Napsali o nás
star_border

Napsali o nás

2024-5-14

Omítky s puncem PREMIUM

Pamětníci budou zřejmě trochu neradi vzpomínat na časy 90. let, kdy se akrylátové omítky používaly v hojném množství. Jenže od té doby uplynulo několik desetiletí a dnešní kvalita této akrylátové omítky se znakem Baumit má zcela jinou úroveň.

2024-5-13

Omítky s puncem Premium

Zaměříme-li se tedy na prémiové omítky se značkou Baumit, jejichž materiálovým základem je silikon, pak tuto skupinu jednoznačně reprezentuje pastovitá tenkovrstvá omítka Baumit StarTop.

2024-5-3

Rating Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství: RABF přináší výsledky

První místo mezi 138 výrobci a dodavateli stavebních výrobků získala nově společnost Baumit.

2024-4-30

Omítky s puncem Premium

Stavebníci věnují velkou péči finální podobě fasády rodinného domu a výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí širokou škálu prémiových omítek.

2024-4-26

Omítky s puncem Premium

Zaměříme-li se tedy na prémiové omítky se značkou Baumit, jejichž materiálovým základem je silikon, pak tuto skupinu jednoznačně reprezentuje pastovitá tenkovrstvá omítka Baumit StarTop. Jedná se o omítku, která dnes nachází nejširší využití a má hned několik vynikajících vlastností. Předně využívá tzv. Drypor efekt, přesněji zamezuje biologickému znečištění řasami a plísněmi tím, že podstatně rychleji vysychá např. po dešti.

2024-4-26

Omítky s puncem Premium

Stavebníci věnují velkou péči finální podobě fasády rodinného domu a výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí širokou škálu prémiových omítek. Omítky se dělí podle materiálového základu na silikonové, silikátové a akrylátové, každá s specifickými vlastnostmi a vhodným použitím. Omítka Baumit StarTop s materiálovým základem silikonu nabízí vynikající vlastnosti, jako je odolnost, pružnost a snadná zpracovatelnost. Omítka Baumit PuraTop na bázi akrylátu je spolehlivým řešením s širokým spektrem odstínů probarvení.

2024-4-26

Omítky s puncem Premium

Výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí prémiové omítky s různými vlastnostmi a složením, jako jsou silikonové, silikátové a akrylátové omítky. Omítka Baumit StarTop je pastovitá tenkovrstvá omítka s vynikajícími vlastnostmi, jako je odolnost a pružnost. Omítka Baumit PuraTop je akrylátová omítka s širokým spektrem odstínů a vysokou kvalitou. Omítka Baumit NanoporTop je silikátová omítka s vysokou paropropustností a samočisticím efektem.

2024-4-25

BAUMIT podpoří zateplování fasád

Spolehlivost prémiových zateplovacích systémů, vysoce prodyšného Baumit open nebo lepeného zateplovacího systému Baumit Star EPS se špičkovými vlastnostmi šedého polystyrenu nejlépe vyjadřuje prodloužení záruční doby na 60 měsíců. Zateplovací systémy jsou certifikovány a splňují všechny národní a evropské standardy. Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/baumit-podpori-zateplovani-fasad-33335.html

2024-4-18

Baumit letos opět podpoří zateplování fasád - Zatepli s dvojitou dotací!

Vedle doporučení prověřené a vyškolené realizační firmy pro zateplení může majitel ve zmíněném období kampaně využít také cenového zvýhodnění u prémiového zateplovacího systému Baumit open, a to navíc s prodlouženou zárukou na 60 měsíců, nebo úspory nákladů na kotvení izolačních desek při použití výlučně lepeného zateplovacího systému Baumit Star EPS.

2024-4-9

Speciál o zateplení č. 1: O zateplení fasády, polystyrenu a dotaci Oprav dům po babičce

Zateplování zažívá boom. Můžou za to ceny energií a velmi štědré dotace. Je zateplení fasády opravdu nutné? Jak ho správně provést a jak využít dotace tak, aby vám skutečně pomohly? Na to jsme se ptali Ing. Jaromíra Žumára ze společnosti Baumit.

2024-4-1

Baumit letos opět podpoří zateplování fasád

Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit spouští kampaň „Zatepli s dvojitou dotací“ pro majitele rodinných domů, kteří chtějí zateplit fasádu. Kampaň nabízí výhodné ceny a poradenství při získání finančních dotací od státu. Majitelé mohou využít cenové výhody u prémiových zateplovacích systémů a bezplatné nacenění materiálu pro stavbu. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách společnosti Baumit.

2024-3-29

Baumit v roce 2024 opět podpoří zateplování fasád

Nová kampaň společnosti Baumit nabízí majitelům rodinných domů výhodné benefity pro zateplování objektů v roce 2024, včetně cenově výhodných prémiových zateplovacích systémů a aktivního poradenství při získávání finančních dotací od státu. Kampaň „Zatepli s dvojitou dotací“ se zaměřuje na podporu zateplení fasád a poskytuje kompletní informace o nabízených systémech a státních dotacích. Společnost Baumit je lídrem v oblasti zateplovacích systémů a nabízí široký výběr produktů pro zateplení stavebních objektů.

2024-3-26

Získejte více za méně při zateplování domu s Baumit: Omezená nabídka do konce letošního roku!

Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit spouští kampaň „Zatepli s dvojitou dotací“ pro majitele rodinných domů, kteří chtějí zateplit fasádu. Kampaň nabízí výhody jako rozšířený výběr cenově výhodných zateplovacích systémů a aktivní poradenství při získávání finančních dotací od státu. Majitelé mohou využít bezplatné nacenění materiálu, dopravu na staveniště zdarma a dárek v podobě ochrany fasádní omítky.

2024-3-26

Baumit podpoří zateplování fasád

Zájemci o využití podpory v rámci kampaně "Zatepli s dvojitou dotací" získají kompletní informace na webových stránkách společnosti Baumit.

2024-3-28

Baumit letos opět podpoří zateplování fasád

Nová kampaň obsahově navazuje na loňskou podporu zateplování objektů, avšak pro rok 2024 nabídne majitelům rodinných domů další významné benefity, a to rozšířený výběr cenově výhodnějších prémiových zateplovacích systémů společně s aktivním poradenstvím v oblasti získání finančních dotací od státu. Již samotný název prodejní kampaně „Zatepli s dvojitou dotací“ prozrazuje její dva základní pilíře.

2024-3-26

Ušetřete dvojnásob na zateplení s Baumit: Exkluzivní nabídka do konce letošního roku!

Výrobce stavebních materiálů Baumit spouští kampaň "Zatepli s dvojitou dotací" pro majitele rodinných domů, kteří plánují zateplení fasády. Kampaň nabízí výhodné ceny prémiových zateplovacích systémů a aktivní poradenství pro získání finančních dotací od státu.

2024-3-25

Baumit letos opět podpoří zateplování fasád

„Baumit patří na českém trhu k lídrům v oblasti nabídky ucelených systémových řešení pro zateplení stavebních objektů. Právě zateplení fasády sehrává klíčovou roli při snižování tepelných ztrát u rodinných i bytových domů, které následně doplňují aktivity investorů ohledně vybavení moderními alternativními zdroji energie v zájmu ekologické udržitelnosti. I proto je součástí kampaně také naše aktivní poradenská činnost při získání státní dotace,“ vysvětluje orientaci kampaně na zateplovací systémy a státní dotace Ing. Jaromír Žumár, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2024-3-7

Hlasujte v soutěži Baumit Life Challenge Award

Veřejné hlasování bylo spuštěno a potrvá do 16. dubna, kdy budou v jednotlivých kategoriích vyhlášeny nejkrásnější stavby vybrané veřejností. Proto neváhejte a využijte možnosti zapojit se do výběru výjimečných architektonických realizací.

2024-3-5

Získání dotace s poradenstvím Baumit

Například při zateplení fasády rodinného domu využívají investoři finanční podporu v dotačních titulech Oprav dům po babičce, Nová zelená úsporám Light nebo Nová zelená úsporám Standard.

2024-3-4

Hlasujte v soutěži Baumit Life Challenge Award

Finále Baumit Life Challenge Award se letos koná ve Slovinsku, kde se rozhodne o nejlepší evropské fasádě. Veřejnost může hlasovat do 16. dubna a odborná porota vybere vítěze. Vyhlášení nejlepších projektů proběhne 23. května v Lublani.

2024-2-29

Hlasujte v soutěži Baumit Life Challenge Award

Finále soutěže Baumit Life Challenge Award se koná 29. února 2024 ve Slovinsku, kde budou vyhlášeny nejlepší evropské fasády. Veřejnost může hlasovat až do 16. dubna a odborná porota vybere vítěze ze tří stovek projektů. Vyhlášení nejlepších projektů proběhne 23. května v Lublani.

2024-2-29

Odstartovala soutěž Baumit Life Challenge Award. O nejpůsobivější evropskou fasádu hlasuje i veřejnost

Již tradičně se může do soutěže Baumit Life Challenge Award zapojit široká veřejnost a svými hlasy ocenit nejdokonalejší evropské fasády v šesti kategoriích. Veřejné hlasování bylo spuštěno a potrvá do 16. dubna, kdy budou v jednotlivých kategoriích vyhlášeny nejkrásnější stavby vybrané veřejností.

2024-2-29

Soutěž Baumit Life Challenge Award: O nejpůsobivější evropskou fasádu hlasuje i veřejnost

Finále Baumit Life Challenge Award 2024 se koná v zemi vítězů předchozího ročníku, Slovinsku. Veřejnost může hlasovat a vybrat nejlepší evropské fasády v šesti kategoriích do 16. dubna.

2024-2-29

Hlasujte v soutěži Baumit Life Challenge Award

Veřejnost může hlasovat a vybrat své favority do 16. dubna, zatímco odborná porota vybere vítěze z tří stovek projektů. Vyhlášení nejlepších fasád Evropy proběhne 23. května v Lublani.

2024-2-23

Získání dotace s poradenstvím Baumit

Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí v komplexním procesu získání finanční dotace na různé typy stavebních realizací směrem k investorům především odbornou poradenskou roli. Tento fakt je dán mimo jiné i dominantní pozicí Baumitu na stavebním trhu s uceleným řešením zateplovacích systémů.

2024-2-21

Dotace s poradenstvím Baumit

Investoři v oblasti stavebnictví hledají úspory energie při renovaci nebo výstavbě díky zateplení objektů a možnosti získání finanční dotace. Baumit nabízí odbornou pomoc při získávání dotací a výběru certifikovaných materiálů. Pro získání dotace je nutné dodržet požadavky programu Nová zelená úsporám a předložit kompletní projektovou dokumentaci.

2023-12-20

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

V segmentu fasádních systémů zvítězila společnost Baumit a odnesla si hlavní cenu Nejdůvěryhodnější značka 2023.

2023-12-7

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

Již podeváté volili čeští zákazníci značky, kterým nejvíce důvěřují. Vítězné značky byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhl 9. listopadu v historickém prostoru Kongresového centra České národní banky. Hodnoceny byly nejsilnější značky na českém trhu v jednotlivých kategoriích.

2023-12-7

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

Čeští zákazníci vybrali nejdůvěryhodnější značky na trhu. Vítězné značky byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru a byly hodnoceny ve čtyřech tisících spotřebitelů. Společnost Baumit zvítězila v kategorii fasádních systémů a obdržela prestižní ocenění.

2023-12-6

Kompetenční centrum Baumit je Stavbou roku 2023!

Brandýské "kácéčko" je centrála firmy Baumit a místo pro vzdělávání odborníků. Je zde možnost prezentace stavebních technologií a materiálů značky Baumit. Prostory jsou vhodné pro konference i relaxaci a architektonické řešení umožňuje efektivní komunikaci. Projekt získal ocenění Stavba roku 2023.

2023-12-6

Baumit podlahy, silný a spolehlivý základ

Společnost Baumit, spol. s r.o., nabízí rychleschnoucí výrobky řady Speed pro podlahové potěry a vyrovnávací malty. Tyto výrobky jsou vhodné pro interiér i exteriér a mají rychlou dobu zrání. Jsou pochozí již po několika hodinách a další vrstvy je možné pokládat již po několika dnech.

2023-12-4

Kompetenční centrum Baumit je Stavbou roku 2023!

Budova Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem získala prestižní ocenění v soutěži STAVBA ROKU 2023, udělované každoročně Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň vyhlašovatelem i organizátorem soutěže.

2023-12-4

Brandýnské „kácéčko“ chválí zaměstnanci i návštěvníci. Získalo ocenění Stavba roku 2023

Budova Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem získala prestižní ocenění v soutěži STAVBA ROKU 2023. Centrum slouží jako centrála firmy Baumit a místo pro vzdělávání a prezentaci stavebních technologií.

2023-12-1

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

Čeští zákazníci již podeváté volili nejdůvěryhodnější značky, které byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru. Do průzkumu se zapojilo čtyř tisíce spotřebitelů, kteří hodnotili téměř 900 značek. Společnost Baumit získala hlavní cenu v kategorii fasádních systémů.

2023-12-1

Titul Stavba roku 2023 získalo v Rudolfinu 13 staveb

Udělení a představení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí roku ve stavitelství a architektuře, a je důstojným připomenutím, mimo jiné, i významu například inženýrských, dopravních a průmyslových staveb, které jsou také jeho nedílnou součástí. Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/titul-stavba-roku-2023-ziskalo-v-rudolfinu-13-staveb-32832.html

2023-12-1

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

V segmentu fasádních systémů zvítězila společnost Baumit a odnesla si hlavní cenu Nejdůvěryhodnější značka 2023.

2023-11-30

V soutěži Stavba roku 2023 bodovalo i kompetenční centrum

Mezi 110 přihlášenými projekty různého charakteru se do užšího finálového kola probojovalo 38 staveb.

2023-11-30

Baumit nabízí řešení všem stavbám

Různé typy a velikosti staveb vyžadují možnost ručního i strojního zpracování stavebních materiálů. Společnost Baumit nabízí materiály pro obě metody zpracování, přičemž ruční zpracování je vhodné pro menší projekty a strojní zpracování je efektivní pro větší stavební práce. Baumit také poskytuje technické poradenství a školení pro strojní zpracování materiálů.

2023-11-29

Dvě ocenění pro Baumit: Stavba roku a Značka 2023

Budova Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem získala prestižní ocenění v soutěži STAVBA ROKU 2023. Centrum slouží jako centrála firmy Baumit a místo pro vzdělávání odborníků. Firma Baumit také získala ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023 v kategorii fasádních systémů.

2023-11-29

Baumit získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

Již podeváté volili čeští zákazníci značky, kterým nejvíce důvěřují. Vítězné značky byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhl 9. listopadu v historickém prostoru Kongresového centra České národní banky. Hodnoceny byly nejsilnější značky na českém trhu v jednotlivých kategoriích.

2023-11-29

Kompetenční centrum Baumit je Stavbou roku 2023!

Brandýské „kácéčko“ má za sebou první rok v plném provozu. Osvědčilo se jako centrála firmy i jako místo pro vzdělávání odborníků, zaměstnanců či studentů. Zároveň nabízí ideální prostředí pro prezentaci stavebních technologií, materiálů i kreativních technik značky Baumit.

2023-11-24

Jaké nejlepší budovy vznikly v Česku v roce 2023?

Již v pátek 24. listopadu večer se veřenost dozví, kdo si odnese domů prestižní ocenění Stavba roku 2023.

2023-11-24

Předávání prestižních cen Stavba roku 2023

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví pořádá v Praze vyhlášení prestižních titulů a cen v soutěži Stavba roku 2023.

2023-11-23

Baumit nabízí řešení všem stavbám

Různé typy staveb a rozsahy prací vyžadují možnost ručního i strojního zpracování stavebních materiálů. Společnost Baumit nabízí materiály pro obě metody zpracování, přičemž ruční zpracování je vhodné pro menší projekty a strojní zpracování pro větší stavby. Baumit také poskytuje technické poradenství a školení pro strojní zpracování materiálů.

2023-11-20

Nejen zahrádkáři ocení Baumit FixBeton

Baumit FixBeton je rychleschnoucí betonová směs vhodná pro fixaci sloupků a kotvení různých prvků v zemi. Je k dispozici ve 25kg balení a nabízí rychlé tuhnutí již po 10 minutách.

2023-11-19

Lepení dlažby na anhydritovou podlahu lepidlem FlexUni Gel

Anhydritovou podlahu v domě máme zbroušenou a nyní přichází na řadu lepení dlažby. Při práci vyzkoušíme novinku mezi lepidly, a to lepidlo Baumit Baumacol FlexUni Gel. Lepidlo je flexibilní a snadno se zpracovává. Je možné ho použít jak při lepení dlaždic na podlahu, tak při lepení dlažby na dlažbu.

2023-11-13

Baumit SAN-RE-MO, podklady pro navrhování skladeb

Dokument SAN-RE-MO vám poskytne informace a návody na sanace, rekonstrukce a modernizace. Společnost Baumit nabízí zateplovací systémy, omítky, stěrky a další produkty pro zdravé bydlení.

2023-11-10

Nejdůvěryhodnější značky 2023 přinesly řadu překvapení. Silné pouto zákazníků si však navzdory změnám na trhu udržely hlavně tradiční značky

Čeští zákazníci již podeváté volili nejdůvěryhodnější značky na trhu. Vítězné značky byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru v Praze. Průzkum zahrnoval 92 kategorií a do něj byl zapojen reprezentativní vzorek čtyř tisíců respondentů.

2023-11-6

Postup hydroizolace sprchového koutu a koupelny

Bez ohledu na to, zda koupelnu rekonstruujete nebo stavíte zcela novou, klíčovým prvkem je správná hydroizolace pod obklady a dlažbou. Proto se dnes podrobně zaměříme na hydroizolaci sprchového koutu a dalších částí koupelny.

2023-11-6

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Baumit nabízí širokou škálu zateplovacích systémů, které splňují různé potřeby investorů. Zateplení rodinného domu pomocí zateplovacího systému Baumit přináší výrazné úspory energie. Výběr správného zateplovacího systému závisí na požadavcích a cílech, které má zateplení splnit.

2023-11-6

Vše potřebné během výstavby nejen pro projektanty a architekty

Servis Baumit je široký a zahrnuje BIM + výpočtové programy, vzorníky ke stažení, odstíny barev, 3D vizualizace..., detaily a skladby, Baumit Akademie, Viva Park...

2023-11-4

Nejen zahrádkáři ocení Baumit FixBeton

Baumit FixBeton je rychleschnoucí betonová směs určená pro instalaci plotů a kotvení různých prvků. Tato směs se dodává v 25kg balení a má začátek tuhnutí již po 10 minutách. Je možné ji aplikovat buď bez míchání nebo po smíchání s vodou. Plné zatížení betonu je možné již po dvou dnech.

2023-11-2

Průvodce revitalizací bytových domů od první myšlenky až po finální realizaci

Každé SVJ a SBD se časem rozhodne o revitalizaci bytového domu a pro tento krok je ideálním průvodcem Průvodce revitalizací bytových domů od společnosti Baumit. Tato komplexní služba vás provede investičními záměry, dotacemi, legislativou a technickými řešeními a pomůže vyhnout se problémům s auditem, financováním nebo výběrovým řízením.

2023-10-31

Nejen zahrádkáři ocení Baumit FixBeton

S tématem rychlé fixace plotového sloupku se seznámil asi každý chatař či zahrádkář, který se rozhodl ohraničit svůj pozemek plotem z pletiva. Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí skvělé řešení v podobě tzv. „sloupkobetonu“, kterému prostě nelze z mnoha důvodů odolat.

2023-10-19

Baumit proměnil nominaci v soutěži Stavba roku

Kompetenční centrum společnosti Baumit, slavnostně otevřené v loňském roce v Brandýse nad Labem, proměnilo první ze dvou nominací v prestižní soutěži Stavba roku, pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství. Ve čtvrtek 21. 9. převzal zástupce společnosti Baumit v Galerii Středočeského kraje Zvláštní cenu svazu podnikatelů ve stavebnictví, která se uděluje výjimečně pojatým sídlům společnosti. Oceněná budova Kompetenčního centra stále ještě zůstává ve hře o titul Stavba roku 2023.

2023-10-8

Betonáž s ALL IN Betonem dostává nový rozměr: méně námahy a prachu, žádný odpad

Baumit ALL IN Beton je první suchý beton, který lze v rámci přípravy směsi rozmíchat včetně pytle v míchačce či stavebním vědru. Pytel se ve velmi krátké době rozpustí a obohatí betonovou směs o jednotlivá celulózová vlákna.

2023-10-5

Cesta k výhodám zateplovacích systémů BAUMIT

Poměrně široká nabídka zateplovacích systémů Baumit v současnosti reflektuje různé potřeby a nároky investorů. Ještě před samotným zateplením objektu je proto potřeba stanovit kritéria, představy a cíle, které má zateplení na stavebním objektu splňovat.

2023-10-5

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

Kompetenční centrum společnosti Baumit v Brandýse nad Labem získalo první ocenění ze dvou nominací v prestižní soutěži Stavba roku, pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství.

2023-10-4

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Především dodržení předepsaného technologického postupu montáže a přesné skladby zateplovacího systému je základním požadavkem výrobce pro poskytnutí prodloužených záručních podmínek. Vysvětlení tohoto požadavku hledejme v procesu certifikace nejen jednotlivých vrstev zateplení, ale následně také ve zkouškách jejich předepsané skladby.

2023-9-30

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Právě Baumit klade velký důraz na vnímání zateplovacího systému jako celku, tedy pečlivě vybrané sestavy jednotlivých komponent jednoho daného výrobce v uceleném řešení.

2023-9-27

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Zateplovací systémy Baumit, kterých je dnes na trhu celkem dvanáct, jsou v podstatě rozděleny a označeny podle výkonnosti stěrkové hmoty. Jako příklad uveďme lepicí stěrku Baumit StarContact, která je součástí zateplovacího systému Baumit Star EPS.

2023-9-26

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Mluvíme-li o skladbě zateplovacího systému, je dobré zmínit, že Baumit vždy doporučuje jednotlivé komponenty systému vzhledem k dlouholetým zkušenostem na trhu.

2023-9-26

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Poměrně široká nabídka zateplovacích systémů Baumit v současnosti reflektuje různé potřeby a nároky investorů. Ještě před samotným zateplením objektu je proto potřeba stanovit kritéria, představy a cíle, které má zateplení na stavebním objektu splňovat.

2023-9-25

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

Ve čtvrtek 21. 9. převzal zástupce společnosti Baumit v Galerii Středočeského kraje Zvláštní cenu svazu podnikatelů ve stavebnictví, která se uděluje výjimečně pojatým sídlům společnosti. Oceněná budova Kompetenčního centra stále ještě zůstává ve hře o titul Stavba roku 2023.

2023-9-25

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

Stejně jako v minulém ročníku byly jednotlivé projekty, kterých bylo letos přihlášeno celkem 110, posuzovány pětičlennou odbornou porotou z řad architektů a inženýrů pod vedením prof. Ing. arch. Zdeňka Jirana. Kompetenční centrum v Brandýse nad Labem bylo oceněno a spolu s dalšími 38 uchazeči postoupilo do hlavní soutěže o titul Stavba roku 2023.

2023-9-25

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

„Jsme poctěni, že naše Kompetenční centrum, které je od června minulého roku intenzivně využíváno odborníky i individuálními stavebníky, získalo nominace v obou prestižních soutěžích Stavba roku 2023 a Stavba roku Středočeského kraje 2023. Velmi si ocenění odborné porty vážíme a pevně věříme, že také veřejnost v aktuálním hlasování naše moderní Kompetenční centrum podpoří,“ řekl Ing. Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit.

2023-9-23

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

Ve čtvrtek 21. 9. převzal zástupce společnosti Baumit v Galerii Středočeského kraje Zvláštní cenu svazu podnikatelů ve stavebnictví, která se uděluje výjimečně pojatým sídlům společnosti. Oceněná budova Kompetenčního centra stále ještě zůstává ve hře o titul Stavba roku 2023.

2023-9-22

Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

Kompetenční centrum společnosti Baumit, slavnostně otevřené v loňském roce v Brandýse nad Labem, proměnilo první ze dvou nominací v prestižní soutěži Stavba roku, pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství.

2023-9-22

Realizace podlah za pomoci litého polystyrenu a samonivelačního potěru

ité potěry Baumit Alpha jsou díky svým samonivelačním vlastnostem ideální podklad pro všechny druhy nášlapných vrstev.

2023-9-21

Montáž sprchového žlabu a vyspádování sprchového koutu

Zaměříme se na montáž sprchového žlabu a vyspádování sprchového koutu. Dozvíte se, jaký je minimální sklon podlahy, aby voda správně odtékala. Nevynecháme ani důkladnou přípravu před montáží žlabu.

2023-9-14

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

2023-9-13

Kompetenční centrum společnosti Baumit usiluje o titul Stavba roku 2023

Nejvíce nominovaných projektů je tradičně na území hlavního města Prahy, Liberecký kraj zastupují čtyři stavby. Mezi oceněnými je i Kompetenční centrum Baumit v Brandýse nad Labem, které realizovala stavební společnost SYNER.

2023-9-4

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Cestou je doporučené dvouvrstvé řešení. Pokud je např. požadavkem hladká fasáda o zrnitosti 1 mm, je možné využít silikonové omítky Baumit StarTop s Drypor efektem, dále omítky Baumit NanoporTop nebo Baumit PuraTop, které se nabízejí vedle standardních zrnitostí 1,5 mm, 2 mm a 3 mm také ve verzi s označením Fine se zrnitostí 1 mm.

2023-8-30

Prémiové lepicí a stěrkové hmoty na zateplovací systémy

Podstatou této úpravy u všech třech zmíněných produktů je inteligentní implementace GEL-matrice do struktury hmoty. Výsledek této implementace se poté projevuje ve větší pružnosti i hladší a krémovější konzistenci lepicí a stěrkové hmoty.

2023-8-28

Společnost Baumit představila novou gelovou technologii

V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

2023-8-26

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

2023-8-26

Poslední šance zateplit dům za zvýhodněnou cenu je v září!

Už 30. září o půlnoci se brána k výhodným cenám definitivně uzavře. Využijte možnosti zateplit svůj dům výhodněji a snížit náklady na jeho vytápění až o 50 %. Technologie systému open zbavuje obytný prostor vlhkosti, aniž by dům ztrácel teplo. Je vhodný pro starší domy i novostavby a splňuje nároky na zateplení s dotací v programu Nová zelená úsporám a v dotačním titulu Oprav dům po babičce.

2023-8-25

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

Zmíněný přechod na gelovou technologii u lepicích a stěrkových hmot určených k zateplování stavebního objektu rozhodně ocení jak soukromí stavebníci, tak profesionální realizační firmy zabývající se aplikací ETICS systémů na rodinné nebo bytové domy.

2023-8-24

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

Podstatou této úpravy u všech třech zmíněných produktů je inteligentní implementace GEL-matrice do struktury hmoty. Výsledek této implementace se poté projevuje ve větší pružnosti i hladší a krémovější konzistenci lepicí a stěrkové hmoty. Při strojní aplikaci přináší gelová technologie kromě snadného zpracování také časovou úsporu a tím snížení nákladů na realizaci zateplení.

2023-8-16

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí různé omítky s jemnou strukturou, které umožňují dosáhnout velmi hladkého povrchu fasády. Kromě toho je možné použít i dekorativní silikonovou omítku, kterou lze probarvit a kombinovat s různými technikami pro vytvoření jedinečného povrchu fasády.

2023-7-30

Renovace a celková obnova historických památek

První základní vrstvou v rámci přípravy podkladu vápenný podhoz Baumit NHL Pre (slangově také nazývaný „špric“). Právě tato základní vrstva sjednocující vlastnosti podkladu pod omítkou je rovněž výkonným kontaktním můstkem. O aplikaci další vrstvy – vápenné omítky – rozhoduje především volba způsobu nanášení. Pro ruční zpracování skvěle poslouží vápenná omítka Baumit NHL Manu se zrnitostí 4 mm.

2023-7-29

Baumit NHL - systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Produktová řada Baumit NHL nabízí v uceleném systému nejen hotové maltové směsi, ale také samostatně dodávané pojivo. Jedná se o přírodní hydraulické vápno Baumit NHL 3,5. Toto pojivo se používá v situaci, kdy je možné nebo nutné využít při obnově historických a často památkově chráněných objektů regionální suroviny (např. původní písek nebo kamenivo specifické zrnitosti či barvy).

2023-7-29

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Mluvíme-li dnes v případě renomovaného výrobce stavebních materiálů Baumit o hladkých fasádách neboli omítkách s jemnou strukturou, jasnou dominanci v tomto pojetí opláštění domu vykazují prémiové omítkové směsi se zrnitostí 1,5 mm.

2023-7-27

Baumit NHL – systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Pro strojní nanášení omítky, zejména ve větších plochách, nabízí Baumit jednovrstvou vápennou omítku Baumit NHL MP se zrnitostí 2 mm. Právě aplikace směsi pomocí omítacího stroje přináší investorům výhodu nižší časové náročnosti a s tím spojené ekonomické úspory.

2023-7-27

Baumit NHL – systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Pro zachování kulturní a historické hodnoty památkově chráněného objektu tedy vždy pamatujte na komplexní kvalitní řešení v podobě produktové řady Baumit NHL.

2023-7-25

Systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Památkově chráněné objekty mají často unikátní barevné odstíny omítek, a proto je jedním z relativně nových výrobků, který vhodně doplňuje řadu Baumit NHL, jednosložková minerální barva Baumit BioKalkColor na čistě vápenné bázi.

2023-7-21

Systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Pro tyto specifické případy stavebních realizací nabízí renomovaný výrobce Baumit produktovou řadu s označením NHL (Natural Hydraulic Lime), tedy vysoce paropropustné materiály postavené svým složením výhradně na přirozeně hydraulickém vápnu.

2023-7-21

Baumit NHL – systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Renomovaný výrobce Baumit nabízí produktovou řadu s označením NHL, která obsahuje vysoce paropropustné materiály vhodné pro renovace historických staveb.

2023-6-7

Prémiové omítky Baumit - řešení pro každou stavbu

V případě, že je požadavek na výrazně intenzivní a zářivý barevný odstín fasády, nabízí se vynikající řešení v podobě použití prémiové pastovité tenkovrstvé omítky Baumit PuraTop s technologií Cool pigmentů.

2023-6-7

Prémiové omítky Baumit

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.

2023-6-29

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Společnost Baumit se zabývá výrobou hladkých fasád od roku 2012. Hladké fasády nabízejí odolnost vůči znečištění a nižší náklady na údržbu. Baumit nabízí různé typy omítek s jemnou strukturou, které umožňují dosáhnout velmi hladkého povrchu fasády.

2023-6-29

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Hladké fasády jsou v současnosti velmi populární v opláštění domů. Nabízejí odolnost vůči znečištění a nižší náklady na údržbu. Existuje několik možností, jak dosáhnout hladkého povrchu fasády, včetně použití speciálních omítek s různou zrnitostí.

2023-5-31

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Se silikonovou pastovitou omítkou Baumit CreativTop do exteriéru dává renomovaný výrobce příležitost všem, kdo touží po kreativním ztvárnění fasády různými technikami i barevnými odstíny.

2023-5-31

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Mechanicky velmi silně namáhanou částí fasády je často oblast soklů. K riziku mechanického poškození se navíc přidává také intenzivní působení vlhkosti, což vede po čase k celkové destrukci fasády. Pro tento případ nabízí Baumit řešení v podobě jednosložkové pastovité omítky Baumit MosaikTop.

2023-5-31

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Použití silikonové fasádní omítky Baumit StarTop je léty prověřené řešení zejména v případě, kdy je potřeba zajistit u fasády vysokou prodyšnost a schopnost rychlého vysoušení jejího povrchu.

2023-5-22

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Velmi často používané izolační desky Baumit openPerfect jsou ve výrobě vypěňovány do formy ze všech šesti stran a mezi jejich přednosti patří mimo jiné menší nasákavost, tepelněizolační stabilita ve vyšší vlhkosti a také možnost použití do oblasti soklů. Vyšší přídržnosti lepicí a stěrkové hmoty Baumit openContact pomáhá v případě této izolační desky také její reliéfní povrch.

2023-5-15

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Zateplovací systém Baumit open je uceleným řešením, ve kterém tvoří jednotlivé vrstvy materiálů jednotný celek. Přitom každá z těchto vrstev musí mít vedle již zmíněné paropropustnosti i další specifické vlastnosti, jako jsou přídržnost, nenasákavost nebo pružnost.

2023-5-11

Baumit open - řešení pro úspory na vytápění

Právě současná situace s vysokými cenami energií vede majitele nemovitostí k pořizování alternativních energetických zdrojů, např. v podobě tepelných čerpadel, ideálně v kombinaci s instalací solárních panelů. Tento současný trend je rozhodně správným a efektivním směrem, avšak jen za předpokladu, že bude nejprve zamezeno obrovským únikům tepla skrze obvodové zdi domu, a to vysoce účinným zateplovacím systémem.

2023-5-11

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

Stejně jako v minulých letech byla soutěž Fasáda roku 2023 posuzována sedmičlennou odbornou porotou složenou z předních architektů a projektantů.

2023-5-9

Zateplovací systém Baumit open

V minulosti se tak často pro snížení vlhkosti osvědčilo známé „vymrznutí“ stavby přes zimní období. Se zateplovacím systémem Baumit open však není kdysi používaný proces nutný, neboť vlhkost pro něj není překážkou. Ptáte se, jak je to možné?

2023-5-9

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Za tajemstvím efektivity zateplovacího systému Baumit open stojí prodyšnost nebo, chcete-li, paropropustnost použitých materiálů. Pro úplnost ještě dodejme, že proces efektivního řízení vlhkosti ve zdivu není důležitý pouze při stavbě domu, ale následně i při jeho dlouholetém používání. Většina běžných lidských činností, jako například praní, vaření či koupání, totiž využívá vodu a vznikající vlhkost je nutné z obytných prostor účinně odvádět s cílem zamezení vzniku plísní. Proto sehrává prodyšnost materiálů zateplovacího systému zásadní roli.

