Podlahy představují v pozemních stavbách poměrně významnou část. Jsme s nimi v kontaktu každý den a vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité je volit nejen správnou celkovou konstrukci, ale především její stěžejní vrstvy neboli podlahový potěr a samonivelační stěrku.

2019-10-7

Baumit podporuje umění

Slavnostní vyhlášení laureátky či laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 a vítěze Divácké ceny Českých center proběhne 6. prosince 2019 v kině Metropol v Olomouci v rámci Festivalu PAF. Laureáta vybere mezinárodní porota složená z představitelek a představitelů předních mezinárodních uměleckých institucí.

2019-10-4

Baumit podporuje umění

Společnost Baumit se po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého vrací k podpoře jejího jubilejního již 30. ročníku.

2019-10-4

Baumit podporuje umění

Na základě pozitivní spolupráce se Společností Jindřicha Chalupeckého se společnost Baumit rozhodla opětovně podpořit talentované umělce i v letošním ročníku, a to rovnou u dvou uměleckých projektů. Při jejich realizaci využily mladé umělkyně stavební materiály a bohaté odborné zkušenosti tohoto výrobce.

2019-10-2

Baumit openPerfect

Šedé difuzně otevřené fasádní desky z expandovaného polystyrenu s vnější vrstvou z bílého strukturovaného EPS pro bezpečnou montáž. Vylepšené difuzní vlastnosti (μ ≤ 5). Součinitel tepelné vodivosti λ ≤ 0,031 W/mK. Součást systému Baumit open.

2019-10-2

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

K určité míře poškození fasády může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-9-30

Baumit podporuje umění

„Jsem nesmírně rád, že v letošním ročníku jsme mohli, v době přípravných prací u obou děl, uplatnit naše dlouholeté zkušenosti v daleko větší míře a být jejich tvůrcům také odbornými konzultanty. Ač se to možná nezdá, i realizace těchto uměleckých děl byly v některých fázích technicky poměrně náročné. S potěšením ale mohu říci, že stejně jako v naší každodenní praxi na velkých stavebních realizacích jsme i zde, v nádherných prostorách Moravské galerie, vždy našli společně vhodné řešení a dnes se tak můžeme spolu s jejich autorkami radovat z celkového výsledku,“ řekl na včerejší vernisáži Ing. arch. Karel Kladívko, projektový specialista společnosti Baumit.

2019-9-25

Baumit CreativTop

Jednosložková silikonová dekorativní omítka pastovité konzistence, vhodná zejména ke kreativnímu ztvárnění fasád, použitelná v exteriéru. Konkrétní spotřeba závisí na zvolené technice.

2019-9-23

Zateplení – kde komfort šetří i náklady

Funkce kvalitního zateplovacího systému domu ETICS (External Thermal Insulation Composite Systems) se velmi často přirovnává k modernímu termo oděvu pro aktivní sportovce. Mají mnoho společného. Tajemství tepelné pohody totiž spočívá v obou případech ve správně volených materiálech, které jsou na sebe vrstveny v předepsaném pořadí. Jedině tak totiž dokáží účinně regulovat vlhkost, ale zároveň udržovat příjemnou teplotu a ve své vrchní vrstvě navíc chránit proti nepříznivým povětrnostním vlivům.

2019-9-18

Zateplení – úsporné, komfortní a hezké

Tajemství tepelné pohody spočívá ve správně volených materiálech. Zateplovací systém stabilizuje vnitřní pokojovou teplotu v létě i zimě, a navíc ohřátím vnitřních obvodových stěn výrazně redukuje tzv. konvekci, tedy silnější proudění vzduchu vlivem studených zdí uvnitř místnosti. Současně tak dochází k vyrovnávání pokojové teploty vzduchu a teploty povrchu stěn a jejich rozdíl by neměl být větší než 3°C.

2019-9-18

Proč je důležité, aby fasáda Vašeho domu dýchala?

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019.

2019-9-17

Pro novou Baumit fasádu na veletrh FOR ARCH 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019.

