Nabídka

clear
star_border

Baumit Baumacol - Systémy pro obklady a dlažby

Baumit Baumacol obsahuje kompletní výrobní program pro lepení a spárování obkladů a dlažeb, který plně vyhovuje vysokým nárokům na realizaci v interiéru i exteriéru, na novostavbách i při rekonstrukcích.

Použití systému Baumacol

 • Oblast balkonů, lodžií a teras, která kvůli své náročnosti realizace v exteriérových podmínkách vyžaduje splnění řady technických požadavků včetně vzájemné kompatibility jednotlivých vrstev.

 • V interiéru, kde kromě standardně řešených prostor v podobě obytných místností, chodeb či kuchyní doporučujeme systém Baumacol i do prostor s vyššími nároky, jako jsou koupelny, sprchové kouty nebo lepení velkoformátové dlažby.

Systémy Baumacol jsou nejčastěji prováděny jako kontaktní skladby, tzn. přímo spojeny s podkladem v celé své ploše. Je tak vyloučen vzájemný posun jednotlivých vrstev a zajištěno vzájemné působení celého souvrství.


Kompletní výrobková řada

Stále více investorů, developerů, a dokonce i zpracovatelů si zakládá na použití a doložení systémových řešení v oblasti lepení keramických obkladů a dlažeb. Obklady a dlažby představují jednu z nejčastěji používaných povrchových úprav stěn a podlah u současné výstavby. Kvalita, systém i garance plně kompetentního dodavatele stavebního materiálu je zárukou pro každou stavbu!

V rámci systému Baumit Baumacol nabízíme kompletní řadu výrobků od přípravy podkladu přes vyrovnávací hmoty, hydroizolační stěrky a lepicí malty až po spárovací hmoty. Pro dlouhodobou životnost a kvalitu každé konstrukce je nutné zodpovědně řešit všechny detaily a využívat veškeré dostupné doplňky a příslušenství k tomu určené.

10 důvodů proč Baumit Baumacol:

 1. Bezpečné lepení

 2. Síla v systému

 3. Rychlé zpracování

 4. Rozsáhlý sortiment

 5. Pro interiér i exteriér

 6. Snadno se čistí

 7. Odolnost proti vodě a mrazu

 8. Flexibilita a trvanlivost

 9. Velký výběr barev spár

 10.  Certifikované řešení vydané TZÚS Praha, s. p.

Lepidla Baumacol pro obklady a dlažby

 • Vysoká přídržnost
 • Rychlé a snadné zpracování
 • Dlouhodobá životnost

Baumit Baumacol nabízí širokou řadu lepicích malt od základních k lepení běžných obkladů a dlažeb až po špičkové flexibilní lepicí malty vhodné na staticky a tepelně namáhané konstrukce. Samozřejmostí je i bílá lepicí malta určená pro realizace z přírodního kamene, mozaik a dalších průsvitných obkladových a dlažebních prvků.


Spárovací hmota s velkým výběrem barev

 • Rychlé zpracování
 • Bezpečná ochrana
 • Pro exteriér i interiér

Kvalitní spárovací hmoty dokreslují celkový vzhled Vaší koupelny, kuchyně nebo terasy. Mezi 24 barevnými odstíny si určitě vyberete ten správný, který bude Vašim obkladům a dlažbám slušet.

Zvlášť důležitou funkci při pokládce obkladů má spárování. Spára spojuje jednotlivé komponenty a současně chrání proti průniku vlhkosti. Nadto spáry dotvářejí celkový estetický dojem.

Baumit Baumacol PremiumFuge
Flexibilní a vodotěsná spárovací hmota, je rychlé a univerzální řešení pro všechny druhy obkladových prvků a jejich podkladů. Je vhodná pro keramické obklady, dlaždice, mozaiky i přírodní kámen. Můžete ji použít na stěny a podlahy i u podlahového vytápění, ve vlhkých prostorách, na terasy i balkony.


 • Vysoká odolnost proti mrazu, nečistotám a plísním.

 • Jednoduché nanesení do spáry a rovnoměrné, rychlé natažení spárovací hmoty usnadňuje zpracování a zjednodušuje pracovní postup.

 • Jedná se o perfektní řešení pro interiér i exteriér


Baumit Baumacol Silikon
Je jednosložková spárovací hmota na silikonové bázi určená k trvale elastickému zakrytí dilatačních spár v interiéru.

 • Odolná vůči UV záření a vodotěsná spárovací hmota.

 • Rezistentní vůči bakteriím a plísním, jakož i vůči povětrnostním vlivům.

 • Hodí se nejlépe k vyplnění spár mezi obkladačkami a dalším materiálem, jako např. vanou, zárubněmi dveří atd.

Baumacol PremiumFuge a Baumacol Silikon jsou k dispozici ve 24 barevných trendy odstínech a splní tak v designových otázkách bezmála každé přání. Pro dilatační spáry v exteriéru je určena hmota Baumit Baumacol Polyurethane, která se vyznačuje vysokou odolností proti UV záření, roztažností a odolností vůči vnějším vlivům. Nezbytným doplňkem pružných tmelů je vložení těsnicího provazce, který zajišťuje pnutí tmelu pouze v jednom směru a jeho dlouhodobou funkčnost.

24 trendy barev pro Baumacol PremiumFuge a Baumacol Silikon

Stáhněte si detaily barev v PDF

Zobrazené barevné vzorky slouží pro orientaci při výběru vhodného barevného tónu. Není možné zaručit absolutní shodu těchto tiskových předloh s dodaným materiálem.

Technologický předpis Baumit Baumacol.

Popis jednotlivých systémových skladeb včetně doporučených materiálů a způsobu jejich aplikace najdete v našem technologickém předpisu.