Nabídka

clear
Napsali o nás
star_border

Napsali o nás

Baumit v médiích. Informace o nás a našich materiálech. 

2019-9-13

Zlatá Známka kvality v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2019

Omítky Baumit Klima svým složením a mikroporézní strukturou představují důležitou vrstvu, která je schopna vázat na sebe vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji opět uvolňovat do prostoru. Optimální tloušťkou jádrových i jednovrstvých omítek je rozmezí 15–25 mm, které zajišťuje maximální účinnost ukládání a uvolňování vzdušné vlhkosti. Lze vybírat z omítek na vápenné bázi, strojně i ručně zpracovatelnými a s různými zrnitostmi.

2019-9-13

Komfort a nízké náklady, to je kvalitní zateplení

V dnešním světě si už asi těžko lze představit rodinný či bytový dům, při jejichž stavbě či rekonstrukci by byla zcela opomíjena účinná forma jeho zateplení. Výrobce zateplovacích systémů Baumit může být, díky svým mnohaletým zkušenostem, skutečně odborným průvodcem touto problematikou, která kromě tepelného komfortu nabízí i nemalé ekonomické úspory. Je však důležitá správná volba zateplovacího systému.

2019-9-12

Pro novou fasádu na veletrh FOR ARCH

Přijďte si vybrat z nekonečného množství ztvárnění a široké palety originálních povrchů tu pravou fasádu právě pro Váš dům! Výstavní expozice společnosti BAUMIT na výstavě FOR ARCH 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech je situována do haly 1 na stánek č. 1A11.

2019-9-9

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

K určité míře poškození fasády může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-22

Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

2019-8-19

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, omítka dnes dokáže mimo jiné vykazovat samočisticí schopnosti, což je vlastnost v současných podmínkách jistě žádaná. Nejedná se však o žádnou magii, odborně se procesu říká fotokatalýza. S využitím zakomponovaných fotokatalyticky aktivních nanočástic (tzv. katalyzátorů) do omítky dochází k tzv. Nanopor efektu neboli rozkladu nečistot v podobě řas, hub a jiných mikroorganismů, vznikajících vlivem působení dopadu slunečního světla. Právě takovou užitečnou schopnost vykazuje samočistící fasádní omítka Baumit NanoporTop.

2019-8-16

Obnova fasády bez obav

V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže výše zmíněný stav, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit.

2019-8-12

Samonivelační stěrky jsou v podlahách trendem

S podlahami jsme v kontaktu každý den a vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité je volit nejen správnou celkovou konstrukci, ale především její stěžejní vrstvy: podlahový potěr a samonivelační stěrku.

2019-8-12

K obnově fasády lze přistoupit bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-12

Samonivelační stěrky Baumit Nivello

Samonivelační stěrky Baumit Nivello patří na špičku kvality v této oblasti a po zásluze získávají stále větší oblibu u projektantů, investorů a díky svým jedinečným vlastnostem také u realizačních firem. Mezi zásadní přednosti těchto stěrek patří především dosažení dokonalé rovinnosti, a to již u minimální tloušťky vrstvy.

2019-8-9

Samonivelační stěrky? Současný trend v podlahách

V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-8-6

Zdravější omítky a nátěry pro každého z vás

V posledních letech se značná část české populace snaží udržovat zdravý životní styl. Mnozí si však myslí, že jde jen o zdravé stravování, ale to jsou na velkém omylu. Ke zdravému životnímu stylu patří hlavně zdravé bydlení.

2019-8-6

Obnova fasády bez obav

Známé rčení říká, že nic netrvá věčně. Platí to samozřejmě i pro fasádu rodinného nebo bytového domu, a tak po pravidelné každoroční kontrole jejího stavu lze dospět k rozhodnutí, že se blíží čas obnovy. V tomto směru nabízí Baumit komplexní systémové řešení.

2019-8-1

Proč je důležité, aby fasáda domu propouštěla vodní páru?

Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání a také dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vodních par. Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci. Paropropustnost (nízká hodnota difuzního odporu - µ) ­obvodových konstrukcí je stěžejní pro zdravé bydlení. Každá novostavba obsahuje velké množství vlhkosti z omítek, podlah, zdiva a nedostatečné ochrany proti dešti. U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.

