star_border

Life Challenge:
Evropská fasáda roku

Fasáda je tváří domu, která prezentuje styl lidí, kteří v něm žijí. Cílem Baumit Life Challenge je ukázat, že v kombinaci různých materiálů, kreativních technik, tvarů a barev se skrývá velké množství tvůrčího potenciálu.

Life Challenge – soutěž

V roce 2012 Baumit představil program Life – největší barevný program pro fasády. Představivost, řemeslný um a barvy nás přivedly na nápad přitáhnout pozornost k architektuře a kvalitnímu designu na fasádách: Tak se zrodila soutěž Baumit Life Challenge!


Po úspěchu prvního slavnostního předávání cen v roce 2014 ve Vídni, se soutěž Baumit Life Challenge koná každé dva roky s cílem oslavit a odměnit cenami nejlepší fasády Evropy. Galavečera se vždy účastní na 500 hostů ze všech 25 zemí, kde je Baumit na trhu, spolu s architekty, investory a partnery Baumit. 

Výběr vítězů

Přes 300 projektů ze všech Baumit zemí posuzuje odborná porota složená z 13 nezávislých odborníků.
V každé kategorii je vybráno 6 nominací, které budou soupeřit o vítězství v rámci slavnostního galavačera. Hlavního vítěze Life Challenge Award - to nejlepší z fasád - porota vybere bezprostředně před začátkem galavačera.

Prohlédněte si všechny přihlášené projekty a vyberte mezi nimi Vašeho vítěze, kterému můžete dát hlas v hlasování veřejnosti. Hlasovat můžete do 17. dubna.  

Soutěžní kategorie

Baumit Life Challenge zahrnuje těchto 6 soutěžních kategorií.

Historie Baumit Life Challenge

Od prvního úspešného ročníku v roku 2014 ve Vídni se soutěž Baumit Life Challenge koná každé 2 roky.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Ocenění Life Challenge Award 2021 získalo Muzeum MO v Vilniusu (LT). Architekti: “Studio Libeskind” a “Do Architects”. Realizátor: UAB „Naresta“.

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Slovensko byl v bratislavské filharmonii hostitelem třetího galavečera. V roce 2018 vybrala porota stavbu ze Španělska jako vítěze z více než 320 projektů.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

Vyhlašování vítězů Life Challenge 2016 v Madridu přilákalo více než 400 architektů, developerů a realizačních firem z 21 zemí. Hlavní ocenění získala slovenská fasáda.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

První ocenění se předávalo ve Vídni v Rakousku. Mezinárodní odborná porota složená z 15 vybraných architektů ocenila španělskou fasádu jako vítěze Baumit Life Challenge roku 2014.