Baumit získal čestné ocenění v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin 2021

Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR vyhlásil výsledky soutěží Nejlepší výrobce stavebnin roku 2021 a také Stavební firma roku 2021. Zástupci stavebních firem a organizátoři se setkali na jubilejním patnáctém předávání, které se konalo 25. října v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze. 

Letošní ročník byl v duchu bilancování, úvodním slovem všechny přítomné přivítal Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví a připomněl vývoj tohoto odvětví od stavitelského boomu v devadesátých letech až po aktuální nelehkou dobu. Avšak podotknul, že právě nesnadná situace přeje inovacím a novým postupům. Zdůraznil také akutní potřebu rozvoje Stavebnictví 4.0 – tedy jeho digitalizace, automatizace a robotizace.

Předávání cen se tak neslo v duchu vzájemné podpory a snad již pozitivních vyhlídek do budoucna. Drtivá většina oceněných také zdůraznila osobní i psychickou vzpruhu, kterou pro ně a jejich firmy ocenění představuje, zvláště pak v aktuální neutěšené situaci.

Společnost Baumit se účastnila všech ročníků a získala ocenění za 15 nominací, které v devíti ročnících proměnila i v ocenění Nejlepšího výrobce stavebin roku. 

Ocenění si za společnost Baumit převzala Ing. arch. Radana Duňková, ředitel marketingu a obchodu spolu s Ing. Martinem Omelkou, manažerem pro klíčové zákazníky průmysl a export.


 

Zdroj: podklady pořadatele