Prémiová silikonová fasádní omítka a barva
star_border

Prémiová silikonová fasádní omítka a barva

Stavíte nebo rekonstruujete a právě stojíte před otázkou, jaký zvolit materiál pro vaší fasádu? Pak jste už nejspíš narazili na termín silikonová omítka. Není divu, není to žádná žhavá novinka, na trhu už je hezkých pár let, a díky tomu máte jistotu, že nesáhnete vedle. Můžete čerpat ze zkušeností milionů stavebníků, kteří ji vyzkoušeli před vámi. Vyzkoušeli a jsou spokojeni, protože silikonová fasádní omítka nabízí skvělou prodyšnost i vodoodpudivost při zachování typické pružnosti.

Baumit StarTop je prémiová silikonová omítka, která je pro nové a renovované fasády doplněna novou generací nátěru Baumit StarColor. Kombinace vysoce kvalitního silikonového pojiva a inovačního funkčního mikroplniva vytváří jedinečné vlastnosti pro dlouhodobou ochranu fasády a nabízí větší výběr odstínů barvy.

  • Rychleschnoucí povrch s drypor efektem
  • Vysoká odolnost vůči nečistotám
  • Vynikající vlastnosti pro zpracování

Jak Drypor efekt chrání moji fasádu?

Základním faktorem komplikujícím snadnou údržbu fasády je přítomnost vody. Ta se v průběhu roku a střídání ročních období podílí na kontaminaci povrchu mnoha způsoby – při dešti, mlze, zvýšené vzdušné vlhkosti, mrazu, sněžení. Jakmile voda na fasádě ulpívá a sluneční záření ji včas přirozeně neodpaří, zásadně zvyšuje možnost vázat i nečistoty jako je prach nebo pyl. Hromadění pevných mikroskopických částic v pórech, které mají zajišťovat přirozenou prodyšnost, znamená postupné zhoršování funkčních vlastností fasádní omítky a její další degradaci.


Baumit StarTop a Baumit StarColor používají hydrofilní a hydrofobní principy ke snížení povrchové kontaminace. Hydrofilní vlastnost způsobuje, že se vlhkost v ploše fasády rozšíří tak, aby se povrch po dešti rychle vysušil. Hydrofobní povaha omítky zajišťuje dobrou vodoodpudivost a tím i dobrý odvod vody. Kombinace obou funkcí zajistí rychlé vyschnutí povrchu a dobrou odolnost proti nečistotám. Baumit StarTop je mnohem tvárnější a jednodušší na aplikaci, navíc s ním můžete snadno vytvořit velmi rovnoměrnou strukturu.

Dlouhodobá ochrana

Unikátní funkční povrch omítky Baumit StarTop s Drypor efektem působí proti nežádoucímu vlivu vlhkosti a chrání fasádu před růstem řas a mechu. Tato ochrana je navíc posílena vyšším obsahem speciálních přísad ve formě mikrokapslí s postupným, dlouhodobým uvolňováním účinné látky bez negativních dopadů na životní prostředí.

Dá se tak zcela bez nadsázky mluvit o chytré aktivní omítce, která se sama postará o vlastní ochranu, stálobarevnost a kvalitu povrchu. V kombinaci se silikonovými fasádními barvami se ochrana násobí a životnost tím i prodlužuje.

Snadná zpracovatelnost

U jiných typů omítek není nijak jednoduché udržet při zpracování omítkovin pro celou plochu fasády domu jednotný vzhled. Zvlášť náročné jsou silikátové omítky. Jednotlivé části vnější obálky tak často nesou stopy rozdílného řemeslného zpracování  omítkové směsi. Díky velkorysému technologickému zázemí a neustálému důrazu na vývoj mají omítkoviny v řadě Baumit Star a silikonové fasádní barvy Baumit vylepšenou recepturu a jsou skvěle zpracovatelné.

Jednoduchost zpracování omítky Baumit StarTop zaručuje skvělý výsledek v každé ze šesti nabízených struktur. Škrábaná omítka K 1,5; K 2; K 3, rýhovaná R 2; R 3 a jemná omítka Baumit StarTop Fine se zrnitostí 1 mm. V případě barvy Baumit StarColor zpracovatelé ocení její vysokou krycí schopnost a taktéž možnost nanášení barvy stříkací technologií airless.

Zářivě bílá

Není bílá jako bílá. To potvrdí nejen mistr malíř, ale i každý, kdo někdy vybíral odstín silikonové barvy na fasádu. Pokud hledáte opravdu oslnivou bílou fasádu, vyberte si omítku Baumit StarTop nebo barvu Baumit StarColor v odstínu StarWhite z kolekce Baumit Shades of White. Speciální složení a pigmenty zajistí ještě bělejší odstín. I bez ohledu na zvolený barevný odstín zaručeně získáte krásnou fasádu po dlouhou dobu.

Biela fasáda