2023-5-8

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

Výrobce stavebních materiálů Baumit uspořádal v pražském multifunkčním komplexu Forum Karlín slavnostní vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023. Ceny pro vítězné projekty byly předány ve čtyřech kategoriích.

2023-5-8

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

Vítězné projekty ve všech zmíněných kategoriích budou mít vedle prezentace v České republice možnost ucházet se rovněž o mezinárodní ocenění, a to v rámci prestižní evropské soutěže Baumit Life Challenge.

2023-5-2

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

Online přihlášky do soutěže Fasáda roku byly přijímány od loňského října do konce ledna letošního roku a celkem bylo dle pravidel přijato 180 projektů ve čtyřech kategoriích.

2023-5-2

Baumit open přes 20 let efektivního systému zateplení

Základním materiálem v mozaice tohoto osvědčeného řešení jsou polystyrenové zateplovací desky. Jejich zmíněná paropropustnost je zajištěna pravidelnou sítí otvorů, které procházejí celou tloušťkou desky, a hlavně v zimním období dokážou účinně odvádět vlhkost směrem do exteriéru. Optimální velikost děr, kterých je v jednom čtverečním metru přesně dva a půl tisíce, však zaručuje udržení požadovaného tepelného odporu a umožňuje izolovat stavbu i v letním období.

2023-5-2

Renovace fasády s malými i velkými trhlinami

Nejen pohyb v rámci hrubé stavby nebo základů, ale i materiály, ze kterých je vytvořena omítka a podklad, mohou být původci trhlin ve fasádě. Na samotnou omítku má samozřejmě vliv vlhkost a rovněž teplotní změny objemu podkladu.

2023-4-28

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Stěžejní částí systému Baumit open z pohledu prodyšnosti jsou v pravidelném rastru děrované izolační desky, které Baumit vyrábí ve čtyřech provedeních s mírně odlišnými vlastnostmi a použitím. Všechny verze těchto izolačních desek jsou opatřeny otvory o průměru 2,5–3 mm v počtu 2 500 otvorů na čtvereční metr. Se zdivem poté tvoří tyto děrované izolační desky homogenní skladbu, odvádí z něj vlhkost.

2023-4-28

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Proces vysychání totiž prodlužuje čas pro realizaci dalších návazných prací. Typickým příkladem je zateplení objektu. Pro zateplovací systémem Baumit open však není vlhkost překážkou. Jak je to možné? Za tajemstvím efektivity zateplovacího systému Baumit open stojí prodyšnost nebo, chcete-li, paropropustnost použitých materiálů.

2023-4-28

Fasáda roku 2023: Ocenění míří za bytovým domem i hasičskou zbrojnicí

Výrobce stavebních materiálů Baumit uspořádal v Praze soutěž Fasáda roku 2023, ve které byly oceněny vítězné projekty ve čtyřech kategoriích. Soutěž byla posuzována sedmičlennou odbornou porotou a vítězné projekty budou mít možnost ucházet se i o mezinárodní ocenění.

2023-4-28

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Zateplovací systém Baumit open využívá prodyšné materiály, které odvádějí vlhkost a neumožňují vznik kondenzační zóny. Systém má také speciální kotvy pro eliminaci tepelných mostů a možnost výlučně lepeného ETICS pro novostavby. Stěžejní částí systému jsou děrované izolační desky.

2023-4-26

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

V letošním roce vyhlásila společnost Baumit výsledky soutěže Fasáda roku již podvacáté a slavnostní jubilejní ročník se v pražském Karlíně nesl tematicky v duchu 30. let minulého století. Nechybělo ani živé vystoupení populární hudební skupiny Mirai a celý slavnostní večer byl ve znamení zábavy.

2023-4-17

Jak ušetřit za provoz domu a zvýšit jeho hodnotu?

Při výběru vhodného typu zateplení domu by majitel měl dát na radu odborníka. Určitě se to vyplatí. Vybere nejvhodnější technologii, spočítá správnou tloušťku izolantu i úsporu, jaké je možné vybraným zateplením dosáhnout.

2023-4-17

Našli svou chalupu snů a vdechli jí nový život.

Protože je chalupa poloroubená, bylo třeba vyřešit i venkovní omítky. Chalupář zvolil trasové vápno od firmy Baumit, které je vhodné i pro památkové objekty. „Bylo vyvinuto pro italské Benátky, tudíž pro prostředí namáhané vodou, míchal jsem ho s pískem a vodou, ale je možné koupit pytlovanou směs,“ informuje. Uvnitř jsou na zdech vápenné omítky.

2023-4-17

Zateplení fasády domu je priorita. Jaký zvolit zateplovací systém?

Snaha o co nejúspornější celoroční provoz rodinných i bytových domů směřuje často k pořizování tepelných čerpadel nebo solárních panelů. Nesmí se ale zapomínat, že jejich efektivnímu uplatnění musí předcházet zamezení úniku tepla obvodovým zdivem domu, tedy zateplení.

2023-4-17

Baumit nabízí v nové kampani úspory na vytápění

Po dobu trvání kampaně „Bez děr to neber!“ od 1. dubna do 30. září 2023 získá zákazník při nákupu uceleného systému Baumit open děrované desky izolantu v tloušťce 6 až 20 centimetrů za cenu běžných desek bez otvorů. Akční zvýhodnění tak přinese zákazníkům úsporu až 250 Kč/m2, což při realizaci zateplení standardního rodinného domu o celkové ploše fasády 200 m2 izolační deskou s tloušťkou 20 cm přinese kupujícímu finanční úsporu ve výši až 50 000 Kč.

2023-4-12

Jak ušetřit za provoz domu a zvýšit jeho hodnotu?

Nedávná studie ukázala, že aplikace izolantu Baumit open může vést k roční finanční úspoře energie na vytápění domu až nad hranici 100 000 Kč. V rámci kampaně "Bez děr to neber!" nabízí Baumit při nákupu uceleného zateplovacího systému řadu výhod, včetně děrovaných desek systému Baumit open do tloušťky 20 cm za cenu běžných desek bez perforace.

2023-4-11

Baumit nabízí v nové kampani úspory na vytápění

Přední výrobce stavebních materiálů Baumit představil zcela novou kampaň s názvem „Bez děr to neber!“, zaměřenou na komplexní řešení zateplení objektů s využitím unikátního zateplovacího systému Baumit open.

2023-4-11

Je čas na nejefektivnější investici do vašeho domu - zateplení fasády!

Pro výběr vhodného typu zateplení domu je jaro naprosto ideální čas. Například Baumit, přední výrobce stavebních materiálů, nabízí ve své nové kampani „Bez děr to neber“ řadu velmi zajímavých benefitů zateplovacího systému Baumit open. Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/je-cas-na-nejefektivnejsi-investici-do-vaseho-domu-zatepleni-fasady-31905.html

2023-4-5

Bez děr to neber! Zateplení, které dýchá!

Zateplovací systém Baumit open se vyznačuje vysokou mírou paropropustnosti, což např. u novostaveb zkracuje délku vysychání zdiva až o 62 % (beton). Mezi benefity tohoto zateplení patří také stabilizace teploty zdiva v letním i zimním období, tedy s eliminací kondenzace vlhkosti. Tato užitečná vlastnost umožňující zdivu „dýchat“ poté přináší majiteli nemovitosti úsporu v nákladech na vytápění domu.

2023-3-30

Baumit nabízí úspory na vytápění

Vlajková loď mezi zateplovacími systémy – Baumit open – je hlavním tématem startující kampaně "Bez děr to neber!" zmíněného výrobce stavebních materiálů. Tento unikátní zateplovací systém byl představen již v roce 1999 a za téměř čtvrtstoletí přesáhl jeho celkový prodej 18 milionů m2. Co tedy stojí za tímto úspěchem? Je to především unikátní konstrukce zateplovacích desek celého systému, která se od veškeré konkurence liší přesně rozmístěným rastrem 2 500 otvorů o průměru 2,5–3 mm na ploše jednoho m2 desky pro efektivní odvod vlhkosti ze zdiva.

2023-3-30

Bez děr to neber! Baumit nabízí úspory na vytápění

Po dobu trvání kampaně „Bez děr to neber!" od 1. dubna do 30. září 2023 získá zákazník při nákupu uceleného systému Baumit open děrované desky izolantu v tloušťce 6 až 20 centimetrů za cenu běžných desek bez otvorů. Akční zvýhodnění tak přinese zákazníkům úsporu až 250 Kč/m2, což při realizaci zateplení standardního rodinného domu o celkové ploše fasády 200 m2 izolační deskou s tloušťkou 20 cm přinese kupujícímu finanční úsporu ve výši až 50 000 Kč.

2023-3-30

Fasáda Baumit open - Bez děr to neber!

Zateplovací systém Baumit open se tak vyznačuje vysokou mírou paropropustnosti. Mezi benefity tohoto zateplení patří také stabilizace teploty zdiva v letním i zimním období, tedy s eliminací kondenzace vlhkosti. Tato užitečná vlastnost umožňující zdivu „dýchat“ poté přináší majiteli nemovitosti úsporu v nákladech na vytápění domu.

2023-3-30

Baumit nabízí v nové kampani úspory na vytápění

Vysoké náklady na energie přivádějí v současnosti majitele starších nemovitostí i novostaveb k nutnosti hledání úspor ve všech aspektech jejich provozu. Situace s vysokými cenami energií vede majitele nemovitostí k pořizování alternativních energetických zdrojů, např. v podobě tepelných čerpadel, ideálně v kombinaci s instalací solárních panelů.

2023-3-30

Bez děr to neber!

Výrobce stavebních materiálů Baumit představil kampaň "Bez děr to neber!" zaměřenou na zateplení objektů s využitím zateplovacího systému Baumit open. Tento systém se vyznačuje vysokou mírou paropropustnosti a stabilizací teploty zdiva, což přináší majitelům úsporu v nákladech na vytápění. Studie ukázala, že aplikace izolantu Baumit openReflect nebo Baumit openTherm s tloušťkou 200 mm vede k finanční úspoře na vytápění ve výši 53 % a 52 %.

2023-3-28

Baumit představil novou kampaň „Bez děr to neber!“

Právě současná situace s vysokými cenami energií vede majitele nemovitostí k pořizování alternativních energetických zdrojů, např. v podobě tepelných čerpadel, ideálně v kombinaci s instalací solárních panelů. Tento současný trend je tedy rozhodně správným a efektivním směrem, avšak jen za předpokladu, že bude nejprve zamezeno obrovským únikům tepla skrze obvodové zdi domu, a to vysoce účinným zateplovacím systémem.

2023-3-27

Fasáda Baumit open

Po dobu trvání kampaně „Bez děr to neber!" od 1. dubna do 30. září 2023 získá zákazník při nákupu uceleného systému Baumit open děrované desky izolantu v tloušťce 6 až 20 centimetrů za cenu běžných desek bez otvorů. Akční zvýhodnění tak přinese zákazníkům úsporu až 250 Kč/m2, což při realizaci zateplení standardního rodinného domu o celkové ploše fasády 200 m2 izolační deskou s tloušťkou 20 cm přinese kupujícímu finanční úsporu ve výši až 50 000 Kč.

2023-3-10

Udržitelnost v barvách značky Baumit

Udržitelnost, resp. certifikace staveb v této oblasti je však bedlivě sledována také investory a developery s cílem udržet krok v současných trendech při stavbě budov. Tyto certifikační systémy udržitelnosti hodnotí stavbu podle několika kritérií, např. z pohledu zdraví a kvality vnitřního prostředí, spotřeby energie, způsobu dopravy, hospodaření s vodou, nakládání s odpady a mimo jiné i z pohledu stavebních materiálů. Vliv stavebních výrobků na životní prostředí se značí symbolem nebo obrazcem, například podle environmentálního značení dle norem řady ISO 14020. Obecně se toto značení dělí na tři typy: ekoznačka, environmentální tvrzení o výrobku a environmentální prohlášení o výrobku.

2023-3-2

Udržitelnost v barvách značky Baumit

Tak jako mnoho jiných odvětví i stavebnictví se musí ve stále větší míře zaměřovat v rámci udržitelnosti na možnost recyklace stavebních materiálů. I v tomto ohledu udělal Baumit ve vývoji velký krok vpřed a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

2023-3-2

Zateplení na zateplení – řešení pro dříve nedostatečně zateplené domy

Domy zateplené v devadesátých letech minulého století izolanty o tloušťce 8 nebo 10 centimetrů dávno neodpovídají standardům moderní doby. Kdybychom se mohli jako investoři o několik desítek let vrátit, určitě bychom použili mnohem větší tloušťku izolantu a bylo by po problému. Jak si s tím ale poradit dnes? Má to vůbec nějaké řešení? Vypadá to jednoduše.

2023-2-28

Top 10 firem - fasádní omítky a barvy

Společnost Baumit se od roku 1993, kdy zahájila svoji činnost v České republice, řadí mezi nejvýznamnější výrobce stavebních materiálů na českém trhu. Hlavními pilíři výrobkové řady Baumit, spol. s r.o., jsou FASÁDNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY – VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ OMÍTKY – BETONY, MALTY A POTĚRY. Dalšími významnými oblastmi, ve kterých výrobky Baumit díky vlastnímu výzkumu a rozvoji na trhu stavebních hmot dominují, jsou například ZDRAVÉ BYDLENÍ, RENOVACE, SANACE nebo LEPENÍ OBKLADŮ A DLAŽEB.

2023-2-27

Udržitelnost v barvách značky Baumit

Baumit je také renomovaným výrobcem zateplovacích systémů a samotná realizace kompozitního zateplení objektu dnes přináší s každým metrem čtverečním snížení uhlíkové stopy. Převedeno na čísla to znamená, že například každé navýšení teploty v interiéru o 1 ˚C vyžaduje následné zvýšení energie na vytápění o 6 %. Tajemstvím není ani skutečnost, že zvýšení tloušťky zateplovacího systému ETICS jen o 1 cm sníží prostup tepla o 4–5 %. Ve výsledku nám poté každé 3–4 cm tloušťky zateplovací desky teplotně darují 1 ˚C zdarma

2023-2-25

Jak snížit výdaje za energie Vašeho domu? Použitím zateplovacího systému Baumit

S naší ucelenou nabídkou nejrůznějších typů zateplení dokážeme uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Zateplovací systémy Baumit nejen šetří energii, ale také účinně přispívají k ochraně životního prostředí. Díky snížení spotřeby energie v létě i v zimě klesají emise CO2 o více než 50 %. V neposlední řadě zateplení domu zhodnocuje Vaši nemovitost.

2023-2-24

Udržitelnost v barvách značky Baumit

Odpovědné podnikání z pohledu celkové udržitelnosti je pro život současné i budoucí generace zcela nevyhnutelné. Společnost Baumit dlouhodobě vnímá udržitelnost jako rovnováhu hned v několika parametrech. Cílem je uvádět na stavební trh produkty, které nejen uspokojí požadavky zákazníků, ale s ohledem na přírodu budou v maximální míře recyklovatelné při zachování ekonomické snesitelnosti. Jinými slovy, společnost Baumit razí cestu kvalitními materiály s přidanou hodnotou.

2023-2-24

Udržitelnost v barvách značky Baumit

Přestože se tento významný výrobce stavebních materiálů přirozeně snaží o šetrný přístup k životnímu prostředí již po několik generací, poslední dekáda vyžaduje stále intenzivnější hledání cesty k celkové udržitelnosti. I proto začal Baumit před pěti lety publikovat k tomuto tématu přesná data, ze kterých následně vychází při vyhodnocování svých obchodních a výrobních aktivit. Svoji vizi o udržitelnosti staví na třech základních pilířích: sociálním, ekologickém a ekonomickém.

2023-2-22

Baumit open systém nově s gelovou technologií

Jedná se o nejnovější úpravu receptury, která přináší lepší zpracovatelské vlastnosti, zkrácení pracovních procesů a markantní zvýšení kvality výrobku. Díky nové GEL technologii je stěrka pružnější, hladší a krémovější. Od 1. 3. Vám bude postupně k dispozici na všech prodejních místech.

2023-2-5

Baumit Akademie v novém a také pro mladé

A právě poloha a možnosti Kompetenčního centra Baumit nedaleko Prahy nabízí pro tento koncept cíleného a průběžného odborného vzdělávání členů ČKAIT a ČKA doslova ideální podmínky. „ V principu budou úzce zaměřené přednášky více reflektovat potřeby jednotlivých cílových skupin, tedy architektů, projektantů, zpracovatelů a další odborné veřejnosti.

2023-1-18

Baumit Akademie v novém a také pro mladé

Přirozeným vývojem jednoho ze směrů tohoto vzdělávacího programu je plynulé nahrazení každoročně pořádaných velkých krajských konferencí v celé ČR konceptem průběžného celoročního vzdělávání formou úzce zaměřených přednášek pro konkrétní danou cílovou skupinu zájemců o školení. A právě poloha a možnosti Kompetenčního centra Baumit nedaleko Prahy nabízí pro tento koncept cíleného a průběžného odborného vzdělávání členů ČKAIT a ČKA doslova ideální podmínky.

2023-1-18

Baumit Akademie v novém a také pro mladé

Nově se Baumit Akademie představuje také ve formátu Junior. Ten již začal nabízet atraktivní témata pro budoucí naděje českého stavitelství z řad žáků a studentů škol. V průběhu října totiž navštívili Kompetenční centrum Baumit v Brandýse nad Labem nejen studenti Střední průmyslové školy stavební v Liberci, ale ze stejného města se Baumit Akademie Junior zúčastnili také žáci základní školy.

2023-1-18

Baumit akademie v novém a také pro mladé

Vzdělávací program Baumit Akademie, jehož koncepce spatřila světlo světa v roce 2009, prochází s otevřením moderního Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem významnou proměnou.

2023-1-16

Jubilejní 20. ročník soutěže Fasáda roku je vyhlášen

Fasáda roku 2023 je otevřena pro všechny zájemce z řad realizátorů, architektů a majitelů firem. Cílem soutěže je vyhodnotit kreativně a kvalitně realizované stavby z hlediska fasádního pláště.

2023-1-2

Výrobky řady Speed můžeme využít nejen při realizaci podlah a obkladů, ale rovněž u prací na fasádě

Výrobky Baumit řady Speed nacházejí využití také ve veřejných prostorech, kde je kladen velký důraz na rychlou realizaci nebo renovaci.

2022-12-26

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu

Jaký je však rozdíl mezi penetračním nátěrem a kontaktním můstkem? Odpovědí budou následující řádky.

2022-12-21

Produkty řady SPEED nejsou jen o rychlosti

V oblasti podlahových betonových potěrů se investor preferující rychlost stavebních prací může spolehnout na výrobek Baumit FlexBeton Speed, rychlý spádový potěr.

2022-12-16

Posouzení stavu podlahy, možnosti a požadavky

Realizace podkladní vrstvy podlahové konstrukce před pokládkou finální nášlapné vrstvy má dnes v podstatě tři základní směry. Tím prvním je možnost použití standardních cementových potěrů. Druhým směrem, kterým se může investor při realizaci podkladové vrstvy podlahy vydat, je aplikace samonivelačních litých sádrových potěrů Baumit Alpha. Třetí možností pro dosažení dokonale rovné a kvalitní vrstvy před pokládkou podlahových krytin je sázka na některou ze samonivelačních stěrek z řady Baumit Nivello.

2022-12-13

Produkty řady Speed nejsou jen o rychlosti

Důvody, proč jsou výrobky s označením Speed často nepostradatelným pomocníkem při stavební realizaci, jsou minimálně dva. Tím prvním je, jak již z názvu vyplývá, schopnost těchto produktů zrychlit proces mezi jejich aplikací a finálním vyzráním. Druhým důvodem pro volbu takto označených výrobků jsou limitní teploty při realizaci na stavbě. V případě stavebních materiálů na bázi cementu je dnes teplotní limit pro zpracování +5 °C.

2022-12-9

Produkty řady Speed nejsou jen o rychlosti

Výrobky řady Speed můžeme aktuálně využít nejen při realizaci podlah a obkladů, kdy je benefitem především rychlost zpracování, ale rovněž u prací na fasádě, kde investor ocení jejich použití za nízkých okolních teplot.

2022-12-8

Produkty řady Speed nejsou jen o rychlosti

V širokém produktovém spektru společnosti Baumit hrají významnou roli výrobky s označením Speed. Právě toto označení se logicky vztahuje ke zrychleným procesům při jejich zpracování, jejich předností je však mnohem více.

2022-11-29

Ocenění nejlepší výrobce stavebnin a stavební firmy roku 2021 uděleny

Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR vyhlásil výsledky soutěží Nejlepší výrobce stavebnin roku 2021 a Stavební firma roku 2021. Zástupci stavebních firem a organizátoři se setkali na jubilejním patnáctém předávání, které se konalo 25. října 2022 v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

2022-11-23

3 nejčastější chyby při lepení dlažeb i obkladů a jak se jim vyhnout

Jak si poradit se správnou pokládkou dlažby nebo lepením keramických obkladů? Důležitý je podklad, hydroizolace proti vodě a výběr vhodného lepidla. S kvalitním materiálem se do obkládání koupelny, kuchyňského koutu nebo technické místnosti může pustit skoro každý.

2022-11-22

Nanášení venkovní omítky Baumit Primo 1

Základní vrstvu venkovních omítek tvoří opět přednástřich materiálem Baumit Spritz. Na něj se poté stejným způsobem jako u vnitřních omítek aplikuje jádrová omítka Baumit Primo 1. Množství materiálu jsme spočítali v Baumit Quido shopu.

2022-11-22

Zimní novinky od Baumitu

I pro toto období jsme pro Vás připravili produktová témata, která Vám pomohou s úspěšným dokončením exteriérových prací a poskytnou inspiraci pro práce interiérové.

2022-11-15

Podívejte se na strojní zpracování interiérové omítky Baumit KlimaMPI

Majitelé domu se rozhodli pro strojní aplikaci Klima omítky od společnosti Baumit. Naším úkolem tak bylo objednat a zajistit na stavbu dostatečné množství omítkové směsi a příslušenství jako třeba Baumit Spritz, rohové lišty, okenní připojovací lišty a další podobný materiál.

2022-11-10

Kvalita podlahy s možností výběru

V nabídce je možné objednat dvě verze z řady Baumit Alpha s označením 2000 nebo 3000. V některých případech (např. při pokládce lepeného vinylu) vyžaduje podlahová konstrukce s litým potěrem Baumit Alpha navíc další vrstvu tvořenou samonivelační stěrkou Baumit Nivello Quattro.

2022-11-9

Volba vhodné skladby podlahy v novostavbách či při rekonstrukcích

Protože v této věci neexistuje pouze jedno vhodné řešení, je potřeba opřít správnou volbu jednotlivých vrstev podlahy před finální pokládkou podlahových krytin o racionální posouzení stavu podlahy, nabízené možnosti a požadavky.

2022-11-7

Hrubá stavba v detailu

Oprava fasádní omítky s trhlinami většími než 0,5 mm

2022-11-7

Rekonstrukce půdy pomocí lehčeného betonu

Právě pro tyto specifické případy, kdy navíc vyžadujeme tepelněizolační vlastnosti a předepsaný stupeň požární ochrany, je určena lehčená betonová směs Baumit PorBeton. Lehčené betony v těchto případech umožní vytvořit dostatečně pevný a nosný povrch pro obytné účely, ale jejich váha je zhruba poloviční oproti běžným betonům.

2022-10-31

Nejlepší výrobce stavebnin a Stavební firma roku 2021

Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR vyhlásil výsledky soutěží Nejlepší výrobce stavebnin roku 2021 a také Stavební firma roku 2021. Zástupci stavebních firem a organizátoři se setkali na jubilejním patnáctém předávání, které se konalo 25. října v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze.

2022-10-28

Kontaktní můstky a penetrace Baumit –⁠ univerzální a spolehlivá „kotva“

Kontaktní můstky jsou základní nátěry s obsahem plniva/kameniva, které nejen sjednocují vlastnosti podkladu co do savosti, ale výrazně zlepšují přídržnost následujících vrstev, případně tvoří účinnou adhezi na hladkém nebo nesavém povrchu.

2022-10-24

OCENĚNÍ ROKU 2022 - Baumit Baumacol FlexUni Gel

Na stránkách časopisu Obklady, dlažba & sanita č. 4/2022, najdete oceněné firmy za skvělou práci, vynikající produkty a pevné nervy v letošním, opět těžkém, roce! Mezi oceněnými najdete firmu BAUMIT, která získala ocenění v kategorii PRODUKT ROKU 2022. Gratulujeme!

2022-10-21

Jubilejní 20. ročník soutěže Fasáda roku je vyhlášen!

Soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích: Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD), Novostavba nebytového objektu, Rekonstrukce, Rekonstrukce historického objektu. Přihlášky do soutěže jsou přijímány pouze v elektronické formě vyplněním formuláře nejpozději do 31. 1. 2023.

2022-10-18

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu (pracovní postup)

Zároveň je důležité připomenout, že penetrace nebo kontaktní můstky patří do oblasti jak renovací starších objektů, tak novostaveb.

2022-10-17

Ocenění roku 2022

Vysoce flexibilní lepicí malta třídy C2T S1 Baumit Baumacol FlexUni Gel

2022-10-13

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu

Poměrná velká část stavebních činností, ať už zaměřená na stěny, podlahy, či stropy, vyžaduje kvalitní přípravu povrchu. Právě k té jsou určeny různé typy penetračních nátěrů, případně aplikace kontaktních můstků.

2022-10-10

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Zaměříme-li se v následujícím obsahu na starší domy s běžnou vápenocementovou omítkou bez zateplení, je potřeba se nejprve orientovat na kontrolu možných trhlin v povrchu takové fasády.

2022-10-10

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi (pracovní postup)

O tom všem je totiž suchá betonová směs Baumit ALL IN Beton B 20. Co obnáší a jak se s ní pracuje?

2022-10-1

Zateplení na zateplení

V případě obnovy fasády by měl každý investor a majitel domu zvážit možnost úplného zateplení nebo tzv. dozateplení v případě, kdy byl systém ETICS realizován např. v 90. letech, tedy s tloušťkou izolantu 5, resp. 8 cm. To jsou totiž parametry, které neodpovídají současným standardům v zateplení.

2022-9-29

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Prasklinami poškozená fasáda se nejprve obnoví použitím univerzálního základního nátěru se zpevňujícími vlákny s označením Baumit FillPrimer, sloužícího jako vhodná penetrace. Po jeho zaschnutí (24 hodin) je povrch připraven na dvě vrstvy výrobcem doporučené silikonové fasádní barvy Baumit StarColor.

2022-9-26

Aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Schopnost aktivně udržovat optimální hodnotu vlhkosti v interiéru má produktová řada omítek a povrchových úprav Baumit Klima.

2022-9-24

Jak vyčistit zateplenou a nezateplenou fasádu

Velkým nepřítelem opláštění domu jsou nejen usazené mechanické nečistoty, ale také biologické řasy a plísně, což samozřejmě specifikuje následný způsob její obnovy včetně použitých materiálů.

2022-9-23

Obnova fasády

Pokud jsou však při kontrole zateplené fasády zjištěny známky biologického napadení, musí dojít nejprve opět k omytí čistou tlakovou vodou a po oschnutí k aplikaci vodou ředitelného sanačního nátěru Baumit FungoFluid.

2022-9-23

Hydroizolace balkónu novostavby i rekonstrukce

Baumit pro tyto příležitosti nabízí produkty Baumacol AquaSafe a AquaSafe Extra, hydroizolační membrány pro interiér a exteriér lepené k podkladu pomocí flexibilního lepidla. Tato aplikace zaručuje rovnoměrnou tloušťku hydroizolační vrstvy pro finální pokládku obkladového materiálu.

2022-9-23

Obnova fasády znečištěné řasami a houbami

Detail skladby obnovovacího nátěru (protiplísňový nátěr Baumit FungoFluid, fasádní barva Baumit StarColor, nářadí a pomůcky)

2022-9-22

Snadné vyplnění dutin a spár cementovou směsí (pracovní postup)

Například společnost Baumit pro tyto příležitosti nabízí Baumit FillBeton, který je v plastické konzistenci vhodný pro vyplňování zárubní bezpečnostních dveří, konstrukcí otvorů, pracovních dutin, pracovních spár při dodatečném osazování překladů a pro výplně v betonu, cihlovém zdivu anebo přírodním kameni.

2022-9-21

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu

Penetrace je proces, při kterém různými metodami nanášíme na povrch speciální a co do konzistence velmi tekutý přípravek, jehož hlavním úkolem je sjednocení povrchu z hlediska savosti. Jako příklad uveďme přípravu velmi savého povrchu pórobetonu (tvárnice) před následným nanášením omítky.

2022-9-20

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

I proto bychom právě fasádě měli věnovat pozornost v podobě pravidelné obnovy. Různá řešení nám pro tento případ nabízí společnost Baumit.

2022-9-19

Vyberte správnou zdicí maltu, aby byly Vaše stěny dokonale pevné

Při zdění nosných prvků a konstrukcí je vhodné použití malt s upravenou recepturou. V sortimentu Baumit k takovým materiálům patří MM 50 a MM 100 – malty s pevností 5, resp. 10 MPa. Obě jsou vhodné i pro tvorbu zakládacích vrstev a je možné je pořídit v praktických pytlích nebo s dodávkou ve firemním silu.

2022-9-19

Víte, jaké jsou a kde všude je možné použít speciální betonové směsi?

Konstrukční beton je známá směs materiálů tvořících po zatuhnutí a dokonalém vyzrání základ stavebnictví už více než 100 let. Samotný princip hydratace a tvorby hydraulické vazby cementu je přitom známý už několik staletí.

2022-9-16

Obnova fasády

Velkým nepřítelem opláštění domu jsou nejen usazené mechanické nečistoty, ale také biologické řasy a plísně, což samozřejmě specifikuje následný způsob její obnovy, včetně použitých materiálů.

2022-9-14

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Prasklinami poškozená fasáda se nejprve obnoví použitím univerzálního základního nátěru se zpevňujícími vlákny s označením Baumit FillPrimer, sloužícího jako vhodná penetrace. Po jeho zaschnutí (24 hodin) je povrch připraven na dvě vrstvy výrobcem doporučené silikonové fasádní barvy Baumit StarColor.

2022-9-14

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Pokud jsou však při kontrole zateplené fasády zjištěny známky biologického napadení, musí dojít nejprve opět k omytí čistou tlakovou vodou a po oschnutí k aplikaci vodou ředitelného sanačního nátěru Baumit FungoFluid.

2022-9-13

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Velmi důležité je však také vědět, že i poměrně „mladá“ fasáda vyžaduje pravidelnou kontrolu, a to již po dvou letech od její realizace.

2022-9-8

Baumit Klima aktivně reguluje vlhkost v interiéru

Jedinečnou schopnost aktivně udržovat optimální hodnotu vlhkosti v interiéru má produktová řada omítek a povrchových úprav Baumit Klima.

2022-9-6

Aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Například zdravé bydlení znamená interiérovou teplotu v rozmezí 21–23 °C a vlhkost vzduchu v rozmezí 40–60 %. Takovým vnitřním klimatem maximálně eliminujeme případné respirační problémy spojené například s přítomností plísně v místnosti.

2022-9-1

Moderní štukové omítky umí překvapit dokonalým výsledným povrchem

Právě proto zůstávají jádrové omítky a štuky pořád nejprodávanějšími sypkými hmotami. Patří mezi ně i Baumit PerlaInterior, po vyschnutí čistě bílá klasická vápenná omítka se zrnitostí 0,6 mm vhodná pro interiéry.

2022-8-30

Dýchající fasáda ušetří teplo i peníze nejen v novostavbě

Základ systému Baumit open tvoří paropropustné zateplení z expandovaného polystyrenu. Oproti obvyklým řešením jsou desky opatřeny na jednom m2 plochy celkem 2.500 průchozími otvory. Díky nim je možné udržet požadovaný tepelný odpor materiálu, ale zároveň umožnit i plynulý průchod zdivem adsorbované vlhkosti ven.

2022-8-27

Venkovní omítka pro váš dům, která vydrží i hrubé zacházení

Tvrdá jako zeď. Odolná a trvanlivá. Pevná a stabilní. Pokud jsou tohle parametry, které očekáváte od fasády na vašem domě, pak jste na správné stopě. Systém, který zajistí, že omítku neporuší kroupy ani neopatrná hra, se jmenuje Baumit Power.

2022-8-27

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

V případě obnovy fasády by však měl každý investor a majitel domu zvážit možnost úplného zateplení nebo tzv. dozateplení v případě, kdy byl systém ETICS realizován např. v 90. letech, tedy s tloušťkou izolantu 5, resp. 8 cm. To jsou totiž parametry, které neodpovídají současným standardům v zateplení.

2022-8-26

Víte jak na správné lepení obkladů a dlažeb?

Obklady a dlažby jsou praktickým i krásným řešením povrchové úpravy ploch, které jsou často namáhané vodou případně i mechanicky. Jsou odolné, snadno se udržují a díky kreativitě designérů příjemně dotvářejí výraz interiéru.

2022-8-25

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

Při kontrole jejího stavu se sledují jak celkové plochy, tak oblasti oken, dveří nebo napojení lišt. Velkým nepřítelem opláštění domu jsou nejen usazené mechanické nečistoty, ale také biologické řasy a plísně, což samozřejmě specifikuje následný způsob její obnovy včetně použitých materiálů.

2022-8-24

Obnova fasády nabízí příležitosti k úspoře

U domů se zateplením ETICS směřujeme pozornost na základní mechanické očištění tlakovou vodou o maximálním tlaku 200 barů a teplotě vody do 35 °C s předepsaným poměrem obsahu čisticího prostředku. Proces čištění lze vhodně doplnit použitím ručního tvrdého kartáče. V dalším postupu máme na výběr, buď dva nátěry prémiové fasádní barvy Baumit StarColor na suchý povrch nebo alternativně aplikovat produkt Baumit SilikonColor.

2022-8-22

Baumit klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Zdravé bydlení znamená interiérovou teplotu v rozmezí 21–23 °C a vlhkost vzduchu v rozmezí 40–60 %. Takovým vnitřním klimatem maximálně eliminujeme případné respirační problémy spojené například s přítomností plísně v místnosti. Jak lze přirozeně a efektivně tuto hodnotu vlhkosti udržovat? Proces hlazení vnitřních omítek Baumit Klima Odpovědí na tuto otázku je právě produktová řada Baumit Klima.

