Česká republika

Spárovací hmoty
star_border

Spárovací hmoty

  • 24 odstínů
  • Cementové i pružné tmely
  • Pro exteriér i interiér

Spárovací hmoty Baumit Baumacol

Pro spárování obkladů a dlažeb Baumit nabízí dva základní typy spárovacích hmot. Cementové pro plošné spárování a pružné tmely pro utěsnění především dilatačních spár. Oba typy spárovacích hmot je možné použít jak v exteriéru, tak v interiéru.

Cementové spárovací hmoty

Stejně jako cementové lepicí malty mají i spárovací hmoty své zatřídění podle normy. Baumit Baumacol PremiumFuge odpovídá nejvyššímu zatřídění cementových spárovacích hmot – CG2 WA, což značí vysokou otěruvzdornost a sníženou nasákavost této spárovací hmoty.

Pružné tmely

Veškeré konstrukce jsou vystaveny působení teplotních změn. Díky těmto změnám dochází k drobným posunům jednotlivých částí konstrukce (teplotně-délková roztažnost). Aby nedocházelo k poruchám konstrukcí, je nutné vytvořit soustavu dilatačních spár, které tyto pohyby eliminují. Dilatační spáry musí zůstat trvale pružné, a tak se vyplňují tmely, které pružnost zachovají po řadu let.

Baumit Baumacol Polyurethane: polyuretanový šedý tmel
Baumit Baumacol Silikon: silikonový těsnicí tmel dodáván v 24 barevných odstínech a transparentním provedení.


Spáry, co ladí

Cementové a pružné tmely jsou dodávány tak, aby si barevně odpovídaly a nebyl patrný rozdíl mezi jednotlivými typy spár. Mezi 24 barevnými odstíny určitě najdete ten pravý, který vhodně doplní Vaše obklady a dlažby.

NATURAL LINE

white


jasmin


bahama


manhattan


pale olive


irish sand

VINTAGE LINE

bermuda


ice blue


lavender


spring rose


antique pink


terracotta

COUNTRY LINE

rubin


dark brown


brown


light brown


miel


camel

URBAN LINE

grey


silk grey


cement grey


taupe


carbon


anthracite

Širší spáry

Pro širší spáry jsou řešením vysoce flexibilní spárovací hmoty Baumit Ceramic S a Baumit Ceramic F. Na nenasákavé obklady se snadno pomocí celoplošného spárování aplikuje hmota Ceramic S, pro přímé spárování jednotlivých spár jakýchkoliv typů obkladů je možné použít hmotu Baumit Ceramic F. Tyto spárovací hmoty jsou dostupné v 9 přirozených odstínech, díky kterým budou vaše spáry dokonale ladit s obkladem!


extra white


beige white


grey white


sand


silver grey


cement grey


dark grey


anthrazit


black