Dekorativní fasádní omítky s kamínky
star_border

Dekorativní fasádní omítky s kamínky

  • Dekorativní vzhled vaší fasády
  • Barevné kamenné efekty s vločkami slídy
  • Vysoce odolný proti mechanickému poškození

Soklová část fasády je vystavena obzvláště vysoké míře namáhání v důsledku znečištění, mechanických vlivů a dešťové vody. Pastovitá pestrobarevná mozaiková omítka Baumit MosaikTop, označována jako marmolit, je dokonalým řešením pro tuto oblast. Je obzvláště vhodná pro povrchy stěn, které jsou vystaveny velkému mechanickému namáhání. Je vysoce vodoodpudivá a současně propustná pro vodní páry.

Mozaiková omítka na domě se stala standardem právě pro její skvělé vlastnosti, vysokou flexibilitu použití i dlouhou životnost. Dříve problematické omítání namáhaných soklů je tak dnes věcí, která žádného stavebníka v rozhodování ani v realizaci nezdrží. Díky soklu s povrchovou úpravou z mozaikové omítky z ulic pomalu, ale jistě mizí vlhké a loupající se omítky podezdívek, tolik let přijímané skoro jako nutné a nevyhnutelné.

Mosaik Natural Line

Nová řada Mosaik Natural Line, která zahrnuje 8 exkluzivních kombinací kamenů, používá nový přírodní materiál – ozdobné slídové vločky „Mica Flakes“ – k dosažení jedinečného, přirozeného a autentického vzhledu kamenů a dodává fasádám obzvláště vysokou úroveň kvality a nádherný vzhled. Současně zachovává osvědčené vlastnosti materiálu Baumit MosaikTop jako je vynikající odpuzování vody, trvanlivost a skvělá odolnost. Baumit Natural Line nepředstavuje jen vysokou odolnost a dlouhou životnost, ale nabízí rovněž příležitost k obohacení fasády o přírodní prvky. Podoba kamenů nabízí různě mramorované a zbarvené žulové kameny i pískovcový vzhled. Použití mozaikové omítky je tak nejen otázkou dobrého technického, ale i estetického řešení a přispívá ke kultuře prostředí.


M 337 Montblanc

M 338 Olympus

M 339 Castle

M 340 Babia


M 341 Rocky


M 342 Everest


M 343 Etna


M 344 Vesuvius

Na videích níže jsme pro vás připravili videoukázku řady Mosaik Natural Line a aplikační postup. Dozvíte se jaké nástroje potřebujete, jak připravit povrch a omítku před aplikací, jak dlouhé technologické pauzy bude nutné dodržet a další rady.

Mosaik Essential Line

Již klasická řada Mosaik Essential zahrnuje 22 nejoblíbenějších barev. Jedná se o barevné kamenné omítky na základě čistého akrylátu. Barevně natřený křemenný písek, použitý pro produkt Baumit MosaikTop, je obzvláště tvrdý, robustní a odolný proti otěru. Baumit MosaikTop je tak ideální pro konečné povrchové úpravy namáhaných soklových ploch.

M 301 Albaron

M 302 Monviso

M 303 Matterhorn

M 304 Denali

M 305 Victoria

M 306 Parnass

M 307 Bistra

M 308 Kope


M 312 Cook

M 313 Athos

M 314 Ararat

M 315 Rodna

M 316 Kosh

M 317 El Capitan

M 318 Rax

M 325 Bellavista


M 326 Triglav

M 327 Rushmore

M 328 Durano

M 329 Cristallo

M 330 Elbrus

M 331 Nemrut

Všechny barevné vzorky, které jsou zde znázorněny, slouží jako vizuální reference pro vybraný produkt. Mírné odchylky mezi zde zobrazenými barvami, barevnými vzorky, barevnými složkami, přírodními vzory a materiály z výroby jsou možné a nejsou důvodem k reklamaci. Jednotnost barev a textury může být zaručena pouze v rámci jedné výrobní šarže.

Chcete mít fyzický vzorek fasády?

Využijte aplikaci Baumit Quido Vzorky a objednejte si vzorky fasádní barvy, fasádní probarvené omítky nebo fasádní mozaikové omítky. Vyberte si ty pravé barvy ze vzorníku Baumit Life, který je se svými více než 1000 odstíny tím nejširším vzorníkem fasádních barev v Evropě!