2022-8-22

Hydroizolační vrstvy pro všechny situace a prostory

Pro odizolování bazénů, balkonů či teras je určená jednosložková vysoce pružná stěrka Baumit Baumacol Protect, případně dvousložková varianta Baumit Baumacol Protect 2K.

2022-8-19

Inovace pro tradiční štukové omítky

Štuk lze použít nejen v interiéru, ale také v exteriéru.

2022-8-19

Baumit Klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Mluvíme-li o systému Baumit klima, nejde pouze o samotné omítkové směsi, ale také o odpovídající povrchové úpravy. Vápenná omítka Baumit KlimaWhite již názvem naznačuje odlišnost od zbylých dvou typů omítek této řady. Její přírodně bílý odstín po úplném vyschnutí umožňuje vynechat finální nátěr. Je určena ke strojnímu zpracování, stejně jako další výrobek Baumit KlimaMPI.

2022-8-17

Štukové omítky s původní tradicí a současnou inovací

V minulých letech Baumit optimalizoval svou nabídku a dnes se v případě štuků opírá o oblibu svého vlajkového produktu Baumit PerlaFine. Štuk lze použít nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Důvod, proč se štuky využívají až z 95 % pro vnitřní použití, je dán vývojem kvalitních exteriérových omítek, a především hojně využívaných efektivních zateplovacích systémů na fasádách domů.

2022-8-15

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

V průběhu minulých let optimalizoval své produktové řady a dnes se v případě štuků opírá o oblibu své vlajkové lodi s názvem Baumit PerlaFine.

2022-8-15

Baumit Klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Společným jmenovatelem všech produktů Baumit Klima je vysoká paropropustnost a také jejich lehčená struktura přinášející vedle snadné zpracovatelnosti i vyšší vydatnost, jinými slovy ekonomickou úsporu pro investory. Zcela samostatnou kapitolou je jednovrstvá přírodně bílá čistě vápenná omítka Baumit Klima RK 39 nabízející ideální řešení pro fasády historických budov a objektů v památkové péči.

2022-8-13

Vysoká, nebo nízká vlhkost v interiéru? To už vás nemusí trápit!

Věděli jste například, že Baumit Klima omítky jsou schopny regulovat úroveň vnitřní vlhkosti a zajistit tak stabilní prostředí, ve kterém se vám bude dobře dýchat? Díky Baumit Klima omítkám výrazně omezíte vznik plísní a zajistíte vysoce paropropustné souvrství povrchových úprav stěn a stropu.

2022-8-12

Štukové omítky Baumit

Baumit však přišel s inovací, která alespoň částečně změnila konzervativní pohled investorů a zpracovatelů na štuky, a to tím, že představila na trhu skutečného lídra – suchou štukovou omítku Baumit PerlaFine. Dnes se jedná o jeden z nejprodávanějších štuků v České republice. Jeho zásadním parametrem je zrnitost 0,3 mm, která ho sama o sobě předurčuje ke skutečně velmi jemnému a hladkému finálnímu povrchu, což je nejen ve štukových omítkách velmi oblíbený moderní trend.

2022-8-12

Ideální partner pro zdravé bydlení

Pokud se v interiéru preferuje klasická skladba jádro–štuk, je k dispozici řada Baumit Klima, která nabízí dvě suché omítkové směsi. Baumit KlimaPerla je přírodně bílá, strojově i ručně zpracovatelná štuková omítka na vápenné bázi. Určená je jako vrchní vrstva vápenných a vápenocementových jádrových omítek. Lze ji použít také jako tenkovrstvou omítku na beton nebo sádrokartonové desky. Alternativou je omítka Baumit KlimaFino, s níž se vytvoří dokonale hladké povrchy i na betonovém či sádrokartonovém podkladu.

2022-8-9

Štukové omítky s původní tradicí a současnou inovací

Na trhu jsou obecně nejprodávanější štuky, jejichž zrnitost se pohybuje okolo 0,5 mm. Tomuto trendu vyhovuje svými produkty většina výrobců. Baumit je v této skupině zastoupen suchou štukovou omítkou Baumit PerlaInterior, která se zrnitostí 0,6 mm spadá do zmíněné kategorie a nabízí tradiční povrchovou vrstvu jádrových omítek. Předností této ručně zpracovatelné suché omítkové směsi je dosažení atraktivní finální štukové struktury.

2022-8-8

Baumit klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Málokdo třeba ví, že dospělý člověk spotřebuje 8–16 tisíc litrů vzduchu denně! Rozbor takových dat generuje klíčové parametry pro optimální kvalitu vzduchu uvnitř místnosti. Například zdravé bydlení znamená interiérovou teplotu v rozmezí 21–23 °C a vlhkost vzduchu v rozmezí 40–60 %.

2022-8-8

Baumit Klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Známé přísloví o ohni se hodí i na vlhkost v obytném prostoru. Také ona umí být dobrým sluhou, ale i zlým pánem. V obou extrémních případech sucha či vlhka totiž vznikají procesy, které mohou negativně ovlivnit zdraví člověka. Jedinečnou schopnost aktivně udržovat optimální hodnotu vlhkosti v interiéru má produktová řada omítek a povrchových úprav Baumit Klima.

2022-8-8

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

Důvod, proč se dnes štuky využívají až z 95 % pro vnitřní použití, je dán vývojem kvalitních exteriérových omítek, a především hojně využívaných efektivních zateplovacích systémů na fasádách domů. Přesto zůstal v případě Baumitu v nabídce jeden typ štuku pro venkovní aplikaci s názvem Baumit PerlaExterior se zrnitostí do 0,6 mm. Jedná se o vysoce hydrofobizovanou vápenocementovou omítku se sníženou nasákavostí pro úpravu povrchu minerálních jádrových omítek.

2022-7-23

Baumit Klima – aktivně regulovaná vlhkost v interiéru

Například zdravé bydlení znamená interiérovou teplotu v rozmezí 21–23 °C a vlhkost vzduchu v rozmezí 40–60 %. Takovým vnitřním klimatem maximálně eliminujeme případné respirační problémy spojené například s přítomností plísně v místnosti.

2022-7-21

Fasádní studio s tisíci barevnými odstíny v novém kompetenčním centru

Přijďte si vybrat z tisíce fyzických vzorků základních struktur v odstínech Baumit Life nebo úžasných kreativních technik do nového kompetenčního centra v Brandýse nad Labem.

2022-7-19

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

Baumit open byl světu představen již v roce 1999 a od té doby jen v Evropě zateplil více než 18 milionů m2 fasád. O jak velké číslo se skutečně jedná, odhalí až srovnání se zateplením přibližně 160 000 menších bungalovů.

2022-7-18

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

Kromě cenového nastavení a silné konkurence na trhu jde také o jemné rozdíly v recepturách či používání odlišného nářadí při nanášení, ale hlavně při závěrečném hlazení či filcování štuku. Jedná se skutečně o drobné rozdíly např. v typu hladítka, aby bylo dosaženo toho nejlepšího výsledku ve finální struktuře štuku.

2022-7-13

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

Všemi vrstvami systému pomyslně prostupuje jeho základní charakteristika a současně přednost: paropropustnost

2022-7-12

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

Baumit PerlaFine - dnes se jedná o jeden z nejprodávanějších štuků v České republice. Jeho zásadním parametrem je zrnitost 0,3 mm, která ho sama o sobě předurčuje ke skutečně velmi jemnému a hladkému finálnímu povrchu

2022-7-11

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

V průběhu minulých let optimalizoval své produktové řady a dnes se v případě štuků opírá o oblibu své vlajkové lodi s názvem Baumit PerlaFine.

2022-7-6

Štukové omítky Baumit s původní tradicí a současnou inovací

V průběhu minulých let optimalizoval své produktové řady a dnes se v případě štuků opírá o oblibu své vlajkové lodi s názvem Baumit PerlaFine. Na trhu jsou obecně dnes nejprodávanější štuky, jejichž zrnitost se pohybuje okolo 0,5 mm. Tomuto trendu vyhovuje svými produkty většina výrobců. Baumit je v této skupině zastoupen suchou štukovou omítkou Baumit PerlaInterior.

2022-7-4

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Baumit Sanova je účinný systém, jenž odstraňuje vlhkost a zasolení zdiva komplexně, proto nabízí pro sanační práce několik dalších výrobků.

2022-7-2

Nová fasáda pro starý dům

Na vyčištění povrchu fasády použijte na to určený čisticí prostředek. Na zpevnění nesoudržných ploch a zlepšení přilnavosti se používá základní nátěr, tzv. primer (např. Baumit SanovaPrimer).

2022-7-1

Baumit otevřel novou administrativní budovu

Naším cílem bylo postavit moderní budovu, kde budeme moci velkým i malým investorům, architektům, stavebním inženýrům i provádějícím firmám předvést naše výrobky, poskytnout odborné poradenství i vést teoretická a praktická školení. Současně jsme chtěli pro náš obchod vytvořit pracovní prostředí podporující invenci, komunikaci, sdílení informací a nápadů. Proto budova obsahuje tolik různorodých míst umožňujících setkávání a relaxaci. Přestože dodáváme výrobky na neprůsvitné části stavebních konstrukcí, rozhodli jsme se pro skleněný obvodový plášť. Naše výrobky jsou zde vystaveny za sklem, jako ve vitríně či na výstavě, upřesnil generální ředitel Baumitu Ing. Pavel Med.

2022-6-27

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

V nabídce jsou dnes čtyři typy těchto desek pro různé specifické podmínky využití: Baumit openReflect, Baumit openPerfect, Baumit openPlus a Baumit openTherm. Jednotlivé vrstvy zateplovacího systému Baumit open jsou v harmonickém celku navrženy tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry.

2022-6-27

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

V podstatě všemi vrstvami zateplovacího systému Baumit open pomyslně prostupuje jeho základní charakteristika a současně přednost: paropropustnost. Základním materiálem v mozaice tohoto osvědčeného řešení jsou polystyrenové zateplovací desky. Jejich zmíněná paropropustnost je zajištěna pravidelnou sítí otvorů, které procházejí celou tloušťkou desky, a hlavně v zimním období dokážou účinně odvádět vlhkost směrem do exteriéru. Optimální velikost děr, kterých je v jednom čtverečním metru přesně dva a půl tisíce, však zaručuje udržení požadovaného tepelného odporu a umožňuje izolovat stavbu i v letním období.

2022-6-24

Baumit představuje evropskou Fasádu roku

Nejprestižnější architekti a stavební společnosti se sešli na prestižním udělování cen za nejkrásnější fasády v Evropě. Dne 19. května vybrala odborná porota soutěže ve španělské Valencii fasádu roku 2022.

2022-6-24

Baumit open slaví přes 20 let na trhu

V podstatě všemi vrstvami zateplovacího systému Baumit open pomyslně prostupuje jeho základní charakteristika a současně přednost: paropropustnost. Základním materiálem v mozaice tohoto osvědčeného řešení jsou polystyrenové zateplovací desky. Jejich zmíněná paropropustnost je zajištěna pravidelnou sítí otvorů, které procházejí celou tloušťkou desky, a hlavně v zimním období dokážou účinně odvádět vlhkost směrem do exteriéru.

2022-6-24

Baumit Sanova proti vlhkosti a salinitě

Chceme-li se však zaměřit na ty nejdůležitější fáze sanace a zároveň vyzdvihnout „all stars“ výrobky, pak jednoznačně směřujeme k ručně i strojně zpracovatelné jednovrstvé vápenotrasové omítce Baumit SanovaMonoTrass.

2022-6-23

Proč se vyplatí pustit se do renovace fasády na domě a jak na to

Stav fasády je obrazem stavu celého domu. Péče o ni se rozhodně vyplatí, materiály pro její renovaci jsou dostupné a snadno se s nimi pracuje. Vzpomeňte si tedy, kdy jste fasádě naposledy věnovali nějakou péči a zvažte, jestli na to není nejvhodnější chvíle právě teď – s Baumit systémem pro renovaci fasád.

2022-6-23

Unikátní venkovní omítka pro Váš dům, která vydrží i hrubé zacházení

Systém, který zajistí, že omítku neporuší kroupy ani neopatrná hra, se jmenuje Baumit Power.

2022-6-23

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

Ještě než poodkryjeme tajemství tohoto komplexního řešení pro zateplení stavby, měli bychom zmínit, že Baumit open byl světu představen již v roce 1999 a od té doby jen v Evropě zateplil více než 18 milionů m2 fasád. O jak velké číslo se skutečně jedná, odhalí až srovnání se zateplením přibližně 160 000 menších bungalovů.

2022-6-23

Lepidla na obklady a dlažby – efektivní stavební chemie, která pomáhá

V sortimentu Baumit lze najít celou škálu lepidel pro obklady a dlažby od standardních po speciální. Najdete zde řešení i pro neobvyklé potřeby jako je lepení nové dlažby na původní starou nebo použití na podlahové topení. I v exteriéru je možné použití těžkých přírodních obkladů – stačí správné lepidlo na kámen.

2022-6-23

Baumit open – opravdu efektivní systém zateplení

Jednotlivé vrstvy zateplovacího systému Baumit open jsou v harmonickém celku navrženy tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Jeho další předností je možnost kotvení desek pomocí lepicích kotev Baumit StarTrack.

2022-6-15

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Mluvíme-li o základní produktové řadě suchých betonových směsí firmy Baumit, máme na mysli především výrobek Baumit B 20 (nebo verzi B 30) pro malé i větší stavební celky. A právě u tohoto základního betonu nabízí výrobce novou alternativu s označením Baumit ALL IN Beton B 20

2022-6-14

Jak dostat vlhkost ze sklepa

Vysoká vlhkost ve sklepě může být příčinou nepříjemných jevů, jako je růst plísní, zápach, vydouvání či opadávání omítek. Často je důvodem, proč nemůžete tyto prostory využívat tak, jak byste chtěli, ale může způsobit i vážné narušení zdiva.

2022-6-9

Obklady a dlažby ve velkém formátu

Zeptali jsme se odborníka - Radí Ing. Martin Herclík, produktový manager ze společnosti Baumit

2022-6-9

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Baumit SanovaMonoTras je svými špičkovými parametry výrobkem vhodným také k použití v sanačním procesu u objektů památkové péče. Chceme-li však zůstat u kvalitních výrobků pro sanaci omítky s certifikátem WTA, můžeme se s důvěrou obrátit také na další vysoce porézní sanační jádrovou omítku Baumit SanovaPor.

2022-6-4

Soutěžte na Quido Shopu o 3D virtuální brýle a užijte si léto naplno

Nechte se pozvat do Baumit Quido Shopu a nakupujte stavební materiály beze spěchu a v pohodlí svého oblíbeného křesla. Nechte se provést světem kreativních technik pod ohňostrojem odstínů a barev. Barevnější svět, než je ten náš, můžete najít už jen ve virtuální realitě. Nechte se pozvat do soutěže, kde můžete vyhrát 3D brýle pro virtuální realitu. Stačí jen nakoupit v Quido Shopu a počkat, až si vás štěstí samo najde.

2022-5-29

Baumit představuje nejkrásnější evropskou fasádu roku 2022

Dne 19. května vybrala odborná porota soutěže ve španělské Valencii fasádu roku 2022. Porota to dělala napínavé až do poslední chvíle, kdy po udělení šesti cen v různých kategoriích došlo konečně k vyhlášení nejkrásnější evropské fasády z více než 300 předložených projektů – vítězem se stala „Cukrarna Gallery” ze Slovinska.

2022-5-27

Baumit open – přes 20 let efektivního systému zateplení

Ještě než poodkryjeme tajemství tohoto komplexního řešení pro zateplení stavby, měli bychom zmínit, že Baumit open byl světu představen již v roce 1999 a od té doby jen v Evropě zateplil více než 18 milionů m2 fasád. O jak velké číslo se skutečně jedná, odhalí až srovnání se zateplením přibližně 160 000 menších bungalovů.

2022-5-26

Revoluce v přípravě suché betonové směsi

Jde opět o beton třídy C 16/20, avšak jeho hlavní inovace, kterou jako první představuje na trhu právě Baumit, spočívá v použití nového samorozpustitelného obalu.

2022-5-25

Baumit Life Challenge Award 2022

Čtvrtek 19. května 2022 byl tím dnem, na který všichni čekali. Baumit představil již popáté výsledky prestižní soutěže Baumit Life Challenge Award. Valencie, hlavní město designu pro rok 2022, se stala místem pro výběr nejkrásnější fasády v celé Evropě.

2022-5-25

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Chceme-li se však zaměřit na ty nejdůležitější fáze sanace a zároveň vyzdvihnout „all stars“ výrobky, pak jednoznačně směřujeme k ručně i strojně zpracovatelné jednovrstvé vápenotrasové omítce Baumit SanovaMonoTrass.

2022-5-24

Baumit open – Přes 20 let efektivního systému zateplení

V podstatě všemi vrstvami zateplovacího systému Baumit open pomyslně prostupuje jeho základní charakteristika a současně přednost: paropropustnost. Základním materiálem v mozaice tohoto osvědčeného řešení jsou polystyrenové zateplovací desky. Jejich zmíněná paropropustnost je zajištěna pravidelnou sítí otvorů, které procházejí celou tloušťkou desky, a hlavně v zimním období dokážou účinně odvádět vlhkost směrem do exteriéru.

2022-5-20

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

O tom všem je suchá betonová směs Baumit ALL IN Beton B 20, novinka roku 2022.

2022-5-17

Lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

První novinkou na trhu je lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel se zatříděním C2T S1, která se nabízí v pytlovém balení o hmotnosti 25 kg.

2022-5-12

Sanace omítek je oblast, kde se mají na pozoru snad všichni majitelé starších nemovitostí.

Systém Baumit Sanova nabízí daleko širší spektrum výrobků pro úspěšnou sanaci zdiva.

2022-5-11

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Materiály Baumit Sanova jsou ideální pro vnitřní i vnější prostory – od sklepa přes sokl až po fasádu domu.

2022-5-11

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Je nutné zdůraznit, že boj s vlhkostí a zasoleným zdivem začíná pro majitele nemovitostí a investory mnohem dříve, než na takto postiženém objektu staví lešení či nakupují k tomu určené stavební materiály. Právě jejich renomovaný výrobce Baumit totiž nabízí tzv. sanační servis.

2022-5-10

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Zcela prokazatelné přednosti celkového zpracování nové suché betonové směsi Baumit ALL IN Beton B 20 dávají předpoklad k dalšímu rozsáhlejšímu využití premiérově použitého inovativního obalového materiálu.

2022-5-10

Renomovaný výrobce Baumit nabízí sanační servis

Baumit SanovaMonoTras je svými špičkovými parametry výrobkem vhodným také k použití v sanačním procesu u objektů památkové péče.

2022-5-10

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru reprezentují trend

Finální stěrkovací tmel na sádrové bázi Baumit FinoGrande, určený na konstrukce stěn či stropů v interiérech bez trvale vysoké vlhkosti vzduchu, je výrobkem použitelným nejen na novostavbách.

2022-5-9

Boj s vlhkostí a zasoleným zdivem

Chceme-li se zaměřit na ty nejdůležitější fáze sanace a zároveň vyzdvihnout „all stars“ výrobky, pak jednoznačně směřujeme k ručně i strojně zpracovatelné jednovrstvé vápenotrasové omítce Baumit SanovaMonoTrass.

2022-5-6

Virtuální realita vstoupila do vzdělávání

Na premiérové aplikace s použitím virtuální reality dostává Baumit reakce i ze strany zavedených českých stavebních firem. Jednou z nich je společnost STAMURA s.r.o., která se dlouhodobě orientuje na stavbu rodinných domů vyššího standardu. Její jednatel Jakub Mucha byl jedním z prvních uživatelů, který Baumit VR aplikaci vyzkoušel.

2022-5-6

Inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Uvedeme-li příklady, Baumit dokáže spolehlivě řešit použití svých betonových směsí v případě vodopropustných systémů či naopak u vodohospodářských staveb s požadavkem odolnosti proti průniku vlhkosti.

2022-5-5

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Baumit Sanova, který v sobě sdružuje hned několik kvalitních výrobků pro sanační proces, tedy od přípravy podkladu přes omítkové směsi až po finální povrchové úpravy.

2022-5-4

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Pro zdivo se střední až nízkou vlhkostí a zasolením lze zvolit snadno zpracovatelnou sanační omítku Baumit SanovaUni, která nachází využití například u oprav soklů rodinných domů nebo ve sklepních místnostech. Naopak povrchové úpravy může majitel nemovitosti řešit pomocí vysoce paropropustné silikátové barvy Baumit SanovaColor.

2022-5-3

Baumit MultiWhite: Zapomeňte na lepidlo a štuk

Baumit na to má odpověď. Představte si vysoce prodyšnou stěrkovou hmotu, která disponuje přídržností lepidla a lze ji zatočit, strukturovat jako štuk. Oproti štuku je možné ji vyztužit síťovinou, obsahuje vlákna, dá se na stěny, stropy i fasády nanášet strojově a je garantovaným systémovým řešením výrobce.

2022-5-3

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

ALL IN Beton B 20 v samorozpustitelném pytli. Baumit All IN Beton B 20 je vhodný např. pro základy i opěrné zdi.

2022-5-2

Tepelné izolace fasád: problém a řešení dnešní doby

Na českém trhu se objevuje celá řada zateplovacích systémů používajících nejrůznější tepelněizolační materiály, které mají odlišné fyzikální vlastnosti. Investor má na výběr z nepřeberného množství různých druhů izolantů, jako je klasický expandovaný polystyren (EPS), minerální vlna (MW), polyuretanová pěna (PUR), polyisokyanurátová pěna (PIR), fenolická pěna (PF), pěnové sklo (FG), vakuové panely, izolace z konopí, slámy či dřevitých vláken.

2022-4-28

Baumit NHL – bezcementové výrobky: Historie zachovaná pro budoucnost

Bezcementové materiály na bázi přirozeného hydraulického vápna NHL – Natural Hydraulic Lime si získávají velkou oblibu nejen v oblasti historických budov a památkové péče, a to zejména díky svému přírodnímu původu, protiplísňovým účinkům, dobrému odvodu vzdušné vlhkosti z konstrukce a stálým vlastnostem i ve vlhkém prostředí.

2022-4-26

Baumit SanovaMonoTrass: Nestárnoucí klasika, nebo živoucí legenda?

Omítka se pyšní vysokou pórovitostí a parametry, na základě kterých ji řadíme mezi tzv. omítky splňující kritéria směrnice WTA. Jedním z dalších důvodů výběru této omítky samotnými zpracovateli je možnost strojního i ručního zpracování.

2022-4-22

Inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Baumit dokáže spolehlivě řešit použití svých betonových směsí v případě vodopropustných systémů či naopak u vodohospodářských staveb s požadavkem odolnosti proti průniku vlhkosti.

2022-4-22

Do vzdělávání ve stavebnictví vstupuje virtuální realita

Mezi prvními dostupnými aplikacemi z nabídky Baumit Quido Virtuální reality je nyní technologický postup kotvení zateplovacího systému a také kreativní tvorba povrchu fasády.

2022-4-21

Tři novinky pro lepení obkladů a dlažeb

Připomeňme pouze, že komplexní program Baumit Baumacol zahrnuje širokou nabídku vhodných cementových lepidel pro obklady a dlažby, hydroizolačních a vyrovnávacích stěrek, základních nátěrů, spárovacích hmot, pružných tmelů a dalšího příslušenství.

2022-4-15

Inovativní způsob přípravy suché betonové směsi

Baumit nyní přidává výhody v oblasti ekologie, efektivity a také zdraví. O tom všem je totiž suchá betonová směs Baumit ALL IN Beton B 20, novinka roku 2022.

2022-4-14

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Dvě lepicí hmoty Baumit Baumacol FlexUni Gel a Baumit Baumacol FlexTreme doplňuje také nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge.

2022-4-14

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Suché betonové směsi Baumit jsou doménou šikovných stavařů, domácích kutilů nebo zahrádkářů.

2022-4-14

Baumit ALL IN Beton B 20: Rychlejší zpracování a žádný odpad

Nový Baumit ALL IN Beton B 20 je vůbec první suchou stavební směsí, kterou lze v rámci přípravy směsi vhodit do míchačky či míchací nádoby celou, včetně pytle!

2022-4-12

Řešení pro lepení velkoformátových dlaždic

Baumit Baumacol FlexTreme je vysoce flexibilní lepidlo nejvyššího zatřídění C2TE S2 vhodné pro ty nejnáročnější konstrukce, jako jsou silně osluněné plochy, fasády s těžkým obkladem či bazény.

2022-4-12

Lepení obkladů a dlažeb

Baumit Baumacol nabízí komplexní řešení pro lepení obkladů a dlažby v novostavbách i při rekonstrukcích.

2022-4-11

Beton v samorozpustitelném pytli

Betonáž s technologií ALL IN je snadná – míchání probíhá včetně samorozpustitelného pytle a nevzniká žádný dodatečný odpad v podobě prázdných obalů.

2022-4-8

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Dvě lepicí hmoty Baumit Baumacol FlexUni Gel a Baumit Baumacol FlexTreme doplňuje také nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge. Baumit Baumacol FlexUni Gel.

2022-4-7

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Právě těmito přednostmi disponují výrobky Baumit FinoGrande a Baumit FinishExpert.

2022-4-6

Lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel přináší nový standard v lepení obkladů

Její zpracovatelnost je snadná a zároveň bezpečná, a to díky zatřídění C2T S1. Konzistenci lepidla si můžete přizpůsobit dle potřeby od husté po tekutou, pomocí níž docílíte které docílíte dokonalé plochy slepu.

2022-4-6

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Mluvíme-li o základní produktové řadě suchých betonových směsí, máme na mysli především výrobek Baumit B 20 (nebo verzi B 30) pro malé i větší stavební celky. Příkladem jejich použití jsou především betonáže schodů, překladů či podkladů pod dlažbu. A právě u tohoto základního betonu nabízí výrobce novou alternativu s označením Baumit ALL IN Beton B 20.

2022-4-5

Zpracování nové suché betonové směsi Baumit ALL IN Beton B 20

Jedná se opět o beton třídy C 16/20, avšak jeho hlavní inovace, kterou jako první představuje na trhu právě Baumit, spočívá v použití nového samorozpustitelného obalu. Ten umožňuje bez nutnosti jeho otevírání následné ruční či strojní zpracování a přípravu betonové směsi. Pytel z tohoto inovativního přírodního materiálu, kterým je celulóza, se tak rovnou vkládá do stavebního vědra či míchačky.

2022-3-30

Baumit FinishExpert: Pro dokonalé vyhlazení stěn i stropů

Atraktivní a snadno dosažitelný hladký povrch stěn a stropu v interiéru. I tak lze charakterizovat vyhlazovací stěrku Baumit FinishExpert. Ta je určena ke stěrkování různých typů podkladů vč. omítek, betonu nebo sádrokartonu.

2022-3-30

Technologický postup: Lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Baumit je mezi výrobci stavebních hmot známým inovátorem a v letošním roce přináší řadu novinek i v rámci podlahových skladeb – dvě nové lepicí hmoty FlexUni Gel a FlexTreme, a také spárovací hmotu XL Fuge.

2022-3-24

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Pokud je zapotřebí stěrkovat v místech s různě savými podklady, pak je záhodno opatřit rozdílný povrch vrstvou nátěru Baumit Grund.

2022-3-23

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Na premiérové aplikace s použitím virtuální reality dostává Baumit reakce i ze strany zavedených českých stavebních firem. Jednou z nich je společnost STAMURA s.r.o., která se dlouhodobě orientuje na stavbu rodinných domů vyššího standardu. Její jednatel Jakub Mucha byl jedním z prvních uživatelů, který Baumit VR aplikaci vyzkoušel.

2022-3-23

Baumit FinoGrande: Sádrový stěrkovací tmel, který ocení každý malíř

Předností tohoto tmelu vhodného pro tloušťky až do 6 mm je široká oblast použití, zejména na sádrokartonové desky, betonové stěny a stropy nebo vápenocementové či sádrové omítky.

2022-3-21

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Baumit nabízí prezentaci VR aplikací pro jednotlivce nebo několikačlenné pracovní party s minimální stavební praxí, a to hned na třech místech v ČR: v Brandýse nad Labem a také v Brně-Modřicích a Dětmarovicích.

2022-3-20

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Stejně jako u první VR aplikace i v tomto případě uchvátí uživatele množství zpracovaných detailů a verzí finální podoby virtuálního domu. Pomocí 3D brýlí a ručních ovladačů lze opět vytvářet nekonečné množství variant zpracování fasády rodinného domu a jediným limitem v této kreativní tvorbě je vlastní inspirace uživatele.

2022-3-18

Baumit Baumacol, nové lepení obkladů a dlažeb

Baumit Baumacol nabízí komplexní řešení pro lepení obkladů a dlažby v novostavbách i při rekonstrukcích.

2022-3-18

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

První VR aplikace určená pro zájemce z řad realizačních firem provádí uživatele technologickým postupem instalace zateplovacího systému pomocí lepicích kotev Baumit StarTrack. Dokonale vykreslené prostředí „reálné" stavby doplňuje odborný komentář popisující pracovní postup krok za krokem.

2022-3-17

Baumit Baumacol FlexTop: Bezpečné lepení obkladových prvků

Ať už řešíte interiérové plochy, podlahové či stěnové skladby s vytápěním, lepení obkladu na stávající obklad, pokládku velkoformátů, nebo hledáte řešení pro exteriérové plochy, s produktem Baumit Baumacol FlexTop chybu neuděláte.

2022-3-17

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Na premiérové aplikace s použitím virtuální reality dostává Baumit reakce i ze strany zavedených českých stavebních firem. Jednou z nich je společnost STAMURA s.r.o., která se dlouhodobě orientuje na stavbu rodinných domů vyššího standardu. Její jednatel Jakub Mucha byl jedním z prvních uživatelů, který Baumit VR aplikaci vyzkoušel.

2022-3-17

Baumit Baumacol PremiumFuge: Pro krásné spáry u obkladů a dlažeb

Spárovací hmoty jsou důležitým prvkem pro dotvoření celkového vzhledu obkladu a zajišťují jeho dlouhodobou ochranu a životnost. Všechny tyto parametry splňuje spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge, která je vodoodpudivá, flexibilní a také fungicidní.

2022-3-15

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

První novinkou na trhu je lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel se zatříděním C2T S1. Cementová lepicí hmota Baumit Baumacol FlexTreme, coby druhá novinka na trhu se stavebními materiály, spadá svými špičkovými vlastnostmi do zatřídění C2TE S2. Poslední novinkou z portfolia uceleného programu na lepení obkladů a dlažeb je nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge na širší spáry.

2022-3-11

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel se zatříděním C2T S1, která se nabízí v pytlovém balení o hmotnosti 25 kg. Již na první pohled ji charakterizuje a od běžné konkurence odlišuje snadná zpracovatelnost, jejímž výsledkem je krémovitá konsistence lepicí hmoty. Dochází tak ke snadnějšímu nanášení hmoty na předem připravený podklad. Zmíněná krémovitost však přináší v porovnání s konkurencí i další benefity.

2022-3-11

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Baumit FinishExpert je určitě výhodou možnost dvojího způsobu aplikace. Prvním je snadné nanesení stěrky pomocí běžného malířského válečku. Druhá možnost, tedy nanášení pomocí klasického nerezového hladítka, umožňuje nanášet stěrkovou hmotu v různých tloušťkách pro celkové vyrovnání povrchu.

2022-3-9

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Ucelený certifikovaný program Baumit Baumacol, který dlouhodobě nabízí pro tuto oblast komplexní řešení, má v letošním roce v nabídce tři významné novinky. Dvě lepicí hmoty Baumit Baumacol FlexUni Gel a Baumit Baumacol FlexTreme doplňuje také nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge.

2022-3-8

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

U výrobku Baumit FinoGrande ocení realizační firmy kromě devítiměsíční skladovatelnosti také dvě nabízená balení – pytel 20 kg nebo kbelík o hmotnosti 5 kg a možnost ručního i strojního zpracování.

2022-3-8

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Kvalitně realizované obklady a dlažby v interiéru i exteriéru patří dnes k základním požadavkům investorů nejen u novostaveb, ale také při rekonstrukcích původních objektů. Ucelený certifikovaný program Baumit Baumacol, který dlouhodobě nabízí pro tuto oblast komplexní řešení, má v letošním roce v nabídce tři významné novinky.

2022-3-7

Baumit Baumacol – lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

První novinkou na trhu je lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel se zatříděním C2T S1, která se nabízí v pytlovém balení o hmotnosti 25 kg. Cementová lepicí hmota Baumit Baumacol FlexTreme, coby druhá novinka na trhu se stavebními materiály, spadá svými špičkovými vlastnostmi do zatřídění C2TE S2. Poslední novinkou z portfolia uceleného programu na lepení obkladů a dlažeb je nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge na širší spáry, nabízená na trhu v 5kg balení.

2022-3-6

Baumit Baumacol - lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Ucelený certifikovaný program Baumit Baumacol, který dlouhodobě nabízí pro tuto oblast komplexní řešení, má v letošním roce v nabídce tři významné novinky. Dvě lepicí hmoty Baumit Baumacol FlexUni Gel a Baumit Baumacol FlexTreme doplňuje také nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge.

2022-3-4

Baumit Baumacol FlexTop: Bezpečné lepení obkladových prvků

Ať už řešíte interiérové plochy, podlahové či stěnové skladby s vytápěním, lepení obkladu na stávající obklad, pokládku velkoformátů, nebo hledáte řešení pro exteriérové plochy, s produktem Baumit Baumacol FlexTop chybu neuděláte.

2022-3-4

Trendem jsou hladké povrchy stěn i stropů

U výrobku Baumit FinoGrande ocení realizační firmy kromě devítiměsíční skladovatelnosti také dvě nabízená balení – pytel 20 kg nebo kbelík o hmotnosti 5 kg.

