Paropropustný a nehořlavý zateplovací systém Baumit Star Mineral
star_border

Paropropustný a nehořlavý zateplovací systém Baumit Star Mineral

 • Přírodní minerální izolace          
 • Vysoce paropropustný
 • Nehořlavý

Domov by měl poskytovat pohodlí a dobrou kvalitu života. Klíčovými prvky příjemného vnitřního prostředí jsou teplota a vlhkost vzduchu – faktory pozitivně ovlivněné systémem Baumit Star Mineral.

Baumit Star Mineral je osvědčený minerální vnější tepelněizolační kompozitní systém vhodný pro všechny typy budov. Minerální desky z kamenné vlny sloužící jako tepelněizolační vrstva jsou opatřeny minerální stěrkovou hmotou (výztužná vrstva), která se skládá z vyrovnávací vrstvy, stěrkové vrstvy a sklotextilní síťoviny. Na závěr se aplikuje fasádní omítka odolná povětrnostním vlivům.


Minerální zateplovací systém

Minerální fasádní desky neobsahují žádné hořlavé složky, a proto jsou vhodné na stavby s požadavkem třídy reakce na oheň A2-s1, d0. Desky jsou vyrobeny z vláken minerální vlny, které jsou navzájem pojeny pryskyřicí. Systém vyniká svými výbornými protizvukovými a protipožárními vlastnostmi, a zároveň je vysoce propustný pro vodní páru. To výrazně zlepšuje vnitřní klima.

Všestrannost použití

Baumit Star Mineral může být aplikován na všechny nosné podklady. Je vhodný jako dodatečné zateplení nebo jako zateplení novostaveb pro samostatně stojící i řadové rodinné domy, ale i pro průmyslovou výstavbu.

Vysoce účinný systém

Tepelná izolace a s ní spojená úspora energie významně přispívá k ochraně životního prostředí. Při správném použití se ušetří mnohem více C02 a dalších skleníkových plynů než se generuje při výrobě izolačních materiálů. V použitých materiálech ale existují rozdíly. Hlavní výhodou je, že minerální suroviny jsou k dispozici v neomezeném množství.

Výhody:

 • Vhodné pro všechny typy nosných stěn             

 • Bez omezení typu budov             

 • Nehořlavý             

 • Vynikající fyzikální vlastnosti             

 • Vynikající propustnost pro vodní páru 

Komponenty zateplovacího systému

 1. Baumit StarTop: Prémiová fasádní omítka s drypor efektem

 2. Baumit PremiumPrimer: Prémiový základní nátěr

 3. Baumit StarContact: Lepicí a stěrková hmota s vysokou přídržností

 4. Baumit StarTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina

 5. Baumit minerální fasádní desky: Minerální desky s podélným nebo kolmým vláknem

 6. Baumit S: Hmoždinky s ocelovým šroubovacím trnem