2019-7-29

Komplexní systémové řešení pro obnovu fasády od firmy Baumit

Zdůrazňujeme-li pravidelnou kontrolu fasády domu, je potřeba zmínit, že k určité míře jejího poškození může dojít již v prvních dvou letech od jejího dokončení. Zpravidla se jedná o důsledek činnosti mikroorganismů a následně plísní a řas. Ale samozřejmě důvodů může být více, například vznik trhlin o různé šířce. V běžných podmínkách lze obnovu fasády domu očekávat v rozmezí sedmi až deseti let jeho stáří. Pokud provedená kontrola prokáže poškození, je potřeba nejprve konzultovat rozsah poškození a případný technologický postup obnovy s odbornou realizační firmou nebo přímo s výrobcem fasádních materiálů, jakým je například společnost Baumit. Rozsah a povaha případného narušení fasády následně určí technologický postup její obnovy včetně doporučené skladby jednotlivých výrobků.

2019-7-22

Pokora byla velkou výzvou

Dům na okraji malé moravské obce, na čarokrásném místě u lesa okouzlil současného majitele natolik, že se rozhodl nevydat se cestou, která se zde nabízela. Tedy nebourat a nestavět na místě původní stavby velkorysou moderní vilu, ale vrátit starému domu jeho původní krásu a s citem přidat moderní prvky.

2019-7-12

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch.

2019-7-11

Samonivelační stěrky – současný trend v podlahách

Ne nadarmo se říká, že věci je potřeba vzít pořádně od podlahy. Ano, právě správná konstrukce podlahy je základem spokojeného a komfortního bydlení. A asi nemusíme rozlišovat novostavbu či rekonstrukci objektu. V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.

2019-7-10

Zdravé bydlení je základ

"V interiéru trávíme až 90 % svého času, a tak je nutné klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné a zdravé bydlení,“ říká Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer SOMS společnosti Baumit. „Dnes se o toto téma zajímají všichni stavitelé, kterým není lhostejná kvalita života ve vlastním domově. Naše společnost nabízí kromě Klima omítek i paropropustnou barvu KlimaColor či ionizační barvu IonitColor“, dodává.

2019-6-17

VIDEO: Jak proběhl workshop strojní aplikace vnitřní vápenné omítky

Na bezmála třicet účastníků prvního letošního stavebního workshopu čekalo, kromě Pavla Tesárka, slunce a perfektně připravená stavba. Ústředním tématem byla strojní aplikace vnitřní vápenné omítky Baumit Klima. Všichni přítomní se nemohli dočkat, až uvidí aplikaci naživo.

2019-6-17

Kreativní techniky pro moderní úpravy fasád

Technologický předpis společnosti Baumit popisuje v současnosti celkem dvacet základních kreativních technik, ale ve skutečnosti se nabízí aplikace celé stovky různých vzorů.

2019-6-13

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem. Právě tyto cenné poznatky vycházejí z velkého množství naměřených dat, získaných ve výzkumném centru Viva Research Park, které se nachází v rakouském Wopfingu, zhruba padesát kilometrů jižně od Vídně. Základem výzkumného centra je dvanáct speciálních domů s odlišnou konstrukcí (cihla, beton, dřevostavba, pórobeton). Výzkumné domy, sloužící pro měřicí účely, jsou v exteriéru buď nezateplené, anebo osazené zateplovacími systémy s různými povrchovými úpravami.

2019-6-13

Domy příští samozřejmosti

Na území Evropské unie se od roku 2020 začnou podle norem stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Mnohé z nich už bude možné označit za pasivní dům. Onen nezbytný krok od nízkoenergetické koncepce k pasivitě znamená také velké zvýšení obytného komfortu. Někdy se dokonce mluví o tzv. multikomfortu…

2019-6-12

Baumit Vás zve na kulturní festival Hrady CZ

Společnost Baumit se v letošním roce stala partnerem významného letního kulturního festivalu Hrady CZ a v jeho rámci připravila pro návštěvníky i své obchodní partnery zajímavý program.

2019-6-9

Úžasné léto se společností Baumit

Chceme vás potkávat osobně a proto budeme potěšeni, pokud s námi strávíte prázdninové soboty plné slunce, skvělé muziky a dobré nálady. Od 13. 7. do 31. 8. 2019 se můžeme společně každou sobotu setkat na letním kulturním festivalu České a Moravské hrady, na významných historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

2019-5-31

Téma: odolné fasády - 1. část

Obvodový plášť představuje největší plochu konstrukce objektu. Na obálku domu jsou kladeny značné nároky, neboť plní řadu funkcí. Jeho povrchová vrstva pak dává domu ochranu a tvář.