2022-3-4

Udělení ZNÁMKA KVALITY 2021 VÝROBEK – TECHNOLOGIE ve stavitelství a architektuře

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je právě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Zlatá Známka kvality 2021 - Baumit StarTrack X1

2022-2-18

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru

Kvalitního hladkého povrchu interiérových ploch lze dosáhnout též u řešení, které využívá zářivě bílou vyhlazovací stěrku Baumit FinishExpert. Ta je určena k tenkovrstvému vyhlazování stěn a stropů na vápenné, vápenocementové a sádrové omítky, dále na sádrokartonové desky, ale i na beton anebo omítky z umělých pryskyřic.

2022-2-18

Baumit Akademie připraví odborníky na praxi

O přípravě a programovém obsahu nového ročníku jsme si povídali s Ing. Václavem Nevšímalem, vedoucím produktového managementu společnosti Baumit.

2022-2-8

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Jako u jiných výrobků bylo i v této oblasti cílem zmíněného renomovaného výrobce naplnit očekávání ohledně snadné zpracovatelnosti, co nejširšího spektra použití a kvality bez kompromisů. Právě těmito přednostmi disponují výrobky Baumit FinoGrande a Baumit FinishExpert.

2022-2-7

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Ještě nedávno převažovaly v interiérech většiny evropských zemích klasické štukové omítky, postupem času se však na pomyslné výsluní interiérového designu dostávají zcela hladké povrchy.

2022-2-5

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Právě těmito přednostmi disponují výrobky Baumit FinoGrande a Baumit FinishExpert.

2022-2-4

Na pomyslné výsluní interiérového designu se dostávají zcela hladké povrchy

U výrobku Baumit FinoGrande ocení realizační firmy kromě devítiměsíční skladovatelnosti také dvě nabízená balení – pytel 20 kg nebo kbelík o hmotnosti 5 kg.

2022-2-3

Hladké povrchy stěn a stropů v interiéru jsou trend

Finální stěrkovací tmel na sádrové bázi Baumit FinoGrande určený na konstrukce stěn či stropů v interiérech bez trvale vysoké vlhkosti vzduchu je výrobkem použitelným nejen na nových stavbách. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je třeba docílit výsledného sjednocení povrchů.

2022-1-29

Baumit Akademie: Zažijte budoucnost výběru fasád

Přihlaste se již nyní na Baumit Akademii, která je součástí programu celoživotního vzdělávání členů ČKA a ČKAIT, a vstupte do nové stavební sezóny pravou nohou.

2022-1-25

Tradičně bohatý program Baumit Akademie i v roce 2022

Vzdělávací program Baumit Akademie se i letos zaměří na nejnovější Baumit produkty, služby a postupy, legislativu či moderní projektování.

2022-1-21

Bohatý program Baumit Akademie i v roce 2022

O přípravě a programovém obsahu nového ročníku jsme si povídali s Ing. Václavem Nevšímalem, vedoucím produktového managementu společnosti Baumit.

2022-1-19

Vzdělávací program Baumit Akademie se i letos zaměří na nejnovější Baumit produkty, služby a postupy, legislativu či moderní projektování

Stejně jako minulý rok jsou veškeré informace k programu, termínům a jednotlivým místům konání blížící se Baumit Akademie zveřejněny na webových stránkách www.baumit-akademie.cz.

2022-1-18

Bohatý program Baumit Akademie i v roce 2022

Stěžejní je pro společnost Baumit v posledních letech téma zdravého bydlení a také nyní výrazně investujeme do on-line a IT projektů. A právě to jsou zmíněné směry a témata, o kterých budeme na Baumit Akademii 2022 hovořit. Samozřejmě nemůžeme opomenout naše důležité produktové řady a s tím spojené novinky. I proto představíme účastníkům nové stěžejní informace z oblasti zateplovacích systémů, minerálních omítek i sanací nebo nové výrobkové technologie lepidel na obklady.

2021-12-27

Baumit StarTrack X1 získal zlatou Známku kvality

Již 13. ročník udělování Známek kvality organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci svého nadačního programu Česká stavební akademie, a to ve spolupráci s Asociací inovačního podnikání ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Českým svazem stavebních inženýrů, Českým vysokým učením technickým v Praze – Fakultou stavební, Hospodářskou komorou ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Odbornou radou pro BIM, Sdružením pro výstavbu silnic Praha, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svazem zkušeben pro výstavbu.

2021-12-20

Baumit nabízí virtuální realitu v procesu výběru materiálu

Zcela nová aplikace umožňuje v atraktivním modelovém prostředí objektu definovat jeho jednotlivé fasádní plochy včetně doplňkových ploch a soklů. Na tyto plochy lze virtuálně aplikovat vybrané barevné odstíny ze vzorníku Baumit Life, mozaikové omítky nebo jednotlivé kreativní techniky z nabídky společnosti Baumit. Právě tímto způsobem je možné vidět v ucelených plochách široké možnosti použití např. imitace dřeva, kamene nebo obkladových pásků

2021-12-17

Fasáda s keramickým obkladem (pracovní postup)

Keramické dekorativní obklady na fasádách nejsou žádnou novinkou, ale byl to právě výrobce stavebních materiálů Baumit, který stál v polovině 90. let u počátků této formy individualizace fasády na domech.

2021-12-16

Baumit StarTrack X1 získal zlatou Známku kvality

Nastřelovací lepicí kotvu do betonu Baumit StarTrack X1 lze použít při lepení polystyrenových desek na neomítnuté betonové stěny novostaveb, bez dodatečného hmoždinkování. Osazuje se speciálními přístroji Hilti, jedním krokem bez vrtání a šroubování. Předností této lepicí kotvy je také eliminace tepelných mostů v konstrukci zateplovacího systému.

2021-12-16

Baumit StarTrack X1 získal zlatou Známku kvality

Významné ocenění zlatá Známka kvality pro výrobek – technologii pro stavitelství a architekturu 2021 získala lepicí kotva Baumit StarTrack X1, které spojuje osvědčené přednosti při montáži zateplovacích systémů, především rychlost a efektivnost pracovního postupu spojenou s úsporou energie.

2021-12-16

Baumit StarTrack X1 získal zlatou Známku kvality

V pondělí 6. prosince 2021 proběhlo prostorách Nadace ABF udělování ocenění v soutěži Známka kvality VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2021. Jedním z oceněných výrobků byla lepicí kotva Baumit StarTrack X1.

2021-12-10

Nejlepší výrobci stavebnin a Stavební firma roku 2020 jsou známi

Nejlepší výrobce stavebnin - vítěz kategorie do 350 zaměstnanců - BAUMIT spol. s.r.o.

2021-12-10

Nejlepší výrobce stavebnin

Společnost Baumit získala prestižní oborové ocenění v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

2021-12-10

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěží Nejlepší výrobce stavebnin a Stavební firma roku 2020

Společnost BAUMIT, spol. s r.o., vítěz kategorie do 350 zaměstnanců, nás ve svém medailonku nechala nahlédnout do výroby suchých směsí pro stavební účely a kontaktních tepelněizolačních systémů.

2021-11-25

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech po celé ČR a představí virtuální studio

Celodenní program Baumit Akademie 2022 bude rozdělen do dvou přednáškových bloků a v jejich průběhu si zájemci z řad účastníků mohou mimo jiné vyzkoušet i nejnovější on-line aplikaci Baumit Quido Virtuální realita.

2021-11-24

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech po celé ČR a představí virtuální studio

Baumit Akademie 2022 bude mít svoji premiéru 8. února v Českých Budějovicích a během jednoho měsíce zavítá do dalších šesti měst: Liberce, Plzně, Brna, Ostravy, Hradce Králové a Prahy. Bezplatná účast na Baumit Akademii 2022 je již tradičně součástí celoživotního vzdělávání členů ČKA a ČKAIT.

2021-11-22

Baumit Akademie 2022

Svým obsahem je Baumit Akademie 2022 stejně jako v minulém roce určena především projektantům, architektům, investorům, stavebním firmám, odborníkům se stavební praxí a také studentům.

2021-11-18

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech a představí virtuální studio

Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek, a to v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.

2021-11-16

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech

Celodenní program Baumit Akademie 2022 bude rozdělen do dvou přednáškových bloků a v jejich průběhu si zájemci z řad účastníků mohou mimo jiné vyzkoušet i nejnovější on-line aplikaci Baumit Quido Virtuální realita.

2021-11-15

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěží Nejlepší výrobce stavebnin a Stavební firma roku 2020

Společnost Baumit, spol. s r.o., vítěz kategorie do 350 zaměstnanců, nás ve svém medailonku nechala nahlédnout do výroby suchých směsí pro stavební účely a kontaktních tepelně izolačních systémů.

2021-11-14

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin proběhlo dne 4. listopadu 2021 v prostorách nadace ABF.

2021-11-11

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Soutěž je každoročně vyhlašována Ministerstvem průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví a umožňuje účast všem výrobcům stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky.

2021-11-10

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin probíhala dvoukolově, a to ve dvou kategoriích podle velikosti přihlášených firem. Nejprve zvolila hodnotitelská porota v každé kategorii deset firem do užšího výběru. Z něj byl poté v rámci slavnostního večera, moderovaném Ing. Lukášem Peřkou z Výzkumného ústavu maltovin Praha s.r.o., vyhlášen celkový vítěz kategorie.

2021-11-9

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Společnost Baumit získala vítězné ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

2021-11-4

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

V technologickém postupu obnovy fasády sehrává zásadní roli správná aplikace univerzálního základního nátěru se zpevňujícími vlákny Baumit FillPrimer. Po jeho zaschnutí (24 hodin) je povrch připraven na dvě vrstvy výrobcem doporučené silikonové fasádní barvy Baumit StarColor.

2021-11-3

Alternativa hydroizolačních stěrek (pracovní postup)

Realizace obkladu či dlažby za použití hydroizolačních membrán Baumit Baumacol AquaSafe a AquaSafe Extra není z hlediska technologického postupu nijak zvlášť náročná, avšak určité zásady při této práci je nutné dodržet v zájmu požadované kvality.

2021-11-3

Hrubá stavba v detailu - fasádní omítka s dekorem dřeva

Co budete potřebovat: Silikonovou dekorativní omítku Baumit CreativTop Fine, fasádní lazurovací nátěr Baumit Lasur, fládrovací podvalek 100 mm a nářadí.

2021-11-3

Technologický postup: Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Baumit FungoFluid je sanační nátěr k ošetření povrchů fasád a stěn napadených řasami anebo houbami. Doporučuje se aplikovat mimo dobu přímého slunečního osvitu a za vlhčího počasí, avšak nikoli za deště. Po aplikaci je nutné zajistit vyschnutí po minimálně dvanáct hodin a v této době fasádu ochránit před deštěm a přímým sluncem.

2021-10-29

Neobyčejné omítky: Jemný pohledový beton (pracovní postup)

K celé úpravě potřebujeme jen velmi málo nářadí a trochu zručnosti, abychom byli schopni vytvořit dostatečně „jemný betonový povrch, který bude skutečně připomínat právě zaschlý, pohledový beton! Výhodou je samozřejmě i jistá zručnost pracovníka. Pokud při úpravě finální vrstvy dodržíme jednotný tlak a rukopis, výsledek bude vypadat k nerozeznání od právě dokončeného betonového originálu!

2021-10-27

Baumit nabízí virtuální realitu v procesu výběru materiálu

Zcela nová aplikace umožňuje v atraktivním modelovém prostředí objektu definovat jeho jednotlivé fasádní plochy včetně doplňkových ploch a soklů. Na tyto plochy lze virtuálně aplikovat vybrané barevné odstíny ze vzorníku Baumit Life, mozaikové omítky nebo jednotlivé kreativní techniky z nabídky společnosti Baumit.

2021-10-22

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

V případě, že kontrola fasády se zateplením ETICS odhalí její výhradně mechanické znečištění, je potřeba dodržet předepsaný postup pro její obnovu.

2021-10-22

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Právě ucelený certifikovaný program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb dává investorům především jistotu kompatibility jednotlivých vrstev, což je pro dosažení následné kvality a vysoké životnosti takové konstrukce zcela zásadní předpoklad.

2021-10-20

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Řádná obnova fasády systémovým řešením Baumit dokáže nejen celkově oživit vzhled pláště domu, ale prodlužuje také jeho životnost.

2021-10-19

Omítky v domě jsou již kompletně nastříkané

Omítkáři se proto pustili do omítek uvnitř zahradního domku (kam používáme Baumit Primo 1) a současně také do špricování zahradního domku z venku.

2021-10-19

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021

Do letošního ročníku soutěže Fasáda roku bylo přihlášeno celkem 197 projektů dokončených v období od roku 2019 až do dubna 2021, a to v následujících čtyřech hlavních kategoriích: Novostavba objektu určeného k bydlení (rodinné a bytové domy); Novostavba nebytového objektu; Rekonstrukce; Rekonstrukce historického objektu.

2021-10-19

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

V úvahu je potřeba brát také konstrukci fasády, tedy zda se jedná o zateplovací systém ETICS, nebo o těžkou vápenocementovou omítku.

2021-10-17

Baumit nabízí virtuální realitu v procesu výběru materiálu

Společnost Baumit umožňuje – jako vůbec první výrobce stavebních materiálů – výběr barev a kreativních fasádních technik pomocí nové aplikace Baumit Quido Virtuální realita.

2021-10-15

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Fasáda totiž může trpět působením např. mechanických nečistot (prach, pyl) nebo mastnoty (saze, smog), ale často bývá také napadena biologickými řasami a plísněmi.

2021-10-15

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

V současné době je Baumit jedním z mála výrobců, kteří touto evropskou certifikací v daném segmentu na českém trhu disponují.

2021-10-15

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021

Do letošního ročníku soutěže Fasáda roku bylo přihlášeno celkem 197 projektů dokončených v období od roku 2019 až do dubna 2021.

2021-10-14

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Neustálá vlhkost, často v kombinaci s nedalekými přírodními porosty, je doslova ideálním prostředím pro škodlivé působení mikroorganismů na povrchu fasády.

2021-10-14

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Na fasádách domů s vápenocementovou omítkou se často objevují drobné povrchové trhliny. O závažnosti takového poškození a následné obnově rozhoduje šířka trhlin zjištěná speciálním měřítkem.

2021-10-7

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Častou chybou majitelů postižených domů bývá domněnka, že pouhé opláchnutí tlakovou vodou vrátí fasádě původní lesk. Rozhodně tomu tak není.

2021-10-7

Začínáme s etapou vnitřních a venkovních omítek

Dovnitř přijde omítka Baumit KlimaMPI a ven Baumit Primo 1. Realizaci provádí Lukáš Klíma z OmitkoveSystemy.cz a lešení máme půjčené od Ekomont.

2021-10-1

Rychlé kotvení izolantu

Za uplynulých několik desítek let prošly zateplovací systémy ETICS mnoha změnami z hlediska materiálů i technologického postupu. Baumit StarTrack X1 představuje nový přístup v lepeném kotvení izolačních desek.

2021-10-1

Neobyčejné omítky 13: Modelování mořskou houbou (pracovní postup)

Výhodou tohoto způsobu strukturování ovšem je nenáročnost celého postupu. Houbu můžeme otiskovat libovolně silně, jak nám to právě vyhovuje a jak se nám zdá, že je výsledek nejvíce efektivní.

2021-10-1

Baumit StarTrack X1 – Rychlé kotvení izolantu

Hodnota U (součinitel prostupu tepla) se zlepšuje při použití lepicí kotvy Baumit StarTrack X1 oproti osazení běžných hmoždinek až o 10 %. Děje se tak díky skutečnosti, že izolační desky se neprovrtávají, ale lepí.

2021-10-1

Stavebnictví v Česku očima výrobců stavebních materiálů

Nedostatek surovin, zdražování a prodlužování dodávek – takový je rok 2021 pro výrobce stavebních materiálů

2021-9-30

Hvězdná novinka pro revolučně rychlé kotvení izolantu

Zatímco skladba jednotlivých vrstev systémů se v čase poměrně ustálila, velkým vývojem prochází používané materiály. Vše totiž směřuje k rychlejší aplikaci zateplovacího systému při realizaci a tím ke snížení celkových nákladů. Nové lepicí kotvy Baumit StarTrack X1, které letos představil Baumit ve spolupráci s tradičním výrobcem kvalitního nářadí Hilti, to jen potvrzují.

2021-9-23

Baumit StarTrack X1 - rychlé kotvení izolantu

Lepicí kotva Baumit StarTrack X1 je jasným důkazem pokroku – vrtání hmoždinek u zateplovacích systémů se pro betonové konstrukce stává minulostí.

2021-9-23

Obnova fasády prodlužuje její životnost

Pokud kontrola fasády se zateplením ETICS odhalí její mechanické znečištění, je potřeba dodržet postup pro její obnovu.

2021-9-22

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Baumit Nivello 30 a Baumit Nivello 10. Obě zmíněné stěrky, které odlišuje předepsaná max. tloušťka 30, resp. 15 mm, jsou vyráběny na cementové bázi, což jim dává do vínku vyšší odolnost proti vlhkosti. V roce 2021 se v nabídce společnosti Baumit objevuje další výrobek s označením Baumit Nivello 50.

2021-9-22

Baumit StarTrack X1 - revolučně rychlé kotvení izolantu

Konstrukce této nové kotvy se opírá o více než 15leté zkušenosti Baumitu z oblasti lepení izolantu k různým typům konstrukcí. Lepicí kotva Baumit StarTrack byla totiž vytvořena v roce 2005 jako alternativa k běžnému osazování pomocí hmoždinek a provrtávání izolačních desek na fasádě.

2021-9-21

Obnova fasády prodlužuje její celkovou životnost

Řádná obnova fasády systémovým řešením Baumit dokáže nejen celkově oživit vzhled pláště domu, ale prodlužuje také jeho životnost. Pravidelná kontrola fasády by se měla zaměřit nejen na její plochy, ale především na oblasti okolo oken, napojení lišt nebo dveří.

2021-9-20

Zateplení obvodového pláště šedým polystyrenem

Šedý polystyren má lepší vlastnosti a poměr cena / výkon než bílý polystyren. Při práci s ním je ovšem potřebná důslednost. Jak tedy na správné zateplení? Systém Baumit Star EPS.

2021-9-20

Rychlé kotvení izolantu pomocí lepicí kotvy Baumit StarTrack X1

Lepicí kotva Baumit StarTrack X1, která je součástí zateplovacího systému Baumit open a Baumit Star EPS, je určena především k aplikaci certifikovaných izolačních desek Baumit openReflect, respektive Baumit StarTherm na železobetonové podklady novostaveb.

2021-9-17

Baumit StarTrack X1 - revolučně rychlé kotvení izolantu

Lepicí kotva Baumit StarTrack X1, která je součástí již zmíněného zateplovacího systému Baumit open a Baumit Star EPS, je určena především k aplikaci certifikovaných izolačních desek Baumit openReflect, respektive Baumit StarTherm na železobetonové podklady novostaveb. Konstrukce této nové kotvy se však opírá o více než 15leté zkušenosti Baumitu z oblasti lepení izolantu k různým typům konstrukcí.

2021-9-17

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021 slavnostně vyhlášeny na akci BAU-MIT-FEST

Slavnostní vyhlášení nejzdařilejších realizací stavebních projektů z oblasti fasádního pláště proběhlo v rámci letní akce BAU-MIT-FEST, která se konala o uplynulém víkendu v areálu zámku Štiřín.

2021-9-16

Rekonstrukce staré dřevěné půdy pomocí lehčeného betonu (pracovní postup)

Rekonstrukce jsou často ze stavařského hlediska velmi komplikovanou záležitostí, protože jsme v řadě případů odkázáni na stávající prvky s omezenou únosností.

2021-9-14

Hrubá stavba v detailu: Sanace balkonové desky (pracovní postup)

Častými defekty balkonové desky jsou poruchy způsobené degradací betonu, zkorodováním zábradlí nebo obnažené výztuže balkonové desky. Takto porušené konstrukce je nutno sanovat.

2021-9-14

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Zateplovací systém Baumit Ceramic si získal pro své jedinečné vlastnosti na trhu velkou oblibu a jediné, co až do letošního roku limitovalo jeho použití, bylo poměrně úzké spektrum obkladových materiálů splňujících českou certifikaci. Od letošního roku je všechno jinak, a to díky získání evropské certifikace pro ucelený zateplovací systém Baumit Ceramic.

2021-9-14

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021 slavnostně vyhlášeny na akci BAU-MIT-FEST

Soutěž Fasáda roku, kterou vyhlašuje společnost Baumit, spol. s r. o., se stala již tradičním profesním soupeřením investorů, architektů, projektantů a realizačních firem, do něhož mohli všichni zájemci přihlásit své soutěžní projekty do konce dubna letošního roku.

2021-9-10

Baumit StarTrack X1 – revolučně rychlé kotvení izolantu

Konstrukce této nové kotvy se však opírá o více než 15leté zkušenosti Baumitu z oblasti lepení izolantu k různým typům konstrukcí. Lepicí kotva Baumit StarTrack byla totiž vytvořena v roce 2005 jako alternativa k běžnému osazování pomocí hmoždinek a provrtávání izolačních desek na fasádě.

2021-9-9

Baumit StarTrack X1 – Revolučně rychlé kotvení izolantu

Lepicí kotva Baumit StarTrack X1 je jasným důkazem pokroku – vrtání hmoždinek u zateplovacích systémů se pro betonové konstrukce stává minulostí.

2021-9-9

Systém Baumit Ceramic s evropskou certifikací

Původně nesl tento zateplovací systém pro použití keramických obkladů označení KERA, před přibližně třemi lety byl název sjednocen s celoevropským označením Baumit Ceramic. Tento zateplovací systém lze aplikovat především na podklad z běžného zdiva a monolitického nebo prefabrikovaného betonu.

2021-9-9

Keramický obklad na kontaktním zateplení fasády

Ideální volbou je nový certifikovaný systém Baumit Ceramic. Přinášíme návod na správný postup krok za krokem.

2021-9-7

Rychlé kotvení izolantu

Hodnota U (součinitel prostupu tepla) se zlepšuje při použití lepicí kotvy Baumit StarTrack X1 oproti osazení běžných hmoždinek až o 10 %. Děje se tak díky skutečnosti, že izolační desky se neprovrtávají, ale lepí. Kotvy se nacházejí pod izolantem a díky vysoce kvalitní lepicí hmotě Baumit openContact bezpečně kotví izolant k podkladu.

2021-9-6

Baumit Nivello - samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Prémiové samonivelační stěrky doplňují současné výrobky – Baumit Nivello 30 a Baumit Nivello 10. V roce 2021 se v nabídce společnosti Baumit objevuje další výrobek s označením Baumit Nivello 50.

2021-9-6

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Tento zateplovací systém, umožňující výraznou individualizaci finální fasády, lze aplikovat především tam, kde je podkladem běžné zdivo a monolitický nebo prefabrikovaný beton.

2021-9-2

Baumit StarTrack X1 – revolučně rychlé kotvení izolantu

Hlavní trumfem lepicí kotvy Baumit StarTrack X1 je její až 5x rychlejší aplikace v porovnání s předešlým systémem vyžadujícím velmi pracné a časově náročné vrtání do konstrukce podkladu i samotného izolantu pro následné uchycení hmoždinek.

2021-9-1

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021

Soutěž Fasáda roku, kterou vyhlašuje společnost Baumit, spol. s r. o., se stala již tradičním profesním soupeřením investorů, architektů, projektantů a realizačních firem, do něhož mohli všichni zájemci přihlásit své soutěžní projekty do konce dubna letošního roku.

2021-9-1

Výsledky soutěže Fasáda roku 2021

Již devatenáctý ročník prestižní soutěže Fasáda roku zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení nejzdařilejších realizací stavebních projektů z oblasti fasádního pláště proběhlo v rámci letní akce BAU-MIT-FEST, která se konala o uplynulém víkendu v areálu zámku Štiřín.

2021-8-26

Systém Baumit Ceramic s evropskou certifikací

Původně nesl tento zateplovací systém pro použití keramických obkladů označení KERA, před přibližně třemi lety byl název sjednocen s celoevropským označením Baumit Ceramic.

2021-8-25

Baumit StarTrack X1 – revolučně rychlé kotvení izolantu

„Hlavní trumfem lepicí kotvy Baumit StarTrack X1 je její až 5x rychlejší aplikace v porovnání s předešlým systémem vyžadujícím velmi pracné a časově náročné vrtání do konstrukce podkladu i samotného izolantu pro následné uchycení hmoždinek. Tajemství výrazně zkrácené doby aplikace lepicích kotev Baumit StarTrack X1 tkví v nové technologii jejich uchycení pomocí vystřelování hřebů speciálním vsazovacím přístrojem Hilti DX 5," prozrazuje podstatu nového řešení Ing. Jaromír Žumár, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2021-8-20

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Dokonale rovných podlahových konstrukcí lze dnes už jen těžko dosáhnout jinak než použitím samonivelačních stěrek. Baumit nabízí pro novostavby i rekonstrukce tradičně ucelený program. V letošním roce navíc představil i novinku Baumit Nivello 50.

2021-8-18

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Aplikace zateplovacích systémů ETICS dnes patří k běžným standardům většiny staveb rodinných i bytových domů. Vedle zcela prokazatelných ekonomických úspor však zateplení nabízí také možnost kreativního ztvárnění finální fasády pomocí keramických a dekorativních obkladů.

2021-8-18

Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce (pracovní postup)

Prémiovým produktem v této řadě je Baumit Nivello Quattro vyráběný na bázi síranu vápenatého v kombinaci s dalšími pojivy, přísadami a pískem. Používá se k vyrovnání všech druhů cementových a litých potěrů v rozmezí tloušťky vrstvy již od 1 mm až do 25 mm. Už zmíněné vlastnosti doplňuje tento výrobek o bezpórovitý povrch a také velmi dobrou tepelnou vodivost.

2021-8-18

Z čeho stavět?

Společnost Baumit nabízí ověřené řešení pomocí tenkovrstvých renovačních stěrů Baumit Multi, které se vyznačují vysokou přídržností a paropropustností, či klasických vápenocementových a sádrových omítek.

2021-8-13

Baumit StarTrack X1 – revolučně rychlé kotvení izolantu

„Hlavní trumfem lepicí kotvy Baumit StarTrack X1 je její až 5× rychlejší aplikace v porovnání s předešlým systémem vyžadujícím velmi pracné a časově náročné vrtání do konstrukce podkladu i samotného izolantu pro následné uchycení hmoždinek. Tajemství výrazně zkrácené doby aplikace lepicích kotev Baumit StarTrack X1 tkví v nové technologii jejich uchycení pomocí vystřelování hřebů speciálním vsazovacím přístrojem Hilti DX 5,“ prozrazuje podstatu nového řešení Ing. Jaromír Žumár, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2021-8-13

Evropská certifikace rozšířila možnosti

V současné době je Baumit jedním z mála výrobců, kteří touto certifikací v daném segmentu na českém trhu disponují. Investoři teď mají podstatně větší výběr keramických obkladů.

2021-8-13

Aplikace Baumit Nivello 50 na dřevěný podklad

V roce 2021 se v nabídce společnosti Baumit objevuje další výrobek s označením Baumit Nivello 50. Jak už sám název napovídá, tuto cementem zušlechtěnou samonivelační stěrku aplikujeme pro tloušťky v rozmezí 2–50 mm.

2021-8-13

Stěrky Baumit Nivello pro novostavby i rekonstrukce

Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy. U některých typů nášlapných vrstev, jakými jsou například velkoformátové dlažby či přesné povrchy typu PVC a vinylových podlah, je použití samonivelačních stěrek v podstatě předepsáno.

2021-8-11

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Původně nesl tento zateplovací systém pro použití keramických obkladů označení KERA, před přibližně třemi lety byl název sjednocen s celoevropským označením Baumit Ceramic.

2021-8-9

Neobyčejné omítky 12: Modelování tlakovým vzduchem

Tenkovrstvou omítku Baumit CreativTop nanášíme pouze v takové ploše, kterou jsme schopni zpracovat do finální podoby před zaschnutím. Po zaschnutí omítku již nelze upravovat s uspokojivým, kvalitním výsledkem.

2021-8-4

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem tak dostává s evropskou certifikací na českém trhu zcela nový rozměr.

2021-8-2

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Tento zateplovací systém umožňující výraznou individualizaci finální fasády lze aplikovat především tam, kde je podkladem běžné zdivo a monolitický nebo prefabrikovaný beton.

2021-8-2

Baumit Ionit – Čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2021-7-29

Dokonale rovná podlaha díky samonivelačním stěrkám

Pro novostavby, rekonstrukce i dřevostavby.

2021-7-27

Nákupy 7 dní v týdnu 24 hodin denně

Využijte Baumit Quido Shop, který disponuje kompletní nabídkou stavebních materiálů Baumit a spočítá Vám i potřebné množství.

2021-7-25

Stavební materiály on-line na Baumit Quido Shop

Využijte Baumit Quido Shop, který disponuje kompletní nabídkou stavebních materiálů Baumit a spočítá Vám i potřebné množství.

2021-7-22

Baumit Nivello - Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Použití samonivelačních stěrek řady Baumit Nivello je jednou ze tří možností, jak vyřešit podkladní vrstvu podlahové konstrukce před pokládkou finální nášlapné vrstvy.

2021-7-20

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Tento zateplovací systém umožňující výraznou individualizaci finální fasády lze aplikovat především tam, kde je podkladem běžné zdivo a monolitický nebo prefabrikovaný beton.

2021-7-19

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Stěrky Baumit Nivello nabízejí výjimečnou cestu k dokonalé finální vrstvě podlahy před pokládkou nášlapné vrstvy

2021-7-19

Baumit Ceramic nově s výhodou evropské certifikace

Zateplovací systém Baumit Ceramic si získal pro své jedinečné vlastnosti na trhu velkou oblibu a jediné, co až do letošního roku limitovalo jeho použití, bylo poměrně úzké spektrum obkladových materiálů splňujících českou certifikaci.

2021-7-14

Neobyčejné omítky 11: Kartáčování (technologický postup)

Dalším – opět velmi jednoduchým – způsobem, jak svému domu dodat špetku originality, osobnosti a moderního designu, je kartáčování. Tento způsob úpravy omítky, stejně jako všechny předchozí způsoby kreativních zpracování fasád, vyžaduje zejména rychlost a jednotný „rukopis“.

2021-7-13

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Dokonale rovných podlahových konstrukcí lze dnes už jen těžko dosáhnout jinak než použitím samonivelačních stěrek. Baumit nabízí pro novostavby i rekonstrukce tradičně ucelený program. V letošním roce navíc představil i novinku Baumit Nivello 50.

2021-7-12

Fasády s keramickými a dekorativními obklady

Jak jistě víte, obklady na fasádách nejsou žádnou novinkou. Ještě nedávno byl však jejich výběr docela omezený. Nyní se ale situace zlepšila, a to i díky nově získané evropské certifikaci ETICS Baumit Ceramic.

2021-7-1

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Aktuální trendy a vysoké nároky na kvalitu a zejména rovinnost podlahové konstrukce však výrazně preferují použití samonivelačních stěrek z řady Baumit Nivello.

2021-6-30

Technologický postup - Samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Dokonale rovných podlahových konstrukcí lze dnes už jen těžko dosáhnout jinak než použitím samonivelačních stěrek. Baumit nabízí pro novostavby i rekonstrukce tradičně ucelený program. V letošním roce navíc představil i novinku Baumit Nivello 50.

2021-6-30

Betonové směsi Baumit pro každou realizaci

Mezi nejčastěji používané patří betonové směsi základní řady Baumit B 20 a B 30 pro malé i větší stavební celky. Příkladem jejich použití jsou především podklady pro schody, překlady či dlažbu.

2021-6-29

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Systém spočívá v aplikaci přednástřiku Baumit NHL Pre a strojním nanesení vápenné omítky Baumit NHL MP, která může být i finální vrstvou. Pro dosažení jemnější finální vrstvy lze pokračovat aplikací štukové vrstvy Baumit NHL Fine nebo čistě hladké stěrky Baumit SuperFino.

2021-6-28

Baumit nabízí v suchých betonových směsích řešení doslova na míru

Velmi specifickým typem rekonstrukcí prochází například starší historické objekty, konkrétně jejich půdní prostory. Při těchto realizacích dochází většinou k nutné obnově často výškově nesourodé podlahové skladby, která však nesmí přetěžovat stávající nosnou (především dřevěnou) konstrukci. Velmi podobné je to při obnově kleneb. Právě pro tyto specifické případy, kdy navíc vyžadujeme tepelněizolační vlastnosti a předepsaný stupeň požární ochrany, je určena lehčená betonová směs Baumit PorBeton.

2021-6-28

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Prémiové samonivelační stěrky doplňují současné výrobky – Baumit Nivello 30 a Baumit Nivello 10. Obě zmíněné stěrky, které odlišuje předepsaná max. tloušťka 30, resp. 15 mm, jsou vyráběny na cementové bázi, což jim dává do vínku vyšší odolnost proti vlhkosti. Proto jsou ideálním řešením pro původní i nové betonové podlahy a rovněž pro všechny tradiční druhy nášlapných vrstev. Stěrka Baumit Nivello 10 navíc rychle schne, což umožňuje pokládku nášlapné vrstvy již po 24 hodinách. Produkt Baumit Nivello 30 je díky své vysoké pevnosti vhodný do prostor s vyššími nároky například na provoz.

2021-6-25

Betonové směsi Baumit

Při renovacích podlah s pomocí směsi Baumit PorBeton je možné se dostat až na polovinu celkového zatížení nosné konstrukce v porovnání s běžným betonovým potěrem.

2021-6-24

Baumit Nivello – samonivelační stěrky pro novostavby i rekonstrukce

Prémiovým produktem v této řadě je Baumit Nivello Quattro vyráběný na bázi síranu vápenatého v kombinaci s dalšími pojivy, přísadami a pískem. V roce 2021 se v nabídce společnosti Baumit objevuje další výrobek s označením Baumit Nivello 50.

2021-6-24

Betonové směsi pro každý případ

Expanzivní cementová směs Baumit FillBeton nabízí vedle schopnosti zvětšovat svůj objem v místě aplikace (např. při kotvení šroubů) také vysokou přídržnost k betonu i oceli. Baumit má ale rozhodně co nabídnout i při rekonstrukcích objektů a při pracích na zahradě.

