Nabídka

clear
star_border

Štukové omítky Baumit - spojení tradice a inovace!

Štukové omítky Baumit Perla

 • Nová exkluzivní 25 kg balení, vylepšené receptury
 • Tradiční vápenné i speciální sádrový štuk
 • Chytrá volba pro investora i zhotovitele 

Štukové omítky patří již dlouhá desetiletí k tradičním povrchovým úpravám stěn a stropů a jejich obliba oslovuje i dnes celou řadu profesionálních zpracovatelů i domácích kutilů. Tyto výrobky určují finální vzhled omítkové skladby před malbou. Nároky na jejich velmi dobrou zpracovatelnost a atraktivní výsledné povrchy jsou v takovém případě nemalé. Štukové omítky tvoří zpravidla finální povrchovou úpravu jádrových omítek v interiéru.
Baumit štukové omítky zajišťují zhotoviteli jednoduché a rychlé míchání směsi. Tato inovace přináší zhotoviteli štukových omítek jednoduché a rychlé míchání směsi, snadné natahování a efektivní vytvoření atraktivních štukových povrchů. Doba zpracovatelnosti omítek je nastavena tak, aby umožňovala rychlé finalizování povrchů, zároveň s pomocí navlhčení filcování i po delším časovém intervalu. Jedná se o přírodně bílé omítky, což může napomoci některým nuancím během zpracování finálního nátěru v rámci jeho kryvosti nebo i počtu nátěrů.

Pro investory a projektanty jsou samozřejmě největším tématem atraktivní štukové povrchy, které reprezentují charakter každé místnosti. Díky trendovosti stále hladších povrchů můžete zvolit z nejjemnějších štukových struktur až po standardní zrnitost 0,6 mm. Štukové omítky doplňují omítky jádrové nebo i podkladní zdivo v rámci velmi dobrých prodyšných vlastností. 

Baumit PerlaGips - více než štuk!

 • Extra jemná štuková omítka
 • Vysoká pevnost a přídržnost
 • Snadné zpracování, efektivní výsledek 

Tradiční vápenné štuky patří mezi základní omítkové směsi. V rámci naší výrobkové řady štuků však naleznete i štukovou omítku, která je na bázi sádry. Tato inovace vznikla v důsledku přání našich velkých zpracovatelů, kde požadavkem byl více odolný a více pevný štuk, který bude umožňovat velmi jemné štukové povrchy.

Sádrový štuk se stal pojmem a našel své uplatnění především v oblasti bytové výstavby, kde atraktivní jemné štukové povrchy dodávají osobitý charakter i sebevíce exkluzivním prostorům. 


Baumit PerlaFine - Perla mezi štukovými omítkami!

 • Přírodně bílý štuk
 • Tvoří dokonalý podklad pod malbu
 • Příjemné prostředí interiéru 

Jeden z nejprodávanějších štuků na českém trhu! Přírodně bílý štuk s jemnou pravidelnou strukturou a dlouhým otevřeným časem pro variabilní časovou možnost vytvoření finálního povrchu nebo jako jednovrstvý štuk do tloušťky až 4 mm. Tak se charakterizuje výrobek Baumit PerlaFine, který svými vlastnostmi zpracování získal celou řadu spokojených zhotovitelů. Dokáže překlenout jemné i hrubé jádrové omítky v jednom pracovním kroku. Umožňuje vytvoření štukové struktury ve velmi krátkém čase a v případě navlhčení i v čase delším. Snadné míchání a natahování doplňují jeho zpracovatelské výhody. Investor ocení exkluzivní jemné povrchy se zrnitostí 0,3 mm a užitné vlastnosti v podobě např. vysoké paropropustnosti nebo vhodnosti použití pod všechny běžné druhy interiérových nátěrů.


Baumit PerlaInterior - Standard povýšený o úroveň výše!

 • Tradiční povrchová úprava jádrových omítek
 • S vylepšenou recepturou
 • Atraktivní pravidelná štuková struktura 

Co více očekávat od štukové omítky, než snadné zpracování a krásné povrchy? Je toho však více a jako lídr trhu v omítkových směsích vnímáme každodenní potřeby nejen zhotovitelů, ale i trendové záležitosti v představách investorů a projektantů. Štuk doplňuje tradiční způsob omítání na řadě objektů v rámci bytové, administrativní i průmyslové výstavby. Pro řadu zpracovatelů je to stále ten tradiční a jedinečný způsob, jak docílit krásných a rovinných povrchů. A právě pro tyto zpracovatele jsme se rozhodli náš standardní štuk posunout na vyšší úroveň. Od namíchání směsi, přes snadné nanesení až po rychlé a efektivní vytvoření výsledných povrchů, které budou reprezentovat daný prostor dle představ investora. To je Baumit PerlaInterior.