2019-5-31

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Válečkování, špachtlování, kartáčování, fládrování, strukturování hřebenem, gletování, modelování – možností, jak zkrášlit fasádu, je řada, finální výsledek ovšem závisí pouze na velikosti upravované plochy, zvolené technice a vybraných přípravcích.

2019-5-21

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Časy, kdy venkovním prostorům, především pak fasádám domů, vládly pouze škrábaná (točená) nebo rýhovaná struktura omítky, jsou definitivně pryč. Dnešní moderní doba nutí výrobce stavebních materiálů k nabídce designově zajímavých kreativních technik exteriérových ploch. I proto nabízí společnost Baumit již od roku 2013 na trhu speciální omítky, umožňující unikátní ztvárnění fasády či jiného venkovního prostoru dle vlastního přání investorů.

2019-5-16

Založení na základových pásech (Pracovní postup)

Základové pásy jsou nejčastějším využívaným typem zakládání rodinných domů. Používají se pro založení stěnových i skeletových konstrukčních systémů.

2019-5-16

Zdravé bydlení začíná fasádou domu

Kvalita zateplení je totiž jedním ze třech pilířů zdravého bydlení a jeho hlavní úlohou je zajištění prodyšnosti obvodových stěn domu. Musí tedy umožnit fasádě efektivně dýchat i proto, neboť např. čtyřčlenná rodina vygeneruje za jeden den svými běžnými činnostmi až 6 litrů vodních par. Ty následně prostupují na povrch obvodových stěn domu, kde mohou kondenzovat.

2019-5-16

Fasáda roku 2019 – výsledky

Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. ing. arch. Michal Kohout.

2019-5-16

Nejhezčí Fasády roku v soutěži Baumit

Proběhlo vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

2019-5-16

Baumit představuje zdravé, energeticky šetrné a krásné bydlení

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl – aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí. Toho se snaží Baumit docílit nabídkou stavebních materiálů s přidanou hodnotou jako v případě Klima omítkových systémů.

2019-5-15

Tři pilíře zdravého bydlení

Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí.

2019-5-13

Spolehlivá hydroizolace je základem stavby

Pojistná hydroizolace v podobě jednosložkových, dvousložkových či nátěrových hmot je účinnou ochranou spodních vrstev podlahy či stěn zpravidla nanášenou před lepením obkladů a dlažeb.

2019-5-13

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Z nedávných lékařských studií je patrné, že při vysoké relativní vlhkosti se bohužel více daří zdraví škodlivým jevům a procesům. Patří mezi ně příkladně tvorba plísní, hub, roztočů či chemické spolupůsobení látek. Co si však možná málokdo uvědomuje je skutečnost, že i prostředí s nízkou relativní vlhkostí má stejně neblahé účinky na lidské zdraví.

2019-5-13

Omítkové systémy Klima PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ

Dlouhodobá výzkumná měření, hodnocení jednotlivých vlivů ve stavební konstrukci a následná aplikace získaných poznatků do výroby produktů je klíčovým procesem společnosti Baumit, která je v této oblasti průkopníkem.

2019-5-13

Omítka nebo obklad?

Tuto otázku si může klást dřevostavba, stejně jako dům zděný. Jen musí korespondovat s vlastnostmi toho, co bude skrývat, chránit a zdobit. Proto je potřeba mít o ní jasno včas, byť je realizována jako poslední.

2019-5-3

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí.

2019-5-1

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Do soutěže Fasáda roku 2019 bylo přihlášeno 201 staveb realizovaných v letech 2017 a 2018 v České republice.

2019-4-30

Teplo a vzduch v pasivním standardu

Vytápění a vzduchotechnika v domě postaveném v pasivně energetickém standardu má svá specifika a na projektanta klade velké nároky. Dnes se zaměříme na pasivní dům v příměstské části hlavního města, který je příkladem dobře odvedené práce projektantů i realizační firmy.

2019-4-30

VIDEO: Vnitřní omítky patří mezi hlavní pilíře zdravého bydlení

„Vnitřní omítkové systémy Baumit Klima zásadně regulují relativní vlhkost v interiéru a svou bází vytváří nehostinné prostředí pro tvorbu plísní v objektu,“ říká Tomáš Korecký.

