Vápenocementové omítky
star_border

Vápenocementové omítky

  • Výhodné pro omítání velkých ploch
  • Stálá kvalita a spolehlivost
  • Na všechny druhy podkladů

Strojní vápenocementové omítky

Moderní logistika strojního zpracování poskytuje, oproti ručnímu zpracování, řadu výhod. Strojní zpracování, ať už s využitím pytlovaného zboží, nebo mobilních sil, umožňuje provádět větší pracovní celky za jednu pracovní směnu. Díky vysoké produktivitě práce a efektivnosti zpracování je výsledkem úspora času na stavbě. Z jednoho sila je možno omítnout 80 až 100 m2 za den.

Stavba se tak nejen zrychluje, ale tento způsob práce přináší i znatelné finanční úspory. Zároveň je standardizace zpracování omítky přínosem pro vyšší kvalitu výsledku. Ověřený postup je zárukou eliminace lidské chyby, která je při ručním zpracování menších množství běžnou součástí.

Jednovrstvé vápenocementové omítky

Jednovrstvé vápenocementové omítky se vyznačují schopností vytvářet finální povrchovou úpravu bez nutnosti dalších materiálů. V jednom kroku aplikujete jádro i štuk, což je další stupeň v cestě za kvalitou a jednoduchostí přípravy. Cementové omítky jsou použitelné jak v interiérech, tak v exteriérech. Výsledný povrch je přitom jemný a využívá schopnosti přirozeně regulovat vzdušnou vlhkost.

Jádrové omítky

Jádrové omítky se z pravidla používají k vícekrokovému vyrovnání nebo zapravení hrubých nerovností podkladu a jako příprava podkladu pro finální štuk či obklady. Lze univerzálně použít na libovolný zdicí materiál – na pórobeton, cihly, betonové dílce a stavební prvky. Ideální tloušťka vrstvy v jednom kroku aplikace je do 25 mm. Jedině tak se vytvoří dokonalý podklad pro další povrchy, včetně keramických nebo kamenných obkladů.

Ruční vápenocementové omítky

  • Tradiční omítkové směsi na cihlu, beton i pórobeton
  • Spolehlivé a odolné omítky
  • Pro exteriér i interiér, vhodné pod obklady

Jádrové omítky Manu

Co by to bylo za stavebnictví, kdyby opustilo své osvědčené a stále funkční recepty. Tradice ručně zpracovávaných omítek je u nás velká a není divu. Pro použití v běžné bytové výstavbě jsou ruční jádrové omítky vhodné nejen svou příznivou cenou, ale i povědomím stavebníků o tom, jak s nimi pracovat. Ať už jde o hrubou vnitřní omítku, nebo podklad pod dokonalejší finální úpravy, jádrová omítka je stálice a bez ručních jádrových omítek by sortiment žádné firmy nebyl kompletní.

Tyto omítkové směsi jsou schopny ve více krocích vyrovnat větší nerovnosti podkladu, zároveň s nimi dovedeme vytvořit jemný povrch s nižší spotřebou finálního štuku. Ruční zpracování nevyžaduje žádné neobvyklé postupy ani speciální nářadí a vyhoví pak jak profesionálům, tak kutilům. 

Baumit Manu 1:  s použitím jemné omítky o  zrnitosti 1 mm se zajistí nižší spotřeba finálního štuku/ stěrky
Baumit Manu 2: jádrová omítka o zrnitosti 2 mm je ideální pro zapravení elektroinstalací nebo jako podklad pro obklady
Baumit Manu 4: jádrová omítka o zrnitosti 4 mm je ideální pro zpracování ve větších tloušťkách nebo jako podklad po obklady

Univerzální řešení nejen pro domácí kutily

Baumit DuoDur je univerzální vápenocementová malta na zdění a omítání běžného zdiva, ručně zpracovatelná, pro exteriér i interiér. Do tloušťky vrstvy 20 mm je možné pracovat v jednom kroku. Pokud je potřeba vrstvit, stačí počkat, než podklad zavadne. Výsledná pevnost v tlaku 2,5 MPa odpovídá nárokům aplikace a slibuje očekávanou dlouhou životnost a spolehlivost.