Tradiční zdicí malty
star_border

Tradiční zdicí malty

Moderní stavebnictví je stále založeno na spojování stavebních dílců vhodným pojivem. Na tomto principu se dlouhé roky nic podstatného nemění proto, že jde o staletí osvědčený způsob, jak vytvořit stabilní konstrukci s dlouhou životností. Proto se lze i dnes na staveništích všeho druhu stále setkat se zdicí maltou na cihly, případně zdicí maltou na pórobetonové zdivo, pokud si jej stavebník pro svůj projekt zvolí.

  • Pytlované i volně ložené
  • Zdění i za nízkých teplot
  • Zakládací malty

Obecně jsou sypké hmoty praktickou formou, jak pracovat s jednotnou zaručenou kvalitou pojiv. Jedinou kompetencí pracovníků stavby v oblasti přípravy materiálu pak je znát poměr zdicí malty a záměsové vody, případně konkrétní způsob nanášení a zpracování. O správné složení, strukturu, jakost a vše ostatní se postaráme v naší výrobě.

Zdicí malty MM 100 a MM 50

Mezi tradiční a dlouhou praxí ověřené materiály patří vápenocementové zdicí malty. Jejich využití na stavbě je v pravém slova smyslu univerzální – upotřebíte je jak pro zdění vnitřních a vnějších nosných stěn a pilířů, tak i na vnitřní nenosné příčky. Vytváří spolehlivé spojení maloformátových cihel a svisle děrovaných cihelných bloků.

  • Baumit MM 100: třída M 10 (pevnost v tlaku 10 MPa)
  • Baumit ALL IN MM 50: třída M 5 (pevnost v tlaku 5 MPa)
  • Baumit MM 50: třída M 5 (pevnost v tlaku 5 MPa)

Zdicí malty MM 100 a MM 50 jsou zpracovatelné ručně i strojově. Vyráběny jsou v praktickém balení v pytlích pro snadnou ruční manipulaci i volně ložené při potřebě zpracování většího objemu. Zdicí maltu MM 100, která je primárně určená pro použití při vyšších pevnostních nárocích, je možno použít i jako zakládací maltu. Zdicí malta ALL IN MM 50 s inovativní technologií (samorozpustitelný pytel) je vyztužena vlákny a určena pro běžné zdění.

Protože nám záleží na sjednocení technologických postupů a tím i udržení výsledné kvality, jsme schopni zajistit i strojní zařízení na kontinuální míchání nebo dopravu na delší vzdálenosti.

Zdění v zimě

Stavební práce dnes není potřeba zcela utlumit ani v zimě. Díky originálním recepturám Baumit je možné při dodržení bezpečnostních opatření zdít bez rizika i za chladného počasí.

  • Baumit zdicí malta 100 W: třída M 10 (pevnost v tlaku 10 MPa)
  • Baumit zdicí malta 50 W: třída M 5 (pevnost v tlaku 5 MPa)

Lícové cihly Klinker

Stylový originální vzhled a dlouhá životnost jsou dva základní parametry, pro které mnoho stavebníků při řešení konečné úpravy fasády volí lícové cihly Klinker. Kvalita výrobků a vysoká estetická hodnota propůjčují domu příjemnou atmosféru. Aby to tak vydrželo co nejdéle, je třeba při lepení a spárování lícovek pracovat se správnou maltou. Zdicí a spárovací malta pro lícové zdivo je svou recepturou totiž výjimečná.

Lícové cihly Klinker se vyznačují nízkou nasákavostí. Z tohoto důvodu se musí pro jejich zdění a spárování používat speciální výrobek Baumit Klinker. Ten obsahuje tras eliminující možnost vzniku výkvětů z malty. Při správném použití se tak už nikdy není třeba trápit bílým povlakem, který jinak neodstranitelně poškozuje krásný povrch Vašich lícovek.