Tepelněizolační omítky
star_border

Tepelněizolační omítka

  • Vylepšené tepelněizolační vlastnosti
  • Pro exteriér i interiér
  • Vhodná na vysoce tepelněizolační zdivo

I omítka může pomáhat k úsporám energií

Nejlevnější energie je ta, kterou nikdy nespotřebujete – oblíbené rčení jehož platnost nezmění žádná životní ani přírodní situace. Oblast opatření vedoucích ke snížení tepelných ztrát je už mnoho let v popředí zájmu investorů staveb i vývojových pracovníků výrobců stavebních hmot. Společnost Baumit patří v této oblasti k lídrům a jako taková si klade za cíl přinášet efektivní řešení využitelná v co nejširším spektru aplikací. Tepelněizolační omítka je přesně tou cestou, kterou lze v souběhu posílit celkové tepelněizolační vlastnosti obálky budovy.

Termo omítka Baumit

Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byla z tradičních minerálních omítek vyvinuta tepelněizolační, která je vylehčena speciálními plnivy, jako polystyren nebo perlit. Díky tomu dosáhne lepšího součinitele tepelné vodivosti lambda. Je správnou volbou pro všechny, kteří nechtějí provádět zateplovací systém a přitom vylepšit tepelné vlastnosti obvodové konstrukce. Omítka bez potíží kopíruje jakýkoliv tvar i rovinnost, lze ji zpracovávat ručně i strojově. Jedná se o jádrovou omítku, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou nebo pastovitá omítka.

Použití tepelněizolační omítky se nevylučuje ani v kombinaci s dalšími opatřeními. Jejich účinek naopak jen posiluje a přispívá k celkovému zvýšení tepelného odporu. Izolační omítku je tak možné úspěšně aplikovat i na zdivo s nízkou hodnotou součinitele tepelné vodivosti lambda.

Izolační omítka pro interiér i exteriér

Ani případ, kdy není možné využít vlastností a výhod zateplení z vnější strany, nemusí pro použití izolační omítky představovat definitivní stopku. Baumit ThermoPutz je materiál vhodný jak pro exteriér, tak i pro vnitřní prostory Vašeho domu, bytu či kanceláře. I při samotné rekonstrukci interiérů bez dalších opatření na vnější obálce budovy tak lze tepelnou izolaci posílit o další vrstvu, která výrazně omezuje nadměrným únikům tepla. Snadno, rychle a s rozumnými náklady.