2019-4-29

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

2019-4-29

Soutěž Fasáda roku 2019 – výsledky

Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. arch. Michal Kohout. Jejími dalšími členy byli Ing. arch. Richard Černý, Ing. arch. David Chmelař, Ing. arch. Martin Chválek, MBA, Ing. Milan Špulák, Ing. Jiří Svoboda a Ing. arch. Jiří Harant. Z prvního, základního kola soutěže postoupily v každé kategorii tři nejlepší realizace, které byly nominovány do druhého – finálového kola. Vítězná díla v jednotlivých soutěžních kategoriích byla oceněna soškou Fasádea a finanční odměnou ve výši 25 000 Kč.

2019-4-26

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se dnes stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r. o.

2019-4-26

Soutěž FASÁDA ROKU 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku.

2019-4-25

Jak zateplit dům, aby fasáda dýchala

Zateplit či nezateplit? Jedna z osudových otázek, kterou si každý stavitel jednou položí. Mezi stavebníky se objevuje názor, že zateplený dům nedýchá, a proto se řada z nich zateplení domu vyhýbá. Odborník Jaromírem Žumár mi však toto tvrzení vyvrátil, a představil mi vysoce paropropustný zateplovací systém, díky kterému fasáda domu může dýchat.

2019-4-24

Zdravé bydlení pohledem společnosti Baumit

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot pro každého z nás. Potřeba zdravého životního stylu jde ruku v ruce také s dlouhodobými vizemi společnosti Baumit, které preferují stejný cíl, aby lidé žili ve zdravém, energeticky šetrném a krásném prostředí. Toho se snaží Baumit docílit nabídkou stavebních materiálů s přidanou hodnotou, jako v případě Klima omítkových systémů.

2019-4-23

Klima omítkové systémy Baumit

Pokud si uvědomíme, že v průměru 90 % našeho času trávíme v interiéru, ať už doma, ve škole či v kanceláři, je kvalita vnitřního prostředí pro naše zdraví zcela zásadní. Jednotlivé faktory, které ovlivňují vnitřní klima, lze obecně rozdělit do třech kategorií. Do první kategorie řadíme fyzikální faktory, jakými jsou příkladně teplota vzduchu i povrchů stěn, úroveň relativní vlhkosti nebo množství jemných prachových částic. Zdraví ovlivňují i chemické faktory, do kterých patří například obsah oxidu uhličitého, organických těkavých látek či různých rozpouštědel. A do třetice existují rovněž biologické faktory, jakými jsou plísně, bakterie nebo alergeny. Všechny výše jmenované faktory lze velmi efektivně ovlivňovat pomocí vhodně zvolených stavebních materiálů.

2019-4-23

Zateplovací systém Baumit open – pro fasády, které dýchají

Společnost Baumit odstartovala v dubnu produktovou kampaň na podporu svého difuzně otevřeného zateplovacího systému Baumit open. Zmíněná kampaň nabízí systémové řešení zateplení včetně jeho výjimečné vlastnosti regulovat v interiéru vlhkost vzduchu i jeho teplotu. Těmito unikátními vlastnostmi je zateplovací systém Baumit open cestou ke zdravému bydlení.

2019-4-23

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního přes silikátové či disperzní až k silikonovému

2019-4-17

Odolné fasády

Obvodový plášt představuje největší plochu konstrukce objektu. Na obálku domu jsou kladeny značné nároky, neboť plní řadu funkcí. Jeho povrchová vrstva pak dává domu ochranu a tvář.

2019-4-15

Špičkoví odborníci pro rychlé a přesné stavby

Kvalita by měla být vždy na prvním místě, proto je třeba hledat nejlepší poměr ceny a výkonu. Myslím, že u stavby domu je ten správný poměr extrémně důležitý, říká Ing. Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit Česko.

2019-4-15

Unikátní vlastnosti prémiových omítek

V tenkovrstvých probarvených omítkách se začínají uplatňovat nová speciální aditiva a funkční plniva, která vlastnosti původního typu omítky modifikují a mění. Např. není problém, aby „silikonová“ omítka za určitých konkrétních podmínek vykazovala do jisté míry "hydrofilní“ chování atp.

2019-4-15

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Pro prémiové výrobky je charakteristické inovativní využití znalostí z jiných oborů, např. nanotechnologií. Ukázkou může být zakomponování fotokatalyticky aktivních nanočástic oxidu titaničitého do samočisticí omítky, jakou je Baumit NanoporTop.

