Česká republika

star_border

Life Challenge 2021:

Evropská fasáda roku

Fasáda je tváří domu, která prezentuje styl lidí, kteří v něm žijí. Cílem Baumit Life Challenge je ukázat, že v kombinaci různých materiálů, kreativních technik, tvarů a barev se skrývá velké množství tvůrčího potenciálu.

Life Challenge – soutěž

V roce 2012 Baumit představil program Life – největší barevný program pro fasády. Představivost, řemeslný um a barvy nás přivedly na nápad přitáhnout pozornost k architektuře a kvalitnímu designu na fasádách: Tak se zrodila soutěž Baumit Life Challenge!

Po úspěchu prvního slavnostního předávání cen v roce 2014 ve Vídni, se soutěž Baumit Life Challenge koná každé dva roky s cílem oslavit a odměnit cenami nejlepší fasády Evropy. Galavečera se vždy účastní na 500 hostů ze všech 25 zemí, kde je Baumit na trhu, spolu s architekty, investory a partnery Baumit. 

Výběr vítězů

Přes 300 projektů ze všech 25 Baumit zemí posuzuje odborná porota složená z 13 nezávislých odborníků. V každé kategorii je vybráno 6 nominací, které budou soupeřit o vítězství v rámci slavnostního galavačera. Hlavního vítěze Life Challenge Award - to nejlepší z fasád - porota vybere bezprostředně před začátkem galavačera.

Kromě odborného hodnocení poroty v roce 2021 si již nyní můžete prohlédnout vítěze veřejného hlasování

Soutěžní kategorie

Baumit Life Challenge zahrnuje těchto 6 soutěžních kategorií.

Dopady pandemie covid-19 na Life Challenge

Živé udílení cen se mělo konat v květnu 2020. Kvůli pandemii byla akce přesunuta na rok 2021. Jelikož virus stále představuje hrozbu, bude se závěrečné rozhodnutí poroty o vítězích jednotlivých kategorií a ceremonie předání ocenění tentokrát odehrávat on-line.

Další podrobnosti k předání cen budou brzy oznámeny.