star_border

Life Challenge:

Evropská fasáda roku

Fasáda je tváří domu, odrážející jedinečný styl a osobnost jeho obyvatel. Prostřednictvím Baumit Life Challenge se vydáváme na cestu za odhalením bohatého potenciálu fasádní omítky a studujeme dynamickou souhru různých materiálů, textur, forem a barev. Přidejte se k nám při změně způsobu, jakým vnímáme a využíváme tuto všestrannou technologii, a objevte nekonečnou kreativitu, která se v povrchové úpravě fasády skrývá.

dní

hodin

minut

vteřin


Soutež Life Challenge

V roce 2012 představil Baumit svět barev "Life", přelomový systém barevných odstínů pro fasády, který je největším projektem svého druhu v Evropě. Tato iniciativa, poháněná fantazií, řemeslnou zručností a paletou zářivých odstínů, podnítila zrod soutěže Baumit Life Challenge.

Od svého prvního úspěchu v roce 2014 ve Vídni se soutěž Baumit Life Challenge koná každé dva roky a oceňuje ty nejvýjimečnější fasády v celé Evropě. Událost, na niž se sjíždí kolem 500 účastníků ze všech evropských zemí, které spojuje Baumit, sdružuje nejlepší architekty, investory a partnery naší společnosti. Zapojte se do této inspirativní oslavy architektonické dokonalosti a inovativnímu designu společně s námi.

Jak se vybírají vítězové?

Porota složená z 13 nezávislých odborníků hodnotí více než 300 projektů ze všech zemí, ve kterých má naše společnost zastoupení. Z nich je vybráno 6 nejlepších fasád v každé kategorii, které jsou nominovány na slavnostní předávání cen. Těsně před vyhlášením odborná porota oznámí vítěze v každé kategorii včetně prestižní ceny Life Challenge Award, která je vyhrazena pro vrcholný projekt fasády.

Kromě odborného hodnocení se může zapojit do hlasování i laická veřejnost. Přibližně dva měsíce před slavnostním předáváním cen máte možnost hlasovat pro své oblíbené fasády, čímž můžete sami ovlivnit výběr výjimečných architektonických realizací.

Soutežní kategorie

Baumit Life Challenge zahrnuje těchto 6 soutěžních kategorií.

Historie Baumit Life Challenge

Od prvního úspešného ročníku v roku 2014 ve Vídni se soutěž Baumit Life Challenge koná každé 2 roky.

2022

Baumit Life Challenge Award Winner 2022

Hlavní cenu Life Challenge Award 2022 získala galerie Cukrarna v Lublani ve Slovinsku. Architekti: Scapelab d.o.o.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Ocenění Life Challenge Award 2021 získalo Muzeum MO v Vilniusu (LT). Architekti: “Studio Libeskind” a “Do Architects”. Realizátor: UAB „Naresta“.

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Slovensko byl v bratislavské filharmonii hostitelem třetího galavečera. V roce 2018 vybrala porota stavbu ze Španělska jako vítěze z více než 320 projektů.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

Vyhlašování vítězů Life Challenge 2016 v Madridu přilákalo více než 400 architektů, developerů a realizačních firem z 21 zemí. Hlavní ocenění získala slovenská fasáda.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

První ocenění se předávalo ve Vídni v Rakousku. Mezinárodní odborná porota složená z 15 vybraných architektů ocenila španělskou fasádu jako vítěze Baumit Life Challenge roku 2014.