2019-9-13

Zlatá Známka kvality v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2019

Omítky Baumit Klima svým složením a mikroporézní strukturou představují důležitou vrstvu, která je schopna vázat na sebe vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji opět uvolňovat do prostoru. Optimální tloušťkou jádrových i jednovrstvých omítek je rozmezí 15–25 mm, které zajišťuje maximální účinnost ukládání a uvolňování vzdušné vlhkosti. Lze vybírat z omítek na vápenné bázi, strojně i ručně zpracovatelnými a s různými zrnitostmi.

2019-9-13

Komfort a nízké náklady, to je kvalitní zateplení

V dnešním světě si už asi těžko lze představit rodinný či bytový dům, při jejichž stavbě či rekonstrukci by byla zcela opomíjena účinná forma jeho zateplení. Výrobce zateplovacích systémů Baumit může být, díky svým mnohaletým zkušenostem, skutečně odborným průvodcem touto problematikou, která kromě tepelného komfortu nabízí i nemalé ekonomické úspory. Je však důležitá správná volba zateplovacího systému.

2019-9-12

Pro novou fasádu na veletrh FOR ARCH

Přijďte si vybrat z nekonečného množství ztvárnění a široké palety originálních povrchů tu pravou fasádu právě pro Váš dům! Výstavní expozice společnosti BAUMIT na výstavě FOR ARCH 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech je situována do haly 1 na stánek č. 1A11.

2019-9-9

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

K určité míře poškození fasády může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-22

Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

2019-8-19

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, omítka dnes dokáže mimo jiné vykazovat samočisticí schopnosti, což je vlastnost v současných podmínkách jistě žádaná. Nejedná se však o žádnou magii, odborně se procesu říká fotokatalýza. S využitím zakomponovaných fotokatalyticky aktivních nanočástic (tzv. katalyzátorů) do omítky dochází k tzv. Nanopor efektu neboli rozkladu nečistot v podobě řas, hub a jiných mikroorganismů, vznikajících vlivem působení dopadu slunečního světla. Právě takovou užitečnou schopnost vykazuje samočistící fasádní omítka Baumit NanoporTop.

2019-8-16

Obnova fasády bez obav

V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže výše zmíněný stav, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-12

Samonivelační stěrky jsou v podlahách trendem

S podlahami jsme v kontaktu každý den a vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité je volit nejen správnou celkovou konstrukci, ale především její stěžejní vrstvy: podlahový potěr a samonivelační stěrku.

2019-8-12

K obnově fasády lze přistoupit bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-9

Samonivelační stěrky? Současný trend v podlahách

V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-8-12

Samonivelační stěrky Baumit Nivello

Samonivelační stěrky Baumit Nivello patří na špičku kvality v této oblasti a po zásluze získávají stále větší oblibu u projektantů, investorů a díky svým jedinečným vlastnostem také u realizačních firem. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

2019-8-6

Zdravější omítky a nátěry pro každého z vás

V posledních letech se značná část české populace snaží udržovat zdravý životní styl. Mnozí si však myslí, že jde jen o zdravé stravování, ale to jsou na velkém omylu. Ke zdravému životnímu stylu patří hlavně zdravé bydlení.

2019-8-6

Obnova fasády bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-1

Proč je důležité, aby fasáda domu propouštěla vodní páru?

Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání a také dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vodních par. Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci. Paropropustnost (nízká hodnota difuzního odporu - µ) ­obvodových konstrukcí je stěžejní pro zdravé bydlení. Každá novostavba obsahuje velké množství vlhkosti z omítek, podlah, zdiva a nedostatečné ochrany proti dešti. U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.

2019-7-29

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

Zdůrazňujeme-li pravidelnou kontrolu fasády domu, je potřeba zmínit, že k určité míře jejího poškození může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit. Rozsah a povaha případného narušení fasády následně určí technologický postup její obnovy včetně doporučené skladby jednotlivých výrobků.

