Menu

clear
Napsali o nás
star_border

Napsali o nás

Baumit v médiích. Informace o nás a našich materiálech. 

2019-3-13

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-3-5

Jedinečný paropropustný systém Baumit open

Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry.

2019-2-28

Z ČEHO STAVĚT, část 1.: Různé systémy na jedné parcele

Abyste se nespletli už při výběru stavební konstrukce svého prvního domu, bylo by ideální mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se budete cítit v domě z cihel, z pórobetonu, betonu, masivního dřeva či sendvičových konstrukcí.

2019-2-23

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Věděli jste, že se systémem Baumit open nemusíte používat žádné hmoždinky a díky tomu ušetřit nemalé náklady na pronájem lešení a dalšího vybavení (penetrace, vrtáky, hmoždinky)? U novostaveb z cihelných nebo vápenopískových tvárnic, případně z betonu lze tento systém aplikovat tzv. čistě lepený, tedy bez jakéhokoli dodatečného kotvení hmoždinkami. Toto řešení lze uplatnit pro všechny objekty do výšky 8 m.

2019-2-23

Jedinečný difuzně otevřený zateplovací systém Baumit open

Při zateplení novostaveb nebo při dodatečném zateplení stávajících objektů je kladen vysoký požadavek nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzně otevřený zateplovací systém. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

2019-2-20

Zateplovací systém Baumit open

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru. Podle provedeného měření lze po zateplení novostaveb zkrátit dobu vysychání nosné konstrukce až o 50 % u cihelného zdiva, až o 58 % u pórobetonu a až o 62 % u betonu v porovnání s běžným zateplením z fasádního polystyrenu.

2019-2-14

Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

2019-2-8

Když už stavět, tak z čeho?

Říká se, že všechna přání vám splní až třetí dům, který postavíte. Kdo však má sílu na to, aby se na prvním domě „vyučil“, na druhé stavbě se zdokonalil a teprve při poslední kolaudaci si mohl spokojeně říct – to je ono!

2019-2-8

Baumit zve na veletrh FOR PASIV 2019

Veletrh FOR PASIV 2019 je stejně jako minulý rok zaměřen na nízkoenergetické, pasívní a nulové stavby. Svým odborným zaměřením je určen nejen projektantům a architektům, ale především široké veřejnosti se zájmem o efektivní řešení staveních konstrukcí rodinných domů.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7. - 9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-2-5

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit se v roce 2019 zaměří na prezentaci v rámci odborných výstav s tematikou stavebních materiálů v daleko větší míře, než tomu bylo v minulosti. To je rovněž důvodem prezentace výrobků značky Baumit na tomto veletrhu ve zcela nové výstavní expozici.

2019-2-4

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

„Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV je pro nás ideální příležitostí nabídnout zájemcům o moderní stavební materiály ta nejlepší řešení pro stavbu rodinného domu. Veletrh proto vnímáme jako skutečnou komunikační platformu s veřejností, kde můžeme předat naše mnohaleté zkušenosti realizačním firmám i jednotlivcům investorům, a být jim tak nejbližším rádcem. Srdečně tedy zveme všechny k návštěvě naší expozice,“ objasnil účast na letošním ročníku veletrhu Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

2019-2-1

Baumit na veletrhu FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7.–9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

2019-1-29

Pasivní bytový dům U Pernikářky 7

V polovině ledna společnost JRD zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl ve vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů.

2019-1-25

Energeticky pasivní viladům u Ladronky je zkolaudovaný

Společnost JRD právě zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů – developer zde využil např. zdravý omítkový systém Baumit Klima.

2019-1-17

Baumit Akademie - Výpis školení

Vyberte si z termínů pro školení, které probíhají v měsících leden a únor.

2019-1-11

Přihlaste své dílo do konce ledna

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Vypisovatel, společnost Baumit, se těší na vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-19

Přihlásit dílo do soutěže Fasáda roku lze do 31. ledna 2019

Společnost Baumit vyhlásila nový ročník soutěže Fasáda roku. Díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním lze přihlašovat do 31. ledna 2019.

