Česká republika

Dekorativní zateplení soklu
star_border

Dekorativní zateplení soklu

  • Vhodné do oblasti soklu
  • Dekorativní vzhled
  • I jednobarevné odstíny

Nejvíce namáhaná část zateplovacího systému je právě oblast soklu. Zvýšená vlhkost způsobená zejména odstřikující vodou a v některých případech také neodklizeným sněhem dokáže fasádu dlouhodobě namáhat a ohrozit její funkčnost. Proto přicházíme se systémovou skladbou, která v této oblasti řeší zamezení průsaků vlhkosti do systému ETICS. 

Hlavní přednost doporučené skladby je extrudovaný polystyren Austrotherm XPS TOP P GK se strukturovaným povrchem a trvale neměnnými parametry i ve vlhkém prostředí, který je určený zejména pro vnější tepelnou izolaci soklu a suterénních stěn. Jeho nízká nasákavost by mezi ostatními izolanty marně hledala konkurenci. Další předností jsou jeho zlepšené tepelněizolační vlastnosti, zvláště u tlouštěk do 10 cm.

Použitím pestrobarevné omítky Baumit MosaikTop zvýšíte mechanickou odolnost povrchu. Je odolná proti vodě a zároveň paropropustná. 

Detaily soklu

Podle typu stavby a architektury může být soklová část realizována několika způsoby: sokl uskočený, průběžný, řešení pod úrovní terénu. Podívejte se na technické detaily.

Komponenty pro zateplení soklu

  1. Baumit MosaikTop: Omítka s barevnými kamínky

  2. Baumit UniPrimer: Základní nátěr

  3. Baumit StarContact: Lepicí a stěrková hmota s vysokou přídržností

  4. Baumit StarTex: Vysoce odolná sklotextilní síťovina

  5. Austrotherm XPS TOP P GK: Extrudovaný polystyren se strukturovaným povrchem

  6. Baumit BituFix 2K: Dvousložkové živičné bezrozpouštědlové lepidlo

  7. Baumit SanovaProtect: Cementem pojená těsnicí malta