2019-7-22

Pokora byla velkou výzvou

Dům na okraji malé moravské obce, na čarokrásném místě u lesa okouzlil současného majitele natolik, že se rozhodl nevydat se cestou, která se zde nabízela. Tedy nebourat a nestavět na místě původní stavby velkorysou moderní vilu, ale vrátit starému domu jeho původní krásu a s citem přidat moderní prvky.

2019-7-12

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch.

2019-7-11

Samonivelační stěrky – současný trend v podlahách

Ne nadarmo se říká, že věci je potřeba vzít pořádně od podlahy. Ano, právě správná konstrukce podlahy je základem spokojeného a komfortního bydlení. A asi nemusíme rozlišovat novostavbu či rekonstrukci objektu. V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-7-10

Zdravé bydlení je základ

"V interiéru trávíme až 90 % svého času, a tak je nutné klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné a zdravé bydlení,“ říká Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer SOMS společnosti Baumit. „Dnes se o toto téma zajímají všichni stavitelé, kterým není lhostejná kvalita života ve vlastním domově. Naše společnost nabízí kromě Klima omítek i paropropustnou barvu KlimaColor či ionizační barvu IonitColor“, dodává.

2019-6-17

VIDEO: Jak proběhl workshop strojní aplikace vnitřní vápenné omítky

Na bezmála třicet účastníků prvního letošního stavebního workshopu čekalo, kromě Pavla Tesárka, slunce a perfektně připravená stavba. Ústředním tématem byla strojní aplikace vnitřní vápenné omítky Baumit Klima. Všichni přítomní se nemohli dočkat, až uvidí aplikaci naživo.

2019-6-17

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Technologický předpis společnosti Baumit popisuje v současnosti celkem dvacet základních kreativních technik, ale ve skutečnosti se nabízí aplikace celé stovky různých vzorů.

2019-6-13

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem. Právě tyto cenné poznatky vycházejí z velkého množství naměřených dat, získaných ve výzkumném centru Viva Research Park, které se nachází v rakouském Wopfingu, zhruba padesát kilometrů jižně od Vídně. Základem výzkumného centra je dvanáct speciálních domů s odlišnou konstrukcí (cihla, beton, dřevostavba, pórobeton). Výzkumné domy, sloužící pro měřicí účely, jsou v exteriéru buď nezateplené, anebo osazené zateplovacími systémy s různými povrchovými úpravami.

2019-6-13

Domy příští samozřejmosti

Na území Evropské unie se od roku 2020 začnou podle norem stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Mnohé z nich už bude možné označit za pasivní dům. Onen nezbytný krok od nízkoenergetické koncepce k pasivitě znamená také velké zvýšení obytného komfortu. Někdy se dokonce mluví o tzv. multikomfortu…

2019-6-12

Baumit Vás zve na kulturní festival Hrady CZ

Společnost Baumit se v letošním roce stala partnerem významného letního kulturního festivalu Hrady CZ a v jeho rámci připravila pro návštěvníky i své obchodní partnery zajímavý program.

2019-6-9

Úžasné léto se společností Baumit

Chceme vás potkávat osobně a proto budeme potěšeni, pokud s námi strávíte prázdninové soboty plné slunce, skvělé muziky a dobré nálady. Od 13. 7. do 31. 8. 2019 se můžeme společně každou sobotu setkat na letním kulturním festivalu České a Moravské hrady, na významných historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

2019-5-31

Téma: odolné fasády - 1. část

Obvodový plášť představuje největší plochu konstrukce objektu. Na obálku domu jsou kladeny značné nároky, neboť plní řadu funkcí. Jeho povrchová vrstva pak dává domu ochranu a tvář.

2019-5-31

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Válečkování, špachtlování, kartáčování, fládrování, strukturování hřebenem, gletování, modelování – možností, jak zkrášlit fasádu, je řada, finální výsledek ovšem závisí pouze na velikosti upravované plochy, zvolené technice a vybraných přípravcích.

2019-5-21

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch. I proto nabízí společnost Baumit již od roku 2013 na trhu speciální omítky, umožňující unikátní ztvárnění fasády či jiného venkovního prostoru dle vlastního přání investorů.