2021-6-22

Betonové směsi Baumit

Pro vodopropustné systémy má výrobce v nabídce betonovou směs s označením Baumit DrainBeton, jejíž předností je především vysoce drenážní funkce. Díky této vlastnosti je beton vhodný např. pro podkladové vrstvy před položením dlažebních kostek.

2021-6-18

Betonové směsi Baumit pro každou realizaci

Především kutilové a zahrádkáři ocení vlastnosti suché betonové směsi Baumit FixBeton. Jedná se totiž o rychletuhnoucí beton pro drobné stavební práce, který je vhodný například pro betonování sloupků zahradních plotů, zábradlí či dopravního značení.

2021-6-18

Stavebnictví 4.0 přináší nový impuls do českého stavebního průmyslu

V rámci Národního centra „Průmysl 4.0“ byla založena platforma „Stavebnictví 4.0“, jejíž ambicí je spojit výzkumná pracoviště, zejména na technických univerzitách, s progresivními stavebními firmami a nabídnout prostor pro vzájemnou spolupráci.

2021-6-17

Baumit betony pro každou stavbu

Přinášíme tipy, jak si pomocí Baumit materiálů můžete vylepšit nejenom své domovy, ale také zahrady. Mezi nabídkou betonových směsí Baumit najdete jak běžné, tak speciální betony, které jsou šité na míru všem specifickým požadavkům a vhodné pro každou konstrukci.

2021-6-16

Neobyčejné omítky 10: Válečkování (technologický postup)

Tento způsob úpravy omítky, stejně jako všechny předchozí způsoby kreativních zpracování fasád, vyžaduje zejména rychlost, přesnost a jednotný „rukopis“ (tedy např. konstantně stejný tlak v celé ploše) řemeslníka. A strukturální váleček. Bez něj to nepůjde.

2021-6-15

Betonové směsi Baumit pro každou realizaci

Odlišnosti mezi jednotlivými typy betonů je potřeba hledat v jejich složení a také v technologii výroby. Často se však stává, že určitá směs běžných nebo speciálních betonů má více oblastí pro využití. Mezi nejčastěji používané patří betonové směsi základní řady Baumit B 20 a B 30 pro malé i větší stavební celky. Příkladem jejich použití jsou především podklady pro schody, překlady či dlažbu.

2021-6-11

Betonové směsi Baumit

Především kutilové a zahrádkáři ocení vlastnosti suché betonové směsi Baumit FixBeton.

2021-6-10

Několik tipů na materiály, které urychlují a zefektivňují stavební práce

Bonusem je zpráva o nových baleních na drobné opravy pro profesionály i zručné kutily.

2021-6-10

Betonové směsi pro každý případ

Mezi nejčastěji používané patří betonové směsi základní řady Baumit B 20 a B 30 pro malé i větší stavební celky

2021-6-10

Baumit Quido Shop

Nový webový portál Baumit Quido Shop je dostupný na https://baumitquidoshop.cz.

2021-6-9

Betonové směsi Baumit pro každou realizaci

Baumit ProofBeton nachází díky své vodonepropustnosti a vysoké pevnosti využití především ve velkých vodohospodářských stavbách, ale také při realizaci kanalizací či opěrných stěn. Tam, kde je potřeba zalití železobetonových konstrukcí, injektáž dutin nebo zmonolitnění velkorozměrových skeletů, se využívá expanzivní cementová směs Baumit FillBeton

2021-6-1

Rekonstrukce staré dřevěné půdy pomocí lehčeného betonu

Předností směsi Baumit PorBeton není pouze jeho lehkost. Díky obsahu keramického kameniva má vynikající tepelněizolační vlastnosti.

2021-6-1

Sanace balkonové desky

Balkony jsou vystaveny napospas počasí a povětrnostním vlivům, což samozřejmě dříve či později znamená nevyhnutelný výskyt poškození konstrukce.

2021-6-1

Sanace zdiva s vysokou vlhkostí a se zasolením

Problém vlhkého a zasoleného zdiva se ani zdaleka nevyskytuje pouze u desítek či stovek let starých staveb, setkat se s ním můžeme i u novostavby. Jak vybrat správnou omítku pro takový problém? A jak ho vyřešit? Sanační podhoz Baumit Sanova Pro (Sanova přednástřik), Trasová sanační omítka Baumit Sanova MonoTrass (Sanova trasová omítka WTA), Štuková omítka Baumit Sanova Fine (Sanova jemná omítka), Penetrační nátěr pod finální omítku Baumit PremiumPrimer, Fasádní omítka Baumit SilikatTop

2021-5-27

Nakupování s Quidem je prostě radost

Nový webový portál Baumit Quido Shop je dostupný na https://baumitquidoshop.cz

2021-5-26

Beton je ideální stavební materiál. Je to živý tvor, který se plně přizpůsobí

Mezi nabídkou betonových směsí Baumit najdete jak běžné, tak speciální betony, které jsou šité na míru všem specifickým požadavkům a vhodné pro jakoukoliv konstrukci.

2021-5-25

Alternativa hydroizolačních stěrek nejen pro rekonstrukci balkonu či terasy

Oba nové produkty Baumit Baumacol AquaSafe a AquaSafe Extra jsou tedy hydroizolačními membránami pro interiér a exteriér, dodávané v rolích o šířce 1 m s délkou 30 m. V obou případech se tato hydroizolační membrána aplikuje k podkladu pomocí lepidla Baumit FlexTop Speed a zaručuje rovnoměrnou tloušťku hydroizolační vrstvy pro finální pokládku obkladového materiálu.

2021-5-21

Baumit Baumacol AquaSafe

Baumit představuje nové alternativní materiály v podobě hydroizolačních membrán Baumit Baumacol AquaSafe a Baumit Baumacol AquaSafe Extra.

2021-5-19

Neobyčejné omítky: Odsávání (technologický postup)

Přestože tedy název napovídá, nebudeme potřebovat průmyslový vysavač, ale pouze nerezové hladítko a zednickou lžíci. A samozřejmě dekorativní omítku vhodné zrnitosti (Baumit CreativTop, zrnitost Trend či Fine) a šikovné ruce.

2021-5-14

Baumit Quido Shop – unikátní průvodce pro on-line nákup

Unikátnost celého systému Baumit Quido Shop spočívá rovněž v aktivním zapojení smluvních obchodních partnerů do celého prodejního procesu.

2021-5-12

Nová generace aplikací Quido od Baumitu

Připravili jsme pro Vás novou generaci aplikací, které Vám pomohou řešit potřeby na stavbě. Jednotlivé aplikace jsou velice intuitivní a navzájem propojené. Uvědomujeme si důležitost a progresi on-line světa, ctíme a respektujeme tradici kamenných prodejen.

2021-5-11

Unikátní webový portál Baumit Quido Shop

Nový webový portál Baumit Quido Shop s kompletní nabídkou všech materiálů z aktuálního ceníku Baumit zastřešuje nejen již zmíněné aplikace, ale také zákazníky hojně navštěvované webové stránky tohoto výrobce.

2021-5-10

Baumit Quido Shop – unikátní průvodce pro on-line nákup

Kalkulace se propočítává on-line podle jednotkové ceny požadovaného produktu, jeho množství (kdy systém dokáže spočítat spotřebu materiálu podle zadaných parametrů) a nákladů na dopravu. V každém okamžiku tak zákazník vidí finální cenu své objednávky bez dodatečných poplatků.

2021-5-7

Intuitivní nákup přes webový portál

Nový webový portál Baumit Quido Shop s kompletní nabídkou všech materiálů z aktuálního ceníku Baumit zastřešuje nejen již zmíněné aplikace, ale také zákazníky hojně navštěvované webové stránky tohoto výrobce.

2021-5-7

Alternativní cesty pro obklady a dlažby

Realizace obkladu či dlažby za použití hydroizolačních membrán Baumit Baumacol AquaSafe a AquaSafe Extra není z hlediska technologického postupu nijak zvlášť náročná, avšak určité zásady při této práci je nutné dodržet v zájmu požadované kvality.

2021-5-3

Baumit Quido Shop - unikátní průvodce pro on-line nákup

Kalkulace se propočítává on-line podle jednotkové ceny požadovaného produktu, jeho množství (kdy systém dokáže spočítat spotřebu materiálu podle zadaných parametrů) a nákladů na dopravu. V každém okamžiku tak zákazník vidí finální cenu své objednávky bez dodatečných poplatků.

2021-5-3

Soutěž Baumit Life Challenge 2021 zná své vítěze

Poslední ročník Baumit Life Challenge byl indikátorem trendů v oblasti omítkových systémů a jejich barevného ztvárnění, zvláště rostoucí obliby bílých fasád mezi špičkovými evropskými architekty. Jako reakci na tento trend přináší Baumit v roce 2021 nový koncept bílých odstínů fasádních barev pod názvem „Shades of White" s 12 novými odstíny bílé pro perfektní ztvárnění moderních fasád.

2021-5-2

Baumit Quido Shop – unikátní průvodce pro on-line nákup

Společnost Baumit představuje zcela unikátní webový portál Baumit Quido Shop, který je komplexním a spolehlivým průvodcem pro výběr a nákup stavebních materiálů Baumit. Tento portál je určen pro stavebníky z řad široké veřejnosti, které provází velmi intuitivně celým nákupním procesem od výběru materiálu přes jeho on-line nákup až po dodávku na určené místo.

2021-5-1

Baumit Life Challenge 2021 zná své vítěze

Mezinárodní 13členná odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2020 vyhlásila minulý týden vítěze jednotlivých kategorií. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se vyhlášení vítězných projektů přesunulo na rok 2021 a proběhlo nakonec formou on-line přenosu.

2021-4-30

Zateplení domu až s pětiletou zárukou

Předmětem prodloužené pětileté záruky na ETICS Baumit jsou technické parametry jednotlivých komponent i zateplovacího systému jako celku, které jsou deklarovány v příslušných technických listech platných v době dodávky a v předpisech, na jejichž základě byly vydány certifikáty, osvědčení a prohlášení o shodě pro daný ETICS.

2021-4-29

Když zateplení, tak s pětiletou zárukou

Pro úplnost dodejme, že bezproblémová a plně funkční životnost zateplovacích systémů Baumit se při dodržování běžné údržby měří na mnoho desítek let.

2021-4-21

Alternativa hydroizolačních stěrek

Jakákoliv stavební realizace v oblasti obkladů a dlažeb, např. v koupelnách nebo balkonových konstrukcích, předpokládá zcela precizní přípravu podkladu zejména z pohledu odolnosti proti pronikání vlhkosti do skladby. Právě držící se vlhkost v konstrukci má totiž v průběhu let za následek velmi často destrukční činnost, vyžadující nákladné opravy.

2021-4-16

Zateplení domu až s pětiletou zárukou

Snaha majitelů rodinných i bytových domů o co nejúspornější celoroční provoz směřuje ve valné většině k realizaci účinného zateplení objektu. Ne vždy má však daný investor povědomí o tom, že k ekonomickým výhodám zateplení může za určitých podmínek využít navíc až pětiletou záruku na celý zateplovací systém.

2021-4-15

Historické objekty vyžadují specifický přístup

Domy v historických centrech, ale i venkovské usedlosti se stářím i několik staletí vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy.

2021-4-15

Dům s otevřenou náručí

Fasáda domu kombinuje dva materiály s odstíny šedé: světlejší hliníkový obklad a tmavší probarvenou omítku.

2021-4-13

Baumit Baumacol AquaSafe - alternativa hydroizolačních stěrek

Oba nové produkty Baumit Baumacol AquaSafe a AquaSafe Extra jsou tedy hydroizolačními membránami pro interiér a exteriér, dodávané v rolích o šířce 1 m s délkou 30 m. V obou případech se tato hydroizolační membrána aplikuje k podkladu pomocí lepidla Baumit FlexTop Speed a zaručuje rovnoměrnou tloušťku hydroizolační vrstvy pro finální pokládku obkladového materiálu.

2021-4-13

Neobyčejné omítky 8: Stříkání

V případě této aplikace je, stejně jako u nástřiku zrn v minulém díle, nutné zajistit přístup ke stříkací pistoli a odpovídajícímu kompresoru, pomocí kterých budeme omítku nanášet.

2021-4-13

Zateplení domu až s pětiletou zárukou

Společnost Baumit, která na trhu nabízí hned několik zateplovacích systémů, a přináší tak v podstatě komplexní řešení na míru, umožňuje prodloužení záruky nad rámec zákonem stanovených dvou let.

2021-4-9

Baumit Life Challenge

Společnost Baumit si Vás dovoluje pozvat na slavnostní předání ceny Life Challenge 2021, které se uskuteční online ve čtvrtek 22. dubna od 15 hodin. Živý online přenos z Vídně Vás spojí s architekturou a úžasnými domy, které soutěží o nejkrásnější fasádu Evropy.

2021-4-8

Baumit Life Challenge

Vyberme společně tu nejkrásnější Baumit fasádu z celé Evropy.

2021-4-8

Rekonstrukce s citem k historii

Dekorativní štuky, šambrány a další prvky na fasádách patří k tomu, co nás na historických budovách nejvíce okouzluje. Máte-li starý statek či vilku a chcete při rekonstrukci zachovat jejich neopakovatelnou krásu, chce to správný přístup. Společnost Baumit nabízí řešení vyvinuté speciálně pro rekonstrukce památkových a historických objektů.

2021-4-8

Sádrová stěrka v 8 krocích

Dokonale rovnou a hladkou bělostnou stěnu můžete zvládnout i vlastními silami. Na ukázku jsme si vybrali sádrovou stěrku Baumit FinoGrande.

2021-4-8

Baumit Life Challenge

Živý online přenos se uskuteční ve čtvrtek 22. dubna od 15 hodin

2021-4-6

Baumit Baumacol AquaSafe – alternativa hydroizolačních stěrek

V letošním roce však Baumit představuje v rámci tohoto programu nové alternativní materiály v podobě hydroizolačních membrán Baumit Baumacol AquaSafe a Baumit Baumacol AquaSafe Extra.

2021-4-2

Zateplení domu až s pětiletou zárukou

„Jsme jedni z mála výrobců ETICS na trhu, kteří se snaží prosadit systémovost do celkové realizace zateplení domu. V některých případech se stává, že investor mnohdy z neznalosti věci a někdy i kvůli snaze prodejen stavebních materiálů volí co nejlevnější nákup některých součástí zateplovacího systému od jiného dodavatele. Výsledkem pak může být sice minimální úspora nákladů, ale bohužel ztráta možnosti získat prodlouženou pětiletou záruku na náš systém,“ potvrzuje poznatky z praxe Ing. Jaromír Žumár, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2021-3-30

Chtělo to drobátko zrekonstruovat…

Letos uteklo už 16 let, co se Martina a Petr poznali. O čtyři roky později si koupili chalupu na trvalé bydlení. Než se do ní nastěhovali, potřebovala předělat a hlavně odvodnit.

2021-3-25

Baumit zateplovací systémy, prodloužená záruka pět let

Tato prodloužená záruka respektuje znění evropské technické legislativy a také navazujících dokumentů Cechu pro zateplování budov ČR. Platí pro všechny Baumit zateplovací systémy.

2021-3-25

Nové omítky a nátěry pro sanaci vlhkých zdí

Specifická řešení i materiály na obnovu a rekonstrukci historických domů či usedlostí vyplývají především z použití původních stavebních materiálů, a proto jsou pro ně stanovena ze strany úřadů památkové péče nejpřísnější kritéria.

2021-3-19

Zateplení domu až s pětiletou zárukou

Snaha majitelů rodinných i bytových domů o co nejúspornější celoroční provoz směřuje ve valné většině k realizaci účinného zateplení objektu. Ne vždy má však daný investor povědomí o tom, že k ekonomickým výhodám zateplení může za určitých podmínek využít navíc až pětiletou záruku na celý zateplovací systém.

2021-3-19

Jak zvolit vhodnou sanaci vlhkého zdiva?

Využijte technický servis Baumit. Jak řešit sanaci vlhkého zdiva, je častý dotaz našich zákazníků, kterým se v domě či bytě objeví vlhké mapy, solné výkvěty, či dokonce odlupující se nátěry a opadávající omítky.

2021-3-19

Prognóza vývoje letošního stavebnictví

Stavebnictví by mělo i letos pokračovat v propadu. Manažeři stavebních firem odhadují, že trh poklesne o necelá dvě procenta.

2021-3-19

Historické objekty vyžadují specifické řešení

U většiny historických budov byly použity materiály na bázi přírodního vápna, bez něhož by nemohly přežít bez poškození. Jedním z takových produktů je velmi oblíbená a pro historické objekty léty praxe prověřená čistě vápenná omítka Baumit Klima RK 39.

2021-3-18

Memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže při zavedení BIM podle 75 % stavebních firem

Jako zásadní tuto spolupráci pro BIM vnímá Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit spol. s.r.o.: „Považuji to za zcela zásadní krok pro efektivní zavedení a používání BIM v praxi. Definování datových šablon poskytne všem zúčastněným subjektům základní garanci, že prostředky vynaložené na vývoj interních standardů nebudou zmařeny. Jako jedni z prvních výrobců stavebních materiálů v Česku jsme již v roce 2016 pro naše výrobky a systémová řešení zpracovali produktové knihovny včetně souvisejících výpočtových programů. Tehdy nám definice požadovaného cílového datového standardu velmi chyběla.“

2021-3-16

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Baumit nabízí systémové řešení, které představuje řada čistě vápenných omítek typu NHL (Natural Hydraulic Lime). Systém spočívá v aplikaci přednástřiku Baumit NHL Pre a strojním nanesení vápenné omítky Baumit NHL MP, která může být i finální vrstvou. Letošní novinkou v této produktové řadě je Baumit NHL Manu.

2021-3-11

Renovační a sanační systémy Baumit oživí vzhled každé fasády - vhodné i pro památkovou péči

Baumit nabízí škálu možností realizací renovací a obnov fasád od zašpiněných přes napadené řasami a plísněmi až po mechanicky poškozené, např. s pískujícím povrchem, nesoudržnou omítkou či trhlinami, a to včetně oprav balkonů a teras. Stačí si jen vybrat z ověřených řešení pro renovace a sanace.

2021-3-11

Historické objekty vyžadují specifický přístup

Například u kamenných staveb a všude tam, kde se vyskytuje opuka, není vhodné používat cementové omítky, a proto se Baumit v této oblasti orientuje na čistě vápenné materiály. Vápno je totiž jedním z nejstarších stavebních materiálů.

2021-3-9

Pro zdravé vnitřní klima

Baumit IonitColor je vysoce kvalitní minerální barva pro interiéry zlepšující vnitřní klima tvorbou zdraví prospěšných záporných iontů ve vzduchu. Je vysoce paropropustná, se zvýšenou kryvostí, bez konzervačních látek a certifikovaná podle ekologického certifikátu E.L.F. Využijte nyní akce 2 + 1 kbelík navíc na balení o velikosti 14 l a odstín bílá 0018 Bianca. Akce trvá od 5. 3. do 31. 3. 2021!

2021-3-9

Instalujeme podlahové vytápění

Spojení izolací ThermoWhite a podlahových potěrů Baumit Alpha přináší systémové řešení, mezi jehož benefity patří rychlost zhotovení, nižší pracnost, snížená spotřeba materiálu a také široká oblast použití. Výsledkem je dokonale rovinná podlaha bez tepelných mostů.

2021-3-9

Venkovské usedlosti se stářím i několik staletí vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy

Baumit i zde nabízí systémové řešení, které představuje řada čistě vápenných omítek typu NHL (Natural Hydraulic Lime). Systém spočívá v aplikaci přednástřiku Baumit NHL Pre a strojním nanesení vápenné omítky Baumit NHL MP, která může být i finální vrstvou. Novinkou je ručně zpracovatelná čistě vápenná omítka Baumit NHL Manu pro interiéry i exteriéry v zrnitosti 4 mm.

2021-3-5

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Přestože mnoho historických objektů vzbuzuje zasloužený obdiv z pohledu zachovalosti konstrukce vzhledem ke svému stáří, často se zub času nakonec na letité stavbě projeví a je potřeba investovat do její celkové renovace. Zásadním problémem jsou totiž nestálé povětrnostní podmínky, které fasády památek dlouhodobě narušují. Jedná se především o negativní působení vlhkosti ve zdivu.

2021-2-27

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Obnova a renovace památkových objektů je i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci investorů stále velmi aktuálním tématem. Domy v historických centrech, ale i venkovské usedlosti se stářím i několik staletí však vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy. Společnost Baumit věnuje tomuto segmentu produktů velkou pozornost.

2021-2-25

Přihlaste i Vy svůj projekt do soutěže Fasáda roku 2021!

Jste hrdí na fasádu, kterou jste nedávno dokončili nebo brzy dokončíte? Přihlaste své projekty do soutěže Fasáda roku 2021 a získejte odměnu 50 000 korun a sošku Fasádea.

2021-2-23

Restaurování historických budov s produkty Baumit NHL

Čistě vápenné omítkové systémy jsou zároveň ideálním řešením pro původní kamenné nebo smíšené zdivo . Pro tuto stavební sezónu Vám přinášíme ucelené systémové řešení od přípravy podkladu, ručních i strojních omítek různých zrnitostí až po povrchové štuky, vyhlazovací stěrky a finální čistě vápennou barvu Baumit BioKalkColor. V nové sezóně si u nás vybere opravdu každý.

2021-2-23

Materiály pro zdravé bydlení

Rychlým a poměrně nenáročným prostředkem, který ovlivní kvalitu vnitřního ovzduší, jsou moderní nátěry a stěrky. Paropropustné produkty navíc disponují technologiemi, jež vzduch aktivně pročišťují. Příkladem může být minerální barva Baumit IonitColor, jež je díky svému unikátnímu složení schopna vytvářet záporné vzdušné ionty, navazující na sebe prach a pyl, který se po dopadu na zem snadno odstraní.

2021-2-18

Memorandum o spolupráci pomůže firmám v rozšiřováním BIM

Pavel Med, generální ředitel společnosti BAUMIT, spol. s r.o.: Považuji to za zcela zásadní krok pro efektivní zavedení a používání BIM v praxi. Definování datových šablon poskytne všem zúčastněným subjektům základní garanci, že prostředky vynaložené na vývoj interních standardů nebudou zmařeny. Jako jedni z prvních výrobců stavebních materiálů v Česku jsme již v roce 2016 pro naše výrobky a systémová řešení zpracovali produktové knihovny včetně souvisejících výpočtových programů. Tehdy nám definice požadovaného cílového datového standardu velmi chyběla.

2021-2-18

Restrikce na hranicích komplikují stavební zakázky

„Překvapivě se koronakrize na našich zahraničních zakázkách zatím nijak negativně neprojevila. Z pohledu Baumitu ČR letos očekáváme mírný růst exportu našich výrobků, a to zejména do Polska. Stavebnictví, a s tím i poptávka po našich výrobcích, zde řadu let významně roste. Produkce našich výrobních závodů je nicméně primárně orientovaná na domácí trh, export činí méně než 5 % našeho obratu,“ říká Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit, spol. s r.o.

2021-2-17

Nové i osvědčené materiály od společnosti Baumit

Restaurování historických budov s produkty Baumit NHL. Bezcementové materiály na bázi přirozeného hydraulického vápna (NHL –Natural Hydraulic Lime) si získávají velkou oblibu nejen v oblasti historických budov a památkové péče, a to zejména díky svému přírodnímu původu, protiplísňovým účinkům, dobrému odvodu vzdušné vlhkosti z konstrukce a stálým vlastnostem i ve vlhkém prostředí. Čistě vápenné omítkové systémy jsou zároveň ideálním řešením pro původní kamenné nebo smíšené zdivo. Pro tuto stavební sezónu Vám přinášíme ucelené systémové řešení od přípravy podkladu, ručních i strojních omítek různých zrnitostí až po povrchové štuky, vyhlazovací stěrky a finální čistě vápennou barvu Baumit BioKalkColor . V nové sezóně si u nás vybere opravdu každý.

2021-2-15

Chybějící miliarda ohrožuje renovace stovek budov

„Když v roce 2011 vrcholil původní program Zelená úsporám, tak zateplování činilo až dvě třetiny obratu. Původní Zelená úsporám byla velmi atraktivní, o pozdější programy už byl nižší zájem, jelikož je investoři nevnímali jako tak významnou podporu,“ říká generální ředitel Baumitu Pavel Med.

2021-2-12

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Zásadním problémem jsou nestálé povětrnostní podmínky, které fasády památek dlouhodobě narušují.

2021-2-11

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Obnova a renovace památkových objektů je i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci investorů stále velmi aktuálním tématem. Domy v historických centrech, ale i venkovské usedlosti se stářím i několik staletí však vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy. Společnost Baumit věnuje tomuto segmentu produktů velkou pozornost.

2021-2-10

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Specifická řešení i materiály na obnovu a rekonstrukci historických domů či usedlostí vyplývají především z použití původních stavebních materiálů, a proto jsou pro ně stanovena ze strany úřadů památkové péče nejpřísnější kritéria.

2021-2-10

Historické objekty vyžadují specifický přístup k řešení

Přestože mnoho historických objektů vzbuzuje zasloužený obdiv z pohledu zachovalosti kostrukce vzhledem ke svému stáří, často se zub času nakonec na letité stavbě projeví a je potřeba investovat do její celkové renovace. Zásadním problémem jsou totiž nestálé povětrnostní podmínky, které fasády památek dlouhodobě narušují. Jedná se především o negativní působení vlhkosti ve zdivu.

2021-2-9

Letošní Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Online přenos nového ročníku Baumit Akademie bude bezplatný a veřejně dostupný, nicméně včasná osobní on-line registrace zájemce o tento vzdělávací program přináší řadu výhod.

2021-2-9

Neobyčejné omítky 6: Plastické modelování fasád (technologický postup)

Dalším ze způsobů, jak lze velmi zajímavě oživit jinak nudnou, hladkou omítkou, je plastické modelování. Oproti jiným způsobům úprav či proti běžnému nanášení, bude navíc zapotřebí molitanové hladítko a kbelík s vodou, kterou hladítko navlhčíme.

2021-2-3

Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Nový ročník vzdělávacího programu Baumit Akademie se nezadržitelně blíží. Odlišnou formu sdílení novinek z oblasti stavebních materiálů, ale již tradičně bohatý obsah jednotlivých prezentací představil Ing. arch. Karel Kladívko, projektový specialista společnosti Baumit.

2021-2-2

Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Nový ročník vzdělávacího programu Baumit Akademie se nezadržitelně blíží. Odlišnou formu sdílení novinek z oblasti stavebních materiálů, ale již tradičně bohatý obsah jednotlivých prezentací představil Ing. arch. Karel Kladívko, projektový specialista společnosti Baumit.

2021-2-2

Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Celý formát Baumit Akademie byl od loňského roku změněn. Důvodem je snaha představit nejen teoretické, ale i reálné ukázky použití našich materiálů v praxi. Proto je nový formát zvolen způsobem střídání těchto dvou typů zaměření vždy jednou za dva roky

2021-1-27

Očima výrobců stavebních materiálů: Rok 2021 bude náročný

Loňský rok si výrobci vesměs pochvalují. Zájem klientů neklesá. Problém způsobuje zejména fakt, že bylo pozastaveno vydávání stavebních povolení, což cítí klienti i výrobci. Ti se obávají důsledků, které se ukážou v letošním roce. Optimismus však neztrácejí.

2021-1-27

Domov bez nemocí

Doma se musíte cítit bezpečně. Pod střechou nanás sice nefouká ani neprší, uzavřené prostory ale mohou přinášet řadu jiných rizik ohrožujících zdraví.

2021-1-21

Skvělá nová fasáda

Vnější omítka rodinného domu poutá pozornost především svým vzhledem. Zdaleka to však není jediné, čeho byste si měli všímat při jejím výběru.

2021-1-19

Aby i v tomto roce byla značka Baumit první volbou na stavbě

O tom, že jsou interiéry vizitkou naší osobnosti, není pochyb. Toužíme z nich mít útulný domov, vypovídající o našem životním stylu, snech, touhách. Přejeme si, aby naše rodinné domky vyhovovaly našim představám, zvyklostem i novým trendům energetickým, zdravotním či designovým. Víme, že kanceláře ve městech nebo rekonstruované objekty na vesnicích mají splňovat naše vize o kráse, harmonii, tradici či inovativnosti, že mají zároveň nést stopu našeho století. K tomu všemu přispívá prestižní značka Baumit. Slovo má generální ředitel společnosti Baumit, spol. s r.o., Ing. Pavel Med.

2021-1-19

Thermowhite při řešení podkrovní podlahy

V České republice působící společnost ThermoWhite s.r.o. spolupracuje v oblasti aplikace tepelné izolace se společností Baumit, spol. s r.o.

2021-1-18

Neobyčejné omítky 5: Strukturování (technologický postup)

Osobitý charakter můžeme domu dodat nejen použitím zajímavých barevných kombinací na fasádě či obklady – použít můžeme i některý z kreativních způsobů, jak netradičně nanést finální omítku. V tomto díle se zaměříme na strukturování omítek hřebenem a stěrkou.

2021-1-11

Baumit pořádá svoji tradiční Baumit Akademii, neváhejte a registrujte se, začíná se 10.2.2021!

Vzdělávací program Baumit Akademie věnující se novinkám v oblasti stavebních materiálů, legislativy a moderního projektování nebude chybět ani v roce 2021. Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.

2020-12-30

Nevídaná krize i jedny dlouhé Vánoce

Redaktoři MF DNES oslovili 50 šéfů a majitelů firem, aby zhodnotili rok 2020 a podělili se o to, jak vidí budoucí vývoj.

2020-12-29

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přesunu

Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.

2020-12-29

Baumit Akademie 2021

Srdečně Vás zveme na každoroční vzdělávací setkání, které pro Vás tentokrát připravujeme ve zcela novém formátu. Přednášky, videa, rozhovory a vše, co z klasických akademií znáte, můžete tentokrát zažít zcela jinak – pohodlně ze svých domovů či kanceláří.

2020-12-18

Propad stavebnictví bude i v příštím roce

Jak se může stavebnictví jako celek v příštím roce vyvíjet a co bude mít vliv na jednotlivé oblasti, vysvětluje Pavel Med, generální ředitel společnosti BAUMIT, spol. s r.o.: „Očekávám, že v příštím roce bude stavebnictví v nejlepším případě stagnovat. Municipality budou nuceny řešit naléhavější priority. Velmi pravděpodobně se budou muset vypořádat s výrazně zkrácenými příjmy, což logicky povede k razantnímu snížení investic. Deklarovaná snaha vlády výrazně podpořit infrastrukturu může narazit na nedostatečnou připravenost liniových staveb u rozhodujících centrál ních investorů. Bytová výstavba se za této situace stane důležitým stabilizujícím faktorem a současně dobrou příležitostí pro velké i malé investory.“

2020-12-18

Baumit Akademie on-line

Vzdělávací program Baumit Akademie se v roce 2021 představí formou on-line přenosu. Uskuteční se 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin. Odborné semináře proběhnou ve třicetiminutových blocích, doplní je reportáže ze staveb. Každý blok zakončí odpovědi na otázky k daným tématům.

2020-12-18

Municipality zvažují veřejné zakázky

Koronakrize má podle devíti z deseti dotázaných vliv i na tyto zakázky (90 %). Tyto zakázky jsou podle dotázaných odkládány (59 %) a je jich méně (56 %). Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2020 zpracované analytickou společností CEEC Research za podpory generálního partnera společnosti BAUMIT spol. s r.o.

2020-12-16

Neobyčejné omítky: Špachtlování (technologický postup)

Špachtlování se řadí mezi strukturované povrchy, u kterých finální motiv vytváříme těsně po nanesení omítky. I zde platí, že správně provedená kreativní omítka vypadá velmi pěkně a efektně, pokud je provedena správně zkušeným pracovníkem.

2020-12-16

Neobyčejné omítky: Zatírání (technologický postup)

Zatírání omítky je metoda, kterou lze vytvořit zajímavě profilované, plastické povrchy omítek. Pro postup, stejně jako u ostatních typů strukturovaných omítek platí, že se vrstva omítky upravuje ihned po nanesení, aby nezaschla a na jejím povrchu proto vůbec bylo možné vytvářet nějakou strukturu. Stejně jako u všech kreativních omítek platí, že bychom omítku v celé ploše měli vždy upravovat stejnou silou a „rukopisem“, abychom dosáhli jednotného, estetického vzhledu.

2020-12-16

Kreativní techniky oživují současné fasády: fládrování (technologický postup)

Pro docílení finálního vzhledu se používají různé nástroje, jako je zednická lžíce, houbové hladítko, zubová stěrka, válečky, kartáče, stříkací pistole a jiné. Právě kombinace použití těchto nástrojů tvoří názvy pro různé techniky. V nabídce Baumitu se tak můžete seznámit s válečkováním, špachtlováním, kartáčováním, fládrováním, strukturováním hřebenem, gletováním, modelováním a dalšími technikami.

2020-12-16

Neobyčejné omítky: Gletování (technologický postup)

Dokonale vyhlazený povrch omítky, který nezachytává prach a je k nerozeznání od hladkého povrchu sádrokartonových konstrukcí. Právě takový může být povrch omítky upravený metodou zvanou „gletování“. Gletované omítky jsou vhodné nejen pro následný barevný nátěr fasádní barvou, ale i pro lesklý metalický nátěr.

2020-12-11

Napřesrok přinejlepším nula

„Očekávám, že stavebnictví bude v příštím roce v nejlepším případě stagnovat. Kraje a obce budou muset řešit naléhavější priority. Velmi pravděpodobně se budou muset vypořádat s výrazně zkrácenými příjmy, což logicky povede k razantnímu snížení investic,“ komentoval predikce Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit.

2020-12-8

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Nový ročník Baumit Akademie se svými odbornými tématy opět zaměřuje na projektanty, architekty, investory, pracovníky stavebního dozoru, památkové péče, management realizačních firem a odborníky ze stavební praxe.

2020-12-4

Zakázek zadávaných kraji, městy a obcemi je méně a jsou odkládány

Zakázky zadávané krajem, městem nebo obcí realizuje 86 % dotázaných společností. Koronakrize má podle devíti z deseti dotázaných vliv i na tyto zakázky (90 %).