2018-12-17

Ohlédnutí za jubilejní konferencí Defekty budov

Letos již po desáté se v Českých Budějovicích sešla v termínu 29.–30. listopadu 2018 vědecká a odborná veřejnost na konferenci Defekty budov. Konferenci pořádá Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích – katedra stavebnictví ve spolupráci s ČKAIT.

2018-12-12

V klidné části horního Žižkova na Praze 3 se podél ulice Malešická staví nový developerský projekt Byty Na Vackově.

Novostavby jsou různorodě rozvržené tak, že v každém patře naleznete byty s terasou nebo balkonem, ale i bez nich. Stejně tak si můžete zakoupit byt v přízemí s předzahrádkou, ale i bez ní. Bytové domy jsou vybudovány z Baumitu a příčky mezi jednotlivými byty z Porothermu. Koupelny se předávají s úplnou kompletací keramického obkladu v kuchyni i koupelně. Nechybí nainstalovaná vana, sprchový kout, závěsné WC a umyvadlo. Všechny vchodové dveře jsou navíc protipožární a okna plastová.

2018-12-12

Ani zima nemusí být překážkou

Nepřítelem stavbařů a stavebníků bylo vždy zimní období s nízkými teplotami. Nutné odstávce v době, kdy teploty klesají pod nulu, však lze díky novým technologiím předejít.

2018-12-13

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-12-10

Fasáda roku 2019 – přihlaste své dílo nejpozději do 31.ledna 2019

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na Vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

2018-11-29

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-11-27

Grulich architekti navrhli důstojné zateplení historické budovy městského úřadu v Odoleně Vodě

Stavební úpravy během dřívější přestavby nenávratně připravily Městský úřad v obci Odolena Voda východně od Prahy o jeho původní historický vzhled. S graffiti nebylo již možné na fasádě budovy obnovit, přesto dům po nedávné rekonstrukci působí neobvykle uměřeně. Projekt zateplení a rekonstrukce fasád pojali architekti z ateliéru Grulich architekti funkčně i esteticky zároveň navzdory tvrdým finančním limitům.

2018-11-26

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-25

Nový prospekt fermacell a Baumit prezentuje špičkové povrchové úpravy pro suchou výstavbu

Nový prospekt seznamuje zpracovatele s výhodami suchých desek fermacell a nátěrů stěn, podhledů a příček systémem Baumit. Prezentuje také vhodné kombinace produktů obou značek pro různá interiérová a exteriérová řešení.

2018-11-25

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-22

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha byla 13. listopadu zahájena tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hofmann, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

2018-11-20

Řadovka v pasivním standardu

Když majitel stavební developerské společnosti objevil ve vzdálenosti dvou kilometrů od svého bydliště zajímavou parcelu v proluce řadových domů, neodolal a rozhodl se postavit zde své rodinné sídlo v pasivním standardu.

2018-11-19

Stavba v přímém přenosu

DÍL 3: Dům, který nestárne

2018-11-16

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-15

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví. Samozřejmě ale nebudou chybět ani další zajímavá témata z oboru stavebních technologií a materiálů.

2018-11-15

Baumit Baumacol – systémové řešení pro koupelnu či balkón

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-11-15

Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevírá od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019.

2018-11-14

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

2018-11-14

Baumit ve světě moderního umění

Umělecké pozice a přístupy jednotlivých finalistů letošního již 29. ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru výtvarného umění pro autory do 35 let se od sebe výrazně liší. Naproti tomu je však spojuje intenzivní zaujetí dnešními mezilidskými vztahy, tvorba kolektivního vědomí a působení na návštěvníka výstavy nejen rozumově, ale také emocionálně.

