Spolehlivý a bezpečný zateplovací systém Baumit Star EPS
star_border

Spolehlivý a bezpečný zateplovací systém Baumit Star EPS

 • Špičkové tepelněizolační vlastnosti šedého polystyrenu
 • Mimořádná bezpečnost a spolehlivost
 • Dokonalé zateplení bez hmoždinek

Zateplení bez kompromisu

Vsaďte na jistotu. Se zateplovacím systémem Baumit Star EPS budete investovat do bezstarostné budoucnosti. Tento zateplovací systém v sobě spojuje odbornou kompetenci a veškeré naše zkušenosti za celé období vývoje zateplovacích systémů. Harmonické spojení příjemného vnitřního mikroklimatu a bezpečnosti zvyšuje kvalitu života v obytných i kancelářských budovách.


Získejte prémiový izolant Baumit Star EPS s úsporou nákladů na kotvení izolačních desek při použití výlučně lepeného zateplovacího systému, protiplísňovou biocidní ochranu fasádní omítky, dopravu na stavbu zdarma, prodlouženou záruku v délce 60 měsíců a další benefity.

Pro novostavby a rekonstrukce

Baumit Star EPS znamená spojení dokonalého zateplení, elegance a atraktivity obálky budovy. Baumit StarContact je vysoce ušlechtilá lepicí a stěrková hmota, jejíž vlastnosti několikanásobně přesahují zákonné normy a předpisy. Garantuje dlouhodobě funkční spolehlivý spoj mezi konstrukcí objektu a fasádou, a to při jakýchkoli teplotních výkyvech a povětrnostních podmínkách.

Bez tepelných mostů

Hmoždinky na fasádě plní úlohu mechanického kotvení. Při povrchové i zapuštěné montáži ale představují riziko bodových tepelných mostů, které se za nepříznivých klimatických podmínek může projevit prokreslováním, tedy tzv. hydrotermickým jevem. I když tento jev nemá vliv na funkčnost a trvanlivost zhotoveného zateplení, lze se mu při použití systému Star zcela vyhnout.

Lepicí kotvy Baumit StarTrack jsou unikátním řešením pro zateplovací systém Baumit Star EPS. Na rozdíl od klasického způsobu kotvení, kdy hmoždinky prostupují tepelněizolačními fasádními deskami, se lepicí kotvy Baumit StarTrack osazují přímo na nosný podklad. Pokud je ale podklad z nových keramických nebo vápenopískových tvárnic, je možné hmoždinky a kotvy zcela vypustit a fasádní izolační desky Baumit StarTherm lepit bez dodatečného kotvení až do výšky objektu 8 m. Podle rovinnosti podkladu lze zvolit metodu celoplošného lepení nebo pomocí obvodového rámečku a tří středových terčů. Na fasádě potom nevznikají žádné tepelné mosty a nedochází k prokreslování hmoždinek.

Vysoká jakost

Baumit PremiumPrimer lze použít jako základní nátěr na všechny minerální podklady k vyrovnání nasákavosti a zajištění přilnavosti následně nanášených povrchových vrstev.

Skvělá volba izolantu šedostříbrné izolační desky Baumit StarTherm, které jsou vyrobeny z expandovaného polystyrenu, mají dobrou paropropustnost a skvělé tepelněizolační vlastnosti.

Výhody:

 • Bez bodových tepelných mostů

 • Výborná flexibilita a mechanická odolnost

 • Extrémní odolnost vůči počasí

 • Jednoduché zpracování

 • Bezpečnost zaručená po generace

 • 30 let zkušeností

Nejčastější dotazy

Připravili jsme pro Vás odpovědi k nejčastějšíš dotazům se kterými se setkáváme nejen v našich provozovnách, ale i na stavbách či prodejnách stavebnin.

Komponenty zateplovacího systému


 1. Baumit StarTop: Prémiová fasádní omítka s drypor efektem

 2. Baumit PremiumPrimer: Prémiový základní nátěr

 3. Baumit StarContact: Lepicí a stěrková hmota s vysokou přídržností

 4. Baumit StarTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina

 5. Baumit StarTherm: Šedé objemově stabilizované desky z EPS

 6. Baumit StarTrack: Jedinečné lepicí kotvy pro prvotřídní zateplení