Hydroizolace
star_border

Hydroizolace

  • Ochrana proti pronikání vody
  • Hydroizolační stěrky i nátěry
  • Pro exteriér i interiér

Ochrana stavby proti vodě

Vlhkost v podobě vzlínající nebo tekoucí vody je rizikem pro každou stavbu – bez ohledu na její konstrukci. Ve zděném domě či bytě je to začátek života s plísněmi a zápachem, často na skrytých a obtížně opravitelných místech. V lepším případě to kromě odstranění samotné příčiny znamená zbavit stěny zasažené omítky a po vyschnutí ji nahradit novou.
V dřevostavbě je situace ještě o poznání horší, protože dřevo jako konstrukční materiál je nasákavé a při delší expozici vodou může dojít k jeho úplné destrukci. Takové stavbě pak není pomoci a majiteli zůstávají jen oči pro pláč a výčitky, proč nevěnoval hydroizolaci větší pozornost.

Hydroizolační stěrky Baumit Baumacol

Veškeré konstrukce, které mohou přijít do styku s vlhkostí, jako jsou balkony, lodžie a terasy nebo interiérové prostory koupelen a sprchových koutů, musí být opatřeny kvalitními hydroizolačními stěrkami. Pro všechny uvedené případy i pro mnoho dalších má společnost Baumit komplexní nabídku řešení.
Ať už jde o stěrkové hydroizolace nebo ochranu proti vlhkosti v podobě nátěru, vždy dostáváte perfektně nepropustnou vrstvu. Aplikace je ve všech případech maximálně jednoduchá, navíc jsou k dispozici podrobné pokyny ke správnému použití.

Baumit Baumacol Speed systém - rekonstrukce terasy

Hydroizolace v exteriéru i interiéru

Potíže s pronikající vodou se týkají jak interiéru, tak i exteriéru. Hydroizolace najde uplatnění všude. Venku to bývá ochrana proti vzlínající vlhkosti z okolní půdy do stěn, případně podlah. Nejčastěji se ale v exteriéru provádějí hydroizolační stěrky na balkonech, lodžiích a terasách. Tyto konstrukce jsou vystaveny velmi náročným klimatickým podmínkám – působení deště, mrazu v zimě a naopak vysokým teplotám v létě.
Sebemenší netěsnost pak znamená riziko postupného vnikání vody do konstrukcí, později vlivem dilatačních pohybů a postupující degradace materiálů zvětšování porozit i spár a další zhoršování problému. Baumit Baumacol Protect a Baumit Baumacol Protect 2K jsou léty prověřené hydroizolace, které v těchto náročných podmínkách stoprocentně obstojí.


Hydroizolace v interiéru

Vnitřní části domu, celý interiér a jeho vybavení je třeba chránit proti stříkající vodě a případné havárii, kdy voda vyteče z vodovodu nebo kanalizace. Nejexponovanějšími částmi domu jsou kuchyně, technické místnosti a samozřejmě koupelny. Právě hydroizolační stěrka do koupelny je ideálním řešením, jak zadržet vodu tam, kde nenatropí škody.
Pro izolace v interiéru je určena disperzní stěrka Baumit Baumacol Proof. Ta zajistí bezešvé utěsnění proti pronikání vlhkosti do podkladu a zaručí tak, že Vaši sousedé zůstanou v suchu.

Hydroizolační membrány AquaSafe

Alternativou pro zhotovení hydroizolačních vrstev jsou hydroizolační membrány Baumit Baumacol AquaSafe. Jedná se o vodotěsné pásy, které se lepí k podkladu flexibilním lepidlem. Díky tomu je zaručena rovnoměrná tloušťka hydroizolační vrstvy pro finální pokládku obkladového materiálu. Další předností je možnost okamžitého lepení obkladů a dlažeb, ihned po vylisování membrán. Tím je značně urychlen technologický postup. Varianta Baumit Baumacol AquaSafe Extra má navíc také separační funkci, díky které je možné oddělit rizikový podklad (např. popraskaný potěr) od následujících vrstev.