Klima omítky
star_border

Klima omítky

  • Účinná regulace vlhkosti v interiéru
  • Mikroporézní struktura
  • Vysoká schopnost sorpce a desorpce

Omítky bez plísní a nečistot

Nezbytnou součástí omítkového systému zajišťujícího sorpční i desorpční vlastnosti a s tím spojenou účinnou regulaci vlhkosti v prostoru je použití omítek Baumit Klima, jež svým složením a mikroporézní strukturou představují důležitou vrstvu, která je schopna vázat na sebe vzdušnou vlhkost a v případě potřeby ji opět uvolňovat do prostoru. Optimální tloušťkou jádrových i jednovrstvých omítek je rozmezí 15–25 mm, které zajišťuje maximální účinnost ukládání a uvolňování vzdušné vlhkosti.

Lze vybírat z omítek na vápenné bázi, strojně i ručně zpracovatelnými, různými zrnitostmi a variabilně si může zhotovitel zvolit i v rámci rychlosti zpracování či dalších technických parametrů.

Baumit KlimaWhite: Přírodně bílá jednovrstvá lehčená strojově zpracovatelná omítka na vápenné bázi s mikroporézní strukturou a vysokou paropropustností pro interiér.

Baumit KlimaUni: Přírodně bílá jednovrstvá ručně zpracovatelná vápenocementová omítka s mikroporézní strukturou a vysokou paropropustností pro interiér.

Klima omítky

Baumit KlimaMPI: Jednovrstvá strojově zpracovatelná lehčená vápenocementová omítka s mikroporézní strukturou a vysokou paropropustností pro interiér.

Baumit Klima - ukázka schopnosti přijímat zvýšenou vzdušnou vlhkost