2018-11-10

Baumit Baumacol

Baumit Baumacol představuje již více než 10 let profesionální systémová řešení v oblasti lepení obkladů a dlažeb na českém trhu. Dlouholetá praxe a zkušenost společnosti Baumit, předního výrobce stavebních materiálů, poukazuje na skutečnost, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne právě se systémy a materiály od jednoho výrobce. Tradice a trend systémových řešení se u výrobkových řad společnosti Baumit postupně upevňovaly nejen v oblasti zateplovacích systémů, omítek, podlah, sanací zdiva a betonu, ale právě i v oblasti lepení obkladů a dlažeb.

2018-10-20

Kvalita vnitřního vzduch je klíčová!

Dostatek cerstvého cistého vzduchu a správné klima v místnosti patrí k základním faktorum ovlivnujícím naše zdraví. Vysoce prodyšné minerální omítky Baumit Klima byly vyvinuty s cílem zlepšit vnitrní klima budov.

2018-10-8

Fasáda je Tvoje vizitka. Napořád!

Společnost Baumit, spol. s r.o. spustila druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je prémiová moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt.

2018-10-4

Stavba roku 2018

Udělení pěti titulů, 11 zvláštních cen a Ceny veřejnosti v soutěži Stavba roku 2018, ocenění soutěží Zahraniční stavba roku a Urbanistický projekt roku proběhlo dne 3. října 2018 v Betlémské kapli v Praze na slavnostním večeru Dnů stavitelství a architektury.

2018-9-18

Komfort pod povrchem

Ke stavbě nového domu vedla čtyřčlennou rodinu touha po kvalitnějším a pohodlnějším bydlení.

2018-9-21

Baumit Klima řešení pro různé povrchy

V interiéru trávíme 80 - 90 % našeho času Aktivní člověk spotřebuje denně až 13,5 kg vzduchu v místnosti a 1,5 kg čerstvého vzduchu. Při tak velkých množstvích je kvalita vzduchu jedním z klíčových kritérií pro naše zdraví.

2018-9-19

První realizace zdravé omítky v České republice

V rámci developerského projektu byla v České republice realizována první zdravá omítka. Omítky v projektu U Perníkářky regulují vzdušnou vlhkost ve vnitřním prostředí, a tak vytváří mikroklima bez plísní a škodlivých látek.

2018-9-19

Omítka Baumit StarTop získala stříbrnou Známku kvality 2018

Prémiová silikonová omítka Baumit StarTop od společnosti BAUMIT, získala stříbrnou známku za technické zdokonalení pastovité omítky s multifunkčním efektem pro vysokou ochranu před růstem plísní a řas.

2018-9-17

10. ročník ZNÁMKY KVALITY pro výrobek nebo technologie ve stavebnictví a architektuře 2018 vyhlásil ocenění

Dne 6. září 2018 byly současně s vyhlášením nominací soutěže STAVBA ROKU 2018 vyhlášeny i výsledky ZNÁMKY KVALITY pro VÝROBEK-TECHNOLOGII pro stavitelství a architekturu, která s kvalitními stavbami úzce souvisí. Mottem programu je: „Dobrou stavbu mohou tvořit jen kvalitní výrobky a technologie.“

2018-9-11

Studentský klub jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Vítězný projekt soutěže Baumit Life Challenge 2018.

2018-9-14

Hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit představuje druhou část kampaně, jejímž nosným produktem je omítka Baumit StarTop.

2018-9-14

Od zateplení k samočištění

Slavíme 25 let úspěšného působení na českém trhu. Ano, již celé čtvrtstoletí nabízíme našim zákazníkům prvotřídní a špičkové výrobky. Cesta za úspěchem této značky v České republice má mnoho zajímavých milníků, říká Ing. Jakub Moc, obchodní ředitel pro region Čechy společnosti BAUMIT, spol. s r.o.

2018-9-15

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-13

Nevíte, jakou si vybrat fasádu? Využijte akce Baumit!

Společnost Baumit, spol. s r.o., představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení zákazníků z řad široké veřejnosti

2018-9-5

Hvězdná omítka Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

2018-9-4

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu hvězdné omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.