2020-12-1

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.

2020-12-1

Nový život pro čtyři stěny

Omítky Baumit Klima vytvárejí zdravé vnitrní prostredí, neztrácejí ani ve vlhku své vlastnosti a tvorí nehostinné prostredí pro tvorbu plísní, hub a dalších mikroorganismu.

2020-11-30

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

Zajistíme komplexní zpracování projektové dokumentace projektantem nebo projekční firmou – v naší databázi máme k dispozici mnoho proškolených spolupracujících projektantů, a tak si sami můžete vybrat, kterého si zvolíte.

2020-11-27

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.

2020-11-26

Memorandu o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže pro zavedení BIM

Jako zásadní tuto spolupráci pro BIM vnímá Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit spol. s.r.o.

2020-11-26

Hrubá stavba v detailu: Gletování s metalickým nátěrem (pracovní postup)

Kreativní fasády jsou zajímavým způsobem, jak dodat objektu šmrnc a originalitu. Samotnou úpravou fasády to však nekončí, originální může být i finální nátěr.

2020-11-25

Stavební společnosti očekávají v roce 2021 propad trhu o 1,8 %

V příštím roce očekávají další propad trhu o 1,8 %. Jak se může stavebnictví jako celek v příštím roce vyvíjet a co bude mít vliv na jednotlivé oblasti, vysvětluje Pavel Med, generální ředitel společnosti BAUMIT, spol. s.r.o.

2020-11-25

Zlatá známka kvality pro Baumit

V říjnu byla udělena ocenění v soutěži Známka kvality Výrobek – Technologie pro stavitelství a architekturu 2020. Zlatou Známku kvality získala unikátní interiérová barva Baumit IonitColor.

2020-11-24

Podle stavbařů obor příští rok klesne o 1,8 procenta

České stavebnictví příští rok meziročně klesne o 1,8 procenta. Stavební firmy mají zakázky v průměru na osm měsíců dopředu. Vyplývá to ze studie analytické společnosti CEEC Research, kterou zveřejnila na dnešním Setkání lídrů českého stavebnictví. V průzkumu v říjnu oslovila zhruba stovku stavebních firem v Česku. Vláda podle ministra Karla Havlíčka kvůli covidu stavební firmám vyplatila 700 mil. korun.

2020-11-24

Baumit IonitColor s prestižním oceněním

Zlatá Známka kvality pro výrobek – technologii pro stavitelství a architekturu 2020 byla udělena interiérové barvě Baumit IonitColor za komplexní inovační přínos mezi všemi srovnatelnými produkty na českém stavebním trhu.

2020-11-24

Stavební firmy: Stavebnictví příští rok klesne o 1,8 %

"Očekávám, že stavebnictví bude v příštím roce v nejlepším případě stagnovat. Kraje a obce budou muset řešit naléhavější priority. Velmi pravděpodobně se budou muset vypořádat s výrazně zkrácenými příjmy, což logicky povede k razantnímu snížení investic," doplnil generální ředitel společnosti Baumit Pavel Med.

2020-11-22

Kvalitní vzduch vyžene plíseň z bytu

Ať žije Viva park! V čem je jedinečný? Nabízí možnost srovnání různých stavebních materiálů a jejich vlivu na komfort bydlení se zaměřením na zdravé bydlení.

2020-11-20

Revitalizace bytových domů s pomocí Baumitu

Společnost Baumit jako výrobce a prodejce stavebního materiálu s více než 25letou historií připravila komplexní službu Průvodce revitalizací bytových domů, kterou může využít vaše SVJ nebo SBD.

2020-11-19

Stavební firmy v Česku přišly o 37 % zahraničních zakázek

Největší překážkou jsou ztížené podmínky pro práci dělníků, mezi které patří mimo jiné jejich cestování přes hranice.

2020-11-18

Více než třetina zahraničních stavebních zakázek byla zrušena

Devět z deseti z těchto společností uvádí, že koronakrize a související omezení měla vliv na realizaci těchto zakázek.

2020-11-17

Více než třetina zahraničních stavebních zakázek byla zrušena

Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit spol. s.r.o., se řadí ke společnostem, jejichž zahraniční zakázky zasaženy nebyly: „Zatím překvapivě nijak negativně se koronakrize na našich zahraničních zakázkách neprojevila. Ve všech okolních zemích jsou prodeje našeho koncernu přinejmenším na loňské úrovni. Z pohledu Baumitu ČR očekáváme v příštím roce mírný růst exportu našich výrobků, a to zejména do Polska. Stavebnictví, a s tím i poptávka po našich výrobcích, zde řadu let významně roste. Produkce našich výrobních závodů je nicméně primárně orientovaná na domácí trh, export činí méně než 5 % našeho obratu."

2020-11-16

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

Asi nejdůležitějším krokem je rozhodnutí, jaká opatření realizovat, jaké úspory nebo výhody to přinese a v jakém časovém horizontu se vynaložené prostředky vrátí. S tím souvisí prvotní odhad nákladů investice a následných úspor.

2020-11-16

Více než třetina zahraničních stavebních zakázek byla zrušena kvůli komplikacím s kovidem

Dopad koronakrize na zahraniční stavební zakázky pocítilo 35 % dotázaných. Nejvíce jim zakázky komplikují ztížené podmínky pro práci dělníků, mezi které patří mimo jiné i jejich cestování přes hranice (70 %). Vlivem současné situace bylo zrušeno 37 % všech zahraničních zakázek a dalších 36 % bylo odloženo.

2020-11-15

Jak zamezit rosení oken

Omítka Baumit Klima na sebe umí vázat vzdušnou vlhkost a podle měnících se podmínek ji znovu uvolnit do interiéru. Má porézní strukturu a přispívá ke zdravému vnitřnímu klimatu.

2020-11-13

Systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Pokud potřebujete zrychlit pracovní postupy, použijte Baumit Baumacol Preciso Speed. Po vyzrání vyrovnávací hmoty je nutná celoplošná aplikace základního nátěru Baumit Grund (na nasákavé podklady), případně Baumit SuperGrund (pro nasákavé i nenasákavé podklady).

2020-11-11

Memorandu o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže pro zavedení BIM podle 75 % stavebních firem

Jako zásadní tuto spolupráci pro BIM vnímá Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit spol. s.r.o.: „Považuji to za zcela zásadní krok pro efektivní zavedení a používání BIM v praxi. Definování datových šablon poskytne všem zúčastněným subjektům základní garanci, že prostředky vynaložené na vývoj interních standardů nebudou zmařeny. Jako jedni z prvních výrobců stavebních materiálů v Česku jsme již v roce 2016 pro naše výrobky a systémová řešení zpracovali produktové knihovny včetně souvisejících výpočtových programů. Tehdy nám definice požadovaného cílového datového standardu velmi chyběla.“

2020-11-11

Kvalitní vzduch vyžene plíseň z bytu

Časté kašle, únava, atopický ekzém, alergie? Za vše může kvalita vzduchu u nás doma. V interiéru trávíme spoustu času, a když je klima nezdravé, rozjede se chronické onemocnění.

2020-11-11

Sanace, renovace a památková péče – použijte osvědčené sanační systémy

Vyzkoušejte ověřené sanační systémy Baumit Sanova, které bezpečně a spolehlivě ochrání každý objekt proti působení zubu času. Ideálními pomocníky pro historické budovy, které spadají pod ochranu památkové péče, jsou NHL výrobky.

2020-11-10

Kreativní techniky oživují současné fasády

Základem kreativní struktury je jednosložková silikonová dekorativní omítka Baumit CreativTop, která se nabízí v šesti zrnitostech od 0,2 do 4 mm.

2020-11-10

Využijte čas trávený doma užitečně. Zlepšete kvalitu vzduchu pomocí několika tipů

Jedním ze způsobů, jak vzduch v interiéru výrazně zpříjemnit, je vymalovat jej moderními barvami či použít stěrky, které jsou nejenom paropropustné, ale mají navíc speciálně vyvinuté účinky k čištění vzduchu. Vhodným nátěrem je například Baumit IonitColor.

2020-11-10

Zdravé interiéry pod dvěma značkami: VEKRA a Baumit

Rakouské městečko Wopfing na okraji východních Alp jižně od Vídně v sobě skrývá světový unikát – největší výzkumné zařízení v Evropě pro porovnávání vlivu stavebních materiálů na interní mikroklima, Viva Park. Výzkumný areál poskytuje možnost srovnání různých stavebních materiálů a jejich vliv na komfort bydlení se zaměřením na zdravé bydlení, tedy přesněji řečeno se zaměřením na optimální parametry vnitřního prostředí, které má bezprostřední vliv na lidské zdraví.

2020-11-9

Memorandum pomůže při zavedení BIM

V srpnu letošního roku podepsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb s ČKAIT, ČKA a ČAS.

2020-11-9

CEEC Research: BIM nebude zaveden do roku 2022, ale později

Navázání spolupráce MPO a dalších organizací na datovém standardu staveb pomůže při zavádění BIM podle 75 % dotázaných. I přesto se ale 59 % dotázaných domnívá, že BIM bude zaveden později než v roce 2022. Téměř všichni dotázaní by uvítali, kdyby mohli sledovat průběh svých správních řízení na DOSS a stavebních úřadech online (94 %). Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2020 zpracované analytickou společností CEEC Research.

2020-11-9

Memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže při zavedení BIM podle 75 % stavebních firem

Memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže při zavedení BIM podle 75 % stavebních firem.

2020-11-9

Jak se doma zbavit plísní

S chladným počasím přicházejí problémy s plísněmi v interiéru. Zlikvidujte je, ne své úspory.

2020-11-9

Memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb pomůže při zavedení BIM podle 75 % stavebních firem

V srpnu letošního roku podepsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR memorandum o spolupráci na datovém standardu staveb s ČKAIT, ČKA a ČAS. Podle 21 % dotázaných tato spolupráce pomůže urychlit digitalizaci stavebnictví a zavedení BIM do praxe, více jak polovina dotázaných se ale domnívá, že tato spolupráce pomůže pouze částečně (54 %). Čtvrtina dotázaných je názoru, že spolupráce výše uvedených organizací při zavádění BIM nepomůže vůbec (25 %).

2020-11-6

Lepení obkladů a dlažeb - pracovní postup

Pro vyrovnání podkladu je ideálním řešením vyrovnávací hmota Baumit Baumacol Preciso, aplikovatelná v tloušťkách od 2 do 30 mm. Pokud spěcháte a chcete uspořit čas, je možné použít její rychletuhnoucí verzi Preciso Speed.

2020-11-5

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

Společnost Baumit jako výrobce a prodejce stavebního materiálu s více než 25letou historií připravila komplexní službu Průvodce revitalizací bytových domů, kterou může využít vaše SVJ nebo SBD. Průvodce vás provede jednotlivými kroky revitalizace od první myšlenky a záměru až po finální realizaci. Pojďme si představit jednotlivé kroky této služby s Ing. Tomášem Turkem, manažerem pro klíčové zákazníky společnosti Baumit.

2020-11-4

Hobby domov

Máte rádi čerstvý vzduch po bouřce? Obsahuje velké množství záporně nabitých iontů, které mají dobrý vliv na naše zdraví a duševní pohodu.

2020-11-4

Baumit Baumacol – systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Balkon, terasa, renovace starých obkladů nebo podlaha s podlahovým vytápěním? Ucelený certifikovaný systém pro lepení obkladů a dlažeb Baumit Baumacol plně vyhovuje vysokým nárokům na realizaci v interiéru i exteriéru při rekonstrukčních pracích, stejně jako u novostaveb.

2020-11-4

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

Asi nejdůležitějším krokem je rozhodnutí, jaká opatření realizovat, jaké úspory nebo výhody to přinese a v jakém časovém horizontu se vynaložené prostředky vrátí. S tím souvisí prvotní odhad nákladů investice a následných úspor.

2020-11-4

Jak zamezit rosení oken?

Vytvořte si zdravé bydlení

2020-11-2

Zdravé bydlení – 2. díl: Poučení z Rakouska

Abyste se nespletli už při výběru stavební konstrukce svého prvního domu, bylo by ideální mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se budete cítit v domě z cihel, z pórobetonu, betonu, masivního dřeva či sendvičových konstrukcí.

2020-11-2

Setkání lídrů českého stavebnictví 2020/H2

Na konferenci budou prezentovány výsledky kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2020. Diskutovat se bude o dopadech koronavirové krize a krocích vlády pro podporu stavebních, projektových a developerských společností.

2020-11-2

Gletování s metalickým nátěrem

Kreativní fasády jsou zajímavým způsobem, jak dodat objektu šmrnc a originalitu. Samotnou úpravou fasády to však nekončí, originální může být i finální nátěr.

2020-11-1

Revitalizace bytových domů s pomocí služby od společnosti Baumit

Průvodce revitalizací bytových domů vás provede jednotlivými kroky revitalizace od první myšlenky a záměru až po finální realizaci. Pojďme si představit jednotlivé kroky této služby s Ing. Tomášem Turkem, manažerem pro klíčové zákazníky společnosti Baumit.

2020-10-30

Aplikace fasádního systému (pracovní postup)

Aplikace fasádního systému od A do Z – od přípravy podkladu až po aplikaci finální probarvené omítky.

2020-10-29

Interiérová barva Baumit IonitColor získala zlatou Známku kvality 2020

Udělování známek organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci svého nadačního programu Česká stavební akademie ve spolupráci s dalšími institucemi.

2020-10-29

Setkání lídrů českého stavebnictví – online stream

Budoucnost českého stavebnictví do roku 2030 a strategie vlády k podpoře v době krize. Taková budou stěžejní témata mimořádného setkání představitelů státu a generálních ředitelů stavebních a developerských společností z celé České republiky, které se uskuteční formou živého online streamu 24. listopadu 2020.

2020-10-29

Barva, která zlepšuje vzduch v interiéru, získala ocenění Grand Prix

Tak možná nepřekvapí, že si z podzimního veletrhu For Arch odvezl Grand Prix materiál Baumit IonitColor, který vytváří takzvané záporné ionty. Ty pak na sebe nabalují prachové částice a pyly, které padají k zemi a díky tomu je nevdechujeme.

2020-10-28

Aplikační postup lepení obkladů a dlažeb

Součástí výrobního programu Baumit Baumacol jsou samozřejmě kvalitní spárovací hmoty a právě v této oblasti přichází letos Baumit s významnými změnami. Zcela novým výrobkem pro spárování obkladů fasád (cihlové pásky, kamenné obklady apod.) je vysoce flexibilní mrazuvzdorná spárovací hmota na cementové bázi s názvem Baumit Ceramic, a to ve verzích S nebo F.

2020-10-28

Grand Prix 2020: ohlédnutí za veletrhem For Arch

Na 22 000 čtverečních metrech představilo své produkty 375 vystavovatelů z pěti zemí. Akci navštívilo přes 26 tisíc návštěvníků. Součástí veletrhu bylo již tradiční vyhlášení ocenění Grand Prix, podívejme se proto na některé z oceněných výrobků…

2020-10-23

Ocenění pro společnost Baumit

Interiérová barva a novinka letošního roku Baumit IonitColor získala na veletrhu FOR ARCH hlavní cenu Grand Prix.

2020-10-23

Řešení pro keramické obklady a dlažby

Baumit Baumacol – realizace dlažby v interiéru a exteriéru. Lokální (i případně celoplošné) vyrovnání podkladu pomocí vyrovnávací hmoty Baumit Baumacol Preciso, v tloušťce od 2 do 30 mm. Pokud potřebujete zrychlit pracovní postupy, použijte Baumit Baumacol Preciso Speed.

2020-10-22

Zdravé bydlení – 1. díl: Třetina rodin žije v domech z cihel

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby produktů je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem. Právě tyto cenné poznatky vycházejí z velkého množství naměřených dat, získaných ve výzkumném centru Viva Research Park, které se nachází v rakouském Wopfingu, zhruba padesát kilometrů jižně od Vídně

2020-10-20

Úspěšně proběhl stavební veletrh FOR ARCH

Během letošního ročníku nechybělo ani udílení cen GRAND PRIX pro nejzajímavější exponáty a TOP EXPO pro nejpoutavější expozice. Odborná porota ohodnotila jako nejzajímavější tyto produkty a firmy: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. za překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný, Baumit, spol. s r.o. za produkt Baumit IonitColor a BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. za nerezový bazén s integrovaným schovaným přelivným žlábkem. Při udílení cen TOP EXPO uspěly firmy ROVEX ENGINEERING s.r.o., 2VV s.r.o., HDL Automation s.r.o. a BAUMIT, spol. s r.o.

2020-10-16

Systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Jednotlivé systémy Baumit Baumacol pro lepení a spárování obkladů a dlažeb jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše, což vylučuje vzájemný posun jednotlivých vrstev.

2020-10-15

Pro zateplení jen to nejlepší!

Ze zmíněné široké nabídky systémů zateplení se těší největší oblibě difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open, který je nejvhodnějším a nejúčinnějším řešením pro zajištění zdravého vnitřního prostředí. Kombinuje v sobě totiž tu nejlepší kotvicí technologii, propustnost vodní páry, vysoce účinnou tepelnou izolaci a inovativní omítku s využitím nanotechnologií.

2020-10-15

Kde u oken tiká biologická bomba?

Základem zdravého bydlení je zdravý vzduch. A ten by měl být do interiéru dopraven pasivně, bez použití elektroniky, klimatizace či nuceného oběhu vzduchu, říká Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit.

2020-10-13

Klenot vaší fasády

Baumit MosaikTop je více než dokonalá ochrana soklové části fasády.

2020-10-10

Centrála společnosti Baumit vybudovala v rakouském Wopfingu výzkumný park VIVA

Rakouské městečko Wopfing na okraji východních Alp jižně od Vídně v sobě skrývá světový unikát – největší výzkumné zařízení v Evropě pro porovnávání vlivu stavebních materiálů na interní mikroklima, Viva Park, které vybudovala centrála společnosti Baumit.

2020-10-9

Výrobek Baumit IonitColor získal hlavní cenu GRAND PRIX na veletrhu FOR ARCH

ovinka roku – minerální barva Baumit IonitColor – aktivně zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru získala hlavní cenu v soutěži GRAND PRIX. Vedle této prestižní ceny byla výstavní plocha společnosti Baumit oceněna v kategorii Nejpůsobivější expozice nad 60 m2 v rámci soutěže FOR ARCH TOP EXPO.

2020-10-9

Systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých typů obkladů a dlažeb pro novostavby i renovace vyžaduje neustálý vývoj stavebních materiálů, které jsou pro jejich úspěšnou realizaci klíčové. Baumit v této oblasti dlouhodobě nabízí svůj ucelený program s názvem Baumacol.

2020-10-9

Zažijte vodopád iontů i u vás doma

Čerstvý vzduch, který cítíte po bouřce nebo u vodopádů, má pozitivní efekt na naše zdraví a psychiku právě díky vysokému množství záporně nabitých iontů. Kvůli snaze zvýšit koncentraci záporně nabitých iontů vyvinul Baumit vysoce paropropustnou minerální barvu Baumit IonitColor, která je schopna díky svému unikátnímu složení vytvářet záporné vzdušné ionty.

2020-10-9

Kreativní techniky oživují současné fasády

Základním kamenem kreativní struktury je jednosložková silikonová dekorativní omítka Baumit CreativTop, která se nabízí v šesti zrnitostech od 0,2 do 4 mm. tato omítka se nanáší ihned po zaschnutí základního nátěru, a to ručně či strojně. tloušťka vrstvy omítky závisí na zvolené technologii. Pro docílení finálního vzhledu se používají různé nástroje, jako je zednická lžíce, houbové hladítko, zubová stěrka, válečky, kartáče, stříkací pistole a jiné.

2020-10-8

Společnost Baumit získala na 31. ročníku veletrhu FOR ARCH dvě velmi významná ocenění

Nezávislá pětičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z Fakulty stavební ČVUT v Praze, ocenila minerální barvu Baumit IonitColor především za inovativní přístup výrobce k řešení povrchové úpravy stěn s deklarovaným dopadem na kvalitu vnitřního prostředí.

2020-10-6

Zavřely se brány veletrhu FOR ARCH 2020

V sobotu 26. září se zavřely brány pražského výstaviště v Letňanech. Skončil veletrh FOR ARCH 2020. Významnou stavební akci poznamenala v letošním roce přísná hygienická opatření. Redakce TZB-info nabízí malou rekapitulaci.

2020-10-5

Systémové řešení pro keramické obkladky a dlažby

Jednotlivé systémy Baumit Baumacol pro lepení a spárování obkladů a dlažeb jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše, což vylučuje vzájemný posun jednotlivých vrstev. Typickým příkladem použití vybraného systému pro exteriér z programu Baumit Baumacol jsou balkonové konstrukce, tedy rovněž terasy či lodžie.

2020-10-5

Systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Současný tlak investorů na zkrácení času stavby s cílem snížení celkových ekonomických nákladů dává otevřený prostor pro využití rychle tuhnoucí flexibilní lepicí malty třídy C2FT S1 s názvem Baumit Baumacol FlexTop Speed. S jejím použitím je totiž daná realizace pochozí a spárovatelná již po třech hodinách, což je jejím významným benefitem.

2020-10-2

Výsledky soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019

Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získala firma Baumit, s.r.o.

2020-10-2

Netiká vám doma časovaná bomba?

Rakouské městečko Wopfing v sobě skrývá světový unikát – největší výzkumné zařízení v Evropě pro porovnávání vlivu stavebních materiálů na interní mikroklima, Viva Park. Výzkumný park poskytuje možnost srovnání různých stavebních materiálů a jejich vliv na komfort bydlení se zaměřením na zdravé bydlení.

2020-10-2

Baumit Baumacol - systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Jednotlivé systémy Baumit Baumacol pro lepení a spárování obkladů a dlažeb jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše, což vylučuje vzájemný posun jednotlivých vrstev.

2020-9-30

Centrála společnosti Baumit vybudovala v rakouském Wopfingu výzkumný park VIVA

Rakouské městečko Wopfing na okraji východních Alp jižně od Vídně v sobě skrývá světový unikát – největší výzkumné zařízení v Evropě pro porovnávání vlivu stavebních materiálů na interní mikroklima, Viva Park, které vybudovala centrála společnosti Baumit.

2020-9-30

Ministr Havlíček zahájil veletrh FOR ARCH a ocenil jeho organizaci

Ceny GRAND PRIX na veletrhu získaly firmy: Baumit, spol. s r. o. za produkt Baumit IonitColor a jeho inovativní přístup k řešení povrchové úpravy stěn s deklarovaným dopadem na kvalitu vnitřního prostředí v oblasti elektroiontového mikroklimatu a HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. za překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný a jeho moderní řešení zajišťující minimální vznik tepelných mostů a současně umožňující dodatečnou instalaci aktivních stínicích okenních prvků.

2020-9-30

Škola zdravého bydlení

Víte, že udržet v bytě zdravé ovzduší dokáží například speciální nové omítky Baumit Klima? Podstatně vylepšit je mohou i nové malířské barvy od téhož výrobce s neomezeným ionizačním efektem.

2020-9-29

Baumit Baumacol - systémová řešení pro keramické obklady a dlažby

Dodavatel stavebních materiálů Baumit reaguje neustálou inovací programu Baumacol na současné trendy a nerozhoduje přitom, zda se jedná o realizaci v interiéru, či v exteriéru. Právě ucelený certifikovaný program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb dává investorům především jistotu kompatibility jednotlivých vrstev, což je pro dosažení následné kvality a dlouhé životnosti takové konstrukce zcela zásadní předpoklad.

2020-9-28

Výrobek Baumit IonitColor získal hlavní cenu Grand Prix na veletrhu For Arch

Nezávislá pětičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z Fakulty stavební ČVUT v Praze, ocenila minerální barvu Baumit IonitColor především za inovativní přístup výrobce k řešení povrchové úpravy stěn s deklarovaným dopadem na kvalitu vnitřního prostředí.

2020-9-28

Společnost Baumit získala na právě probíhajícím 31. ročníku veletrhu FOR ARCH dvě velmi významná ocenění.

Novinka roku – minerální barva Baumit IonitColor – aktivně zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru získala hlavní cenu v soutěži GRAND PRIX.

2020-9-27

For Arch žije

Jednou z nejpoutavějších expozicí na veletrhu, a to v hale 1, byla ta, která patřila společnosti Baumit, spol. s r. o. Ta, mimo to, že získala ocenění také v soutěži Top Expo, o níž bude ještě řeč, zvítězila v produktovém klání se svým progresivním výrobkem – minerální barvou IonitColor

2020-9-25

Výsledky 13. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019

Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získala firma Baumit, s.r.o.

2020-9-25

Doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2020

Mezi oceněnými (Cena GRAND PRIX) byla například společnost BAUMIT, která společně s firmou VEKRA a Institutem zdravého bydlení prezentovala své výrobky na tiskové konferenci týden před veletrhem. Baumit IonitColor získal i zde velký respekt.

2020-9-18

Změňte své bydlení na zdravé místo. Volte správné stavební materiály

„Jsem osobně přesvědčený, že zdravé vnitřní prostředí máme vytvořit pasivním způsobem. To je bez vlivu elektroniky, klimatizace a nuceného oběhu vzduchu,“ říká generální ředitel společnosti Baumit v ČR Pavel Med. Pro kvalitnější život v našich domovech tedy můžeme udělat několik změn.

2020-9-18

Kreativní techniky oživují současné fasády

Baumit nejprve optimalizoval počet barevných odstínů soklových omítek z barveného křemenného písku, a to v klasické řadě Mosaik Essential Line. Současně však představil zcela novou řadu Mosaik Natural Line v osmi exkluzivních kombinacích kamenů. Ve struktuře se poprvé objevují slídové vločky „Mica Flakes“, které dodávají vzhledu fasády naprostou jedinečnost.

2020-9-17

Také vám doma tiká časovaná bomba?

Čerstvý vzduch, který dobře známe z čisté přírody, cítíte po bouřce nebo u vodopádů, má pozitivní efekt na naše zdraví a psychiku díky vysokému množství záporně nabitých iontů. „ Právě kvůli snaze zvýšit koncentraci záporně nabitých iontů vyvinul BAUMIT vysoce paropropustnou minerální barvu Baumit IonitColor, která je schopna díky svému unikátnímu složení vytvářet záporné vzdušné ionty.

2020-9-17

Bydlete zdravě! …aneb vše je skryto pod slupkou

Rakouské městečko Wopfing na okraji východních Alp jižně od Vídně v sobě skrývá světový unikát – největší výzkumné zařízení v Evropě pro porovnávání vlivu stavebních materiálů na interní mikroklima, Viva Park.

2020-9-17

Kouzla prémiových omítek Baumit

Drypor efekt – ochrana proti organickému znečištění

2020-9-17

Vnější kontaktní zateplení

Zateplovací systém Baumit open se vyznačuje velkou prodyšností, a proto je vhodný zejména pro dodatečné zateplování starších zděných objektů (má stejnou propustnost pro vodní páry jako cihly), ale i pro novostavby.

2020-9-16

Kreativní techniky oživují současné fasády

Moderní doba si však žádá stále nové a nové kreativní přístupy, techniky a materiály. S tímto neustálým vývojem dekorativního vzhledu fasády souvisí také letošní významná změna u pestrobarevných pastovitých omítek Baumit MosaikTop.

2020-9-16

Jak vybrat čističku vzduchu. Pozor dejte na druh filtrace i výkon

Novinkou na trhu je vysoce paropropustná minerální barva, která je schopna díky svému složení vytvářet záporné vzdušné ionty. „Díky produktu IonitColor pak na sebe ionizované částice vzduchu vážou prach a pyl, který padá k zemi, odkud se dá lépe odstranit,“ vysvětluje Tomáš Korecký ze společnosti Baumit. Aplikace této barvy je jednoduchá, může být použita i jako vrchní vrstva přes původní nátěry.

2020-9-16

Výdech a nádech!

Novinkou na trhu je vysoce paropropustná minerální barva, která je schopna díky svému složení vytvářet záporné vzdušné ionty. „Díky produktu IonitColor pak na sebe ionizované částice vzduchu vážou prach a pyl, který padá k zemi, odkud se dá lépe odstranit,“ vysvětluje Tomáš Korecký ze společnosti Baumit.

2020-9-16

Jaká fasádní omítka je ta nejlepší?

V České republice jsou trendem omítky silikonové, jejich prodej představuje podíl cca ⅔ z celkových ročních prodejů. Nelze však jednoznačně prohlásit, že nejlepší omítkou je omítka silikonová, protože v určitých situacích bude za jinými omítkami zaostávat.

2020-9-16

Baumit IonitColor = 21 kg čerstvého vzduchu

Jedinečných vlastností Ionitu se rozhodlo využít zdravotnické zařízení Lázně Bechyně , které patří mezi jedny z nejstarších lázní v ČR. Zde byly v rámci rekonstrukce vymalovány vybrané pokoje barvou Baumit IonitColor pro vyšší kvalitu pobytu všech lázeňských hostů.

2020-9-16

Příroda v atmosféře domova

Až dosud však bylo jedinou otázkou, jak zvýšit počet prospěšných záporných částic ve vzduchu uvnitř místnosti. Složení interiérové barvy Baumit IonitColor nyní nabízí odpověď.

2020-9-15

Aplikace fasádního systému

Technologický postup aplikace fasádního systému od přípravy podkladu až po aplikaci finální probarvené omítky.

2020-9-14

Kouzla prémiových omítek Baumit

Nanopor efekt – čistota formou fotokatalýzy

2020-9-14

Zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem (pracovní postup)

Baumit Ceramic je určen především na zateplení ploch, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

2020-9-13

Zveme Vás na stavební veletrh FOR ARCH

Navštivte nás na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH od 22. do 26. září ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Expozici Baumit najdete v hale 1, ve stánku č. 1H045.

2020-9-11

Kouzla s prémiovými omítkami Baumit

Baumit nabízí systémová řešení, proto má v nabídce i speciální řadu prémiových fasádních barev – silikátový nátěr Baumit NanoporColor, silikonový nátěr Baumit StarColor a akrylátový nátěr Baumit PuraColor. Tyto barvy disponují stejnými vyššími užitnými hodnotami jako prémiové omítky.

2020-9-8

Obnova starého balkonu se zateplením

Postup obnovy hydroizolační stěrkou

2020-9-7

Kreativní techniky oživují současné fasády

Moderní doba si však žádá stále nové a nové kreativní přístupy, techniky a materiály. S tímto neustálým vývojem dekorativního vzhledu fasády souvisí také letošní významná změna u pestrobarevných pastovitých omítek Baumit MosaikTop.

2020-9-4

Kreativní techniky oživují současné fasády

V současnosti je asi nejžádanější kreativní technikou struktura povrchu betonu a investoři obecně preferují také hladké fasády, což je například technika již zmíněného gletování. Důvodem je především snadná údržba takové fasády.

2020-9-1

Kouzla prémiových omítek Baumit

Baumit nabízí systémová řešení, a proto má v nabídce i speciální řadu prémiových fasádních barev – silikátový nátěr Baumit NanoporColor, silikonový nátěr Baumit StarColor a akrylátový nátěr Baumit PuraColor. Tyto barvy disponují stejnými vyššími užitnými hodnotami jako jednotlivé typy prémiových omítek.

2020-8-31

Kreativní techniky

Mluvíme-li o kreativitě, nelze nezmínit široký rozsah barevné škály nabízených odstínů. Vzorník barev Baumit Life dnes nabízí až neuvěřitelných 888 odstínů a převážnou většinu z nich lze využít pro tvorbu kreativních a designových omítek. Následného zvýraznění plastičnosti či vytvoření zvláštních efektů struktury lze docílit kombinací se speciálními nátěry Baumit Lasur, Baumit Metallic nebo Baumit Glitter.

2020-8-30

Svépomocí.cz - Kouzla prémiových omítek Baumit

Mezi výhody prémiových omítek Baumit patří také jejich nabídka v jemné struktuře K1 se zrnitostí 1 mm pro dosažení velmi hladkých povrchů fasád.

2020-8-27

Kreativní techniky oživují současné fasády

Základním kamenem kreativní struktury je jednosložková silikonová dekorativní omítka Baumit CreativTop, která se nabízí v šesti zrnitostech od 0,2 do 4 mm. Tato omítka se nanáší ihned po zaschnutí základního nátěru, a to ručně či strojně.

2020-8-26

Kreativní techniky oživují současné fasády

V nabídce Baumitu se tak můžete seznámit s válečkováním, špachtlováním, kartáčováním, fládrováním, strukturováním hřebenem, gletováním, modelováním a dalšími technikami, kdy každá z nich vyžaduje určitou zrnitost omítky Baumit CreativTop. Omítka se dá nanášet ručně, v případě zrnitosti od 1,5 mm i strojně.

2020-8-25

Co dokážou interiérové omítky

tejného efektu jako s hlínou můžete dosáhnout i s moderními omítkami, které dokážou nejen optimálně regulovat vlhkost, ale i pohlcovat ze vzduchu škodliviny. Základem omítek Klima od značky Baumit je vápno (vápencové plnivo a vápenné pojivo), tedy materiál tradičně využívaný pro své dezinfekční účinky. Vápno vytváří jejich zásaditý charakter, díky čemuž mají přirozené dezinfekční vlastnosti a působí jako ochrana před škodlivými mikroorganismy a růstem plísní.

2020-8-25

Kouzla prémiových omítek Baumit

Kouzlo prémiových omítek spočívá v jedinečných vlastnostech – v terminologii Baumitu rovněž označovaných efektech. Nanopor efekt propůjčuje prémiové omítce Baumit NanoporTop samočistící schopnost díky zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do jejího složení. Výsledkem je rychle suchá, čistá a dlouhodobě krásná fasáda.

2020-8-18

Kouzla prémiových omítek Baumit

Pro prémiové výrobky je charakteristické inovativní využití znalostí z jiných oborů, např. moderních nanotechnologií. Ukázkou může být zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do samočisticí minerální omítky, jako je Baumit NanoporTop.

