Česká republika

Jakou barvu si vybrat na fasádu?
star_border

Jakou barvu si vybrat na fasádu?

Začněte výběrem hlavní barvy fasády a pak vyhledejte doplňkové barvy. Všude najdete mnoho inspirace. Stačí se zastavit a rozhlédnout se. Výběr barvy je ovlivněn nejen prostředím, ale také barvou střechy, oken a okapů.

Naše tipy

Vyhledejte odstíny, které se přirozeně vyskytují ve vašem okolí. Vyhněte se příliš třpytivým a živým odstínům. Pokud nebudou odpovídat funkci budovy, jejich použití na fasádě by bylo matoucí. Barvy na velké ploše v exteriéru vypadají obvykle světlejší, než na malém povrchu. To je způsobeno mnoha faktory, jako je světlo, velikost nebo povrch.

Doplňkové barvy si můžete vybrat ze stejné barevné škály a jejich spojení bude vždy vypadat velmi stylově a harmonicky. Pokud patříte k odvážnějším a chcete fasádu oživit, použijte tmavé a syté odstíny. Nechte je vyniknout na detailech a na menších plochách.

Odstíny barev

Barvy jsou rozděleny do 8 základních skupin, od bílých odstínů, přes žlutou, hnědou, červenou až po speciální skupinu neutrálních odstínů, které jsou složeny z nejsvětlejších tónů s jemným nádechem různých barev a vytvářejí dokonalý základ pro kombinaci s výraznými a sytými odstíny.
Pro českou verzi vyberte na níže uvedeném odkaze v pravém horním rohu "CZ".

Inspirace

Pokud se Vaše představa barvy domu skrývá za oblíbenými názvy jako je čokoládová, vanilková, písčitá, slonová kost, zvolte cestu inspirací. Ke každé oblíbené barvě naleznete 4 varianty odstínů a také doporučené barevné kombinace.
Pro českou verzi vyberte na níže uvedeném odkaze v pravém horním rohu "CZ".

Trendy

Nechali byste si raději poradit od architekta? Navštivte stránku Trendy a vyberte si barevný odstín podle typu architektury navržené architektkou Silvií Cejpekovou. Kombinujte barvy a buďte kreativní se sebedůvěrou profesionála. Všechny barvy, materiály a doplňky v jedné paletě byly navrženy tak, aby byly vzájemně v harmonii.
Pro českou verzi vyberte na níže uvedeném odkaze v pravém horním rohu "CZ".

Psychologie

Nebo rádi filozofujete? Expert na barvy, umění a design, prof. Axel Venn z Berlína se zabýval 8 psychologickými tématy o barvách. Svěží a módní odstíny jsou pro města přitažlivé. Fasády jsou nejlepšími vypravěči příběhů. Dávají výraz kolonádám a ulicím. Vyberte si barevný odstín i pro váš dům.
Pro českou verzi vyberte na níže uvedeném odkaze v pravém horním rohu "CZ".

Užitečné pomůcky pro lepší výběr fasády

Farebná vizualizácia fasády
Barevný design fasády

Naši návrháři pro Vás vytvoří jeden nebo dva pohledy ve třech barevných provedeních. Stačí vyfotit fasádu Vašeho domu a zaslat nám ji.

Získat barevný návrh
Fasádne vzorky omietok
Vzorky fasády až k Vám domu

Plánujete novou fasádu pro Váš dům nebo obnovu té současné? Nestačí Vám pouhý vzorník barev? Rozhodněte se podle reálných vzorků, které Vám budou doručeny domů!

Objednat vzorky
Štruktúry pre fasádu
Struktury fasády

Fasáda to není jen barva, ale také struktura. Vyberte si z obvyklých struktur nebo nechte svou fantazii jet na plné obrátky a vytvořte vlastní kreativní řešení.

Prohlédnout si struktury

Vnímání barev

Kolik barev umíte rozpoznat? Znáte je všechny? Vidět barvy je schopnost lidského oka vnímat odraz světla z určitého povrchu. Ve hře jsou i další faktory, jako je zdroj světla, pozorovací úhel, velikost plochy, struktura povrchu, prostředí – to všechno může způsobit, že vnímáme stejnou barvu odlišně. A právě proto si před finálním výběrem barvy na fasádu Vašeho domu najděte dostatek času.