Česká republika

Tiskové zprávy
star_border

Tiskové zprávy

Aktuality, fakta a všechny potřebné informace pro média a novináře.

02.12.2019

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s přívlastkem PRAXE. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

27.09.2019

Baumit podporuje umění

Společnost Baumit se po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého vrací k podpoře jejího jubilejního již 30. ročníku. Soutěž mladých talentovaných umělců, jejichž díla jsou vystavena až do 19. ledna 2020 v Moravské galerii v Brně, začala včerejší slavnostní vernisáží.

17.09.2019

Pro novou fasádu na veletrh FOR ARCH 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019. Výstavní expozice společnosti BAUMIT je situována do haly 1 na stánek č. 1A11.

16.08.2019

Baumit Vás zve na výstavu Země živitelka

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

10.06.2019

Baumit Vás zve na letní kulturní festival Hrady CZ

Společnost Baumit se letos stala partnerem tohoto kulturního festivalu poprvé a pro své příznivce připravila zábavný program - „Fasádní studio“, kde návštěvníci mohou využít nabídku malování či tetování grafických ornamentů na obličej, ozvláštnit či vyladit svojí „fasádu“ a doplnit tak příjemnou atmosféru letního kulturního festivalu s převážně hudebním programem. K dipozici bude pro zájemce rovněž fotokoutek.

25.04.2019

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se dnes stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

17.04.2019

Zateplovací systém Baumit open - pro fasády, které dýchají!

Společnost Baumit odstartovala v dubnu produktovou kampaň na podporu svého difuzně otevřeného zateplovacího systému Baumit open. Zmíněná kampaň nabízí systémové řešení zateplení včetně jeho výjimečné vlastnosti regulovat v interiéru vlhkost vzduchu i jeho teplotu. Těmito unikátními vlastnostmi je zateplovací systém Baumit open cestou ke zdravému bydlení. Pro zájemce o zateplení rodinných domů z řad investorů vytvořil Baumit v rámci kampaně speciální webovou mikrostránku www.baumit.cz/akce , která detailně představuje zmíněný zateplovací systém. K dispozici je zde rovněž kalkulátor a registrační formulář pro získání voucheru na cenové zvýhodnění. Na stejném místě najdou stavitelé také doporučení, kde spolehlivě nakoupit a získat veškeré potřebné informace, tedy mapu doporučených prodejních míst.

01.02.2019

Baumit zve na veletrh FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7. - 9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Veletrh FOR PASIV 2019 je stejně jako minulý rok zaměřen na nízkoenergetické, pasívní a nulové stavby. Svým odborným zaměřením je určen nejen projektantům a architektům, ale především široké veřejnosti se zájmem o efektivní řešení staveních konstrukcí rodinných domů.

08.01.2019

Baumit dokončil stavební projekt „Snížení energetické náročnosti provozovny v Modřicích“

Společnost Baumit, spol. s r.o. ke konci loňského roku úspěšně dokončila modernizaci administrativní budovy své moravské provozovny v Modřicích, jejímž účelem bylo snížit energetické zatížení celého logistického centra. V rámci této rozsáhlé akce byla zrealizována rekonstrukce kotelny, zateplení venkovní obálky budovy a její střechy. V neposlední řadě bylo pro získání nových zdrojů elektrické energie vybudována výkonná fotovoltaická elektrárna. Náš projekt je pod záštitou Ministerstva Průmyslu a Obchodu spolufinancován z evropských fondů pro regionální rozvoj – OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

14.11.2018

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

13.11.2018

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevírá od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hoffman, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

03.09.2018

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

31.07.2018

Plug-in Baumit Tools v názorných videoprezentacích

Společnost Baumit, spol. s r.o. připravila pro zájemce o plug-in verzi s názvem Baumit Tools v rámci projektování pomocí BIM technologie dvě názorné videoprezentace zaměřené na práci s tímto uživatelským rozhraním, které zároveň zdůrazňují jeho nesporné benefity.

27.06.2018

Baumit slaví úspěšné čtvrtstoletí na českém trhu

Společnost Baumit, spol. s r.o. slaví v letošním roce 25 let úspěšného působení na českém trhu. Celé čtvrtstoletí nabízí na českém trhu prvotřídní a špičkové výrobky z oblasti stavebních materiálů. Cestu za úspěchem této značky, která má mnoho zajímavých milníků, si připomněli zaměstnanci společnosti na nedávné narozeninové Oslavě barev v pražském Fóru Karlín.

19.06.2018

Baumit Life Challenge 2018 - Česko získalo vítězství v kategorii Nebytový objekt

Mezinárodní 13členná odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2018 vyhlásila minulý týden vítěze jednotlivých kategorií v rámci závěrečného slavnostního ceremoniálu Life Challenge Award. Ten se uskutečnil v prostorách Slovenské filharmonie v Bratislavě.

12.04.2018

Baumit Life Challenge 2018 - hlasujte o evropské fasádě roku a zúčastněte se slavnostního vyhlášení!

Mezinárodní odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2018 nominovala 36 finalistů z 325 přihlášených staveb z 27 zemí se zastoupením společnosti Baumit. Ceny budou vítězům předány 14. června 2018 v prostorách Slovenské filharmonie v Bratislavě.