2019-5-16

Založení na základových pásech (Pracovní postup)

Základové pásy jsou nejčastějším využívaným typem zakládání rodinných domů. Používají se pro založení stěnových i skeletových konstrukčních systémů.

2019-5-16

Zdravé bydlení začíná fasádou domu

Kvalita zateplení je totiž jedním ze třech pilířů zdravého bydlení a jeho hlavní úlohou je zajištění prodyšnosti obvodových stěn domu. Musí tedy umožnit fasádě efektivně dýchat i proto, neboť např. čtyřčlenná rodina vygeneruje za jeden den svými běžnými činnostmi až 6 litrů vodních par. Ty následně prostupují na povrch obvodových stěn domu, kde mohou kondenzovat.

2019-5-16

Fasáda roku 2019 – výsledky

Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. ing. arch. Michal Kohout.

2019-5-16

Nejhezčí Fasády roku v soutěži Baumit

Proběhlo vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

2019-5-16

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl – aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí. Toho se snaží Baumit docílit nabídkou stavebních materiálů s přidanou hodnotou jako v případě Klima omítkových systémů.

2019-5-15

Tři pilíře zdravého bydlení

Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí.

2019-5-13

Spolehlivá hydroizolace je základem stavby

Pojistná hydroizolace v podobě jednosložkových, dvousložkových či nátěrových hmot je účinnou ochranou spodních vrstev podlahy či stěn zpravidla nanášenou před lepením obkladů a dlažeb.

2019-5-13

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Z nedávných lékařských studií je patrné, že při vysoké relativní vlhkosti se bohužel více daří zdraví škodlivým jevům a procesům. Patří mezi ně příkladně tvorba plísní, hub, roztočů či chemické spolupůsobení látek. Co si však možná málokdo uvědomuje je skutečnost, že i prostředí s nízkou relativní vlhkostí má stejně neblahé účinky na lidské zdraví.

2019-5-13

Omítkové systémy Klima PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby produktů je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem.

2019-5-13

Omítka nebo obklad?

Tuto otázku si může klást dřevostavba, stejně jako dům zděný. Jen musí korespondovat s vlastnostmi toho, co bude skrývat, chránit a zdobit. Proto je potřeba mít o ní jasno včas, byť je realizována jako poslední.

2019-5-3

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí.

2019-5-1

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Do soutěže Fasáda roku 2019 bylo přihlášeno 201 staveb realizovaných v letech 2017 a 2018 v České republice.

2019-4-30

Teplo a vzduch v pasivním standardu

Vytápění a vzduchotechnika v domě postaveném v pasivně energetickém standardu má svá specifika a na projektanta klade velké nároky. Dnes se zaměříme na pasivní dům v příměstské části hlavního města, který je příkladem dobře odvedené práce projektantů i realizační firmy.

2019-4-30

VIDEO: Vnitřní omítky patří mezi hlavní pilíře zdravého bydlení

„Vnitřní omítkové systémy Baumit Klima zásadně regulují relativní vlhkost v interiéru a svou bází vytváří nehostinné prostředí pro tvorbu plísní v objektu,“ říká Tomáš Korecký.

2019-4-29

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

2019-4-29

Soutěž Fasáda roku 2019 – výsledky

Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. arch. Michal Kohout. Jejími dalšími členy byli Ing. arch. Richard Černý, Ing. arch. David Chmelař, Ing. arch. Martin Chválek, MBA, Ing. Milan Špulák, Ing. Jiří Svoboda a Ing. arch. Jiří Harant. Z prvního, základního kola soutěže postoupily v každé kategorii tři nejlepší realizace, které byly nominovány do druhého – finálového kola. Vítězná díla v jednotlivých soutěžních kategoriích byla oceněna soškou Fasádea a finanční odměnou ve výši 25 000 Kč.

2019-4-26

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se dnes stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r. o.

2019-4-26

Soutěž FASÁDA ROKU 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku.

