Jak renovovat fasádu s malými trhlinami?
star_border

Renovace fasády s malými trhlinami

Dokonce i malé vlásečnicové trhliny o šířce max. 0,5 mm mohou časem trvale poškodit fasádu.
V případě tradiční minerální omítky je oprava fasády jednoduchá.

2 kroky k nové fasádě

Trhliny o šířce menší než 0,5 mm můžeme ve dvou nátěrech přetřít silikonovým nátěrem Baumit StarColor nebo překryjeme speciálním penetračním nátěrem s vlákny a poté natřeme novou fasádní barvou.

Krok 1


Na podklad naneseme penetrační nátěr s vlákny Baumit FillPrimer, který překryje vlásečnicové vlasové trhliny a drobné poškození.

Krok 2


Naneseme novou fasádní barvu Baumit StarColor, Baumit SanovaColor, Baumit SilikonColor.

Pracovní postup krok za krokem

1. Zjistíme stav fasády


Nejprve je nutné posoudit velikost trhlin ve fasádě. Povrch fasády musí být pevný a soudržný a bez řas. Kartáčem nebo tlakovou vodou odstraníme prach a špínu. Pokud má fasáda další nedostatky, je nutné je nejprve odstranit.

2. Co budeme potřebovat?


Připravíme si penetrační nátěr Baumit FillPrimer, novou fasádní barvu, fasádní váleček nebo zařízení pro strojové nanášení fasádní barvy.

3. Penetrační nátěr


Penetrační nátěr dostatečně promícháme v kbelíku. V případě potřeby, např. během velmi horkého počasí, je možné přidat max. 5 % vody (max. 1 l vody / 25kg kbelík).

4. Překrytí trhlin


Penetrační nátěr Baumit FillPrimer nanášíme na podklad válečkem nebo štětcem a to rovnoměrně bez přerušení. Nátěr překryje trhliny až do šířky 0,5 mm. Technologická přestávka před nanášením dalších vrstev je nutná min. 24 hod.

5. Nový fasádní nátěr


Na suchou a čistou fasádu naneseme dva nátěry vysoce kvalitní fasádní barvou. První nátěr nanášíme zředěný s 10 – 15 % vody. Po technologické přestávce, min. po 12 hod., aplikujeme 1 až 2 krycí nátěry fasádní barvou. Mezi krycími nátěry dodržujeme odstup minimálně 4 hod.

6. Stříkání fasádní barvy


Fasádní barvy Baumit je možné zpracovat i stříkáním technologií airless. Ta umožňuje rychlé a rovnoměrné nanášení fasádní barvy v krátkém čase i na velké ucelené povrchy.


Pokud fasáda domu vykazuje větší trhliny, inspirujte se v návodu jak postupovat u renovace fasády s velkými trhlinami.