Menu

clear
star_border

Spárovací hmoty

  • 24 odstínů
  • Cementové i pružné tmely
  • Pro exteriér i interiér

Spárovací hmoty Baumit Baumacol

Pro spárování obkladů a dlažeb Baumit nabízí dva základní typy spárovacích hmot. Cementové pro plošné spárování a pružné tmely pro utěsnění především dilatačních spár. Oba typy spárovacích hmot je možné použít jak v exteriéru, tak v interiéru.

Cementové spárovací hmoty

Stejně jako cementové lepicí malty mají i spárovací hmoty své zatřídění podle normy. Baumit Baumacol PremiumFuge odpovídá nejvyššímu zatřídění cementových spárovacích hmot – CG2 WA, což značí vysokou otěruvzdornost a sníženou nasákavost této spárovací hmoty.

Pružné tmely

Veškeré konstrukce jsou vystaveny působení teplotních změn. Díky těmto změnám dochází k drobným posunům jednotlivých částí konstrukce (teplotně-délková roztažnost). Aby nedocházelo k poruchám konstrukcí, je nutné vytvořit soustavu dilatačních spár, které tyto pohyby eliminují. Dilatační spáry musí zůstat trvale pružné, a tak se vyplňují tmely, které pružnost zachovají po řadu let.

Baumit Baumacol Silikon: silikonový těsnicí tmel
Baumit Baumacol Polyurethane: polyuretanový šedý tmelSpáry, co ladí

Cementové a pružné tmely jsou dodávány tak, aby si barevně odpovídaly a nebyl patrný rozdíl mezi jednotlivými typy spár. Mezi 24 barevnými odstíny určitě najdete ten pravý, který vhodně doplní Vaše obklady a dlažby.