2019-4-25

Jak zateplit dům, aby fasáda dýchala

Zateplit či nezateplit? Jedna z osudových otázek, kterou si každý stavitel jednou položí. Mezi stavebníky se objevuje názor, že zateplený dům nedýchá, a proto se řada z nich zateplení domu vyhýbá. Odborník Jaromírem Žumár mi však toto tvrzení vyvrátil, a představil mi vysoce paropropustný zateplovací systém, díky kterému fasáda domu může dýchat.

2019-4-24

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí. Toho se snaží Baumit docílit nabídkou stavebních materiálů s přidanou hodnotou, jako v případě Klima omítkových systémů.

2019-4-23

Klima omítkové systémy Baumit

Pokud si uvědomíme, že v průměru 90 % našeho času trávíme v interiéru, ať už doma, ve škole či v kanceláři, je kvalita vnitřního prostředí pro naše zdraví zcela zásadní. Jednotlivé faktory, které ovlivňují vnitřní klima, lze obecně rozdělit do třech kategorií. Do první kategorie řadíme fyzikální faktory, jakými jsou příkladně teplota vzduchu i povrchů stěn, úroveň relativní vlhkosti nebo množství jemných prachových částic. Zdraví ovlivňují i chemické faktory, do kterých patří například obsah oxidu uhličitého, organických těkavých látek či různých rozpouštědel. A do třetice existují rovněž biologické faktory, jakými jsou plísně, bakterie nebo alergeny. Všechny výše jmenované faktory lze velmi efektivně ovlivňovat pomocí vhodně zvolených stavebních materiálů.

2019-4-23

Zateplovací systém Baumit open – pro fasády, které dýchají

Společnost Baumit odstartovala v dubnu produktovou kampaň na podporu svého difuzně otevřeného zateplovacího systému Baumit open. Zmíněná kampaň nabízí systémové řešení zateplení včetně jeho výjimečné vlastnosti regulovat v interiéru vlhkost vzduchu i jeho teplotu. Těmito unikátními vlastnostmi je zateplovací systém Baumit open cestou ke zdravému bydlení.

2019-4-23

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního přes silikátové či disperzní až k silikonovému

2019-4-17

Odolné fasády

Obvodový plášt představuje největší plochu konstrukce objektu. Na obálku domu jsou kladeny značné nároky, neboť plní řadu funkcí. Jeho povrchová vrstva pak dává domu ochranu a tvář.

2019-4-15

Špičkoví odborníci pro rychlé a přesné stavby

Kvalita by měla být vždy na prvním místě, proto je třeba hledat nejlepší poměr ceny a výkonu. Myslím, že u stavby domu je ten správný poměr extrémně důležitý, říká Ing. Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit Česko.

2019-4-15

Unikátní vlastnosti prémiových omítek

V tenkovrstvých probarvených omítkách se začínají uplatňovat nová speciální aditiva a funkční plniva, která vlastnosti původního typu omítky modifikují a mění. Např. není problém, aby „silikonová“ omítka za určitých konkrétních podmínek vykazovala do jisté míry "hydrofilní“ chování atp.

2019-4-15

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Pro prémiové výrobky je charakteristické inovativní využití znalostí z jiných oborů, např. nanotechnologií. Ukázkou může být zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do samočisticí omítky, jakou je Baumit NanoporTop.

2019-4-11

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed.

2019-4-11

Difuzně otevřený zateplovací systém

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů, procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru.

2019-4-11

Pro fasádu chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si přeje dostatečně paropropustnou fasádu, ve které nedochází ke kondenzaci, vnější omítku, která zaručí dlouhodobě čistou fasádu, a takové hmoždinky, které zajistí potřebnou přídržnost k podkladu, ale nebudou se následně prokreslovat v zimním období.

2019-4-11

Baumit open – jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů jsou kladeny vysoké požadavky nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzní otevřenost zateplovacího systému.

2019-4-2

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Nové prémiové výrobky mají ve srovnání s těmi tradičními obsah pojiva zvýšený. To jim poskytuje rezervu jak pro pigmentaci do sytých odstínů pestrých barev, tak i pro delší životnost v kritických mikroklimatických podmínkách. Víme, že na prakticky každé fasádě se vyskytují architektonické detaily, na kterých povrchová úprava zvláště trpí bez ohledu na to, v jak klimaticky příznivé lokalitě se objekt nalézá. Příkladem mohou být římsy, bosáže, šambrány a parapety. A právě vyšší obsah pojiva v prémiových výrobcích jim dává lepší předpoklad dlouhodobě obstát i v těchto podmínkách.

