Česká republika

Ucelené systémové řešení
star_border

Baumit Baumacol - Systémy pro obklady a dlažby

Baumit Baumacol obsahuje kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na realizaci v interiéru i exteriéru, na novostavbách i při rekonstrukcích.

Použití systému Baumacol

 • Oblast balkonů, lodžií a teras, která kvůli své náročnosti realizace v exteriérových podmínkách vyžaduje splnění řady technických požadavků včetně vzájemné kompatibility jednotlivých vrstev.

 • V interiéru, kde kromě standardně řešených prostor v podobě obytných místností, chodeb či kuchyní doporučujeme systém Baumacol i do prostor s vyššími nároky, jako jsou koupelny, sprchové kouty nebo lepení velkoformátové dlažby.

Systémy Baumacol jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše. Je tak vyloučen vzájemný posun jednotlivých vrstev a zajištěno vzájemné působení celého souvrství.


Kompletní výrobková řada

Stále více investorů, developerů, a dokonce i zpracovatelů si zakládá na použití a doložení systémových řešení v oblasti lepení keramických obkladů a dlažeb. Obklady a dlažby představují jednu z nejčastěji používaných povrchových úprav stěn a podlah u současné výstavby. Kvalita, systém i garance plně kompetentního dodavatele stavebního materiálu je zárukou pro každou stavbu!

V rámci systému Baumit Baumacol nabízíme kompletní řadu výrobků od přípravy podkladu přes vyrovnávací hmoty, hydroizolační stěrky a lepicí malty až po spárovací hmoty. Pro dlouhodobou životnost a kvalitu každé konstrukce je nutné zodpovědně řešit všechny detaily a využívat veškeré dostupné doplňky a příslušenství k tomu určené.

10 důvodů proč Baumit Baumacol:

 1. Bezpečné lepení

 2. Síla v systému

 3. Rychlé zpracování

 4. Rozsáhlý sortiment

 5. Pro interiér i exteriér

 6. Snadno se čistí

 7. Odolnost proti vodě a mrazu

 8. Flexibilita a trvanlivost

 9. Velký výběr barev spár

 10.  Certifikované řešení vydané TZÚS Praha, s. p.

Lepidla Baumacol pro obklady a dlažby

 • Vysoká přídržnost
 • Rychlé a snadné zpracování
 • Dlouhodobá životnost

Baumit Baumacol nabízí širokou řadu lepicích malt od základních k lepení běžných obkladů a dlažeb až po špičkové flexibilní lepicí malty vhodné na staticky a tepelně namáhané konstrukce. Samozřejmostí je i bílá lepicí malta určená pro realizace z přírodního kamene, mozaik a dalších průsvitných obkladových a dlažebních prvků.


Spárovací hmota s velkým výběrem barev

 • Rychlé zpracování
 • Bezpečná ochrana
 • Pro exteriér i interiér

Kvalitní spárovací hmoty dokreslují celkový vzhled Vaší koupelny, kuchyně nebo terasy. Mezi 24 barevnými odstíny si určitě vyberete ten správný, který bude Vašim obkladům a dlažbám slušet.

Zvlášť důležitou funkci při pokládce obkladů má spárování. Spára spojuje jednotlivé komponenty a současně chrání proti průniku vlhkosti. Nadto spáry dotvářejí celkový estetický dojem.

Baumit Baumacol PremiumFuge
Flexibilní a vodotěsná spárovací hmota, je rychlé a univerzální řešení pro všechny druhy obkladových prvků a jejich podkladů. Je vhodná pro keramické obklady, dlaždice, mozaiky i přírodní kámen. Můžete ji použít na stěny a podlahy i u podlahového vytápění, ve vlhkých prostorách, na terasy i balkony.


 • Vysoká odolnost proti mrazu, nečistotám a plísním.

 • Jednoduché nanesení do spáry a rovnoměrné, rychlé natažení spárovací hmoty usnadňuje zpracování a zjednodušuje pracovní postup.

 • Jedná se o perfektní řešení pro interiér i exteriér

Baumit Baumacol Silikon
Je jednosložková spárovací hmota na silikonové bázi určená k trvale elastickému zakrytí dilatačních spár v interiéru.

 • Odolná vůči UV záření a vodotěsná spárovací hmota.

 • Rezistentní vůči bakteriím a plísním, jakož i vůči povětrnostním vlivům.

 • Hodí se nejlépe k vyplnění spár mezi obkladačkami a dalším materiálem, jako např. vanou, zárubněmi dveří atd.

Baumacol PremiumFuge a Baumacol Silikon jsou k dispozici ve 24 barevných trendy odstínech a splní tak v designových otázkách bezmála každé přání. Pro dilatační spáry v exteriéru je určena hmota Baumit Baumacol Polyurethane, která se vyznačuje vysokou odolností proti UV záření, roztažností a odolností vůči vnějším vlivům. Nezbytným doplňkem pružných tmelů je vložení těsnicího provazce, který zajišťuje pnutí tmelu pouze v jednom směru a jeho dlouhodobou funkčnost.

24 trendy barev pro Baumacol PremiumFuge a Baumacol Silikon

NATURAL LINE

white

jasmin

bahama

manhattan

pale olive

irish sand

VINTAGE LINE

bermuda

ice blue

lavender

spring rose

antique pink

terracotta

COUNTRY LINE

rubin

Dark brown

brown

light brown

miel

camel

URBAN LINE

grey

silk grey

cement grey

taupe

carbon

anthracite

Technologický předpis Baumit Baumacol.

Popis jednotlivých systémových skladeb včetně doporučených materiálů a způsobu jejich aplikace najdete v našem technologickém předpisu.