Vysoce prodyšný zateplovací systém Baumit open
star_border

Baumit open - zateplení, které dýchá!

 • Vysoce prodyšný zateplovací systém
 • Optimální vnitřní klima pro příjemné bydlení
 • Zateplení pro každou fasádu, novostavbu i rekonstrukci

Jak celý zateplovací systém funguje a kdy je Baumit open tou nejlepší volbou se dozvíte kliknutím na webinář níže.

Při objednání uceleného systému desky open výhodně!

Využijte jedinečné nabídky a zateplete svůj dům prodyšným systémem Baumit open! S kotvami Baumit StarTrack získáte dokonalé zateplení bez tepelných mostů a ve spojení se samočisticí omítkou Baumit NanoporTop nebo omítkou Baumit openTop fasádu, která zůstane dlouho krásná.
Při koupi uceleného systému získáte izolační desky Baumit openTherm za cenu desek Baumit EPS-F, Baumit openPlus za cenu Baumit StarTherm, Baumit openPerfect za cenu GreyWall Sun Protect nebo Baumit openReflect se slevou 500 Kč/m3. Platí pro tloušťky do 20 cm včetně.

Baumit open objednávejte v distribuční síti nebo volejte naše obchodně-technické zástupce podle místa svého bydliště či stavby.

Ke každému metru2 2500 děr zdarma!

Ať už stavíte nový dům, nebo opravujete starý, Baumit open je vždy správnou volbou. Všechny vrstvy zateplovacího systému jsou navrženy tak, že zdivo může volně dýchat. Tím vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.
Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů. Tím, že jsou desky difuzně otevřené, umožňují vodní páře volný průchod do exteriéru. 


U novostaveb Baumit open zkracuje dobu vysychání. Až o 50 % u cihelného zdiva, až o 58 % u pórobetonu a až o 62 % u betonu. 

Jak to funguje?

Stejně jako teplota je i relativní vlhkost důležitým činitelem, který ovlivňuje pohodu ve vnitřním prostředí. Pokud je v interiéru teplota meži 19 až 22 °C, relativní vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 60 %. Je tedy třeba, aby bylo na domácnost a den odvedeno přibližně 10 l vodní páry do vnějšího prostoru. Systém Baumit open, jehož difuzní odpor je stejný jako u cihelného zdiva, zajistí příjemné vnitřní klima.

Fasádní desky Baumit open jsou z 99 % tvořeny vzduchem. Celosvětově je na výrobu expandovaného polystyrenu využito pouze 0,1 % globální spotřeby ropy. Kromě toho představuje výroba polystyrenu velmi inteligentní způsob využití ropy, jelikož z hlediska udržitelnosti je mnohem lepší investovat do tepelné izolace než nenahraditelně spalovat fosilní paliva při vytápění.

Nebojte se zateplení starších budov

Díky speciálním vlastnostem lepicí stěrky Baumit openContact je možné zateplit i starší budovy se zvýšenou vlhkostí a vyšším obsahem soli ve zdivu. Po odstranění vlhké a poškozené omítky a po odstranění příčin vlhkosti je možné provést zateplení domu. Systém Baumit open plynule odvádí vlhkost a případné soli ve zdivu jsou uloženy v prostoru mezi zdivem a izolační deskou. Pomocí zateplení Baumit open můžete také zateplit starší budovy, chránit je před nepříznivými klimatickými podmínkami a prodloužit tak jejich životnost.

Jedinečná kombinace funkčnosti a dlouhotrvající krásy

Systém Baumit open se skládá z jedinečných systémových komponent, které umožní vaší budově nejen správně fungovat, ale i po mnoho let dobře vypadat. Baumit open v sobě kombinuje tu nejlepší kotvicí technologii, propustnost vodní páry, vysoce účinnou tepelnou izolaci a inovativní omítku s nanotechnologií. Pomáhá tak vytvářet budovy, které vydrží po celá desetiletí.

Výhody

 • Dýchá a skvěle propouští vlhkost

 • Zabraňuje kondenzaci vodní páry

 • Zajišťuje pohodlné vnitřní klima pro bydlení

 • Zkracuje čas nutný ke stavbě, protože umožňuje rychlejší vysychání konstrukce

Komponenty zateplovacího systému


 1. Baumit NanoporTop: Samočisticí tenkovrstvá omítka

 2. Baumit PremiumPrimer: Prémiový základní nátěr

 3. Baumit openContact: Vysoce paropropustná lepicí a stěrková hmota

 4. Baumit openTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina

 5. Baumit openReflect: Šedé, difuzně otevřené fasádní desky z EPS

 6. Baumit StarTrack: Jedinečné lepicí kotvy pro prvotřídní zateplení

Zpracování zateplovacího systému Baumit open

Jak zateplit dům, aby fasáda dýchala?