2019-4-1

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové či disperzní až k silikonovému.

2019-3-26

Baumit open – jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů jsou kladeny vysoké požadavky nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzní otevřenost zateplovacího systému. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

2019-3-22

Omítka nebo obklad?

Tuto otázku si může klást dřevostavba, stejně jako zděný dům. Jen musí korespondovat s vlastnostmi toho, co bude chránit a zdobit. Proto je potřeba mít o odpovědi jasno včas, byť je fasáda realizována jako poslední.

2019-3-21

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Po dlouhá léta jsme byli zvyklí rozlišovat tenkovrstvé probarvené omítky používané na zateplovacích systémech podle druhu v nich užitého pojiva na minerální (vápenocementové), silikátové, disperzní (akrylátové) a silikonové. Toto dělení máme zažité a zhruba máme představu, co od kterého typu omítky můžeme očekávat. V současnosti však toto rozdělení ztrácí na váze.

2019-3-21

Pozvánka na workshop: strojní aplikace vnitřní vápenné omítky Baumit Klima

S jarem přichází také první workshop letošního roku zaměřený na strojní aplikaci vnitřní vápenné omítky Baumit Klima. Workshop, který proběhne 7. dubna od 14 hodin v obci Předboj, je určen pro všechny stavebníky, kteří ještě nemají vnitřní omítky ve svém domě. Pod dohledem profesionálů se nejen podíváte, jak se aplikuje jednovrstvá vápenná omítka, ale také si aplikaci sami vyzkoušíte.

2019-3-13

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-3-5

Jedinečný paropropustný systém Baumit open

Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry.

2019-2-28

Z ČEHO STAVĚT, část 1.: Různé systémy na jedné parcele

Abyste se nespletli už při výběru stavební konstrukce svého prvního domu, bylo by ideální mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se budete cítit v domě z cihel, z pórobetonu, betonu, masivního dřeva či sendvičových konstrukcí.

2019-2-23

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Věděli jste, že se systémem Baumit open nemusíte používat žádné hmoždinky a díky tomu ušetřit nemalé náklady na pronájem lešení a dalšího vybavení (penetrace, vrtáky, hmoždinky)? U novostaveb z cihelných nebo vápenopískových tvárnic, případně z betonu lze tento systém aplikovat tzv. čistě lepený, tedy bez jakéhokoli dodatečného kotvení hmoždinkami. Toto řešení lze uplatnit pro všechny objekty do výšky 8 m.

2019-2-23

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů je kladen vysoký požadavek nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzně otevřený zateplovací systém. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

2019-2-20

Zateplovací systém Baumit open

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru. Podle provedeného měření lze po zateplení novostaveb zkrátit dobu vysychání nosné konstrukce až o 50 % u cihelného zdiva, až o 58 % u pórobetonu a až o 62 % u betonu v porovnání s běžným zateplením z fasádního polystyrenu.

2019-2-14

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-2-8

Když už stavět, tak z čeho?

Říká se, že všechna přání vám splní až třetí dům, který postavíte. Kdo však má sílu na to, aby se na prvním domě „vyučil“, na druhé stavbě se zdokonalil a teprve při poslední kolaudaci si mohl spokojeně říct – to je ono!

2019-2-8

Baumit zve na veletrh FOR PASIV 2019

Veletrh FOR PASIV 2019 je stejně jako minulý rok zaměřen na nízkoenergetické, pasívní a nulové stavby. Svým odborným zaměřením je určen nejen projektantům a architektům, ale především široké veřejnosti se zájmem o efektivní řešení staveních konstrukcí rodinných domů.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7. - 9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit se v roce 2019 zaměří na prezentaci v rámci odborných výstav s tematikou stavebních materiálů v daleko větší míře, než tomu bylo v minulosti. To je rovněž důvodem prezentace výrobků značky Baumit na tomto veletrhu ve zcela nové výstavní expozici.

