Nabídka

clear
star_border

Ionit - 21 kg čerstvého vzduchu

Interiérová barva  a stěrka nové generace.

  • Aktivně zlepšuje kvalitu vzduchu
  • Snižuje množství prachových a pylových částic
  • Zvyšuje počet zdraví prospěšných iontů ve vzduchu

V interiéru dnes trávíme 90 % svého času, vzduch v místnosti, kde se právě nacházíme, ovlivňuje náš psychický i fyzický stav. Čím vyšší je koncentrace iontů ve vzduchu, tím je vzduch čerstvější a každému se lépe dýchá. Vzduch plný iontů, stejně jako vzduch po bouřce či u vodopádů, působí pozitivně na naše zdraví. Vzdušné ionty současně snižují obsah jemného polétavého prachu a pylů v interiéru a dodávají nám energii a vitalitu. 

Od dvou kbelíků doprava ZDARMA až k Vám domů! 

Pouze v měsíci dubnu poskytujeme dopravu ZDARMA až k Vám domů při objednání minimálního množství dvou kbelíků interiérové barvy Baumit IonitColor. Objednejte ve Vašich oblíbených prodejnách stavebnin nebo jejich e-shopech a my Vám Baumit IonitColor dovezeme obvykle do tří, maximálně však do pěti pracovních dní.
Tato výhodná nabídka se vztahuje i na jakékoliv množství minerální stěrky Baumit IonitSpachtel, avšak výhradně se současným objednáním a dodávkou minimálně dvou kbelíků barvy Baumit IonitColor. Doprava ZDARMA se vztahuje na všechny objednávky učiněné od 1.4. do 30.4. a na jakékoliv místo určení v rámci České republiky.
Potřebné množství interiérové barvy Baumit IonitColor, případně v kombinaci se spotřebou minerální stěrky Baumit IonitSpachtel pro Váš projekt zjistíte snadno v naší aplikaci Baumit Quido kalkulátor. Dokončenou kalkulaci můžete poté napřímo zaslat Vámi preferovanému prodejci. 
Zdravé vnitřní klima může mít doma každý!

Technologické inovace

V rámci vývoje a inovací Baumit přichází na trh s dvěma zcela unikátními výrobky Baumit IonitColor a Baumit IonitSpachtel.

  • Baumit IonitColor  je jedinečný nátěr stěn, který přirozeným způsobem mnohonásobně zvyšuje koncentraci zdraví prospěšných iontů a aktivuje vzduch. Významně přispívá ke zdravému vzduchu v místnostech, a tím i k našemu většímu komfortu.

  • Baumit IonitSpachtel je minerální stěrková hmota, která násobí funkci Baumit IonitColoru. Je vhodná na všechny typy minerálních omítek, beton i sádrokarton a s jejím použití lze dosáhnout dokonale hladkých povrchů.

Baumit Ionit zvyšuje počet zdraví prospěšných iontů ve vzduchu

Vzdušné ionty jsou elektricky nabité částice vzduchu, které se běžně vyskytují v prostředí kolem nás. Vyšší kvalitu prostředí pro lidské zdraví tvoří tzv. záporné ionty. Vliv záporných iontů na lidské zdraví je detailně popsán například Erwinem Neherovem a Bertem Sakmannem, kteří obdrželi v roce 1991 Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu za objevy v oblasti „Funkce iontových kanálů v buňkách“.

Elektricky nabité částice shlukují jemné prachové a pylové částice do těžších spojení a ty mnohem rychleji padají k zemi a nejsou vdechovány. Tato aktivní činnost Ionitu výrazně napomáhá vytváření příznivějšího prostředí pro alergiky či astmatiky. 


Jedinečných vlastností Baumit Ionit se rozhodlo využít zdravotnické zařízení Lázně Bechyně, které patří mezi jedny z nejstarších lázní v ČR. Zde byly v rámci rekonstrukce vymalovány vybrané pokoje barvou IonitColor pro vyšší kvalitu pobytu.

Princip IONITu

Fungování Ionitu je založeno na principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů, které se nacházejí na povrchu tohoto nátěru a jsou v rovnováze. Proto povrch tvořený Ionitem nemá elektrický náboj, je neutrální. Po nanesení dvou až tří vrstev nátěru jsou na jeho povrch přitahovány molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole roztrhnou a vracejí se zpět do prostoru.
Celý princip lze připodobnit fungování magnetu, probíhá neustále, bez přerušení. Takový způsob ionizace vzduchu má nespornou výhodu – nevzniká při ní zdraví škodlivý ozon, který se běžně tvoří použitím elektrických ionizátorů pracujících na principu nízkého napětí.


Tento princip byl detailně zkoumán, popsán a změřen elektronovým mikroskopem v rámci vědecké studie dr. Haralda Planka z Ústavu pro elektronovou mikroskopii, Technické univerzity v Gratzu. Tento způsob ionizace vzduchu má tu výhodu, že odpadá vznik zdraví škodlivého ozonu, jak tomu bývá u elektrických ionizátorů pracujících na principu nízkého napětí.

Pro všechny obytné prostory, zejména pro ložnice a dětské pokoje

Ionit je zvláště vhodný do interiérových prostor, kde trávíme mnoho času a chceme tam tedy eliminovat nepříznivé vlivy na naše zdraví – obývací pokoje, ložnice nebo dětské pokoje. Během spánku, jehož délku odborníci doporučují mezi 7 a 8,5 hodinami denně, se Vaše tělo lépe zregeneruje a Vy se ráno probudíte vždy s úsměvem a plný energie. 


Měřitelné hodnoty

Výhodou Ionit výrobků je možnost reálného ověření jejich funkčnosti. Množství iontů v prostředí je měřitelnou fyzikální veličinou a změření si lze objednat např. u Státního zdravotního ústavu v rámci hodnocení vnitřního prostředí nebo u některé ze soukromých firem, které se danou problematikou zabývají.

Léčení dětského astma zápornými ionty

Jak probíhá léčba dětského astma zápornými ionty v Císařské jeskyni v Moravském krasu, jaká je tam koncentrace záporných iontů a mnohé další informace Vám v sestřihu přináší rozhovor s primářem dětské léčebny speleoterapií Jihomoravského dětského centra MUDr. Pavlem Slavíkem.

Objednávka výrobků Baumit Ionit

Vyberte si prodejnu stavebnin nejblíže k Vaší stavbě nebo místu bydliště. Vybrané výrobky Vám budou objednány a následně na prodejnu doručeny ve Vámi požadovaném množství.