Tepelněizolační omítky
star_border

Tepelněizolační omítky

  • Vylepšené tepelněizolační vlastnosti
  • Pro exteriér i interiér
  • Vhodné na vysoce tepelněizolační zdivo

I omítka může pomáhat k úsporám energií

Nejlevnější energie je ta, kterou nikdy nespotřebujete – oblíbené rčení jehož platnost nezmění žádná životní ani přírodní situace. Oblast opatření vedoucích ke snížení tepelných ztrát je už mnoho let v popředí zájmu investorů staveb i vývojových pracovníků výrobců stavebních hmot. Společnost Baumit patří v této oblasti k lídrům a jako taková si klade za cíl přinášet efektivní řešení využitelná v co nejširším spektru aplikací. Tepelněizolační omítka je přesně tou cestou, kterou lze v souběhu posílit celkové tepelněizolační vlastnosti obálky budovy.

Termo omítky Baumit

Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byly z tradičních minerálních omítek vyvinuty tepelněizolační, které jsou vylehčeny speciálními plnivy, jako polystyren nebo perlit. Díky tomu dosáhnou lepšího součinitele tepelné vodivosti lambda. Jsou správnou volbou pro všechny, kteří nechtějí provádět zateplovací systém a přitom vylepšit tepelné vlastnosti obvodové konstrukce. Omítky bez potíží kopírují jakýkoliv tvar i rovinnost, lze je zpracovávat ručně i strojově. Jedná se o jádrové omítky, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou nebo pastovitá omítka.

Použití tepelněizolačních omítek se nevylučuje ani v kombinaci s dalšími opatřeními. Jejich účinek naopak jen posiluje a přispívá k celkovému zvýšení tepelného odporu. Izolační omítky je tak možné úspěšně aplikovat i na zdivo s nízkou hodnotou součinitele tepelné vodivosti lambda.

Izolační omítky pro interiér i exteriér

Ani případ, kdy není možné využít vlastností a výhod zateplení z vnější strany, nemusí pro použití izolační omítky představovat definitivní stopku. Baumit ThermoExtra i ThermoPutz jsou materiály vhodné jak pro exteriér, tak i pro vnitřní prostory vašeho domu, bytu či kanceláře. I při samotné rekonstrukci interiérů bez dalších opatření na vnější obálce budovy tak lze tepelnou izolaci posílit o další vrstvu, která výrazně omezuje nadměrným únikům tepla. Snadno, rychle a s rozumnými náklady.