2020-8-14

Systémová řešení a prémiové řady

K ochraně proti biologickému napadení fasády přispívají i nová speciální mikroplniva omítek. Příkladem může být vysrážený uhličitan vápenatý (precipitated calcium carbonate – PCC) připomínající tvarem mořské korály. Výrobně je mnohem nákladnější než běžný mletý vápenec, ale ve srovnání s ním má výhodu ve své jemnosti a pórovitosti. Jeho částice plné spletitých kapilár z povrchu omítky odsávají zkondenzovanou vlhkost, a tak ho vlastně suší. A na suchém povrchu se biologické napadení nerozvíjí tak snadno jako na povrchu smočeném vodním filmem nebo na oroseném superhydrofobním povrchu. Touto funkcí je vybavena omítka Baumit StarTop.

2020-8-14

Sanace omítek u historických staveb

Baumit nabízí čtyři základní sanační systémy pro vlhké a zasolené zdivo. Pro nejširší oblast použití s ohledem na míru vlhkosti a stupeň zasolení je vhodný systém Baumit SanovaMonoTrass. Jedná se o jednu z nerozšířenějších sanačních omítek s prestižním certifikátem WTA (Vědeckotechnická společnost pro sanace staveb a péči o památky, z.s.). Její předností je vysoká míra univerzálnosti v použití. Nanáší se v jedné nebo ve dvou vrstvách, avšak vždy na síranuvzdorný sanační cementový přednástřik Baumit SanovaPre. Pokud není omítka SanovaMonoTrass finální vrstvou, lze pokračovat aplikací jedné vrstvy sanační štukové omítky Baumit SanovaFine s finálním vysoce paropropustným nátěrem silikátové barvy Baumit SanovaColor.

2020-8-14

Řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Pokud jde o obnovu starší běžné minerální fasády (např. vápenocementové omítky, břízolitu apod.), je prvním krokem nanesení víceúčelové renovační stěrky Baumit MultiWhite vyztužené vlákny se štukovým povrchem. Tato stěrka o zrnitosti 1 mm se nanáší v minimální tloušťce 3 mm. V druhém kroku se použije jako další vrstva základní nátěr Baumit Multiprimer. A stejně jako v minulých případech celý proces renovace končí u kvalitních fasádních barev.

2020-8-10

Kouzla prémiových omítek Baumit

Díky prémiové omítce Baumit PuraTop se podařilo spojit barevné a estetické představy architekta s energetickou šetrností a dlouhodobou trvanlivostí fasády. Tato omítka umožňuje prakticky nekonečný výběr libovolných odstínů, včetně 94 nejintenzivnějších odstínů barev ze vzorníku Baumit Life. Díky svým výrazně sytým a jasným barvám dodává každé fasádě výjimečný a velmi individuální charakter.

2020-8-10

Kouzla prémiových omítek Baumit

Pro prémiové výrobky je charakteristické inovativní využití znalostí z jiných oborů, např. moderních nanotechnologií. Ukázkou může být zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do samočisticí minerální omítky, jako je Baumit NanoporTop.

2020-8-6

Prémiové omítky Baumit

Není žádným tajemstvím, že právě prémiové omítky Baumit mají vyšší obsah pojiv ve své struktuře, což jim přidává výhodu jak u pigmentace do sytých odstínů pestrých barev, tak co do životnosti v kritických mikroklimatických podmínkách. Některé části fasády, například římsy, bosáže, šambrány a parapety, však bývají velmi namáhány bez ohledu na klimatické podmínky. A právě pevnější spoj mezi pigmenty a pojivem v prémiové omítce pomáhá zachovat požadovanou životnost.

2020-8-6

Od obnovy fasády po renovace balkonů

Nejčastějším důvodem k obnově fasády je její napadení různými druhy řas a plísní. Tmavá vlhká místa bez přístupu slunce jsou pro tyto mikroorganismy téměř ideálním prostředím. Velmi účinným řešením je aplikace vodou ředitelného sanačního nátěru Baumit FungoFluid obsahujícího algicidní a fungicidní látky.

2020-8-5

Kouzla prémiových omítek Baumit

K ochraně proti biologickému napadení fasády mohou přispívat i nová speciální mikroplniva omítek. Příkladem může být vysrážený uhličitan vápenatý (precipitated calcium carbonate – PCC) připomínající tvarem mořské korály. Toto mikroplnivo je výrobně mnohem nákladnější než běžný mletý vápenec, ale ve srovnání s ním má zásadní výhodu ve své jemnosti a pórovitosti. Jeho částice plné spletitých kapilár z povrchu omítky snadno odsávají zkondenzovanou vlhkost, a tak ho vlastně suší. A na suchém povrchu se biologické napadení nerozvíjí tak snadno jako na povrchu smočeném vodním filmem nebo na oroseném superhydrofobním povrchu. Touto funkcí je vybavena omítka Baumit StarTop. Po změně mikroklimatických podmínek, např. po přechodu ze sychravého rána do slunného odpoledne, se vlhkost absorbovaná omítkou snadno a beze škod odpaří.

2020-8-4

Kouzla prémiových omítek Baumit

Díky prémiové omítce Baumit PuraTop se podařilo spojit barevné a estetické představy architekta s energetickou šetrností a dlouhodobou trvanlivostí fasády. Tato omítka umožňuje prakticky nekonečný výběr libovolných odstínů, včetně 94 nejintenzivnějších odstínů barev ze vzorníku Baumit Life. Díky svým výrazně sytým a jasným barvám dodává každé fasádě výjimečný a velmi individuální charakter.

2020-7-22

Fasáda s dekorem dřeva. Buďte kreativní

Při realizaci těchto kreativních struktur je však nutné dodržet předepsaný technologický postup. V případě velmi oblíbené techniky fládrování je pak výsledkem krásný povrch v dekoru dřeva. Je až neuvěřitelné, že finální vizáže dokonalého dřevěného dekoru na fasádě lze dosáhnout jednoduchou aplikací dekorativní omítky Baumit CreativTop. Prostě kreativitě fasád se dnes meze už dávno nekladou!

2020-7-21

Baumit IonitColor v lázních Bechyně

V lázeňských místnostech, kde byla barva aplikována, dosáhla následně kvalita vzduchu výrazně vyšší úrovně srovnatelné s pobytem v přírodě či u moře. Výjimečné schopnosti barvy Baumit IonitColor potvrdila také rozsáhlá měření koncentrace záporných iontů ve vzduchu před a po její aplikaci v místnostech.

2020-7-21

Jaké barvy by slušely fasádě vašeho domu?

Vyzkoušejte aplikaci Baumit Vizualizace, která vám umožní vyzkoušet si různé kombinace barevných odstínů a kreativních textur přímo na fotografii vašeho domu.

2020-7-15

Baumit SuperGrund: Adhezní můstek pro pevné spojení

Použitím produktu Baumit SuperGrund si zajistíte dokonalé spojení mezi podkladem a nově nanášenou vrstvou. Je vhodný zejména pod podlahové potěry, samonivelační a hydroizolační stěrky, ale své uplatnění najde i při lepení dlažby na dlažbu nebo obkladu na obklad.

2020-7-15

Sanace a památková péče

V případě historických objektů, ale i starších a rozsáhlých zemědělských usedlostí historické hodnoty se přistupuje k sanacím odlišným způsobem, a to zejména v oblasti používaných materiálů. Jedná se o tzv. památkovou péči a zde jsou státními úřady a organizacemi vyžadovány většinou původní stavební postupy i materiály. Například u kamenných staveb a všude tam, kde se vyskytuje opuka, není vhodné používat cementové omítky, a proto se Baumit v této oblasti orientuje na čistě vápenné materiály.

2020-7-14

Baumit obsadil 1. místo v Ratingu výrobců a dodavatelů stavebních výrobků, technologií a služeb

Společnost Baumit zvítězila v kategorii dodavatelů stavebních výrobků, technologií a služeb pro období let 2015 - 2019, a to mezi celkovým počtem 131 zúčastněných subjektů.

2020-7-9

Litý polystyren ThermoWhite v podlahách ateliéru překonal očekávání

V souvislosti s tím je potřeba zmínit, že se ThermoWhite nově spojil s producentem technologie litých potěrů Baumit Alpha. Výsledkem této „fúze” je systémové řešení podlahy. Je nasnadě nazvat ho chytrým, poněvadž nabízí snadné a rychlé řešení, sníženou pracnost, minimalizaci spotřeby materiálu a vytváří estetickou, dokonale rovinnou podlahu. Majitel nemovitosti si může být jist, že se bez složité koordinace různých dodavatelů a materiálů dopracuje kvalitního a vizuálně přiměřeného výsledku.

2020-7-8

Obnova, renovace a ochrana fasád domů (pracovní postup)

I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně tak je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů. Pravidelná kontrola fasády může již po dvou letech od realizace odhalit její počáteční poškození

2020-7-7

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Pokud pravidelná kontrola fasády odhalí trhliny, rozhoduje o následujícím postupu obnovy jejich šířka, přičemž limitní hodnotou je 0,5 mm. Proč právě půl milimetru? Odpověď souvisí s povrchovým napětím kapky vody, které jí do této šířky trhliny neumožní proniknout do struktury fasády, což by mělo velmi brzy poměrně fatální následky. Odlišný postup renovace je dán také konstrukcí fasády, tedy jde-li o omítku, nebo zateplovací systém. Pokud jsou trhlinky do šířky 0,5 mm, je nutno použít již speciální penetrační nátěr Baumit FillPrimer obohacený vlákny s následnou aplikací barvy Baumit StarColor.

2020-6-29

Betonové směsi pro konkrétní typy realizace

Práce se speciálními betonovými směsmi je velmi podobná běžnému betonování, je však důležité důsledně dodržovat základní zásady při práci s nimi - například poměry mísení nebo předepsané časové intervaly.

2020-6-26

Betonové směsi na míru

Každý z produktů Baumit v kategorii suchých betonových směsí nabízí unikátní vlastnosti, které lze využít pro určitý druh stavebních činností. Je však důležité důsledně dodržovat základní zásady při práci s nimi.

2020-6-26

Řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Pokud jde o obnovu starší běžné minerální fasády (např. vápenocementové omítky, břízolitu apod.), je prvním krokem nanesení víceúčelové renovační stěrky Baumit MultiWhite vyztužené vlákny se štukovým povrchem. Tato stěrka o zrnitosti 1 mm se nanáší v minimální tloušťce 3 mm. V druhém kroku se použije jako další vrstva základní nátěr Baumit MultiPrimer. A stejně jako v minulých případech celý proces renovace končí u kvalitních fasádních barev.

2020-6-25

Baumit umí betonové směsi na míru

Široké portfolio suchých betonových směsí firmy Baumit nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.

2020-6-23

Baumit má systém pro řešení renovaci a obnovu domů, fasád, balkónů

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů. I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně tak je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů.

2020-6-22

Baumit – betonové směsi na míru

„Základními specifikačními parametry betonových směsí jsou pevnost v tlaku, stupeň vlivu prostředí, obsah chloridů, velikost kameniva a konzistence. Zmíněná pevnost v tlaku se udává v hodnotách válcových a krychelných pevností (v MPa), přičemž obě naměřené hodnoty jsou rozdílné a nelze je zaměňovat,“ vysvětluje Ing. Martin Herclík, produktový manažer společnosti Baumit.

2020-6-19

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů

Nejčastějším důvodem k obnově fasády je však její napadení různými druhy řas a plísní. Tmavá vlhká místa bez přístupu slunce jsou pro tyto mikroorganismy téměř ideálním prostředím. Velmi účinným řešením je aplikace vodou ředitelného sanačního nátěru Baumit FungoFluid obsahujícího algicidní a fungicidní látky.

2020-6-19

Baumit – betonové směsi na míru

Především kutilové a zahrádkáři ocení vlastnosti suché betonové směsi Baumit FixBeton. Jedná se totiž o rychletuhnoucí beton pro drobné stavební práce, který je vhodný například pro betonování sloupků zahradních plotů, zábradlí či dopravního značení. Při práci s touto suchou betonovou směsí je však potřeba dodržet pracovní postup, zejména z pohledu její časové zpracovatelnosti. Ta trvá přibližně 10 minut a směs začíná tuhnout již po 3 minutách.

2020-6-18

Systémy Baumit pro renovace fasád domů a balkónů

Pravidelná kontrola fasády může již po dvou letech od realizace odhalit její počáteční poškození. Zpravidla se jedná o počínající tvorbu mikroorganismů, jako jsou určité druhy plísní či řas. Právě mikroorganismy jsou nejčastějším důvodem k následné obnově fasády. Ale důvodů může být samozřejmě více, například vznik trhlin o různé šířce, a to hlavně u domů se stářím v rozmezí od sedmi do deseti let. Rozsah a povaha případného narušení fasády je následně určující pro technologický postup obnovy včetně doporučené skladby jednotlivých výrobků.

2020-6-18

Renovace fasády – systémová řešení

Renovace fasády je téma, které časem řeší většina investorů. Ať už se jedná pouze o zašlou či zašpiněnou fasádu, popřípadě fasádu napadenou řasami, odlupující se nátěr, pískující povrchy, nebo fasádu poškozenou trhlinami. Pro všechny tyto případy nabízí společnost Baumit ověřená a systémová řešení, která navrátí původní fasádě Vašeho domu nový lesk. Podívejte se na jednotlivé skladby a postupy.

2020-6-12

Baumit MultiWhite - jedinečná renovační stěrka

Stěrka Baumit MultiWhite, která je vyztužená vlákny, je vhodná rovněž jako finální povrchová úprava se štukovou strukturou na sanační nebo tepelněizolační omítky, ale také přímo na beton bez nutnosti kontaktního můstku.

2020-6-9

Pozvánka na webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Vážení stavebníci, majitelé nemovitostí a odborníci ve stavebnictví, přemýšlíte o zateplení domu a hledáte zateplovací systém, který skvěle izoluje, propouští vlhkost, zamezuje kondenzaci vodní páry v konstrukci, vytváří zdravé vnitřní klima a ještě zkracuje čas při stavbě nutný k vysychání konstrukce?

2020-6-9

Webinář Baumit open – Zateplení, které dýchá

Společnost Baumit zve na webinář věnovaný zateplovacímu systému Baumit open. Jeho vlastnosti a použití představí Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS, a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy.

2020-6-9

Baumit – betonové směsi na míru

V současnosti je beton základním materiálovým segmentem většiny stavebních realizací. Jeho využití lze nalézt v různých typech konstrukcí, musí tedy splňovat mnoho specifických požadavků. Společnost Baumit má široké portfolio výrobků v segmentu suchých betonových směsí a nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.

2020-6-8

Pozvánka na webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Věnujte ve čtvrtek 11. 6. ve 13 hodin pozornost webináři Baumit open, kde Vám Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy vysvětlí, jak celý systém funguje, kdy je systém Baumit open tou nejlepší volbou a proč.

2020-6-3

Webinář: Baumit open – Zateplení, které dýchá!

Vážení zájemci o rekonstrukci a majitelé nemovitostí, přemýšlíte o zateplení domu a hledáte zateplovací systém, který skvěle izoluje, propouští vlhkost, zamezuje kondenzaci vodní páry v konstrukci, vytváří zdravé vnitřní klima a ještě zkracuje čas při stavbě nutný k vysychání konstrukce? Věnujte ve čtvrtek 11. 6. ve 13 hodin pozornost webináři Baumit open, kde Vám Ing. Petr Lorenc, produktový manažer ETICS a Luděk Gajdoš, vedoucí prodejního týmu východní Čechy vysvětlí, jak celý systém funguje, kdy je systém Baumit open tou nejlepší volbou a proč.

2020-5-28

Pracovní postup: Zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

V letních měsících doporučujeme provádět výztužnou stěrku ve variantě s jednou síťovinou Baumit KeraTex, aby nemohlo dojít k případnému sprahnutí druhé výztužné vrstvy.

2020-5-28

Zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

2020-5-28

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 52.: Vnitřní dlažba

Na distanční stěrku Nivello Quattro od partnera Baumit, která vyrovnala výškové rozdíly na podlahách v budově, byla pokládána keramická dlažba, kterou dodal partner projektu SIKO. Dlažba byla vkládána do tenkovrstvé malty určené pro tepelně namáhané pochozí povrchy Baumit Baumacol, což je kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na provádění v interiéru i exteriéru.

2020-5-28

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků. Právě tyto produkty ve spojení se zateplovacím systémem Baumit Ceramic prošly náročnými certifikačními testy a při dodržení technologického postupu lepení se na celek vztahují odpovídající pětileté záruční podmínky ze strany společnosti Baumit.

2020-5-26

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, lese a u vodopádů?

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl.

2020-5-25

Zateplovací systém s dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především pro zděné domy nebo pro stavby z betonu. Volba izolantu závisí na některých faktorech a požadavcích. Ve prospěch minerální vaty hovoří nejvyšší třída reakce na oheň, ve prospěch tepelně stabilizovaných polystyrenových fasádních desek Baumit StarTherm pak kromě nižší ceny také lepší tepelněizolační vlastnosti.

2020-5-25

Betonové směsi na míru

Mezi nejpoužívanější běžné betony se řadí suché směsi Baumit B 20 a B 30 s jednotnou velikostí zrna 4 mm pro kvalitní betonáž malých i větších celků. Rozdíl mezi oběma materiály je především v již zmíněné krychelné pevnosti v tlaku 20, resp. 30 MPa. Pro vynikající zpracovatelnost jsou oba tyto materiály velmi oblíbené mezi domácími kutily i profesionálními realizačními firmami. Uplatní se například při tvorbě podkladu pod dlažbu, schodů, překladů, opěrných zdí a při dalších betonářských pracích doma i na zahradě.

2020-5-25

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 52.: Vnitřní dlažba

Volba typu a kvality interiérové dlažby je v mnohém rozhodující pro výsledný estetický dojem a užitné vlastnosti interiéru. Na distanční stěrku Nivello Quattro od partnera Baumit, která vyrovnala výškové rozdíly na podlahách v budově, byla pokládána keramická dlažba, kterou dodal partner projektu SIKO. Dlažba byla vkládána do tenkovrstvé malty určené pro tepelně namáhané pochozí povrchy Baumit Baumacol, což je kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na provádění v interiéru i exteriéru.

2020-5-24

Baumit – betonové směsi na míru

V současnosti je beton základním materiálovým segmentem většiny stavebních realizací. Jeho využití lze nalézt v různých typech konstrukcí, musí tedy splňovat mnoho specifických požadavků. Společnost Baumit je lídrem na trhu suchých betonových směsí a její široké portfolio výrobků nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily

2020-5-22

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Zateplovací systém Baumit ceramic s keramickým a dekorativním obkladem získává díky své exkluzivní vizáži na finální stavbě stále větší oblibu u developerů, kteří ho s úspěchem aplikují především na moderních bytových domech.

2020-5-22

Baumit MosaikTop

Baumit MosaikTop od společnosti Baumit je více než dokonalá ochrana soklové části fasády.

2020-5-21

BAUMIT – betonové směsi na míru

Mluvíme-li o firmě Baumit jako o lídru v prodeji suchých betonových směsí, pak musíme zmínit její více než třetinový podíl na českém trhu. Nejedná se však pouze o suché směsi běžného betonu, ale také o řadu betonových potěrů značky Baumit.

2020-5-20

Baumit – betonové směsi na míru

Betonový potěr je určen výhradně pro nenosné, spádové a vyrovnávací vrstvy podlah. Nejdůležitějším parametrem potěru je pevnost v tlaku a také v tahu za ohybu (udávaná v MPa). Naproti tomu standardní beton, který je v nabídce Baumitu rozdělen do několika produktových řad, se využívá v nosných konstrukcích s důrazem na spolehlivý přenos všech druhů zatížení při provozu stavby a rovněž s ohledem na specifické klimatické jevy. Příkladem použití této betonové směsi jsou sloupy, stropy, balkóny, překlady, schodiště, opěrné stěny a další aplikace v interiéru i exteriéru.

2020-5-19

Aplikace sádrové stěrky

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande pro výhradně suché interiéry je výrobkem, který lze využít nejen u nových staveb. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je potřeba výsledné sjednocení povrchů. Použít lze také v případě opravy trhlin a díky svým vlastnostem je doporučen pro úpravu stropních konstrukcí.

2020-5-19

Baumit open: zateplení, které dýchá

Využijte nabídky a zateplete svůj dům prodyšným systémem Baumit open! Kotvy Baumit StarTrack zajistí dokonalé zateplení bez tepelných mostů a ve spojení se samočisticí omítkou Baumit NanoporTop získá fasáda dlouhotrvající krásu.

2020-5-19

Zeptali jsme se. Může zateplení s polystyrenem dýchat?

Se systémem Baumit open je to možné! Všechny vrstvy zateplovacího systému jsou navrženy tak, že zdivo může volně dýchat. Tím vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období. Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů, které umožňují vodní páře volný průchod do exteriéru.

2020-5-18

VIDEO: Typový projekt rodinného domu a jeho individuální úpravy

V úvodním článku a videu k našemu novému projektu s názvem "e4 dům svépomocí" jsme vám prozradili, na co se od nás v následujících dvou letech můžete těšit. No a dneska se do toho bez nějakých dalších dlouhých řečí dáme.

2020-5-18

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 51.: Distanční nivelační stěrka

Finální vyrovnávání výšek různých ploch je velmi důležitou i řemeslně náročnou činností. Vzhledem k různým druhům a tloušťkám podlahové krytiny se v některých místech domu musí zvýšit tloušťka hrubé podlahy. K tomu byla použita samonivelační podlahová stěrka Nivello Quattro od partnera Baumit. Vzhledem k různým druhům a tloušťkám podlahové krytiny se v některých místech domu musí zvýšit tloušťka hrubé podlahy. K tomu byla použita samonivelační podlahová stěrka Nivello Quattro od partnera Baumit. Jde o stěrku na bázi speciálních pojiv, přísad a písku k vyrovnání všech druhů cementových potěrů.

2020-5-15

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost, tudíž poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí.

2020-5-15

Jaký vzduch dýcháte doma? A co ovlivňuje jeho kvalitu?

Při volbě materiálů v interiérech našeho domova bychom měli zvážit použití výrobků z řady Baumit Ionit, které přináší do našeho života to úplně nejdůležitější, tolik potřebný faktor zdravého bydlení. Potřebné množství interiérové barvy Baumit IonitColor, případně v kombinaci se spotřebou minerální stěrky Baumit IonitSpachtel, pro svůj projekt zjistíte snadno v aplikaci Baumit Quido kalkulátor.

2020-5-15

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Absolutní novinkou na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-5-14

S jakým lepidlem na velkoformátové dlažby mají zákazníci nejlepší zkušenost?

BAUMIT BAUMACOL FLEXTOP - Flexibilní lepicí malta třídy C2TE S1 pro lepení keramických obkladů a dlažeb, mozaiky i prvků z přírodního kamene, kameniny, klinkerových pásků v exteriéru i interiéru.

2020-5-14

Tři on-line pomocníci společnosti Baumit

polečnost Baumit připravila tři příjemné on-line pomocníky, s nimiž vše zvládnete z pohodlí domova – kalkulaci, vizualizaci fasády vašeho domu i objednání fyzických vzorků. Prvním pomocníkem je nová generace navigujícího kalkulátoru Quido, který vám pomůže vybrat a objednat ten správný stavební systém. Dalšími pomocníky jsou aplikace Baumit Vizualizace a Baumit Vzorky. Vítejte v on-line světě Baumit.

2020-5-5

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků.

2020-5-4

Tisíc tváří domovní fasády

Každý majitel domu chce, aby jeho dům skvěle vypadal a také v tomto stavu vydržel co nejdéle. Z tohoto hlediska pak bude velmi záležet hlavně na výsledném provedení obvodové fasády.

2020-5-4

Jak velký je rozdíl v kvalitě vzduchu v domácnosti, v lese a u vodopádů?

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Absolutní novinkou na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-5-4

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Příprava povrchu nevyžaduje žádnou speciální péči, je však důležité dosažení bezchybné soudržnosti všech vrstev.

2020-4-30

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost či kancelář

Téměř 90% svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-4-30

Samočisticí fasády

Jednou z možností ochrany proti organickým částicím je speciální fasádní nátěr na principu fotokatalytické reakce, která za pomocí UV záření denního světla škodlivé organismy, například mechy, houby či plísně, účinně rozkládá. Další, ještě účinnější metodou jsou speciální úpravy, které kombinují nanostrukturu povrchu s přítomností fotokatalyzátoru. „Do procesu vývoje vstoupila nanotechnologie, která umožnila vytvořit nebývale hladký povrch, na kterém se mikroorganismy velmi těžce usazují,“ říká Ing. Jaromír Žumár, Ph.D.,ze společnosti Baumit a dodává: „Druhým, ještě účinnějším krokem byla poté vhodná aplikace fotokatalyzátoru do struktury fasádní omítky s cílem efektivního využití samočisticího účinku.“ Výsledkem je nabídka velmi kvalitní fasádní omítky s názvem NanoporTop.

2020-4-30

Nechte si to spočítat!

Baumit Quido kalkulátor je praktickým pomocníkem pro stanovení množství stavebního materiálu a jeho výsledné ceny. Funguje ve třech základních kategoriích produktu, a to Fasáda, Interiér a Exteriér včetně hrubé stavby.

2020-4-27

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým obkladem

Baumit Ceramic je určen především tam, kde je podkladem běžné zdivo, monolitický nebo prefabrikovaný beton. Pokud požadujeme při použití zateplovacího systému Baumit Ceramic s keramickým a dekorativním obkladem komplexně certifikované řešení, je nutné se při výběru vhodného obkladu zaměřit výhradně na sortiment dodavatelů Klinker nebo Ströher, kteří mají v nabídce široké spektrum obkladových keramických pásků. Právě tyto produkty ve spojení se zateplovacím systémem Baumit Ceramic prošly náročnými certifikačními testy a při dodržení technologického postupu lepení se na celek vztahují odpovídající pětileté záruční podmínky ze strany společnosti Baumit.

2020-4-26

Baumit Ceramic – zateplovací systém s keramickým a dekorativním obkladem

Běžné zateplovací systémy umožňují různé povrchové úpravy. Co ale dělat v případě, pokud je požadavkem finálního povrchu domu keramický dekorativní obklad? Baumit nabízí brilantní řešení v podobě zateplovacího systému Baumit Ceramic.

2020-4-23

Interiérová barva a stěrka nové generace

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-4-23

Rating nadace ABF 2020 poprvé komplexně v ČR

Na první místo mezi 131 výrobci a dodavateli služeb se pravidelnou péčí o prezentaci kvality svých výrobků probojoval BAUMIT, spol. s r.o.

2020-4-21

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Předepsanou aplikací interiérové minerální barvy Baumit IonitColor ve dvou až třech vrstvách dosáhneme navíc dalšího pozitivního jevu. Ionizované částice vzduchu totiž na sebe vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost a tím poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí. Mezi přednosti této minerální barvy pro interiéry patří i fakt, že je umožněna její jednoduchá aplikace v podstatě na jakýkoliv povrch kromě sádrové omítky.

2020-4-20

2020-4-20

Baumit Quido kalkulátor - pomocník pro každou stavbu

Po jednotlivém zadání všech požadovaných parametrů stavebních materiálů a výběru vhodných produktů vygeneruje Baumit Quido kalkulátor uživateli komplexní cenový propočet se všemi požadovanými parametry včetně možnosti získání slev v široké síti spolupracujících stavebnin. Tento dokument lze poté vytisknout v souboru PDF.

2020-4-20

Pracovní postup: Cestou čistě hladkého povrchu

Architekti, investoři i koncoví zákazníci dnes vnímají profesionálně hladký bílý povrch stěn či stropů jako nadstandardní nebo spíše luxusní prvek moderního bydlení a z tohoto pohledu se jedná již o nový trend. Nelze ani opomenout skutečnost, že sádrovec je především přírodním materiálem a využití jeho vlastností v interiéru je tak obecně v přirozeném souladu se zdravým bydlením. Ale ve prospěch tohoto typu stěrky hovoří i další přednosti.

2020-4-20

Baumit Ionit - čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Na otázku, proč je právě kvalita vzduchu v interiéru pro lidský organismus tolik důležitá, je jednoduchá odpověď: téměř 90 % času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. „V přírodě velmi vnímáme mnohem příjemnější dýchání, které se následně projevuje na naší klidné mysli. Dochází totiž k celkovému okysličení lidského organismu. Málokdo však ví, že onoho efektu zdravého dýchání je dosaženo množstvím záporně nabitých částic vzduchu,“ vysvětluje Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

2020-4-17

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Pozitivní zkušenosti záporně nabitých částic vzduchu se potvrzují i při léčbě dětských pacientů s dýchacími potížemi například v císařské jeskyni v moravském krasu. V Česku se řadí k oblastem s vysokým výskytem záporných iontů také beskydy, Třinecko a okolí jablunkova. A právě snaha o maximální zvýšení koncentrace záporně nabitých částic v prostředí interiéru stojí také za novým výrobním programem Baumit Ionit, který aktuálně představuje dva základní produkty – vysoce paropropustnou minerální barvu Baumit IonitColor a také minerální Baumit IonitColor stěrku Baumit IonitSpachtel.

2020-4-17

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

Baumit Quido kalkulátor, který je dostupný na webových stránkách společnosti Baumit nebo přímo na adrese www.baumitkalkulace.cz, je praktickým pomocníkem pro stanovení množství stavebního materiálu a jeho výsledné ceny, a to jak pro koncové zákazníky z řad majitelů rodinných domů a bytů, tak i pro projektanty, rozpočtové nebo realizační firmy.

2020-4-14

Baumit FinoGrande - cestou čistě hladkého povrchu

Profesionálně hladký bílý povrch stěn či stropů je vnímán jako nadstandardní a luxusní prvek moderního bydlení. Tento trend razí i novinka – sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-4-9

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Na úplný začátek je asi dobré připomenout, proč právě kvalita vzduchu v interiéru je pro lidský organismus tolik důležitá. Odpověď je v tomto případě velmi jednoduchá: protože téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-4-9

Baumit Quido kalkulátor

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů vč. zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-4-8

Baumit IonitColor aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru

Při zakoupení více než dvou kbelíků minerální barvy Baumit IonitColor lze využít jejich dopravu po celé České republice zdarma. Tato nabídka je platná pro měsíc duben.

2020-4-7

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

„Naším primárním cílem je nabídnout jednotlivým účastníkům výstavby jednoduchý nástroj pro specifikaci správného materiálového složení řešené konstrukce a získání cenové kalkulace pro jednodušší přehled a rychlé nacenění. Celý systém Baumit Quido kalkulátoru umožnuje i detailnější seznámení se s našimi výrobky, jejich přednostmi a oblastmi použití. I proto může sloužit současně jako nástroj pro výběr správné omítkové skladby nebo řešení podlahové konstrukce. Věříme, že se kalkulátor Baumit Quido stane výkonným a užitečným pomocníkem při návrhu a nacenění stavby či rekonstrukce,“ vysvětlil přednosti kalkulátoru Vladimír Franc, business development manager společnosti Baumit, spol. s r.o.

2020-4-6

Baumit IonitColor v dubnu s dopravou zdarma

Doprava ZDARMA se vztahuje na všechny objednávky učiněné od 1. 4. do 30. 4. s dopravou na jakékoliv místo určení v rámci České republiky.

2020-4-6

Sádrová stěrka je stále oblíbenější

Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů neustále roste. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-4-6

Baumit IonitColor v dubnu s dopravou zdarma

Společnost Baumit zahájila kampaň na podporu prodeje minerální barvy Baumit IonitColor, aktivně zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru

2020-4-2

Baumit Quido kalkulátor

Velkou předností Baumit Quido kalkulátoru je jeho intuitivní a jednoduché ovládání s výsledným přehledným výčtem vybraných systémů, komponent a propojením na širokou síť stavebnin.

2020-4-1

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-4-1

Baumit Quido kalkulátor – efektivní pomocník pro každou stavbu

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů vč. zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-3-31

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Pokud na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor začne povrch díky obsaženým minerálům přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole separují a vracejí se v podobě vzdušných iontů zpět do prostoru. Tento proces tvorby vzdušných iontů je neustálý a lze ho jednoduše přirovnat například k funkci magnetu. Výsledkem tohoto fyzikálního jevu je poté výrazné zvýšení koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů s pozitivním vlivem na regeneraci buněk v lidském organismu, stabilizaci srdeční a dýchací činnosti a celkové zklidnění nervového systému člověka.

2020-3-31

Baumit Quido kalkulátor

Společnost Baumit představuje novou generaci kalkulátoru pro vytváření kalkulací a přehledu materiálového složení fasádních a omítkových systémů včetně zateplení, dále podlah, skladeb koupelen a balkónů nebo výběr betonových a zdicích směsí pro oblast hrubé stavby.

2020-3-30

Baumit Ionit – čerstvý vzduch pro vaši domácnost či kancelář

Absolutní novinkou a ve své podstatě světovým unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

2020-3-29

Novinky na trhu fasád, omítek a potěrů pro rok 2020

Fasáda, Sanace, renovace & památková péče, Interiér, Konstrukce a Zákaznický servis – to jsou hlavní části, které Vám přináší Ceník Baumit 2020.

2020-3-26

Světová novinka Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace

Na úplný začátek je asi dobré připomenout, proč právě kvalita vzduchu v interiéru je pro lidský organismus tolik prospěšná? Odpověď je v tomto případě velmi jednoduchá, protože téměř 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

2020-3-22

Baumit IONIT – interiérová barva a stěrka nové generace

V rámci vývoje a inovací společnost Baumit přichází na trh se dvěma zcela unikátními výrobky Baumit IONITColor a Baumit IONITSpachtel, které aktivně zlepšují kvalitu vnitřního vzduchu tvorbou zdraví prospěšných vzdušných iontů.

2020-3-13

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

U novostaveb z cihelných nebo vápenopískových tvárnic, případně z betonu, lze tento systém aplikovat tzv. čistě lepený, tedy bez jakéhokoli dodatečného kotvení hmoždinkami. Díky tomu lze se systémem Baumit open ušetřit nemalé náklady na pronájem lešení a dalšího vybavení potřebného při montáži ETICS (penetrace, vrtáky, hmoždinky).