2019-2-4

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

„Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV je pro nás ideální příležitostí nabídnout zájemcům o moderní stavební materiály ta nejlepší řešení pro stavbu rodinného domu. Veletrh proto vnímáme jako skutečnou komunikační platformu s veřejností, kde můžeme předat naše mnohaleté zkušenosti realizačním firmám i jednotlivcům investorům, a být jim tak nejbližším rádcem. Srdečně tedy zveme všechny k návštěvě naší expozice,“ objasnil účast na letošním ročníku veletrhu Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

2019-2-1

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7.–9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-1-29

Pasivní bytový dům U Pernikářky 7

V polovině ledna společnost JRD zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl ve vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů.

2019-1-25

Energeticky pasivní viladům u Ladronky je zkolaudovaný

Společnost JRD právě zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů – developer zde využil např. zdravý omítkový systém Baumit Klima.

2019-1-17

Baumit Akademie - Výpis školení

Vyberte si z termínů pro školení, které probíhají v měsících leden a únor.

2019-1-11

Přihlaste své dílo do konce ledna

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Vypisovatel, společnost Baumit, se těší na vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-19

Přihlásit dílo do soutěže Fasáda roku lze do 31. ledna 2019

Společnost Baumit vyhlásila nový ročník soutěže Fasáda roku. Díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním lze přihlašovat do 31. ledna 2019.

2018-12-17

Ohlédnutí za jubilejní konferencí Defekty budov

Letos již po desáté se v Českých Budějovicích sešla v termínu 29.–30. listopadu 2018 vědecká a odborná veřejnost na konferenci Defekty budov. Konferenci pořádá Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích – katedra stavebnictví ve spolupráci s ČKAIT.

2018-12-12

V klidné části horního Žižkova na Praze 3 se podél ulice Malešická staví nový developerský projekt Byty Na Vackově.

Novostavby jsou různorodě rozvržené tak, že v každém patře naleznete byty s terasou nebo balkonem, ale i bez nich. Stejně tak si můžete zakoupit byt v přízemí s předzahrádkou, ale i bez ní. Bytové domy jsou vybudovány z Baumitu a příčky mezi jednotlivými byty z Porothermu. Koupelny se předávají s úplnou kompletací keramického obkladu v kuchyni i koupelně. Nechybí nainstalovaná vana, sprchový kout, závěsné WC a umyvadlo. Všechny vchodové dveře jsou navíc protipožární a okna plastová.

2018-12-12

Ani zima nemusí být překážkou

Nepřítelem stavbařů a stavebníků bylo vždy zimní období s nízkými teplotami. Nutné odstávce v době, kdy teploty klesají pod nulu, však lze díky novým technologiím předejít.

2018-12-13

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-10

Fasáda roku 2019 – přihlaste své dílo nejpozději do 31.ledna 2019

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-11-29

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-11-27

Grulich architekti navrhli důstojné zateplení historické budovy městského úřadu v Odoleně Vodě

Stavební úpravy během dřívější přestavby nenávratně připravily Městský úřad v obci Odolena Voda východně od Prahy o jeho původní historický vzhled. S graffiti nebylo již možné na fasádě budovy obnovit, přesto dům po nedávné rekonstrukci působí neobvykle uměřeně. Projekt zateplení a rekonstrukce fasád pojali architekti z ateliéru Grulich architekti funkčně i esteticky zároveň navzdory tvrdým finančním limitům.

2018-11-26

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-25

Nový prospekt fermacell a Baumit prezentuje špičkové povrchové úpravy pro suchou výstavbu

Nový prospekt seznamuje zpracovatele s výhodami suchých desek fermacell a nátěrů stěn, podhledů a příček systémem Baumit. Prezentuje také vhodné kombinace produktů obou značek pro různá interiérová a exteriérová řešení.

