Baumit FixBeton
star_border

Baumit FixBeton

  • Rychletvrdnoucí kotevní sloupkobeton
  • Kotvení sloupků plotů, dopravního značení, sušáků, zábradlí ad.
  • Prvek zafixovaný již po pár minutách

Kde můžete využít výhod Baumit FixBeton?

Pro rychlou montáž a ukotvení prvků drobné architektury bez zvláštních statických nároků, např. pro montáž sloupků plotů, zahradního osvětlení, poštovních schránek, informačních tabulí, dopravních značek, sušáků prádla atdp., ale také pro drobné betonářské práce při ručním míchání bez přístupu k elektrickému zdroji.

  • Třída pevnosti C 16/20 dle EN 206-1
  • Zrnitost 4 mm
  • Zpracovatelnost cca 10 min.
  • Vydatnost cca 13 l čerstvého betonu/pytel

Montáž svislých konstrukcí je občas potřeba urychlit. Stavba nepočká, Vy potřebujete oplocení hned a doba tuhnutí běžného betonu ve výkopu pro sloupky je příliš dlouhá. Počasí navíc úplně nepřeje a staveniště je nutné zabezpečit hned, nedá se čekat. I s pokládkou venkovní dlažby je nutné vydržet až na chvíli, kdy bude v terase pevně ukotvené zábradlí a stožár pro umístění značení měl být obetonovaný už dnes.

To vše a mnoho dalších situací lze vyřešit za pomocí sloupkového betonu nebo s rychletuhnoucím betonem Baumit FixBeton. Složení tohoto pytlovaného suchého betonu je uzpůsobeno pro účely snadné fixace už během několika minut. Použití je maximálně jednoduché, nevyžadující žádné zvláštní technologické postupy a nářadí, v přípravě se obejdete dokonce i bez přívodu elektřiny. 

Receptura směsi vás přitom nestaví před žádná nepříjemná rozhodnutí o přijetí nutných kompromisů – třída pevnosti C16/20 dle EN 206-1 poskytuje stabilní oporu pro zamýšlené použití. I na stavbě platí, že čas jsou peníze, a ten umí Baumit FixBeton efektivně ušetřit.

Zpracování

Podklad

Rozměr základového prvku musí být ve všech směrech min. o 20–30 cm větší než rozměry kotveného stavebního prvku. V případě betonování do jámy bez bednění je nutné stěny v předstihu dostatečně navlhčit. Před zahájením betonáže se musí tato voda zcela vsáknout, kaluže vody na dně jámy jsou nepřípustné. Stavební prvek osadit na připravené místo.

Bez míchání

Nepotřebujete elektřinu, míchadlo, ani nádobu na míchání. Ideální řešení na hůře dostupná místa. Do připravené jámy nasypeme suchou směs a zalijeme potřebným množství vody.

Lehce zatížitelné po cca. 30 minutách.
Vysoce zatížitelné po cca. 24 hodninách.

S mícháním

Suchý beton zamícháme v nádobě s vodouna čerstvou maltu, nasypeme do bednění a zhutníme. Pracujeme rychle, beton začíná tuhnout už po 1O minutách.

Začátek tuhnutí: cca. 10 minut.
Vysoce zatížitelné po cca. 24 hodninách.

Zpracování bez míchání - Krok za krokem


1. krok: Vykopeme jámu jako základ pro sloupek. Jáma by měla být větší o 20 - 30 cm než je rozměr kotveného prvku. Osadíme sloupek. Stěny a dno jámy důkladně navlhčíme vodou.


2. krok: Do jámy nasypeme suchou směs Baumit FixBeton v tloušťce cca 10 cm.


3. krok: Vrstvu suché směsi zarovnáme zednickou lžicí.


4. krok: Nasypanou suchou směs zalijeme předepsaným množstvím vody pomocí konve s kropicí hlavicí (3,2 l vody na jeden 25 kg pytel). Vodu necháme vsáknout a po cca 1 minutě postup opakujeme, dokud nedosáhneme požadovaného rozměru základu.


5. krok: Povrch poslední vrstvy hned po vsáknutí betonu zahladíme zednickou lžicí.


6. krok: Betonová směs začíná tuhnout po cca. 10 minutách, poté je sloupek fixovaný. Po cca. 30 minutách je lehce zatížitelný a po cca. 24 hodinách je vysoce zatížitelný.

Video - Zpracování Baumit FixBetonu