2019-4-11

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed.

2019-4-11

Difuzně otevřený zateplovací systém

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů, procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru.

2019-4-11

Pro fasádu chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si přeje dostatečně paropropustnou fasádu, ve které nedochází ke kondenzaci, vnější omítku, která zaručí dlouhodobě čistou fasádu, a takové hmoždinky, které zajistí potřebnou přídržnost k podkladu, ale nebudou se následně prokreslovat v zimním období.

2019-4-11

Baumit open – jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů jsou kladeny vysoké požadavky nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzní otevřenost zateplovacího systému.

2019-4-2

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Nové prémiové výrobky mají ve srovnání s těmi tradičními obsah pojiva zvýšený. To jim poskytuje rezervu jak pro pigmentaci do sytých odstínů pestrých barev, tak i pro delší životnost v kritických mikroklimatických podmínkách. Víme, že na prakticky každé fasádě se vyskytují architektonické detaily, na kterých povrchová úprava zvláště trpí bez ohledu na to, v jak klimaticky příznivé lokalitě se objekt nalézá. Příkladem mohou být římsy, bosáže, šambrány a parapety. A právě vyšší obsah pojiva v prémiových výrobcích jim dává lepší předpoklad dlouhodobě obstát i v těchto podmínkách.

2019-4-1

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové či disperzní až k silikonovému.

2019-3-26

Baumit open – jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů jsou kladeny vysoké požadavky nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzní otevřenost zateplovacího systému. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

2019-3-22

Omítka nebo obklad?

Tuto otázku si může klást dřevostavba, stejně jako zděný dům. Jen musí korespondovat s vlastnostmi toho, co bude chránit a zdobit. Proto je potřeba mít o odpovědi jasno včas, byť je fasáda realizována jako poslední.

2019-3-21

Efektivní i efektní fasádní probarvené omítky

Po dlouhá léta jsme byli zvyklí rozlišovat tenkovrstvé probarvené omítky používané na zateplovacích systémech podle druhu v nich užitého pojiva na minerální (vápenocementové), silikátové, disperzní (akrylátové) a silikonové. Toto dělení máme zažité a zhruba máme představu, co od kterého typu omítky můžeme očekávat. V současnosti však toto rozdělení ztrácí na váze.

2019-3-21

Pozvánka na workshop: strojní aplikace vnitřní vápenné omítky Baumit Klima

S jarem přichází také první workshop letošního roku zaměřený na strojní aplikaci vnitřní vápenné omítky Baumit Klima. Workshop, který proběhne 7. dubna od 14 hodin v obci Předboj, je určen pro všechny stavebníky, kteří ještě nemají vnitřní omítky ve svém domě. Pod dohledem profesionálů se nejen podíváte, jak se aplikuje jednovrstvá vápenná omítka, ale také si aplikaci sami vyzkoušíte.

2019-3-13

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-3-5

Jedinečný paropropustný systém Baumit open

Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry.

2019-2-28

Z ČEHO STAVĚT, část 1.: Různé systémy na jedné parcele

Abyste se nespletli už při výběru stavební konstrukce svého prvního domu, bylo by ideální mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se budete cítit v domě z cihel, z pórobetonu, betonu, masivního dřeva či sendvičových konstrukcí.

2019-2-23

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Věděli jste, že se systémem Baumit open nemusíte používat žádné hmoždinky a díky tomu ušetřit nemalé náklady na pronájem lešení a dalšího vybavení (penetrace, vrtáky, hmoždinky)? U novostaveb z cihelných nebo vápenopískových tvárnic, případně z betonu lze tento systém aplikovat tzv. čistě lepený, tedy bez jakéhokoli dodatečného kotvení hmoždinkami. Toto řešení lze uplatnit pro všechny objekty do výšky 8 m.

2019-2-23

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů je kladen vysoký požadavek nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzně otevřený zateplovací systém. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

2019-2-20

Zateplovací systém Baumit open

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru. Podle provedeného měření lze po zateplení novostaveb zkrátit dobu vysychání nosné konstrukce až o 50 % u cihelného zdiva, až o 58 % u pórobetonu a až o 62 % u betonu v porovnání s běžným zateplením z fasádního polystyrenu.

2019-2-14

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-2-8

Když už stavět, tak z čeho?