2018-11-25

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-22

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hofmann, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

2018-11-20

Řadovka v pasivním standardu

Když majitel stavební developerské společnosti objevil ve vzdálenosti dvou kilometrů od svého bydliště zajímavou parcelu v proluce řadových domů, neodolal a rozhodl se postavit zde své rodinné sídlo v pasivním standardu.

2018-11-19

Stavba v přímém přenosu

DÍL 3: Dům, který nestárne

2018-11-16

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-15

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-15

Baumit Baumacol – systémové řešení pro koupelnu či balkón

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-11-15

Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevírá od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-14

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-14

Baumit ve světě moderního umění

Umělecké pozice a přístupy jednotlivých finalistů letošního již 29. ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru výtvarného umění pro autory do 35 let se od sebe výrazně liší. Naproti tomu je však spojuje intenzivní zaujetí dnešními mezilidskými vztahy, tvorba kolektivního vědomí a působení na návštěvníka výstavy nejen rozumově, ale také emocionálně.

2018-11-10

Baumit Baumacol

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-10-20

Kvalita vnitřního vzduch je klíčová!

Dostatek cerstvého cistého vzduchu a správné klima v místnosti patrí k základním faktorum ovlivnujícím naše zdraví. Vysoce prodyšné minerální omítky Baumit Klima byly vyvinuty s cílem zlepšit vnitrní klima budov.

2018-10-8

Fasáda je Tvoje vizitka. Napořád!

Společnost Baumit, spol. s r.o. spustila druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je prémiová moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt.

2018-10-4

Stavba roku 2018

Udělení pěti titulů, 11 zvláštních cen a Ceny veřejnosti v soutěži Stavba roku 2018, ocenění soutěží Zahraniční stavba roku a Urbanistický projekt roku proběhlo dne 3. října 2018 v Betlémské kapli v Praze na slavnostním večeru Dnů stavitelství a architektury.

2018-9-18

Komfort pod povrchem

Ke stavbě nového domu vedla čtyřčlennou rodinu touha po kvalitnějším a pohodlnějším bydlení.

2018-9-21

Baumit Klima řešení pro různé povrchy

V interiéru trávíme 80 - 90 % našeho času Aktivní člověk spotřebuje denně až 13,5 kg vzduchu v místnosti a 1,5 kg čerstvého vzduchu. Při tak velkých množstvích je kvalita vzduchu jedním z klíčových kritérií pro naše zdraví.

2018-9-19

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-9-19

Omítka Baumit StarTop získala stříbrnou Známku kvality 2018

Prémiová silikonová omítka Baumit StarTop od společnosti BAUMIT, získala stříbrnou známku za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas.

2018-9-17

10. ročník ZNÁMKY KVALITY pro výrobek nebo technologie ve stavebnictví a architektuře 2018 vyhlásil ocenění

Dne 6. září 2018 byly současně s vyhlášením nominací soutěže STAVBA ROKU 2018 vyhlášeny i výsledky ZNÁMKY KVALITY pro VÝROBEK-TECHNOLOGII pro stavitelství a architekturu, která s kvalitními stavbami úzce souvisí. Mottem programu je: „Dobrou stavbu mohou tvořit jen kvalitní výrobky a technologie.“

2018-9-11

Studentský klub jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Vítězný projekt soutěže Baumit Life Challenge 2018.

2018-9-14

Hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit představuje druhou část kampaně, jejímž nosným produktem je omítka Baumit StarTop.

2018-9-14

Od zateplení k samočištění

Slavíme 25 let úspěšného působení na českém trhu. Ano, již celé čtvrtstoletí nabízíme našim zákazníkům prvotřídní a špičkové výrobky. Cesta za úspěchem této značky v České republice má mnoho zajímavých milníků, říká Ing. Jakub Moc, obchodní ředitel pro region Čechy společnosti BAUMIT, spol. s r.o.

2018-9-15

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-13

Nevíte, jakou si vybrat fasádu? Využijte akce Baumit!

Společnost Baumit, spol. s r.o., představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení zákazníků z řad široké veřejnosti

2018-9-5

Hvězdná omítka Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-4

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.