Baumit Star EPS - často kladené dotazy
star_border

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladné dotazy se kterými se setkáváme při komunikaci se zákazníky a realizačními firmami. 

Co jsou tepelné mosty?

Tepelné mosty jsou místa v obálce budovy, které mají menší tepelný odpor než okolní zateplená plocha. V souvislosti se zateplením se hovoří o bodovém tepelném mostě v místě hmoždinek, který lze obejít použitím lepicích kotev Baumit StarTrack.

Lze lepený zateplovací systém použít na všech budovách?

Zateplení bez hmoždinek, tzv. výlučně lepený systém lze použít pouze pro novostavby s max. 2 NP a 8,0 m výšky, kde podkladní zdivo je tvořeno keramickými, vápenopískovými nebo betonovými tvárnicemi. Jedná se o ETICS s polystyrenem, např. Baumit open nebo Baumit Star EPS.

V čem je snadnější aplikace než u jiných zateplovacích systému?

Úspora času a nákladů na kotvení (hmoždinky, vrtáky) jde ruku v ruce se zvýšením neprůvzdušnosti a tepelněizolačních vlastností zateplené fasády.

Jaké je doporučená omítka k tomuto zateplovacímu systému?

Doporučujeme prémiovou omítku Baumit StarTop s drypor efektem, který díky reschnoucímu povrchu zajišťuje dlouhodobou odolnost proti mikroorganismům.

Jaká je doporučená minimální tloušťka desky?

V případě bílého polystyrenu doporučujeme použít tloušťku 20 cm, v případě šedého Baumit StarTherm min. 16 cm. Pro splnění podmínek dotačních titulů konzultujte s příslušným energetickým specialistou.

Nemůže se deska po čase odlepit?

Přídržnost lepicí hmoty Baumit StarContact k podkladu je mnohonásobně vyšší než předepisuje předpis pro zateplovací systémy a ani zatížení větrem u takto nízkých objektů není v úrovní, aby došlo k jakémukoli poškození. Jedná se o odzkoušené a dlouhodobě bezpečné řešení.

Je možné tyto desky použít i u starších budov se smíšeným zdivem?

Ano, ale před lepením doporučujeme do podkladu umístit lepicí kotvy Baumit StarTrack, které zajistí pevné spojení s nosnou částí zdiva. Samozřejmě, že lze tento systém i kotvit standardně hmoždinkami, např. Baumit S nebo Baumit Speed. V tomto případě doporučujeme zápustnou montáž.

Musí se před lepením těchto desek z fasády sundat původní omítka?

Pokud stávající omítka splňuje průměrnou minimální soudržnost 200 kPa (dle ČSN 73 2901), potom není potřeba podklad odstraňovat. Doporučujeme fasádu pouze omýt tlakovou vodou, v případě napadení řasami, také aplikovat sanační prostředek Baumit FungoFluid.

Ztratím záruku, když po zhotovení zateplení a omítek si budu chtít na zeď skrz izolační desku navrtat teploměr a anténu?

Každý zásah do zateplovacího systému je potřeba konzultovat s prováděcí firmou, která dokáže doporučit správný postup montáže a následného utěsnění, aby byla záruka poskytována i po těchto úpravách.

Máte dotazy? Napište nám!

Kontaktujte naše obchodně-technické zástupce nebo nám rovnou napište. Pomůžeme Vám navrhnout vhodné složení zateplovacího systému Baumit open podle typu Vašeho domu a zdiva. A přidáme i rady týkající se nejvhodnějšího kotvení, získání státní dotace a dalších aspektů zateplení.