Říká se, že všechna přání vám splní až třetí dům, který postavíte. Kdo však má sílu na to, aby se na prvním domě „vyučil“, na druhé stavbě se zdokonalil a teprve při poslední kolaudaci si mohl spokojeně říct – to je ono!

2019-2-8

Baumit zve na veletrh FOR PASIV 2019

Veletrh FOR PASIV 2019 je stejně jako minulý rok zaměřen na nízkoenergetické, pasívní a nulové stavby. Svým odborným zaměřením je určen nejen projektantům a architektům, ale především široké veřejnosti se zájmem o efektivní řešení staveních konstrukcí rodinných domů.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7. - 9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit se v roce 2019 zaměří na prezentaci v rámci odborných výstav s tematikou stavebních materiálů v daleko větší míře, než tomu bylo v minulosti. To je rovněž důvodem prezentace výrobků značky Baumit na tomto veletrhu ve zcela nové výstavní expozici.

2019-2-4

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

„Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV je pro nás ideální příležitostí nabídnout zájemcům o moderní stavební materiály ta nejlepší řešení pro stavbu rodinného domu. Veletrh proto vnímáme jako skutečnou komunikační platformu s veřejností, kde můžeme předat naše mnohaleté zkušenosti realizačním firmám i jednotlivcům investorům, a být jim tak nejbližším rádcem. Srdečně tedy zveme všechny k návštěvě naší expozice,“ objasnil účast na letošním ročníku veletrhu Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

2019-2-1

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7.–9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-1-29

Pasivní bytový dům U Pernikářky 7

V polovině ledna společnost JRD zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl ve vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů.

2019-1-25

Energeticky pasivní viladům u Ladronky je zkolaudovaný

Společnost JRD právě zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů – developer zde využil např. zdravý omítkový systém Baumit Klima.

2019-1-17

Baumit Akademie - Výpis školení

Vyberte si z termínů pro školení, které probíhají v měsících leden a únor.

2019-1-11

Přihlaste své dílo do konce ledna

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Vypisovatel, společnost Baumit, se těší na vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-19

Přihlásit dílo do soutěže Fasáda roku lze do 31. ledna 2019

Společnost Baumit vyhlásila nový ročník soutěže Fasáda roku. Díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním lze přihlašovat do 31. ledna 2019.

2018-12-17

Ohlédnutí za jubilejní konferencí Defekty budov

Letos již po desáté se v Českých Budějovicích sešla v termínu 29.–30. listopadu 2018 vědecká a odborná veřejnost na konferenci Defekty budov. Konferenci pořádá Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích – katedra stavebnictví ve spolupráci s ČKAIT.

2018-12-12

V klidné části horního Žižkova na Praze 3 se podél ulice Malešická staví nový developerský projekt Byty Na Vackově.

Novostavby jsou různorodě rozvržené tak, že v každém patře naleznete byty s terasou nebo balkonem, ale i bez nich. Stejně tak si můžete zakoupit byt v přízemí s předzahrádkou, ale i bez ní. Bytové domy jsou vybudovány z Baumitu a příčky mezi jednotlivými byty z Porothermu. Koupelny se předávají s úplnou kompletací keramického obkladu v kuchyni i koupelně. Nechybí nainstalovaná vana, sprchový kout, závěsné WC a umyvadlo. Všechny vchodové dveře jsou navíc protipožární a okna plastová.

2018-12-12

Ani zima nemusí být překážkou

Nepřítelem stavbařů a stavebníků bylo vždy zimní období s nízkými teplotami. Nutné odstávce v době, kdy teploty klesají pod nulu, však lze díky novým technologiím předejít.

2018-12-13

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-10

Fasáda roku 2019 – přihlaste své dílo nejpozději do 31.ledna 2019

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-11-29

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-11-27

Grulich architekti navrhli důstojné zateplení historické budovy městského úřadu v Odoleně Vodě

Stavební úpravy během dřívější přestavby nenávratně připravily Městský úřad v obci Odolena Voda východně od Prahy o jeho původní historický vzhled. S graffiti nebylo již možné na fasádě budovy obnovit, přesto dům po nedávné rekonstrukci působí neobvykle uměřeně. Projekt zateplení a rekonstrukce fasád pojali architekti z ateliéru Grulich architekti funkčně i esteticky zároveň navzdory tvrdým finančním limitům.

