Vysoce prodyšný zateplovací systém Baumit open
star_border

Baumit open - zateplení, které dýchá!

 • Vysoce prodyšný zateplovací systém
 • Optimální vnitřní klima pro příjemné bydlení
 • Zateplení pro každou fasádu, novostavbu i rekonstrukci

Při zateplení svého domu ušetřete až 50 000 Kč 

Při nákupu uceleného systému Baumit open v tloušťce izolantu 6 až 20 centimetrů získáte prémiové děrované izolační desky open za cenu neděrovaných polystyrenových desek.

Akční zvýhodnění izolantů přinese úsporu až 250 Kč/m2! V kombinaci s kotvami Baumit StarTrack získáte dokonalé zateplení bez tepelných mostů. Při ploše fasády cca 200 m2 a použití izolační desky o tloušťce 20 cm je úspora na izolačních deskách až 50 000 Kč.

Cenové zvýhodnění získáte při ucelené objednávce zateplovacího systému Baumit open, která zahrnuje níže uvedené komponenty:

 1. lepicí a stěrková hmota Baumit openContact 

 2. izolační desky Baumit open 

 3. výztuž Baumit openTex 

 4. základ pod povrchovou úpravu Baumit PremiumPrimer 

 5. pastovitá fasádní omítka StarTop, Baumit openTop, Baumit NanoporTop, Baumit NanoporTop Fine nebo Baumit CreativTop 


Získejte prémiový izolant Baumit open za cenu standardního, protiplísňovou biocidní ochranu fasádní omítky, dopravu na stavbu zdarma, prodlouženou záruku v délce 60 měsíců a další benefity.

Ke každému metru2 2 500 děr zdarma!

Ať už stavíte nový dům, nebo opravujete starý, Baumit open je vždy správnou volbou. Všechny vrstvy zateplovacího systému jsou navrženy tak, aby zdivo mohlo volně dýchat. Tím vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.
Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů. Tím, že jsou desky difuzně otevřené, umožňují vodní páře volně procházet do exteriéru. U novostaveb Baumit open zkracuje dobu vysychání -  až o 50 % u cihelného zdiva , až o 58 % u pórobetonu a až o 62 % u betonu. 

Jak to funguje?

Stejně jako teplota je i relativní vlhkost důležitým činitelem, který ovlivňuje pohodu ve vnitřním prostředí. Pokud je v interiéru teplota mezi 19 až 22 °C, relativní vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 60 %. Je tedy třeba, aby bylo na domácnost a den odvedeno přibližně 10 litrů vodní páry do vnějšího prostoru. Systém Baumit open, jehož difuzní odpor je stejný jako u cihelného zdiva, zajistí příjemné vnitřní klima.
Fasádní desky Baumit open jsou z 99 % tvořeny vzduchem. Celosvětově je na výrobu expandovaného polystyrenu využito pouze 0,1 % globální spotřeby ropy. Kromě toho představuje výroba polystyrenu velmi inteligentní způsob využití ropy, jelikož z hlediska udržitelnosti je mnohem lepší investovat do tepelné izolace než nenahraditelně spalovat fosilní paliva při vytápění.

Nebojte se zateplení starších budov

Díky speciálním vlastnostem lepicí stěrky Baumit openContact je možné zateplit i starší budovy se zvýšenou vlhkostí a vyšším obsahem soli ve zdivu. Po odstranění vlhké a poškozené omítky a po odstranění příčin vlhkosti je možné provést zateplení domu. Systém Baumit open plynule odvádí vlhkost a případné soli ve zdivu jsou uloženy v prostoru mezi zdivem a izolační deskou. Pomocí zateplení Baumit open můžete také zateplit starší budovy, chránit je před nepříznivými klimatickými podmínkami a prodloužit tak jejich životnost.

Úspora nákladů na vytápění až o 53 %

Připravili jsme pro Vás studii o úspoře na vytápení, která sledovala efekt různých variant zateplení Baumit open u rodinného domu. 

Jedinečná kombinace funkčnosti a dlouhotrvající krásy

Systém Baumit open se skládá z jedinečných systémových komponent, které umožní vaší budově nejen správně fungovat, ale také po mnoho let dobře vypadat. Baumit open v sobě kombinuje tu nejlepší kotvicí technologii, propustnost vodní páry, vysoce účinnou tepelnou izolaci a skvěle zpracovatelnou a vysoce paropropustnou omítku. Pomáhá tak vytvářet budovy, které vydrží po celá desetiletí.

Výhody

 • Dýchá a skvěle propouští vlhkost.

 • Zabraňuje kondenzaci vodní páry.

 • Zajišťuje pohodlné vnitřní klima pro bydlení.

 • Zkracuje čas nutný ke stavbě, protože umožňuje rychlejší vysychání konstrukce.


Záruka a životnost zateplovacího systému Baumit open

Na ucelený zateplovací systém Baumit open poskytujeme nad rámec zákonných požadavků prodlouženou záruku v délce 60 měsíců. Bezproblémová a plně funkční životnost zateplovacího systému Baumit open se však při dodržování běžné údržby měří na mnoho desítek let. Tato naše prodloužená záruka respektuje znění evropské technické legislativy a také navazujících dokumentů Cechu pro zateplování budov ČR. Životnost zateplovacích systémů nelze zaměňovat se zárukami, poskytování záruk delších než 5 let je ve vyspělých evropských zemích považováno za neseriózní.

Nejčastější dotazy

Připravili jsme pro Vás odpovědi k nejčastějšíš dotazům se kterými se setkáváme nejen v našich provozovnách, ale i na stavbách či prodejnách stavebnin

Komponenty zateplovacího systému

1. Baumit openTop: Vysoce paropropustná omítka
2. Baumit PremiumPrimer: Prémiový základní nátěr
3. Baumit openContact: Vysoce paropropustná lepicí a stěrková hmota
4. Baumit openTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina
5. Baumit openReflect: Šedé, difuzně otevřené fasádní desky z EPS
6. Baumit StarTrack: Jedinečné lepicí kotvy pro prvotřídní zateplení

Jak zateplit dům, aby fasáda dýchala?

Zpracování zateplovacího systému Baumit open