Stěrkové hmoty
star_border

Stěrkové hmoty

  • Vyztužené vlákny
  • Pro tmavé odstíny fasád
  • Bezcementový systém

Extrémní odolnost

Bezcementová stěrka Baumit PowerFlex obsahuje speciální aramidová vlákna, která se také využívají při výrobě neprůstřelných vest či pancéřovaných vozidel. V kombinaci se sklotextilními síťovinami pak fasáda odolá různým rozmarům počasí a tlaku až 70 J. Zateplovací systém Baumit Power je extrémně odolný proti mechanickému poškození, pevný a pružný zároveň.

Tmavé odstíny

Až donedávna bylo použití tmavých a sytých odstínů na zateplených fasádách kvůli jejich přehřívání nemožné nebo značně rizikové. Díky nasazení speciálních tzv. „cool“ pigmentů, které výhodně odrážejí tepelnou složku slunečního záření, je nyní možné bez obav používat v rámci zateplovacích systémů Baumit všechny odstíny vzorníku Baumit Life.

Tmavé odstíny s hodnotou TSR<25

Při použití tenkovrstvých omítek takto označených odstínů na zateplovací systém je nutné použít buď stěrkovou hmotu Baumit PowerFlex v tloušťce 3–4 mm, nebo Baumit StarContact, případně Baumit openContact v tloušťce min. 5 mm. Všechny odstíny Baumit Life jsou vhodné na zateplovací systémy. Konkrétní hodnoty TSR naleznete ve vzorníku Baumit Life.

Lepicí a stěrkové hmoty

Celou řadu výrobků je možné zpracovávat jak pro lepení, tak i stěrkování izolantů. Více informací naleznete v sekci Lepicí a stěrkové hmoty.