2018-11-26

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-25

Nový prospekt fermacell a Baumit prezentuje špičkové povrchové úpravy pro suchou výstavbu

Nový prospekt seznamuje zpracovatele s výhodami suchých desek fermacell a nátěrů stěn, podhledů a příček systémem Baumit. Prezentuje také vhodné kombinace produktů obou značek pro různá interiérová a exteriérová řešení.

2018-11-25

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-22

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hofmann, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

2018-11-20

Řadovka v pasivním standardu

Když majitel stavební developerské společnosti objevil ve vzdálenosti dvou kilometrů od svého bydliště zajímavou parcelu v proluce řadových domů, neodolal a rozhodl se postavit zde své rodinné sídlo v pasivním standardu.

2018-11-19

Stavba v přímém přenosu

DÍL 3: Dům, který nestárne

2018-11-16

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-15

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-15

Baumit Baumacol – systémové řešení pro koupelnu či balkón

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-11-15

Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevírá od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-14

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-14

Baumit ve světě moderního umění

Umělecké pozice a přístupy jednotlivých finalistů letošního již 29. ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru výtvarného umění pro autory do 35 let se od sebe výrazně liší. Naproti tomu je však spojuje intenzivní zaujetí dnešními mezilidskými vztahy, tvorba kolektivního vědomí a působení na návštěvníka výstavy nejen rozumově, ale také emocionálně.

2018-11-10

Baumit Baumacol

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-10-20

Kvalita vnitřního vzduch je klíčová!

Dostatek cerstvého cistého vzduchu a správné klima v místnosti patrí k základním faktorum ovlivnujícím naše zdraví. Vysoce prodyšné minerální omítky Baumit Klima byly vyvinuty s cílem zlepšit vnitrní klima budov.

2018-10-8

Fasáda je Tvoje vizitka. Napořád!

Společnost Baumit, spol. s r.o. spustila druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je prémiová moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt.

2018-10-4

Stavba roku 2018

Udělení pěti titulů, 11 zvláštních cen a Ceny veřejnosti v soutěži Stavba roku 2018, ocenění soutěží Zahraniční stavba roku a Urbanistický projekt roku proběhlo dne 3. října 2018 v Betlémské kapli v Praze na slavnostním večeru Dnů stavitelství a architektury.

2018-9-18

Komfort pod povrchem

Ke stavbě nového domu vedla čtyřčlennou rodinu touha po kvalitnějším a pohodlnějším bydlení.

2018-9-21

Baumit Klima řešení pro různé povrchy

V interiéru trávíme 80 - 90 % našeho času Aktivní člověk spotřebuje denně až 13,5 kg vzduchu v místnosti a 1,5 kg čerstvého vzduchu. Při tak velkých množstvích je kvalita vzduchu jedním z klíčových kritérií pro naše zdraví.

2018-9-19

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-9-19

Omítka Baumit StarTop získala stříbrnou Známku kvality 2018

Prémiová silikonová omítka Baumit StarTop od společnosti BAUMIT, získala stříbrnou známku za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas.

2018-9-17

10. ročník ZNÁMKY KVALITY pro výrobek nebo technologie ve stavebnictví a architektuře 2018 vyhlásil ocenění

Dne 6. září 2018 byly současně s vyhlášením nominací soutěže STAVBA ROKU 2018 vyhlášeny i výsledky ZNÁMKY KVALITY pro VÝROBEK-TECHNOLOGII pro stavitelství a architekturu, která s kvalitními stavbami úzce souvisí. Mottem programu je: „Dobrou stavbu mohou tvořit jen kvalitní výrobky a technologie.“

2018-9-11

Studentský klub jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Vítězný projekt soutěže Baumit Life Challenge 2018.

2018-9-14

Hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit představuje druhou část kampaně, jejímž nosným produktem je omítka Baumit StarTop.

2018-9-14

Od zateplení k samočištění

Slavíme 25 let úspěšného působení na českém trhu. Ano, již celé čtvrtstoletí nabízíme našim zákazníkům prvotřídní a špičkové výrobky. Cesta za úspěchem této značky v České republice má mnoho zajímavých milníků, říká Ing. Jakub Moc, obchodní ředitel pro region Čechy společnosti BAUMIT, spol. s r.o.

2018-9-15

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-13

Nevíte, jakou si vybrat fasádu? Využijte akce Baumit!

Společnost Baumit, spol. s r.o., představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení zákazníků z řad široké veřejnosti

2018-9-5

Hvězdná omítka Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-4

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.