Bez děr to neber
star_border

Proč je důležité, aby fasáda Vašeho domu dýchala?


 • Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání, ale také pouhé dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vody v podobě vodních par.
 • Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci.
 • Paropropustnost ­obvodových konstrukcí je  pro zdravé bydlení stěžejní.
 • Každá novostavba se vyznačuje vysokou vlhkostí z omítek, podlah i zdiva a také kvůli nedostatečné ochraně před deštěm v období výstavby.
 • U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.

10 důvodů, proč zateplovat se systémem Baumit open

 1. Vynikající tepelněizolační vlastnosti – o více než 50 % snižuje v zimě náklady na vytápění a v létě na chlazení domu.
 2. Vysoce prodyšný – jako jediný fasádní systém ho využijete i u vlhkého a zasoleného zdiva.
 3. Každý metr čtvereční tepelněizolační desky Baumit open má 2 500 vyvrtaných otvorů, které odvádí vlhkost z interiéru.
 4. Reguluje relativní vlhkost v domě, udržuje v něm zdravé klima a zabraňuje vzniku plísní.
 5. U novostaveb urychluje vysychání až o 62 %.
 6. Běžné zateplovací systémy se kotví hmoždinkami. Díky excelentní přídržnosti lepidla v zateplovacím systému Baumit open je možné u novostaveb rodinných domů hmoždinky zcela vynechat a v případě zateplování velmi nesoudržných povrchů použít lepicí kotvy Baumit StarTrack, které se rovněž aplikují bez perforace izolačního materiálu.
 7. Certifikovaný zateplovací systém přímo od výrobce, který splňuje všechny národní a evropské standardy a požadavky normy kvality ISO 9001.
 8. Doporučíme prověřené a vyškolené realizační firmy.
 9. Vlastnosti ověřeny realizacemi za posledních 25 let.
 10.   Více než 160 000 zateplených domů po celé Evropě.  

Získejte mimořádné zvýhodnění

od 1. 4. do 30. 9. 2023

Objednejte ucelený zateplovací systém Baumit open a získáte:

 • prémiové děrované izolační desky open za cenu neděrovaných polystyrenových desek,
 • nacenění materiálu pro stavbu a doručení po celé ČR ZDARMA,
 • protiplísňovou biocidní ochranu fasádní omítky ZDARMA.

Nejčastější dotazy

Jak Baumit open funguje? A proč je lepší než běžné zateplení? To jsou nejčastější dotazy, se kterými se setkáváme. Podívejte se na odpovědi.

Kalkulátor zateplení

Spočítejte si cenu zateplovacího systému Baumit open pro svůj dům. Baumit Quido Kalkulátor Vás intuitivně provede jednotlivými kroky a produkty.

Úspora až 53 %

Snižte náklady na vytápění svého domu až o 53 % a ušetříte desítky tisíc korun ročně! Baumit open Vám s tím pomůže.Získejte cenový odhad zdarma! Napište nám.

Kontaktujte naše obchodně-technické zástupce nebo nám rovnou napište. Pomůžeme Vám navrhnout vhodné složení zateplovacího systému Baumit open podle typu Vašeho domu a zdiva. A přidáme i rady týkající se nejvhodnějšího kotvení, získání státní dotace a dalších aspektů zateplení.Chcete vědět o zateplovacím systému Baumit open více?

Podívejte se na další informace o systému Baumit open v připraveném prospektu a videích.

Prospekt Baumit openZe vzorníku barev si vyberete přesně tu barvu, kterou potřebujete. Pro každou fasádu nabízíme správný odstín. Neustále sledujeme nejnovější trendy v designu fasád, a tak jsme náš barevný vzorník Baumit Life s 888 odstíny rozšířili o 180 nových přírodních a zemitých barev.

Vybrali jste si barvu Baumit pro fasádu svého domu? Chcete mít jistotu, že vybraná barva je ta jediná správná? Pokud ano, tak vyzkoušejte aplikaci Baumit Quido Vzorky, která Vám umožní objednat fyzické vzorky fasády. Objednané vzorky Vám zašleme domů.


Podpora při žádosti o dotaci

Neustále rostoucí ceny energií postavily zateplení domů do nového světla, a proto zájem o dotační programy tohoto typu neustále roste. V neposlední řadě zateplení domu zhodnocuje Vaši nemovitost.