Vše pro renovaci Vaší fasády
star_border

Renovace znečištěné fasády

Pokud na Vaší fasádě nejsou žádné trhliny ani jiná poškození, potřebuje Váš dům pouze oživení a práce bude jednoduchá a rychlá.

2 kroky k nové fasádě

Usazené nečistoty na fasádě snižují přilnavost nového nátěru, proto je nutné před nanesením nové fasádní barvy vyčistit povrch fasády čisticím prostředkem. Následně stačí nanést dva nátěry vysoce kvalitní fasádní barvy a Váš dům je opět jako nový.

Krok 1


Vyčištění povrchu čisticím prostředkem Baumit ReClean.

Krok 2


Nátěr novou fasádní barvou Baumit StarColor, SanovaColor, SilikonColor.

Pracovní postup krok za krokem

1. Zjistíme stav fasády


Povrch fasády musí být pevný a soudržný, zbavený řas a trhlin. Kartáčem nebo tlakovou vodou odstraníme z fasády prach a špínu, případně odlupující se části barvy. Pokud fasáda vykazuje další nedostatky, je nutné je nejprve odstranit.

2. Co budeme potřebovat?


Připravíme si čisticí prostředek Baumit ReClean, novou fasádní barvu, kartáč s tvrdými štětinami, fasádní váleček nebo zařízení pro strojní nanášení barvy.

3. Čisticí prostředek


Velké nečistoty a mastnotu odstraníme pomocí čisticího prostředku Baumit ReClean. V závislosti na stupni znečištění povrchu používáme roztok neředěný nebo vodou zředěný až do poměru 1:10.

4. Vyčištění fasády


Baumit ReClean nanášíme pomocí rozprašovače nebo pomocí tvrdého kartáče. Při použití vysokotlakého čističe jej můžete přidat i do vody. Nechte působit po dobu 2 - 20 minut v závislosti na stupni znečištění. V případě silného znečištění postup několikrát opakujte. Následně umyjte fasádu vlažnou vodou nebo použijte vysokotlaký čistič fasád.

5. Nový fasádní nátěr


Na suchou čistou fasádu naneseme dva nátěry vysoce kvalitní fasádní barvy. První nátěr nanášíme zředěný s 10 – 15 % vody. Po technologické přestávce, min. po 12 hodinách, aplikujeme 1 až 2 vrstvy fasádního nátěru podle potřeby. Mezi krycími nátěry dodržujeme odstup min. 4 hodiny.

6. Stříkání fasádní barvy


Fasádní barvu Baumit je možné zpracovat i stříkáním technologií airless. Umožňuje tak rychlé a rovnoměrné nanášení fasádního nátěru v krátké době i na velké ucelené povrchy.