2020-3-13

Kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Mezi obecné přednosti výrobní řady Alpha můžeme zařadit i absenci finálního broušení, neboť na povrchu nezůstává po vytvrdnutí žádný šlem. Pro svoji skvělou tepelnou vodivost jsou lité potěry Baumit Alpha vhodné u skladeb s podlahovým topením. Určeny jsou pro všechny druhy podlahových krytin.

2020-3-13

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru.

2020-3-10

Lité podlahy

Výrobce stavebních materiálů Baumit nabízí produktovou řadu Alpha. Je možné objednat dvě verze této řady s označením 2000 nebo 3000. Rozdíl mezi nimi je dán odlišným parametrem pevnosti v tlaku (20 resp. 30 MPa).

2020-3-5

Baumit FinoGrande – cestou čistě hladkého povrchu

Předností této stěrky je navíc možnost aplikace na většinu stavebních materiálů, např. na betonový poklad, sádrokartonové desky nebo vápenocementové či sádrové omítky jako finální povrch. Použít lze také v případě opravy trhlin a díky svým vlastnostem je doporučen pro úpravu stropních konstrukcí.

2020-3-5

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 40.: Omítání stropů

Baumit KlimaFino je přírodně bílá vyhlazovací stěrka na vápenné bázi pro interiéry s vysokou paropropustností. Je strojově i ručně zpracovatelná. Používá se pro vytvoření dokonale hladkých povrchů na vápenných a vápenocementových jádrových omítkách, betonu nebo sádrokartonu.

2020-3-2

Baumit FinoGrande – cestou čistě hladkého povrchu

Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů z mnoha důvodů neustále roste a výrobci stavebních materiálů tak vytváří na trhu se svými výrobky stále intenzivnější konkurenční prostředí. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.

2020-3-2

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 40.: Omítání stropů

Stejně jako na zdivo, i na strop se natahuje jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino, která se nanáší ve dvou krocích: ideálně v tloušťce 2–3 mm a následně po vyschnutí se brousí do roviny.

2020-3-1

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande

Stěrka Baumit FinoGrande se nanáší ručním nebo strojním způsobem za pomoci stroje PFT Ritmo Power Coat. Tloušťka vrstvy se pohybuje v rozmezí 2–6 mm a vzhledem k časové zpracovatelnosti 60 minut je potřeba si připravit takové množství, které je možno nanést v jednom kroku. Pokud stěrka po delším čase ztuhne, nelze ji jakkoliv dále využít. Příprava podkladu před nanesením sádrové stěrky není nijak náročná. Podklad je potřeba zbavit prachu a volných částic. Teplota vzduchu i podkladu v místě nanášení by měla být v rozmezí 5–30 °C.

2020-2-27

Baumit FinoGrande - Cestou čistě hladkého povrchu

Právě tento zcela nový produkt, nahrazující na trhu své předchůdce Baumit FinoBello a Baumit FinoFill, pochází z výrobního závodu v Rumunsku, kde se nacházejí pro špičkovou kvalitu této stěrky zřejmě nejvíce vhodné zdrojové suroviny, především sádrovec. Přirozeně právě v této zemi získal zmíněný typ stěrky na bázi sádry u tamních investorů i realizačních firem obrovskou oblibu a na trhu tak silný obchodní potenciál. Připomeňme pouze základní fakt, že sádrová stěrka je vhodnou alternativou ke stěrkám disperzním, vápenným či vápenocementovým.

2020-2-27

Baumit FinoGrande

Sádrová stěrka Baumit FinoGrande pro výhradně suché interiéry je výrobkem, který lze využít nejen u nových staveb. Své uplatnění najde při rekonstrukcích, renovacích, dostavbách a všude tam, kde je potřeba výsledné sjednocení povrchů.

2020-2-17

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 38.: Vnitřní omítky

Minulý týden probíhala příprava podkladu stěn před omítáním. Na připravený podklad vnitřních stěn byly aplikovány omítky od firmy Baumit, konkrétně typ Baumit KlimaWhite.

2020-2-14

Jak správně vyrobit podlahu na bázi litého sádrovce

Podlahy představují mezi pozemními stavbami velmi rozsáhlou a významnou část. Pro jejich důležitost je potřeba věnovat výběru a skladbě podlahy náležitou pozornost. Moderním interiérovým trendem jsou lité potěry na bázi síranu vápenatého.

2020-2-10

Baumit Akademie PRAXE 2020 zahájena na pražském Jarově

Vzdělávací seminář Baumit Akademie PRAXE 2020 byl včera slavnostně zahájen na Střední odborné škole v Praze na Jarově, a to prvním dnem určeným pro fasádníky.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

2020-2-7

Baumit Alpha – kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Podlahy představují v dnešních pozemních stavbách velmi rozsáhlou a významnou část. I proto je potřeba věnovat jejímu výběru a skladbě náležitou pozornost. Moderním trendem pro interiéry je použití litých potěrů na bázi síranu vápenatého.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE byla zahájena na pražském Jarově

„Již první den Baumit Akademie potvrdil správnost našeho rozhodnutí změnit pro letošní rok formát vzdělávacích seminářů, program rozložit do dvou dnů a zaměřit jejich obsah na konkrétní činnosti spojené s praktickými ukázkami. Řemeslníci tak získávají osobní zkušenost s našimi stavebními materiály a tím se naplňuje i naše snaha o posouvání jejich profesních schopností v každodenní práci na různých typech stavebních realizací. Těší mě také velmi cenná zpětná vazba od účastníků včerejšího programu a stejně tak zájem o praktické ukázky od žáků zdejší střední odborné školy, “ zhodnotil úvod akce Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r. o.

2020-2-7

Baumit Alpha – kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Podlahy představují v dnešních pozemních stavbách velmi rozsáhlou a významnou část. I proto je potřeba věnovat jejímu výběru a skladbě náležitou pozornost. Moderním trendem pro interiéry je použití litých potěrů na bázi síranu vápenatého.

2020-2-7

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Včera přivítala Baumit Akademie PRAXE první účastníky z řad fasádníků, kteří absolvovali její teoretickou i praktickou část. V teoretické části zaujaly především prezentace odborných školitelů Baumit na téma zateplovacích systémů, širokého výběru omítek či možností tvorby kreativních fasád. V diskusi pak nejčastější dotazy padaly na téma úskalí a správných technologických postupů zpracování vybraných izolantů.

2020-2-6

Litý potěr Baumit Alpha

Samotná realizace litého potěru s výrobkem Baumit Alpha má několik fází a je nutné dodržet výrobcem stanovený technologický postup. Pro přípravnou fázi je potřeba připomenout nutnost sjednocení vlastností základního povrchu, především jeho stupeň savosti. Povrch podkladu musí být rovněž suchý, zbavený nečistot a prachu. V závislosti na zvolené finální nášlapné vrstvě je v některých případech (např. při pokládce lepeného vinylu) požadována ještě nivelizační stěrka, kterou v požadované kvalitě nabízí jedna ze tří variant výrobní řady Baumit Nivello.

2020-2-4

Baumit Alpha – Kvalita litého potěru na bázi sádrovce

Výrobce stavebních materiálů Baumit patří mezi nejúspěšnější dodavatele tohoto typu litého potěru na českém trhu v případě suché výroby, a to díky své velmi kvalitní produktové řadě Alpha. V nabídce je možné objednat dvě verze této řady s označením 2000 nebo 3000. Rozdíl v obou produktech je dán odlišným parametrem pevnosti v tlaku (20 resp. 30 MPa).

2020-2-3

Baumit Akademie 2020 v novém formátu a s novým zaměřením

Baumit Akademie zavítá v únoru a březnu do sedmi měst ČR. Novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2020-1-27

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 35.: Fasáda

Ke konečné povrchové úpravě fasády byla použita difuzně otevřená omítka Nanopor od firmy Baumit. Před začátkem prací musí být podkladové plochy rovné a čisté. Takto připravený povrch se nejprve napenetruje a poté se nanáší strukturovaná omítka ve dvou vrstvách s časovými odstupy předepsanými výrobcem. Ve dvou vrstvách se omítka nanáší z důvodu jemné zrnitosti omítky 1 mm.

2020-1-21

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 34.: Vylévání podlah

Vylévání podlah anhydridovým samonivelačním roztokem se provádělo na systémové podlahové topení v celém objektu. Směs pro samonivelační podlahu dodala společnost Baumit, která je partnerem projektu. Směs je připravovaná ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení. Sila jsou vybavena mísicím a čerpacím zařízením. Pomocí tohoto zařízení je potěr smíchán s vodou a pomocí hadic dopraven až na místo určení – bez nutnosti použití dalšího strojního zařízení.

2020-1-7

Viladům U Pernikářky 7 – Hlasujte o nejlepší novostavbu a rekonstrukci v soutěžní přehlídce ÚSPORNÝ DŮM 2019

JRD jako první developer v České republice realizoval v jedné z bytových jednotek projektu u Pernikářky 7 zdravou omítku Baumit Klima. Tento extrémně prodyšný stavební materiál s mikroskopickými póry účinně reguluje relativní vlhkost vzduchu, protože je schopen pojmout velké množství vzdušné vlhkosti a v případě potřeby ji rovnoměrně uvolňovat do prostředí. Zároveň neobsahuje alergeny, škodliviny ani těkavé organické látky a působí jako přirozená ochrana proti mikroorganismům a plísním.

2019-12-23

Chladič nejen na šampaňské…

Na víno, ale i na studené ovocné nápoje využijete tento betonový chladič. Stačí vložit lahev a kolem ní vsypat kostky ledu.

2019-12-19

Co ukrývá parádní fasáda?

Třípodlažní rodinný dům je součástí bytového komplexu Origami, který v roce 2016 vyhrál ve své kategorii soutěž Fasáda roku.

2019-12-16

Stavba domu e4 v přímém přenosu, fáze 29.: Venkovní omítky – jádro

Aplikace venkovní omítky se provádí v několika krocích. Než nastanou nepříznivé klimatické podmínky, na stavbě se realizuje venkovní tepelněizolační jádro. Jedná se o jádrové omítky, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou, nebo pastovitou omítkou. Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byla použita omítka Baumit Thermo plus, která je vylehčena speciálními plnivy, jako polystyren nebo perlit.

2019-12-13

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Balkony, terasy či lodžie představují jakési nadstandardní plochy, které zpříjemňují kvalitu bydlení. Jejich realizace však má mnoho úskalí, a proto je potřeba zvolit správnou skladbu takové konstrukce. Základ kontaktního balkonového systému tvoří min. 2% spádová vrstva pro odvod dešťové či stékající vody od venkovní stěny. Tato vrstva je tvořena např. potěrem Baumit FlexBeton a nesmíme zapomenout také na účinnou hydroizolaci, kterou v systému reprezentuje stěrka Baumit Baumacol Protect.

2019-12-6

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Baumit Akademie PRAXE nabídne účastníkům nového ročníku teoretický i praktický pohled na aktuální produktové řady ve vybraných stavebních činnostech. Oproti minulým ročníkům však dochází pro rok 2020 ke změně formátu vzdělávacího programu, jeho obsah je zaměřen na realizační firmy a řemeslníky pracující ve stavebnictví. Proto se původní formát odborných přednášek rozšíří v roce 2020 o praktické ukázky činností s vybranými stavebními materiály s možností vyzkoušet si kvalitu výrobků Baumit na vlastní kůži.

2019-12-3

Lepení zateplovacího systému ETICS (Pracovní postup)

Vnější tepelněizolační kompozitní systémy Baumit je možné použít na všech obvyklých stavebních minerálních podkladech (příp. dřevěných, dřevocementových atp.). Podklad musí být vždy suchý, dostatečně vyzrálý, pevný a zbavený nečistot. Statické trhliny na fasádě lze bez obav zakrýt jen v tom případě, že již nejsou aktivní.

2019-12-3

Baumit Akademie 2020 v novém formátu a s novým zaměřením

Vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s podtitulem Praxe. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2019-12-3

Kontaktní zateplování

6 způsobů, jak zateplit obvodové stěny domu

2019-11-29

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Unikátní vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s přívlastkem PRAXE. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

2019-12-2

Co musí vydržet omítka?

Fasádní omítka musí chránit dům před rozmary počasí a tak zajistit celé budově co největší životnost. Ale nejen to, musí také dobře vypadat a bez jakýchkoli negativních změn vydržet co nejdéle.

2019-11-27

Baumit PorBeton - Lehčená cementová směs

Vhodná k vyrovnání podlah, stropů, pro tepelněizolační anebo požárně odolné vrstvy, pro zásypy kleneb i výplně stavebních dutin, zpevněné plochy i jako ochrana inženýrských sítí. Pevnost v tlaku min. 5 MPa.

2019-11-19

Do každého zdiva patří správná hmoždinka

Součástí všech zateplovacích systémů Baumit jsou nové hmoždinky Baumit N a Baumit S. Zatloukací talířové hmoždinky s ocelovým trnem Baumit N a šroubovací hmoždinky Baumit S jsou určené do všech typů podkladů dle ETAG 004 - A, B, C, D, E. Horní část včetně talířku je vyrobena z velmi kvalitního polyamidu, což zajišťuje vysokou tuhost talířku a odolnost hmoždinky proti kolísání teplot.

2019-11-11

Lepení zateplovacího systému ETICS

Vnější tepelněizolační kompozitní systémy Baumit je možné použít na všech obvyklých stavebních minerálních podkladech (příp. dřevěných, dřevocementových atp.). Podklad musí být vždy suchý, dostatečně vyzrálý, pevný a zbavený nečistot. Statické trhliny na fasádě lze bez obav zakrýt jen v tom případě, že již nejsou aktivní. Zvýšená vlhkost podkladu musí být před provedením tepelněizolačního systému snížena vhodnými sanačními opatřeními tak, aby se příčina výskytu zvýšené vlhkosti odstranila nebo dostatečně omezila. U novostaveb je možné systém lepit přímo na nosné neomítnuté zdivo. V tomto případě je však nutné odstranit ze spár vyteklou maltu.

2019-11-18

Profesionální program pro lepení obkladů a dlažeb

Baumit nabízí systémové řešení v podobě profesionálního programu Baumacol pro vysoce kvalitní lepení obkladových materiálů včetně dlažeb, a to doslova šité na míru dané konstrukci. Nerozhoduje přitom, zda se jedná o realizaci v interiéru či exteriéru.

2019-11-13

Dům budoucnosti je již téměř přítomností

Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba byla dokončena a prostory rodinného domu s celokeramickou obálkou se otevřely dalším zájemcům o stavbu v tomto programu.

2019-11-13

Baumit Klima omítky: 7 výhod a zlatá Známka kvality

Povrchová úprava stěn a zdí má zásadní vliv nejen na vzhled, ale i na výsledné vlastnosti celé stavby. Vyplatí se proto vybírat jen to nejlepší z nabídky na trhu. Zlatou Známku kvality udělila letos Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství systému omítek Baumit Klima. Představujeme sedm důvodů, proč si tyto omítky ocenění zaslouží.

2019-11-11

Profesionální program Baumacol pro lepení obkladů a dlažeb

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví, a to u novostaveb i při rekonstrukcích, je využívání keramických obkladů a dlažeb. Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých obkladových materiálů umožnuje také jejich rozšíření do většího počtu typů konstrukcí. Baumit nabízí v této oblasti systémové řešení v podobě profesionálního programu Baumacol pro vysoce kvalitní lepení těchto obkladových materiálů včetně dlažeb, a to šité na míru dané konstrukci. Nerozhoduje přitom, zda se jedná o realizaci v interiéru či exteriéru.

2019-11-4

VIDEO: Kreativní omítka Baumit CreativTop - chcete odlišit svůj dům?

Kreativní omítky posouvají stavebnictví zase o kousek dál. Ze svého domu vytvoříte individuální stavbu která se bude již z dálky vyjímat, anebo naopak přirozeně splyne s okolím. Vybírat můžete z řady možností a stovek odstínů. Líbí se vám fasády s dřevěnými obklady, kamenem, betonem nebo by jste chtěli spíše imitaci pískovce či strukturu kartáčování? K dispozici je také průhledný nátěr s třpytkami.

2019-11-1

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 – výsledky

Vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2018 se uskutečnilo na slavnostním nominačním odpoledni v prostorách kláštera Emauzy na Praze dne 25. září 2019. Vítězné firmy převzaly svoje ocenění při oslavě Dnů stavitelství a architektury v Betlémské kapli dne 21. října 2019. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO).

2019-10-29

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Předpokladem úspěšného zpracování a nezbytnou podmínkou pro kvalitní provedení obkladů a dlažeb je vždy správné individuální posouzení podkladu z pohledu stavby i přání zadavatele. Systémy Baumit pro lepení a spárování obkladů a dlažeb jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše, což vylučuje vzájemný posun jednotlivých vrstev.

2019-10-29

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví, a to u novostaveb i při rekonstrukcích, je využívání keramických obkladů a dlažeb. Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých obkladových materiálů umožňuje také jejich rozšíření do většího počtu typů konstrukcí.

2019-10-29

Vzorový e4 dům vstupuje do další etapy

Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům úspěšně dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba tohoto rodinného domu s celokeramickou obálkou z materiálů značek Porotherm a Tondach byla dokončena. Odborná veřejnost i zájemci o stavbu e4 domu se mohli prostřednictvím workshopu přímo na stavbě seznámit dne 23. 10. s průběhem výstavby, technologickými postupy, materiály i partnery.

2019-10-24

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 zná své vítěze

Vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2018 se uskutečnilo na slavnostním nominačním odpoledni v prostorách Kláštera EMAUZY na Praze 2 dne 25. září 2019. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Hlavním mediálním partnerem soutěže je časopis Stavebnictví. Dalšími mediálními partnery letos byly časopisy Build Info, Materiály pro stavbu, magazín Skypaper a portál iMateriály.

2019-10-23

Žhaví kandidáti na tituly soutěže Stavba roku 2019

Na slavnostním nominačním večeru 9. září 2019 byly ve stylovém prostředí dopravní haly Národního technického muzea představeny stavby a projekty, které se probojovaly do posledního kola soutěží Stavba roku 2019, Zahraniční stavba roku 2019 a Urbanistický projekt roku 2019. Český stavitelský um také oslavily udílené Známky kvality, jejichž cílem je podpořit výrobce stavebních materiálů a podat zákazníkům informaci o kvalitě nabízených produktů. Poněkud netradičním nositelem Známky kvality se v letošním roce stal Elektronický stavební deník, Zlaté známky kvality získali etablovaní výrobci VELUX za řídicí jednotku vnitřního prostředí a BAUMIT za inovativní omítku.

2019-10-23

Výstava finalistů Ceny Václava Chalupeckého

Finalistky a finalisté letošního jubilejního ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru vizuálního umění pro autory do 35 let zde představují nové projekty vzniklé pro tuto příležitost. Slavnostní vyhlášení laureátky či laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 a vítěze Divácké ceny Českých center proběhne 6. prosince 2019 v kině Metropol v Olomouci v rámci Festivalu PAF.

2019-10-22

Zateplení – kde komfort šetří i náklady

Zateplení se začalo objevovat přibližně od 60. let 20. století. Baumit se naplno začal technologii zateplení věnovat začátkem let 70. K výraznému nárůstu aplikace zateplovacích systémů u nás došlo až po sametové revoluci, kdy se zde objevila široká nabídka těchto materiálů. Změna nastala také v tloušťce tepelného izolantu, kdy z počátečních čtyř, později osmi centimetrů se dnes pohybujeme v tloušťce okolo patnácti centimetrů.

2019-10-21

Ročenka TOP 2019

V roce 2018 Baumit uvedl na trh prémiovou omítku Baumit StarTop s multifunkčním Drypor efektem bránícím biologickému znečistění a unikátní recepturou zvyšující efektivitu při zpracování. Omítka Baumit StarTop byla oceněna stříbrnou Známkou kvality 2018 za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas. Jen o rok později Baumit získal zlatou Známku kvality pro omítkový systém Baumit Klima, který díky svému složení a mikroporézní struktuřee účinně zajišťuje sorpční i desorpční vlastnosti a s tím spojenou účinnou regulaci vlhkosti v prostoru. Známku kvality pro výrobek–technologii vyhlašuje Nadace ČR. V roce 2019 Baumit získal i Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví za nejlepšího výrobce stavebnin roku 2018.

2019-10-21

Baumit podporuje umění

Po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého společnost Baumit podpořila její 30. ročník.

2019-10-16

Omítkový systém Baumit Klima získal zlatou Známku kvality 2019

Kvalita a rovnovážná vlhkost vzduchu v interiéru jsou důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Parametry, které ovlivňují kvalitu vzduchu, lze rozdělit do fyzikální, biologické a chemické kategorie.

2019-10-8

Samonivelační stěrky – současný trend v podlahách

Podlahy představují v pozemních stavbách poměrně významnou část. Jsme s nimi v kontaktu každý den a vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité je volit nejen správnou celkovou konstrukci, ale především její stěžejní vrstvy neboli podlahový potěr a samonivelační stěrku.

2019-10-7

Baumit podporuje umění

Slavnostní vyhlášení laureátky či laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 a vítěze Divácké ceny Českých center proběhne 6. prosince 2019 v kině Metropol v Olomouci v rámci Festivalu PAF. Laureáta vybere mezinárodní porota složená z představitelek a představitelů předních mezinárodních uměleckých institucí.

2019-10-4

Baumit podporuje umění

Společnost Baumit se po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého vrací k podpoře jejího jubilejního již 30. ročníku.

2019-10-4

Baumit podporuje umění

Na základě pozitivní spolupráce se Společností Jindřicha Chalupeckého se společnost Baumit rozhodla opětovně podpořit talentované umělce i v letošním ročníku, a to rovnou u dvou uměleckých projektů. Při jejich realizaci využily mladé umělkyně stavební materiály a bohaté odborné zkušenosti tohoto výrobce.

2019-10-2

Baumit openPerfect

Šedé difuzně otevřené fasádní desky z expandovaného polystyrenu s vnější vrstvou z bílého strukturovaného EPS pro bezpečnou montáž. Vylepšené difuzní vlastnosti (μ ≤ 5). Součinitel tepelné vodivosti λ ≤ 0,031 W/mK. Součást systému Baumit open.

2019-10-2

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

K určité míře poškození fasády může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-9-30

Baumit podporuje umění

„Jsem nesmírně rád, že v letošním ročníku jsme mohli, v době přípravných prací u obou děl, uplatnit naše dlouholeté zkušenosti v daleko větší míře a být jejich tvůrcům také odbornými konzultanty. Ač se to možná nezdá, i realizace těchto uměleckých děl byly v některých fázích technicky poměrně náročné. S potěšením ale mohu říci, že stejně jako v naší každodenní praxi na velkých stavebních realizacích jsme i zde, v nádherných prostorách Moravské galerie, vždy našli společně vhodné řešení a dnes se tak můžeme spolu s jejich autorkami radovat z celkového výsledku,“ řekl na včerejší vernisáži Ing. arch. Karel Kladívko, projektový specialista společnosti Baumit.

2019-9-25

Baumit CreativTop

Jednosložková silikonová dekorativní omítka pastovité konzistence, vhodná zejména ke kreativnímu ztvárnění fasád, použitelná v exteriéru. Konkrétní spotřeba závisí na zvolené technice.

2019-9-23

Zateplení – kde komfort šetří i náklady

Funkce kvalitního zateplovacího systému domu ETICS (External Thermal Insulation Composite Systems) se velmi často přirovnává k modernímu termo oděvu pro aktivní sportovce. Mají mnoho společného. Tajemství tepelné pohody totiž spočívá v obou případech ve správně volených materiálech, které jsou na sebe vrstveny v předepsaném pořadí. Jedině tak totiž dokáží účinně regulovat vlhkost, ale zároveň udržovat příjemnou teplotu a ve své vrchní vrstvě navíc chránit proti nepříznivým povětrnostním vlivům.

2019-9-18

Zateplení – úsporné, komfortní a hezké

Tajemství tepelné pohody spočívá ve správně volených materiálech. Zateplovací systém stabilizuje vnitřní pokojovou teplotu v létě i zimě, a navíc ohřátím vnitřních obvodových stěn výrazně redukuje tzv. konvekci, tedy silnější proudění vzduchu vlivem studených zdí uvnitř místnosti. Současně tak dochází k vyrovnávání pokojové teploty vzduchu a teploty povrchu stěn a jejich rozdíl by neměl být větší než 3°C.

2019-9-18

Proč je důležité, aby fasáda Vašeho domu dýchala?

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019.

2019-9-17

Pro novou Baumit fasádu na veletrh FOR ARCH 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019.

2019-9-13

Zlatá Známka kvality v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2019

Omítky Baumit Klima svým složením a mikroporézní strukturou představují důležitou vrstvu, která je schopna vázat na sebe vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji opět uvolňovat do prostoru. Optimální tloušťkou jádrových i jednovrstvých omítek je rozmezí 15–25 mm, které zajišťuje maximální účinnost ukládání a uvolňování vzdušné vlhkosti. Lze vybírat z omítek na vápenné bázi, strojně i ručně zpracovatelnými a s různými zrnitostmi.

2019-9-13

Komfort a nízké náklady, to je kvalitní zateplení

V dnešním světě si už asi těžko lze představit rodinný či bytový dům, při jejichž stavbě či rekonstrukci by byla zcela opomíjena účinná forma jeho zateplení. Výrobce zateplovacích systémů Baumit může být, díky svým mnohaletým zkušenostem, skutečně odborným průvodcem touto problematikou, která kromě tepelného komfortu nabízí i nemalé ekonomické úspory. Je však důležitá správná volba zateplovacího systému.

2019-9-12

Pro novou fasádu na veletrh FOR ARCH

Přijďte si vybrat z nekonečného množství ztvárnění a široké palety originálních povrchů tu pravou fasádu právě pro Váš dům! Výstavní expozice společnosti BAUMIT na výstavě FOR ARCH 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech je situována do haly 1 na stánek č. 1A11.

2019-9-9

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

K určité míře poškození fasády může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-22

Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

2019-8-19

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, omítka dnes dokáže mimo jiné vykazovat samočisticí schopnosti, což je vlastnost v současných podmínkách jistě žádaná. Nejedná se však o žádnou magii, odborně se procesu říká fotokatalýza. S využitím zakomponovaných fotokatalyticky aktivních nanočástic (tzv. katalyzátorů) do omítky dochází k tzv. Nanopor efektu neboli rozkladu nečistot v podobě řas, hub a jiných mikroorganismů, vznikajících vlivem působení dopadu slunečního světla. Právě takovou užitečnou schopnost vykazuje samočistící fasádní omítka Baumit NanoporTop.

2019-8-16

Obnova fasády bez obav

V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže výše zmíněný stav, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-12

Samonivelační stěrky jsou v podlahách trendem

S podlahami jsme v kontaktu každý den a vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité je volit nejen správnou celkovou konstrukci, ale především její stěžejní vrstvy: podlahový potěr a samonivelační stěrku.

2019-8-12

K obnově fasády lze přistoupit bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-9

Samonivelační stěrky? Současný trend v podlahách

V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-8-12

Samonivelační stěrky Baumit Nivello

Samonivelační stěrky Baumit Nivello patří na špičku kvality v této oblasti a po zásluze získávají stále větší oblibu u projektantů, investorů a díky svým jedinečným vlastnostem také u realizačních firem. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

2019-8-6

Zdravější omítky a nátěry pro každého z vás

V posledních letech se značná část české populace snaží udržovat zdravý životní styl. Mnozí si však myslí, že jde jen o zdravé stravování, ale to jsou na velkém omylu. Ke zdravému životnímu stylu patří hlavně zdravé bydlení.

2019-8-6

Obnova fasády bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-1

Proč je důležité, aby fasáda domu propouštěla vodní páru?

Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání a také dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vodních par. Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci. Paropropustnost (nízká hodnota difuzního odporu - µ) ­obvodových konstrukcí je stěžejní pro zdravé bydlení. Každá novostavba obsahuje velké množství vlhkosti z omítek, podlah, zdiva a nedostatečné ochrany proti dešti. U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.

2019-7-29

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

Zdůrazňujeme-li pravidelnou kontrolu fasády domu, je potřeba zmínit, že k určité míře jejího poškození může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit. Rozsah a povaha případného narušení fasády následně určí technologický postup její obnovy včetně doporučené skladby jednotlivých výrobků.

2019-7-22

Pokora byla velkou výzvou

Dům na okraji malé moravské obce, na čarokrásném místě u lesa okouzlil současného majitele natolik, že se rozhodl nevydat se cestou, která se zde nabízela. Tedy nebourat a nestavět na místě původní stavby velkorysou moderní vilu, ale vrátit starému domu jeho původní krásu a s citem přidat moderní prvky.

2019-7-12

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch.

2019-7-11

Samonivelační stěrky – současný trend v podlahách

Ne nadarmo se říká, že věci je potřeba vzít pořádně od podlahy. Ano, právě správná konstrukce podlahy je základem spokojeného a komfortního bydlení. A asi nemusíme rozlišovat novostavbu či rekonstrukci objektu. V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-7-10

Zdravé bydlení je základ

"V interiéru trávíme až 90 % svého času, a tak je nutné klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné a zdravé bydlení,“ říká Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer SOMS společnosti Baumit. „Dnes se o toto téma zajímají všichni stavitelé, kterým není lhostejná kvalita života ve vlastním domově. Naše společnost nabízí kromě Klima omítek i paropropustnou barvu KlimaColor či ionizační barvu IonitColor“, dodává.

2019-6-17

VIDEO: Jak proběhl workshop strojní aplikace vnitřní vápenné omítky

Na bezmála třicet účastníků prvního letošního stavebního workshopu čekalo, kromě Pavla Tesárka, slunce a perfektně připravená stavba. Ústředním tématem byla strojní aplikace vnitřní vápenné omítky Baumit Klima. Všichni přítomní se nemohli dočkat, až uvidí aplikaci naživo.

2019-6-17

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Technologický předpis společnosti Baumit popisuje v současnosti celkem dvacet základních kreativních technik, ale ve skutečnosti se nabízí aplikace celé stovky různých vzorů.

2019-6-13

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem. Právě tyto cenné poznatky vycházejí z velkého množství naměřených dat, získaných ve výzkumném centru Viva Research Park, které se nachází v rakouském Wopfingu, zhruba padesát kilometrů jižně od Vídně. Základem výzkumného centra je dvanáct speciálních domů s odlišnou konstrukcí (cihla, beton, dřevostavba, pórobeton). Výzkumné domy, sloužící pro měřicí účely, jsou v exteriéru buď nezateplené, anebo osazené zateplovacími systémy s různými povrchovými úpravami.

2019-6-13

Domy příští samozřejmosti

Na území Evropské unie se od roku 2020 začnou podle norem stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Mnohé z nich už bude možné označit za pasivní dům. Onen nezbytný krok od nízkoenergetické koncepce k pasivitě znamená také velké zvýšení obytného komfortu. Někdy se dokonce mluví o tzv. multikomfortu…

2019-6-12

Baumit Vás zve na kulturní festival Hrady CZ

Společnost Baumit se v letošním roce stala partnerem významného letního kulturního festivalu Hrady CZ a v jeho rámci připravila pro návštěvníky i své obchodní partnery zajímavý program.

2019-6-9

Úžasné léto se společností Baumit

Chceme vás potkávat osobně a proto budeme potěšeni, pokud s námi strávíte prázdninové soboty plné slunce, skvělé muziky a dobré nálady. Od 13. 7. do 31. 8. 2019 se můžeme společně každou sobotu setkat na letním kulturním festivalu České a Moravské hrady, na významných historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

2019-5-31

Téma: odolné fasády - 1. část

Obvodový plášť představuje největší plochu konstrukce objektu. Na obálku domu jsou kladeny značné nároky, neboť plní řadu funkcí. Jeho povrchová vrstva pak dává domu ochranu a tvář.

2019-5-31

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Válečkování, špachtlování, kartáčování, fládrování, strukturování hřebenem, gletování, modelování – možností, jak zkrášlit fasádu, je řada, finální výsledek ovšem závisí pouze na velikosti upravované plochy, zvolené technice a vybraných přípravcích.

2019-5-21

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch. I proto nabízí společnost Baumit již od roku 2013 na trhu speciální omítky, umožňující unikátní ztvárnění fasády či jiného venkovního prostoru dle vlastního přání investorů.

2019-5-16

Založení na základových pásech (Pracovní postup)

Základové pásy jsou nejčastějším využívaným typem zakládání rodinných domů. Používají se pro založení stěnových i skeletových konstrukčních systémů.

2019-5-16

Zdravé bydlení začíná fasádou domu

Kvalita zateplení je totiž jedním ze třech pilířů zdravého bydlení a jeho hlavní úlohou je zajištění prodyšnosti obvodových stěn domu. Musí tedy umožnit fasádě efektivně dýchat i proto, neboť např. čtyřčlenná rodina vygeneruje za jeden den svými běžnými činnostmi až 6 litrů vodních par. Ty následně prostupují na povrch obvodových stěn domu, kde mohou kondenzovat.

2019-5-16

Fasáda roku 2019 – výsledky

Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. ing. arch. Michal Kohout.

2019-5-16

Nejhezčí Fasády roku v soutěži Baumit

Proběhlo vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

2019-5-16

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl – aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí. Toho se snaží Baumit docílit nabídkou stavebních materiálů s přidanou hodnotou jako v případě Klima omítkových systémů.

2019-5-15

Tři pilíře zdravého bydlení

Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí.

2019-5-13

Spolehlivá hydroizolace je základem stavby

Pojistná hydroizolace v podobě jednosložkových, dvousložkových či nátěrových hmot je účinnou ochranou spodních vrstev podlahy či stěn zpravidla nanášenou před lepením obkladů a dlažeb.

2019-5-13

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Z nedávných lékařských studií je patrné, že při vysoké relativní vlhkosti se bohužel více daří zdraví škodlivým jevům a procesům. Patří mezi ně příkladně tvorba plísní, hub, roztočů či chemické spolupůsobení látek. Co si však možná málokdo uvědomuje je skutečnost, že i prostředí s nízkou relativní vlhkostí má stejně neblahé účinky na lidské zdraví.

2019-5-13

Omítkové systémy Klima PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby produktů je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem.