Tiskové zprávy
star_border

Tiskové zprávy

Aktuality, fakta a všechny potřebné informace pro média a novináře.

25.03.2024

Baumit letos opět podpoří zateplování fasád

Výrobce stavebních materiálů Baumit se po roce opět vrací k podpoře majitelů rodinných domů, jejichž záměrem je zateplení fasády. Letošní kampaň s názvem „Zatepli s dvojitou dotací“ odstartuje 1. dubna a ukončena bude 31. prosince tohoto roku. Nová kampaň obsahově navazuje na loňskou podporu zateplování objektů, avšak pro rok 2024 nabídne majitelům rodinných domů další významné benefity, a to rozšířený výběr cenově výhodnějších prémiových zateplovacích systémů společně s aktivním poradenstvím v oblasti získání finančních dotací od státu.

29.02.2024

Life Challenge 2024 - hlasujte pro nejkrásnější fasádu

V letošním roce se finále Baumit Life Challenge Award tradičně uskuteční v zemi vítězů předchozího ročníku soutěže, kterými se v roce 2022 stali Slovinci. Výběr nejpůsobivější evropské fasády bude i letos soubojem předních architektů a stavebních společností. Tři sta vybraných projektů představuje výkvět architektonické dokonalosti a inovativního designu současné Evropy. Již tradičně se může do soutěže Baumit Life Challenge Award zapojit široká veřejnost a svými hlasy ocenit nejdokonalejší evropské fasády v šesti kategoriích.

20.02.2024

Získání dotace s poradenstvím Baumit

Téma neustále se zvyšujících nákladů na energie vede investory při renovaci stavebních objektů či realizaci novostaveb k neustálému hledání úspor. Významnou roli v této snaze sehrává celkové zateplení objektu a s tím spojená možnost získání finanční dotace. Baumit nabízí v tomto procesu klíčovou roli aktivního odborného poradce.

22.11.2023

Baumit nabízí řešení všem stavbám

Různé typy a velikosti staveb, odlišné rozsahy prací při stavebních realizacích či specifické požadavky na konkrétní projekt vyžadují dnes více než kdy jindy možnost ručního, ale i strojního zpracování stavebních materiálů.

27.10.2023

Nejen zahrádkáři ocení Baumit FixBeton

S tématem rychlé fixace plotového sloupku se seznámil asi každý chatař či zahrádkář, který se rozhodl ohraničit svůj pozemek plotem z pletiva. I proto se na trhu objevila suchá rychleschnoucí betonová směs Baumit FixBeton, Již název prozrazuje, že výrobek cílí především na rychlost zafixování sloupků nebo jiných kotevních prvků. Samozřejmě tato zmíněná betonová směs balená do 25kg pytlů neslouží pouze pro montáž sloupků oplocení, ale například i pro kotvení parkových laviček, venkovních informačních systémů, sušáků prádla anebo dopravních značek.

26.09.2023

Cesta k výhodám zateplovacích systémů Baumit

Poměrně široká nabídka zateplovacích systémů Baumit v současnosti reflektuje různé potřeby a nároky investorů. Ještě před samotným zateplením objektu je proto potřeba stanovit kritéria, představy a cíle, které má zateplení na stavebním objektu splňovat. Právě Baumit klade velký důraz na vnímání zateplovacího systému jako celku, tedy pečlivě vybrané sestavy jednotlivých komponent jednoho daného výrobce v uceleném řešení.

24.08.2023

Gelovou technologií ke snadnějšímu zpracování

Prémiové lepicí a stěrkové hmoty na zateplovací systémy renomovaného výrobce stavebních materiálů Baumit patří dlouhodobě k produktové špičce na trhu. Hned na úvod si vyjasněme, že se nejedná o změnu charakteru a složení výrobků, ale o úpravu především v oblasti zpracování, včetně strojní aplikace. V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

20.07.2023

Baumit NHL – systém pro ochranu a restaurování historických objektů

Pro tyto specifické případy stavebních realizací nabízí renomovaný výrobce Baumit produktovou řadu s označením NHL (Natural Hydraulic Lime), tedy vysoce paropropustné materiály postavené svým složením výhradně na přirozeně hydraulickém vápnu. Je to dáno mimo jiné i tím, že například u kamenné stavby s možným výskytem opuky není vhodné použít standardní omítky na cementové bázi.

28.06.2023

Několik řešení pro tvorbu hladké fasády

Každá doba podléhá – nejen ve stavebnictví – jiným trendům. A zatímco 80. a 90. léta minulého století byla zejména u bytových domů ve znamení fasád s rýhovanými hrubými omítkami o zrnitosti až 4 mm, současnost si žádá, skrze přání architektů i investorů, velmi moderní hladké povrchy fasád. Společnost Baumit se právě hladkými fasádami zabývá již od roku 2012.

29.05.2023

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.

27.04.2023

Tajemství plně děrovaných izolačních desek

Stěžejní částí systému Baumit open z pohledu prodyšnosti jsou v pravidelném rastru děrované izolační desky, které Baumit vyrábí ve čtyřech provedeních s mírně odlišnými vlastnostmi a použitím. Všechny verze těchto izolačních desek jsou opatřeny otvory o průměru 2,5–3 mm v počtu 2 500 otvorů na čtvereční metr.

26.04.2023

Forum Karlín hostilo vyhlášení soutěže Fasáda roku 2023

V letošním roce vyhlásila společnost Baumit výsledky soutěže Fasáda roku již podvacáté a slavnostní jubilejní ročník se v pražském Karlíně nesl tematicky v duchu 30. let minulého století. Nechybělo ani živé vystoupení populární hudební skupiny Mirai a celý slavnostní večer byl ve znamení zábavy.

28.03.2023

Bez děr to neber! Baumit nabízí v nové kampani úspory na vytápění

Baumit představil zcela novou kampaň s názvem „Bez děr to neber!“, zaměřenou na komplexní řešení zateplení objektů s využitím unikátního zateplovacího systému Baumit open. Zmíněná kampaň, nabízející hned několik benefitů zákazníkům z řad majitelů rodinných i bytových domů, potrvá od 1. dubna do 30. září 2023.

17.01.2023

Baumit Akademie v novém a také pro mladé

Vzdělávací program Baumit Akademie, jehož koncepce spatřila světlo světa v roce 2009, prochází s otevřením moderního Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem významnou proměnou. „V principu budou úzce zaměřené přednášky více reflektovat potřeby jednotlivých cílových skupin, tedy architektů, projektantů, zpracovatelů a další odborné veřejnosti. Odborný obsah Baumit Akademie nabídneme nově i mladé studující generaci,“ zmiňuje důvody k postupné proměně vzdělávacího programu Ing. arch. Karel Kladívko, creative design manager společnosti Baumit.

24.05.2022

Baumit představuje nejkrásnější evropskou fasádu roku 2022

Nejprestižnější architekti a stavební společnosti se sešli na prestižním udělování cen za nejkrásnější fasády v Evropě. Dne 19. května vybrala odborná porota soutěže ve španělské Valencii fasádu roku 2022. Porota to dělala napínavé až do poslední chvíle, kdy po udělení šesti cen v různých kategoriích došlo konečně k vyhlášení nejkrásnější evropské fasády z více než 300 předložených projektů – vítězem se stala „Cukrarna Gallery” ze Slovinska.

31.03.2022

Nový inovativní rozměr přípravy suché betonové směsi

Suché betonové směsi dnes patří k základním kamenům převážné většiny stavebních realizací. A zatímco dosud byl kladen důraz výhradně na jejich vlastnosti pro určitý způsob využití, Baumit nyní posouvá vnímání betonových směsí do spektra uživatelských výhod v oblasti ekologie, efektivity a také zdraví. O tom všem je totiž suchá betonová směs Baumit ALL IN Beton B 20, novinka roku 2022.

17.03.2022

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Společnost Baumit představila zcela nový prvek ve vzdělávání odborníků pracujících ve stavebnictví a tím je virtuální realita. Mezi prvními dostupnými aplikacemi z nabídky Baumit Quido Virtuální reality je nyní technologický postup kotvení zateplovacího systému a také kreativní tvorba povrchu fasády. V budoucnu se však počítá s rozšířením celkového počtu takto virtuálně zpracovaných technologických postupů.

01.03.2022

Baumit Baumacol - lepení obkladů a dlažeb v novém pojetí

Kvalitně realizované obklady a dlažby v interiéru i exteriéru patří dnes k základním požadavkům investorů nejen u novostaveb, ale také při rekonstrukcích původních objektů. Ucelený certifikovaný program Baumit Baumacol, který dlouhodobě nabízí pro tuto oblast komplexní řešení, má v letošním roce v nabídce tři významné novinky. Dvě lepicí hmoty Baumit Baumacol FlexUni Gel a Baumit Baumacol FlexTreme doplňuje také nová spárovací hmota Baumit Baumacol XL Fuge.

16.12.2021

Baumit StarTrack X1 získal zlatou Známku kvality

V pondělí 6. prosince 2021 proběhlo prostorách Nadace ABF udělování ocenění v soutěži Známka kvality VÝROBEK - TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu 2021. Jedním z oceněných výrobků byla lepicí kotva Baumit StarTrack X1.

16.11.2021

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech po celé ČR a představí virtuální studio

Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek, a to v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.

10.11.2021

Baumit získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin proběhlo dne 4. listopadu 2021 v prostorách nadace ABF. Soutěž je každoročně vyhlašována Ministerstvem průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví a umožňuje účast všem výrobcům stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky. Společnost Baumit získala vítězné ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

13.10.2021

Baumit nabízí virtuální realitu v procesu výběru materiálu

Společnost Baumit umožňuje – jako vůbec první výrobce stavebních materiálů – výběr barev a kreativních fasádních technik pomocí nové aplikace Baumit Quido Virtuální realita (VR). Zájemcům o virtuální výběr nabízí nyní tuto možnost ve svých dvou Baumit VR studiích, a to v Brandýse nad Labem a v Modřicích.

31.08.2021

Vyhlášení výsledků soutěže Fasáda roku 2021 na akci BAU-MIT-FEST

Slavnostní vyhlášení nejzdařilejších realizací stavebních projektů z oblasti fasádního pláště proběhlo v rámci letní akce BAU-MIT-FEST, která se konala o uplynulém víkendu v areálu zámku Štiřín. Soutěž Fasáda roku, kterou vyhlašuje společnost Baumit, spol. s r. o., se stala již tradičním profesním soupeřením investorů, architektů, projektantů a realizačních firem, do něhož mohli všichni zájemci přihlásit své soutěžní projekty.

05.08.2021

Baumit StarTrack X1 – Revolučně rychlé kotvení izolantu

O prokazatelných energetických výhodách zateplení stavebního objektu již dnes není sporu. Za uplynulých několik desítek let prošly zateplovací systémy ETICS mnoha změnami z hlediska materiálů i technologického postupu. Novinka roku 2021 Baumit StarTrack X1 představuje revoluční přístup v lepeném kotvení izolačních desek.

03.05.2021

Soutěž Baumit Life Challenge 2021 zná své vítěze

Mezinárodní soutěž Baumit Life Challenge je každé dva roky ukázkou propojení vysoce kvalitních omítkových materiálů Baumit s mimořádnou kreativitou architektů, investorů a realizačních firem. Přihlášené projekty velmi často ukazují možnosti ve strukturách dekorativních omítek Baumit CreativTop s nejširší nabídkou 888 odstínů fasádních barev ve vzorníku Baumit Life.

27.11.2020

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Nový ročník Baumit Akademie se svými odbornými tématy opět zaměřuje na projektanty, architekty, investory, pracovníky stavebního dozoru, památkové péče, management realizačních firem a odborníky ze stavební praxe. Současný stav s některými omezeními proti šíření koronaviru však vedl organizační tým společnosti Baumit ke změně formy realizace této významné vzdělávací akce. Baumit Akademie se z těchto důvodů přesune do formátu on-line přenosu.

25.09.2020

Výrobek Baumit IonitColor získal hlavní cenu GRAND PRIX na veletrhu FOR ARCH

Novinka roku – minerální barva Baumit IonitColor – aktivně zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru získala hlavní cenu v soutěži GRAND PRIX. Vedle této prestižní ceny byla výstavní plocha společnosti Baumit oceněna v kategorii Nejpůsobivější expozice nad 60 m2 v rámci soutěže FOR ARCH TOP EXPO.

06.02.2020

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

02.12.2019

Baumit Akademie 2020 v novém formátu i zaměření

Vzdělávací program Baumit Akademie zavítá začátkem února příštího roku do sedmi měst České republiky v osmi termínech, tentokrát s přívlastkem PRAXE. Hlavní novinkou je dvoudenní formát plný praktických ukázek, zaměření na realizační firmy a samostatné řemeslníky a změna lokací – tentokrát Baumit Akademii hostí střední odborné školy a učiliště.

27.09.2019

Baumit podporuje umění

Společnost Baumit se po úspěšném loňském partnerství v rámci umělecké soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého vrací k podpoře jejího jubilejního již 30. ročníku. Soutěž mladých talentovaných umělců, jejichž díla jsou vystavena až do 19. ledna 2020 v Moravské galerii v Brně, začala včerejší slavnostní vernisáží.

17.09.2019

Pro novou fasádu na veletrh FOR ARCH 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2019 své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Akce se koná ve dnech 17. – 21. září 2019. Výstavní expozice společnosti BAUMIT je situována do haly 1 na stánek č. 1A11.

16.08.2019

Baumit Vás zve na výstavu Země živitelka

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

10.06.2019

Baumit Vás zve na letní kulturní festival Hrady CZ

Společnost Baumit se letos stala partnerem tohoto kulturního festivalu poprvé a pro své příznivce připravila zábavný program - „Fasádní studio“, kde návštěvníci mohou využít nabídku malování či tetování grafických ornamentů na obličej, ozvláštnit či vyladit svojí „fasádu“ a doplnit tak příjemnou atmosféru letního kulturního festivalu s převážně hudebním programem. K dipozici bude pro zájemce rovněž fotokoutek.

25.04.2019

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Moderní Cubex Centrum Praha se dnes stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

17.04.2019

Zateplovací systém Baumit open - pro fasády, které dýchají!

Společnost Baumit odstartovala v dubnu produktovou kampaň na podporu svého difuzně otevřeného zateplovacího systému Baumit open. Zmíněná kampaň nabízí systémové řešení zateplení včetně jeho výjimečné vlastnosti regulovat v interiéru vlhkost vzduchu i jeho teplotu. Těmito unikátními vlastnostmi je zateplovací systém Baumit open cestou ke zdravému bydlení. Pro zájemce o zateplení rodinných domů z řad investorů vytvořil Baumit v rámci kampaně speciální webovou mikrostránku www.baumit.cz/akce , která detailně představuje zmíněný zateplovací systém. K dispozici je zde rovněž kalkulátor a registrační formulář pro získání voucheru na cenové zvýhodnění. Na stejném místě najdou stavitelé také doporučení, kde spolehlivě nakoupit a získat veškeré potřebné informace, tedy mapu doporučených prodejních míst.

01.02.2019

Baumit zve na veletrh FOR PASIV 2019

Společnost Baumit představí v rámci veletrhu FOR PASIV 2019, v termínu 7. - 9. února 2019, své produktové novinky ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Veletrh FOR PASIV 2019 je stejně jako minulý rok zaměřen na nízkoenergetické, pasívní a nulové stavby. Svým odborným zaměřením je určen nejen projektantům a architektům, ale především široké veřejnosti se zájmem o efektivní řešení staveních konstrukcí rodinných domů.

08.01.2019

Baumit dokončil stavební projekt „Snížení energetické náročnosti provozovny v Modřicích“

Společnost Baumit, spol. s r.o. ke konci loňského roku úspěšně dokončila modernizaci administrativní budovy své moravské provozovny v Modřicích, jejímž účelem bylo snížit energetické zatížení celého logistického centra. V rámci této rozsáhlé akce byla zrealizována rekonstrukce kotelny, zateplení venkovní obálky budovy a její střechy. V neposlední řadě bylo pro získání nových zdrojů elektrické energie vybudována výkonná fotovoltaická elektrárna. Náš projekt je pod záštitou Ministerstva Průmyslu a Obchodu spolufinancován z evropských fondů pro regionální rozvoj – OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

14.11.2018

Baumit Akademie začíná v polovině ledna 2019

Jedinečný vzdělávací program Baumit Akademie přivítá první registrované zájemce na krajských konferencích již 15. ledna 2019. Nosným tématem nového ročníku bude Zdravé bydlení s posouzením vlivu stavebních materiálů na lidské zdraví.

13.11.2018

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevírá od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hoffman, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

03.09.2018

Baumit představuje druhou část kampaně na podporu omítky Baumit StarTop

Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části je mimo jiné zapojení koncových zákazníků z řad široké veřejnosti.

31.07.2018

Plug-in Baumit Tools v názorných videoprezentacích

Společnost Baumit, spol. s r.o. připravila pro zájemce o plug-in verzi s názvem Baumit Tools v rámci projektování pomocí BIM technologie dvě názorné videoprezentace zaměřené na práci s tímto uživatelským rozhraním, které zároveň zdůrazňují jeho nesporné benefity.

27.06.2018

Baumit slaví úspěšné čtvrtstoletí na českém trhu

Společnost Baumit, spol. s r.o. slaví v letošním roce 25 let úspěšného působení na českém trhu. Celé čtvrtstoletí nabízí na českém trhu prvotřídní a špičkové výrobky z oblasti stavebních materiálů. Cestu za úspěchem této značky, která má mnoho zajímavých milníků, si připomněli zaměstnanci společnosti na nedávné narozeninové Oslavě barev v pražském Fóru Karlín.

19.06.2018

Baumit Life Challenge 2018 - Česko získalo vítězství v kategorii Nebytový objekt

Mezinárodní 13členná odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2018 vyhlásila minulý týden vítěze jednotlivých kategorií v rámci závěrečného slavnostního ceremoniálu Life Challenge Award. Ten se uskutečnil v prostorách Slovenské filharmonie v Bratislavě.

12.04.2018

Baumit Life Challenge 2018 - hlasujte o evropské fasádě roku a zúčastněte se slavnostního vyhlášení!

Mezinárodní odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2018 nominovala 36 finalistů z 325 přihlášených staveb z 27 zemí se zastoupením společnosti Baumit. Ceny budou vítězům předány 14. června 2018 v prostorách Slovenské filharmonie v Bratislavě.