FlexUni Gel - pro dokonalou plochu slepu
star_border

FlexUni Gel - gelové lepidlo pro dokonalou plochu slepu

Lepicí hmota Baumit Baumacol FlexUni Gel přináší nový standard v lepení obkladu. Vzhledem k jemné a krémové konzistenci lepidla je její zpracovatelnost snadná a zároveň bezpečná, díky zatřídění C2T S1. Baumacol FlexUni Gel je vhodný pro savé i nesavé obklady a dlažby, pro použití jak v interiéru, tak v exteriéru. Jakmile jej jednou vyzkoušíte, již nikdy nebudete chtít jinak.

  • Inovativní gelová technologie
  • Snadná a rychlá aplikace
  • Vyšší vydatnost, široký rozptyl tloušťky

Pro dlouhodobou životnost keramických obkladů či dlažeb je v rámci jejich lepení důležité dodržet co největší (ideálně celoplošné) přilepení prvku k podkladu, je nutné dodržet tzv. minimální plochy slepu. Dokonalé plochy slepu docílíte buď osvědčenou metodou buttering-floating, ale nyní nově také použitím lepicí hmoty Baumacol FlexUni Gel. Díky gelové konzistenci se lepidlo dobře rozprostírá po rubové straně dlažby a eliminuje případné vzduchové mezery.Konzistenci lepidla si můžete přizpůsobit dle potřeby od husté po tekutou


Gelová lepicí hmota nabízí snadnou zpracovatelnost


Snadné nanášení lepicí hmoty na podklad pomocí zubového hladítka


Zkouška pro ukázku plochy slepu


Srovnání plochy slepu u běžného lepidla C2T S1 (vlevo) a u FlexUni Gel (vpravo).


Lepicí hmotu FlexUni Gel se zatříděním C2T S1 charakterizuje snadná zpracovatelnost

Inovace v lepení obkladů a dlažeb

Zmíněná gelová konzistence přináší FlexUni Gel v porovnání s konkurencí i další benefity. Vedle plochy slepu (určující mimo jiné životnost obkládané plochy), která musí být podle technologických zásad 65 %, resp. 90 %, podle místa aplikace (interiér vs. exteriér) a jíž je díky tekutější konzistenci lepidla FlexUni Gel docíleno, patří mezi jeho přednosti i vyšší vydatnost. Se spotřebou 2,5 kg/m2 se tak lze dostat k celkové úspoře materiálu ve výši až 20 %.
Při výčtu předností nelze opomenout ani zvýšené rozmezí tloušťky vrstvy. Zatímco u běžných lepidel lze pracovat s tloušťkou vrstvy lepicí hmoty do 5 mm, novinka výrobce Baumit nabízí flexibilní rozmezí tloušťky od 2 do 15 mm.


A to nejlepší nakonec. Lepidlo Baumit Baumacol FlexUni Gel lze použít ve dvou konzistencích. Ta hustší s přidáním 6,5 l vody na balení (25 kg) je vhodnější k lepení obkladů. Při aplikaci 8 l vody u jednoho balení je konzistence přirozeně tekutější, a používá se proto především k lepení dlažby. To, co však obě zmíněné konzistence bezkompromisně spojuje, je dodržení deklarovaných technických parametrů této lepicí hmoty.

Aplikační video


Baumit Baumacol je hlavní partner Cechu obkladačů České republiky.